Časté močení 3letého dítěte. Co to může být?

kjajule
22. zář 2011

Ahoj, můj malý skoro 3 roky, už druhý den strašně často čůrá.
Chodí i 3-4x za hodinu ☹ . Byli jsme dnes u dr. s močí výsledky nic neukázaly, žádný zánět tam nemá...
Máme 24 hodin kontrolovat příjem a výdej tekutin.
Nemá vůbec žádné další potíže, teplotu nemá, pindíka má na pohled v pořádku, na bolest si nestěžuje....
Jen pořád lítá na záchod jako zběsilej...Máte s tím někdo zkušenost?

myska25
17. bře 2015

Nás kluk chodí takhle curat každou chvilku pres den snad už od října. V prosinci mel antibiotika na průdušky tak se to na chvíli zlepšilo, ale ted už v tom jede zase znova ☹. Ve školce na procházce vydrží bez curani klidně dvě hodiny a v noci spí taky bez potřeby jít na WC. Moc ma v pořádku, příští týden jde na ultrazvuk ledvin a močového měchýře, pak ještě jedine zkusí pediatr znova rozbor moči a ještě krev na cukr. Spis se přiklání, ze to bude psychického rázu. Snad nám na to pak pořadí třeba alespoň nějaký homeopatika.

aadrienn
12. dub 2015

@lucianas řešila jsem se svou skoro již 4letou dcerou to samé, často chodila na záchod pak dobré a pak zase se to objevovalo občas si postěžovala že ji bolí bříško (nemusí být) dělali nám testy z moči atd.. všechno v pořádku až jsme se dostali k výbornému pediatrovi který to vyřešil jednoduchým řešením - dcera má parazity asi jako 95% dětí jejího věku, dostala tabletu Vermox na přeléčení a je klid.
Doktor říkal že dříve se to školkovým a malým dětem dávalo běžně preventivně 1x za rok.
Paraziti (roupy, škrkavky atd.) mohou dráždit močový měchýř a dítě pak má nutkání chodit pořád na záchod

melysa89
6. zář 2015

Me tedkom taky syn ma 4 od druheho dne ve skolce chytil rymu a chodi porad curat.Tak nevim jestli to ma psychikou a nebo z nachlazeni.

lucianas
24. zář 2015

@melysa89 to bych řekla, že bude možná spíš to nachlazení. uvidíš, zda to odezní po uzdravení

lucianas
24. zář 2015

musím zaklepat, ale zatím je u nás klid. přešlo to samo. snad to i vydrží

melysa89
24. zář 2015

Tak to asi bylo z nachlazeni po 14 dnech to preslo samo.

evulka323f
31. kvě 2017

Ahoj, mám dceru 4 roky a taky nás trápí věčné čůrání, bez teplot a v noci spi 11 hodin v kuse. Dneska jsem s ni byla u doktora a moč byla v pořádku, ale přesto to poslali ještě do laborky. Doktor řekl, že pokud výsledky budou dobry tak nás posle na urologii, že to vypadá na zúženou močovou trubici a bude muset na cystokopii. 😢☹

janipeta
29. říj 2019

Caste moceni

moukic
20. bře 2020

Ahoj. Máme kluka 3,5 roku. Poslední 4 dny i noci,spíš noci hrůza. Usíná na nočníku nočníku. jde třeba i 10x za 5 min. Dr. nic nenašla a klanila se spíš k psych. problému. Má se nám v nejbližších hodinách/dnech narodit druhé dítě, tak že to bude nejspíš kvůli tomu. Má někdo radu/zkušenost? Díky

vangravy
20. únor 2022

@lucianas dobry den, resime stejny problem, mohu se zeptat jak se problem nakonec vyresil? Dekuju