Celý první trimestr mě stále bolí břicho

marketa11112
23. pro 2016

ahoj maminky, rada bych vedela zda to ma někdo podobne.. cely první trimestr me stále boli bricho. myslim, ze by mohlo jit o brisni svaly, které se roztahuji. jde o velmi nepříjemnou bolest, lékařka mi doporučila odpočívat.. ale samozrejme s malym ditkem za zady to není uplne mozne. vecer uz jsem opravdu rada, když si mohu lehnout. ma někdo něco podobného? dekuji

lindaatobias
23. pro 2016

Ahoj, já jsem momentálně v 7tt a cítím to podobně... Nevím, jestli tak moc jako ty, ale o břichu nebo spíš svém podbřišku vím celý den. A jakmile se hodím do pohody večer, dítě spí a já se natáhnu, tak cítím, jak kdyby mi to břicho tvrdlo. Což se mi v takhle raném stadiu těhotenství zdá nemožné, ale slyšela jsem, že i to se děje. Věřím, že i u tebe je to všechno způsobené roztahující se dělohou, navíc máš dítě, to taky dává zabrat a jestli to řešíš s doktorkou, tak je to v pořádku 🙂 Držím pěsti, ať jsi v pohodě !!

marketa11112
autor
23. pro 2016

@lindaatobias a.. takze podobne.. jinak me neboli podbřišek vůbec... spis prave vrsek bricha, kolem pupiku a nad pupikem... mozna by to mohly byt prave hodne posilene brisni svaly.. letos jsem hodne cvicila a manualne pracovala , mela jsem hodne posilene brisni svaly, opravdu videt kosticky.. rikam si stále, ze je to tedy ono.. tedy doufam v to.. ale dnes uz jsem se modlila at manzel prijede z práce, uz jsem nemohla...

lindaatobias
23. pro 2016

@marketa11112 Tak to musí být nepříjemné... Ale jestli to máš takhle vysoko, tak to nejspíš nebude souviset s těhotenstvím, ta bolest. Asi jsou to vážně břišní svaly. Doufám, že už necvičíš 🙂

marketa11112
autor
23. pro 2016

@lindaatobias nene, necvicim od zacatku tehotenstvi. prvního syna jsem porodila predcasne, ted si musim davat bacha...prisuzuji to spis prave roztahovani a povolovani brisnich svalu... nejhorsi je, ze me to budi i vnoci, mezi tim třeba dvakrát, trikrat musim vstát k synovi,pak mam pocit, ze vůbec nespim a padam unavou. syn usina po 22. hodine, vstava před sestou, hodinu uz ho ale před tim mam u nas v posteli a tisim ho, aby se dospal manzel do prace....a ted ještě pripravy na vanoce, do toho syn ma jalove obdobi a silene zlobi, neposloucha, leze po vyskach, porad ho od nekud sundavam...... od zítra je konecne manzel doma, sice jen par dni, ale ulevi se mi moc...2.1. jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, co mi na to lekarka rekne...

baskervile
26. pro 2016

@marketa11112 Jsem stejný tt jako ty a břicho mě pobolívá asi tak od poslední ovulace😉 Teď už je to teda trochu lepší,ale taky ho pořád cítím.Nalevo,napravo,okolo pupíku,někdy to píchá a vystřeluje až do třísel.Prý je to normal,pokud to nejsou křeče.A občas maličko taky tvrdne.Docela mi pomáhá magnesium.Zkus ho.A kdy máš termín?

marketa11112
autor
26. pro 2016

@baskervile tak to mame také podobne... jen me opravdu asi boli navíc ty svaly, jak se roztahuj 🙂).. ale uz jsem si zvykla, asi. snad s e to zlepsi. 🙂)..
magnesko uz si občas davam...
jinak termin nevim presne.. na zacatku cervence.... presne mereni bude na zacatku ledna.... mela bych byt ve 12. tydnu dle ms, ale mozna je to malicko mladsi 🙂).. uvidíme.. pupik uz mi ale leze pekny...

kika_21
26. pro 2016

Asi je to hloupost, ale nemůžeš mít kýlu?

marketa11112
autor
26. pro 2016

@kika_21 nene, tu nemam.....kolem pupiku nic, vse mekke, zadna bulka....nevim, jak jinak by mohla vypadat..... 2.1. jdu k lekarce a budeme o tom zas mluvit... tak uvidíme... ale rekla, bych, ze se to trosku lepsi....

kika_21
26. pro 2016

@marketa11112 Já to beru podle sebe-také často mě po celém dni bolí v těch místech a kýlu mám. Ale je viditelná. já ale bohužel cvičení dost flákala a teď už můžu jen šikmé břiš. svaly. Tak ať je to lepší.

marketa11112
autor
27. pro 2016

@kika_21 dekuji, snad ano... ted je manzel doma, mam moznost odpočívat a opravdu to lepsi je. 🙂)... dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru