Červená hrubší oteklá kůže. Je to alergie nebo ekzém?

leushka
28. zář 2012

Ahoj holky, potrebuju vedet jak se projevuje ekzem.jak zacina nebo jestli je tohle je nejaka alergie..? Malymu se pred 14ti dny udelalo cosi pod nosem kolem pusy a nechce to zmizet..kdyz se "smudla" tak to ma i kolem oci-hlavne u vnitrnich koutku takovou cervenou hrubsi oteklou kuzi-myslela jsem,ze je to z ubrousku,kterymi mu utiram pusu po jidle-vyzkousela jsem zelene pampers (nikdy na nic alergicky nebyl, nikdy se mi neosypal nic mu nevadilo) ale pres tyden uz jsem je nepouzila,myju cistou vodou a nemizi to.. kdyz to nema namazane tak nosni dirky ma uplne suche az se mu u vstupu delaji takove supinky.. take me napadlo,ze to ma spojene s prvnima zubama,ktere mu pred temi 14dny vylezly a dost ted slinta,ale to by mel asi jen u pusy a ne u oci ne? mazu vitellou, zlepsilo se to, ale zmizet uplne to nechce a ja mam strach, aby to nebyl ekzem ☹ kosmetiku pouzivame celych 11mesicu stejnou.. poradite?

xlucia
28. zář 2012

@leushka takto na dialku mozno tazko urcit, ale plati pravidlo, ze ekzem sa urcite "neda rozniest" po tele suchanim. to vyzera skôr na nieco virove, kedze si to vedel zaniest aj k ociam. nech je to cokolvek na tvar mu davaj nadalej len cistu vodu. a kup si infadolan na ten suchy nos.

leushka
autor
28. zář 2012

@xlucia dekuji, budu pokracovat s tou cistou vodou a mazat jen ten nos..snad to zmizi..kdyz ne tak zajdu nekam na kozni..

andelkaprdelka
29. zář 2012

tohle se dělalo mému bratrovi, když byl malinký..měl to jen pod nosíkem a občas na bradě, máma s ním byla tenkrát u dr. a zjistili, že má málo vitamínu B...ale nemusí to být ono....nevím...jestli se to nezlepší, určitě zajdi k doktorovi....pro jistotu...

bunny06
29. zář 2012

Nezda se mi to jako vylozene ekzem-nejsem lekar, jen atopik. Spis jako reakce na kosmetiku ci nejakou potravinu. Luki se mi asi v roce postupne osypal z Hipp teloveho mleka-to jsme ho pouzivali dlouka a bez reakce. Presla jsem na biodermu atoderm. Pritom olej i pena je v pohode..

zuza01
29. zář 2012

Já bych neřekla, že je to ekzém, měli jsme ho. To byli spíš suché šupinky. Máte dudlík?

chnapyy
29. zář 2012

neřekla bych,že je to přímo ekzém,ten vypadá trochu jinak.Měla jsem ekzém já i malá a je to jiný.To jsou spíš takový mapy po kůži,červený,hrozně svědí,malej by se ti škrábal a třeba i do krve.Spíš je to z těch zubů jak slintá,má mokrý ručičky a jak se stím matlá po obličeji,tak to pak má všude.Měli jsme to taky.Jsou to spíš takový pupínky po tváři ne?Nám na to hodně pomohl sudocreme,je na takový ty vyrážky,akné,ekzémy,.....

sofieanna
29. zář 2012

Leni tohle jsme taky měli...dala nám na to tu vitelu, nebo jak se to jmenuje a jeste jednu mast...ekzem to neni...
pry je to takova vyrazka a rada se vraci, je to pry z dudliku, nebo slin....vypada to stejne co mel Liam a ta mast nám pomohla

evol06
29. zář 2012

Leni, tohle samé má Nelinka už od narození. Vysledovala jsem, že to má po každém jídle. Po utreni čistou vodou a namazani Bepanthenem tak to zmizí, ale jen do dalšího jidla nebo do dudliku. I u ocicek se jí to objevuje, když je posmudla. Psala jsem si i jednu dobu potraviny a neměla to po ničem určitém, takže si myslím, že je to citlivější kuzickou.

qitecek
3. říj 2012

nevypadá to jako ekzém.. kamarádky syn měl ze slinění kvůli zubům na bradičce červený flíček - ekzém (a ten byl fakt vidět hodně zřetelně na první pohled), ale je to jen přechodná záležitost, dokud nepřestane slintat.. doktorka na to dala nějakou mastičku, ale zatím na nic, když sliní.. Jinak říkala, že je to naprosto normální, nebo třeba z dudlíčku. Kamarádka používá ty latexové kytičky, protože jiné mu nechutnaly, jinak by mohly být řešením dudlíky "air" - s průduchy - třeba u aventu, mam perfect, aj.
Neboj, rozhodně si nemyslím, že to bude atopik, alespoň ne podle téhle fotky 🙂 Bude to dobrý 🙂

leushka
autor
21. říj 2012

@andelkaprdelka
@bunny06
@zuza01
@chnapyy
@sofieanna
@evol06
@qitecek holky diky, uklidnimy jste me z toho nejhorsi,ze ekzem to fakt neni.. dr to nepotvrdila, rekla pouze to co jsem si myslela,ze to ma od slin jak mu vylezly prvni zuby od te doby slinta a ma porad narvanou ruku v puse a zuby zkouma. Stridam obyc vitelu s ictamo -pomaha to,ma to lepsi ale uplne to nezmizelo,porad se to vraci.. Na ty oci pomohl ophthalmo framykoin ktery jsem stridala s phthalmo azulenem a to uz zmizelo.. ja z toho fakt mela vitr, na nic zatim nikdy netrpel a asi bych to nesla slatne kdyby mel ekzem nebo nejakoutakovou nelibustku ☹ asi vam to bude pripadat divne ale fakt jsem z toho mela az panicky strach.. stejne jako mam z bkm a vseho kvuli cemu se musi dodrzovat nejaka pravidla a zvlastni rezim. Vim ze se s tim zit da uplne normalne, ale prijde mi to takove omezovani a jako kazda matka nechci,aby muj syn na cokoliv trpel 🙂

vanessska1606
5. črc 2014

@leushka ahooj viem, že je to už dávno ale prosím čo vám zabralo máme taký istý problém. už to má 3 mesiace a nič nezaberá. ďakujem

leushka
autor
16. črc 2014

@vanessska1606 vyzkousela jsem vse mozne a myslim ze zabrala Vitella z lekarny.. nebo tak nejak se ta masticka jmenovala...uz je to fakt dlouho 😀😉