Centrální svalová hypotonie, řeší to tu někdo?

terreza
23. čer 2012

Ve 4 letech jsme zjistili,že syn nezvedne samostatně hlavu od podložky vleže na zádech...jinak to poznat není,začali jsme chodit na rehabku a už dokáže i toto,ale přesto máme být v péči neurologa..máte někdo podobný problém?

pixi81
15. zář 2016

@malekotatko
Super,dekuji moc.Jako ty problemy s ochabnutim svalu ruce,nohy,bricho,chrbat a problemy s tym spojene,to je zminovano vcelku casto.Napriklad si prva co pise,ze se malemu klepou ruce kdyz chyta hracku a kdyz si tak vemu,mala to ma taky,no ne uz tolik.Akorat ona ty hracky akoby nevnima,neveme ji vedome. Nema to uvedomeni ruka-oko.Nema o ty hracky zajem,nenatahne se za nimi.

https://www.youtube.com/watch?v=VuLXKhjvTSU
malekotatko
15. zář 2016

@pixi81 tak presne s tema ruckama ma i Domča. Jen teda ty hracky chytne a hraje si. Premyslim cim by to mohlo byt.

malekotatko
15. zář 2016

@pixi81 nevim.jestli zrovna u vas ve meste ale tady v Praze je organizace.Eda a tam jsme i s malym. http://www.eda.cz

malekotatko
15. zář 2016

@pixi81 tam by mohli pomoct. Tam maji i rehabilitacni sestru a i lidi, co se zajimaji o zrak a tak celkove.

pixi81
15. zář 2016

@malekotatko
Hm,to vypada fakt moc dobre a jedna z mala organizaci,co to nema jako business a zpusob jak vydelavat na lidech.Bohuzel momentalne jsem az do konce roku na slovensku,no pak bych mnela jit do prahy.No dekuji moc za typa a kdybys byla tak hodna a myslela na nas na ty rehabilitaci.Uz vis jak ten problem podle videa vypada,tak se ti to lehceji vysvetli 🙂

lauraon
29. zář 2016

Dobry den, mame syna, 13 mesicu, centralni hypotonicky syndrom. Syn se plazi od 9 mesicu, zatim neleze, ale snazi se chytat nabytku a vytahovat se vys. Je pozadu, ale posun vidim, i kdyz velmi pomaly. Za mesic nas ceka magneticka rezonance, tak jsem z toho trochu ve stresu. Zacalo to torticolis, predilekci hlavicky, to jsme krasne rozcvicili, ale pak se ukazalo, ze to bude hypotonie. Nejdrive trupova, ted centralni.
Cvicime Vojtovku, ted jsme zacali s hiporehabilitaci.
Zajimalo by me, jake zkusenosti mate vy, co vam pomaha a jak s tim bojujete, jak je to u starsich deti, kdy zacinaji chodit a jak jim to jde. Uvitam cokoliv, nekdy jsem z toho hodne utrapena. Dekuji.

pixi81
29. zář 2016

@lauraon
Na hypotonii je hipoterapie úplně super. Chodíme taky a skvělá terapie

malekotatko
29. zář 2016

Tak hiporehabilitaci vubec neznam. Cvicime Vojtovu metodu. Maly se jeste vubev neplazi, ani si nestoupa ☹ jen vali sudy. To znam, taky se mi to dost casto stava,ze jsem utrapena, i proto jsem napsala na Modry konik, abych si tady mohla povidat o hypotonii a vedet,ze na to nejsem sama. Maly to ma od narozeni ale zjistili to az v 5 měsících ☹

