Často nemocné dítě, máte babské rady, recept, nápad?

lenasss
9. črc 2013

Prosím vás,jsem už dost zoufalá a vážně už nevím co s tím dělat.Mládě 5 let po nástupu do školky skoro celý rok promarodilo.Trpí na záněty středního ucha a celkové zahlenění.Vygradovalo to teď na začátku června.Skoro celý měsíc horečky a nevěděli od čeho nakonec se zjistilo,že má zánět lícních dutin a přeléčily ho antibiotiky, které nakonec bral i s těma co mu nezabrala 20dní ☹ dávám mu laktobacilky a máme nasazený aerius. Ale v neděli to bylo 14 dní co dobral atb a znovu máme rýmu a včera se mu dokonce do toho dal dusivý kašel.Už moc nevím co s ním a proto bych byla ráda kdyby mi někdo poradil jestly tím taky prošli a co mu dávat ať se mu to ještě víc nerozjede a neskončí zase na atb. ☹ děkuji moc za jakékoli rady a hlavně pokud někdo máte nějaký recept na domácí (babské) rady a nápady.Děkuji moc

monasek84
9. črc 2013

Ahoj, sice se nejedna o dite, ale o dospelaka, ale de fakto mel ten samy problem, porad zanety, horecky, antibiotika, trvale zahleneni, zimy, opary, spatne hojeni ran atd. Nakonec zjistili, ze ma nelecenou alergii, tak zacal uzivat leky na alergii + bere denne 1tbl imunoglukanu (coz mu dr doporucil, ze je nejlepsi) a od te doby ma klid. Mozna to neni ten samy pripad, jen tim chci rict, ze ne vzdy je za stalou nemoci to co hledame 😒

mamkamarketa
9. črc 2013

Kontrolovali mu nosni mandli? Syn taky porad mel zanety stredniho ucha porad dokola. Pak mu vzali nosni mandli a tuktuk je to rok a ctvrt a od ty doby nemel ani jednou pichany ucho 😵

berynka
9. črc 2013

otužování, pobyt u moře aspoň 14 dní v roce 😉

ivular
9. črc 2013

Já bych zkusila nechat udělat krevní rozbor na stanovení hladiny všech pěti tříd imunoglobulinů.

marketma
9. črc 2013

Já bych se zaměřila na tu nosní mandličku..... Vyšetřoval vám ji lékař ORL? Pokud je v mandli zánět, přeléčí se často i antibiotiky, chvilku to vydrží, ale pak stačí, aby na synka ve školce někdo kýchnul a je to zpátky. Ona totiž pak ta mandle, když je zvětšená a s chronickým zánétem tak je osídlela různou virovou či bakteriální flórou a stačí maličko a je zaděláno na další nemoc. I dcerka po nástupu do školky promarodila téměř 3 měsíce, nakonec šla mandlička ven. Od té doby máme ťuk ťuk klid. Předtím jsme léčily vším možným Aerius, Fenistil, Pamycon. Také jsem dceři mazala hrudnik, záda a spanky psím sádlem - směs bylin.

veruska007
9. črc 2013

Mám super zkušenost s kapkami Multiimun baby, k dostání v lékárnách. Výtažek z kolostra, když ho kluci brali, nebyli nemocní ani jednou.

karotky
9. črc 2013

První rok ve školce promarodí většina dětí a je jedno,ve jakém věku tam nastoupí.Oddalováním nástupu do MŠ se nic nevyřeší-prostě se to jen posune a komplikuje se tou nemocností i pozdější docházka v ZŠ.Náš starší syn nastoupil do MŠ v necelých 2,5.letech,začalo to zelenou rýmou,kterou jsme léčívávali Sinupretem,ale pak mu to vlezlo na průdušky a po prvních ATB začal kolotoč-3 týdny líčení(ATB na 10 dní+týden na zotavenou)a max. týden docházky v MŠ.Naštěstí jsem po 4.měsících těhotněla a když se to s ním nelepšilo,v únoru jsme ho z MŠ stáhla,v květnu jsme zašli opět na ORL(docházeli jsme tam 2 roky a neustále jsem byla za přecitlivělou matku,když se mi zdálo,že má zvětšenou nosní mandli-v noci běžně chrápal,při sebemenším infektu mu tak ucpala nos a zvětšily se krční mandle,že se v noci dusil,neměl vůbec chuť k jídlu apd.)s vypsanou nemocností od mudry a do 3.týdnů jsme měli termín operace.Od té doby jeho nemocnost slábla a po 3.letech má ATB max. 2krát za rok 🙂
Jinak dětem vařím čaje na posílení imunity,od 3.let berou vitamíny a pokud vyloženě neleje nebo nejsou třeskuté mrazy,jsem s nimi hodně venku.Nic víc pro posílení jejich imunity udělat nemůžu,protože je to hlavně dědičná záležitost(např. můj brácha po nástupu do MŠ přišel jak o nosní,tak o krční mandle a dodnes bere léky na posílení imunity 😒 ).

prezdivkos
9. črc 2013

Já teday také neporadím, protože máme doma to samé, tak jen, že v tom nejste smai. Od ledna třikrát zánět středního ucha, neustálé zahlenění, rýma a poté kašel. Začalo to nástupem do školky... Ted je to tedy o omalilinko lepší než v zimě, ale stejně to není úplně ok. Poslední zánět jsme měli po návratu od moře před cca 14 dny...Mandlí to není, máme vytrženou, u moře jsme byli, tam se to zhořšilo, imunoglukan a podobné jsme brali bez výsledků, takže ted nás 1.8 čeká alergologie a úpínám se k tomu jako k poslední naději na vyřešení... takže kdyby někdo poradil, ráda si to přečtu 😉

kotlik6
9. črc 2013

@prezdivkos,@lenass
...mám zkušenost s bylinkama-zkusily byste je?

dzejnab
11. črc 2013

můj synovec nastoupil do školky a už byl doma v posteli. Angína, záněty ucha, horečky a rýma a porád dokola. Sestra propadala zoufalství,cpala do něj různé vitamíny a volně prodejné přípravky z lékárny. Doktorka předepisovala jedny antibiotika ze druhýma. Nakonec mu vytrhli nosní mandle - že prej se to srovná. Minulý týden opět náznak na angínu - horečka, bolest v krku, oteklé mandle. Sestra už všechny pokusy vzdala. Jáse už rok věnuji aromaterapii a teprve poslední půl rok to testuji i na klukovi. Vždy se objeví náznak, zažehnáme to v počátku a je klid. Vždy ho "léčím" 2-3 dny a je pokoj, mezitím normálně chodí do školky. Aromaterapie je zázrak, žádná chemie a na naši rodinku to vždy zabere

kocicinka
11. črc 2013

Nedávej ho do školky. To je má jediná rada- jsme na tom stejně...
Jinak co se týče preparátů, tak preventan, imunoglukan, působí příznivě na imunitu. Co se týče klasických mulťáků, tak ty jsou v celku na nic. Ale ta školka je fakt zlo, v tomto ohledu.

helen_8
11. črc 2013

Co se týče zahlenění, tak zkusit vysadit či omezit mléčné výrobky. Často pomůže i změna stravy. Někdy pomůžou i homeopatika a úžasné je pravidelné saunování.