niki_fretka
30. zář 2016

Ahoj holky, procetla jsem si diskuzi. Nase mala hracky chyta a hraje si s nima, takze s timto neporadim. My necviciˇe vojtovku, ale jen polohujeme v ramci rehabilitace, masiruju, protahuju, zkousim napolihovat do lezeni a je to tmat, sice male pokroky, ale jde to kupredu. Dneska poprve se o par centimetru posunula dopredu za krabici, kteeou nutne potrebovala, takze u nas uspech. Bylo mi receno, ze so roka a pul doktori versinou zadny verdikt nedaji, protoze se vse jeste muze vyvinout. U nas taky vsichni jakoby mlzi, tvari se a nic nereknou...az rehabilitacni kr me byla uprimna a rekla mi, ze mala ma velke svalove napeti v orave ruce a to bude mit asi trvale..coz znamena bud omezeni ve sportu a nebo se ji ruka skrouti k telu. Ale chodit pry bude. Nohy se srovnaly, takze doufam, ze vycvicime i tu ruku. Na zadne rezinance apod. Nas zatim nikdo neposlal..

niki_fretka
30. zář 2016

Omlouvam se za preklepy, pisu to na telefonu a ty maly mrsky se mi pletou

lauraon
2. říj 2016

Dobry vecer, dekuji za prispevky. @malekotatko muj syn take valel sudy docela dlouho. Ma to take od narozeni, nicmene se na to prislo cca ve 3 mesici, ale nikdo nam poradne nic nerekne.
Hiporehabilitace je rehabilitace na konich (jizda vedena zkusenym terapeutem a take specialne trenovanym konem). Jezdime kratce, ale je to prijemna zmena a syn je nadseny!
@niki_fretka muzu se zeptat, jake cviky na protahovani mate? Nekdo vam je ukazal? Nebo cvicite dle Bopath konceptu? Maly ma prave zvyseny tonus v rucickach a nozickach, jinak hypotonicky, mnohem vic preferuje pravou ruku. Hraje si obema, prendava si hracky, ale ta leva mi prijde trochu horsi.

malekotatko
3. říj 2016

U nas maly taky ma tonus v rucickach a preferuje pravou stranu. Ma je porad slabe. Tak se zeptam na hiporehabilitaci. Taky dekuju za příspěvky a za radu, vůbec jsem o tom nevedela.

niki_fretka
3. říj 2016

@lauraon protahovani mi ukazala fyzioterapeutka a kazdy tyden tam chodime a ona malou zkoukne a zkaze mi novy "cviky". Je to uplne jednoduche protazeni - kdyz lezi na zadech, zvednz ji ruku a dam ji za ucho - neco jak se dela taak je velika, porom otaceni zapestim, aby se protahlo predlokti a pak prohmatani, promasirovani bicepsu a prsniho svalu (jakoby nad podpazim). Podle me to zadny specialni nazev nema, nebo mi ho nikdo nerekl 😊
To koukam, kolik nas je, v mem okoli jsou vsichni klasicky lezouci pomalu od pul roku, tak aspon v tom clovek neni uplne sam..

niki_fretka
3. říj 2016

jeste by me zajimalo, jak jste spokojene s tou vojtovkou? Vidite pokroky? Jak se vam to cvici doma? Co na to deti?
A ty z tech koniku vidite pokroky? Kde jezdite?

pixi81
3. říj 2016

@niki_fretka
Nám pomohla vojtovka. Skúšali sme bobatha a moc na něj nereagovala. Koníčky super, mněli sme problém i po mentální stránce a je vnímavější. Cíleně se nechytala hraček a už začíná, no zatím jednou rukou. My sme momentálně na slovensku

malekotatko
3. říj 2016

To je naprosta pravda, jsem ráda, ze sem muzu napsat. Dnes nam na neurologii rekli, ze tam zlepseni je ale mozna nas jeste posle na rezonanci a pristi patek jdeme na eeg. Ptala jsem se na tu hyporehabilitaci a jeste nam to nedoporucila, ze malý jeste nesedi ☹ jdeme tam v prosinci na kontrolu. My jsme z Prahy a presne jak říkáte,vsichni kolem uz lezou a chodi a nas Domik jeste ne, ale to urcite děti dozenou :-*

pixi81
3. říj 2016

Hiporehabilitace se dělá na zádech, bříšku, do sedu se u toho vůbec nemusí jít

malekotatko
3. říj 2016

Tak pak nechapu, proc rekla ze jeste ne ☹

pixi81
3. říj 2016

@malekotatko
Očividně o tom moc není ☹

malekotatko
3. říj 2016

Ze jo? ☹ to me docela mrzi. Myslim si, ze by to malemu pomohlo.

pixi81
3. říj 2016

Skus se poptat kde to dělají poblíž vás a poptej se ich o tom. 🙂

malekotatko
4. říj 2016

To mas pravdu, zeptam se 🙂

lauraon
4. říj 2016

My jsme z Prahy a jezdime v Holubici, cca 40km za Prahou. Byl docela problem hipo sehnat, maji dost plno, cekali jsme pul roku.
Mimco vubec nemusi umet sedet. Nas taky nesedi (jen s oporou). Nejprve jezdil v leze, ted uz v sedu (obkrcmo) a drzi se madel. Samozrejme by to sam nezvaldnul, tak ho ta slecna pridrzuje.
@malekotatko kolik je malemu?
@niki_fretka Vojtovka to je kapitola 🙂 Sama poradne nevim, zda funguje nebo se maly posouva prirozene, lec pomalu. Do 10 mesicu plakal, ale moc nebojoval, ted mam velky problem ho udrzet. Navic je chapavy, vi presne, ze se jde cvicit, tak uz zacne, jen ho svlekam.
Pro me je to vnitrni boj porad. Ani tak ne to cviceni, ale ten sileny rezim. Nevim, jak vy co cvicite, ale jak prosim zvladate cvicit 4x denne? Mam jeste starsi dceru, chodi do skolky, ale vyzvedavam, pak krouzky a nestihnu 4x cvicit. Cvicim 3x. Zajimalo by me, jak to delate vy ostatni?

malekotatko
4. říj 2016

@lauraon malemu je rok. A odkud presne z Prahy jste? Taky mám starsi dceru jsou ji 3,5 takze taky zvkadam tak 3 krat denne cvicit, sice do skolky jeste nechodi ale pujde pristi rok. A jezdi tam nejaký autobus? Taky jsem na to koukala na ty Holubice. Maly uz ma docela silu,takze cviceni zacina byt boj. Uz taky tomu cviceni zacina rozumet,ale zatim neplace, jen obcas na rehabilitaci. Tak to.je super, ze to pomaha. Zkusim tam napsat. Ted cvicime cviky na rucky, protoze je ma slabe, na kolinka obcas jde,ale neudrzi se na ruckach. A jeste cvicim s malym na boku. A jak jsou stare Vase deti? Pokud se maly do prosince nezlepsi tak budeme muset jit na rezonanci do Thomayerky.

lauraon
4. říj 2016

@malekotatko Synovi bude 14 mesicu a dceri je 4,5. Jsme z Prahy 5 - Velka Chuchle.
Ja jezdim autem, myslim, ze se tam MHD nedostanete. My jdeme na mag. rezonanci za 3 tydny do Motola, kde mame neurologa i tam chodime cvicit.

malekotatko
5. říj 2016

@lauraon tak to budu drzet palce. My chodome na neuroligii na Zahradnim meste, kde bydlime Praha 10. A na rehabilitaci jezdim do Malesic. Taky nam delali vysetreni na PLP gen, trva to 3 mesice a bylo to naštěstí v poradku, tak jsem pak taky zvedava na tu rezonanci.

pixi81
5. říj 2016

@malekotatko
Pak napiš ak ste dopadli. U nás nmá už dělali vše, krom magnetické

malekotatko
5. říj 2016

@pixi81 urcite napisu. Hlavne jsem zvedava jak dopadne eeg, jak maly vydrží sedet na kline 15 minut.

pixi81
5. říj 2016

@malekotatko
Tak eeg mame za sebou a to bylo v poradku...ale tvuj maly nema epi zachvaty,nebo

malekotatko
5. říj 2016

Nema. A jak to probihalu u male to eeg? Jestli taky byla na kline,nebo to bylo v nemocnici?