Červené flíčky na patičce. Co to múže být?

momin
23. črc 2010

Ahoj holky,pokud si myslite ze sem blazen klidne mi to napiste.... 😎 ale dneska sem obevila u Danecka na obou patach cervene flicky a nevim co to muze byt.. Doma ho nechavam chodit bosky ted kdyz je takove horko.. Vsimla sem si toho kdyz se vzbudil takze otlacene to mit nemohl kdyz lezel... ma to na obou nohach.. pridavam fotky a mam je i v albicku-nevim kde se zobrazi lip....

jana.sun
23. črc 2010

ahoj Momin, mě to přijde jako štípance 😕 😕 😕 ale nevím, jaké je to na omak? jinak posíláme malému pofoukání! 😔

momin
autor
23. črc 2010

@jana.sun ono to na omak neni nijake.. jako by tam nic nemel... pripada mi to jako malinke modrinky.. 😕 😖 😒

atreides
23. črc 2010

tohle měla dcera zrovna před pár dny, když na cosi šlápla, podle mě je to otlaček, sražená krev

lenkavano
23. črc 2010

momin souhlasím s astreides příjde mi to jak otlak z bot třeba se mu to zbarvilo až nyní ,ale otlačené to mohl mít už dřív 😉

momin
autor
23. črc 2010

@atreides
@lenkavano dekuji. A myslite ze to je z boticek nebo z toho ze beha doma na boso? na chodbe a v kuchyni mame plovoucku,jinak koberce.
A co ted s tim? Asi to zmizi jako modrina ze?

atreides
23. črc 2010

@momin podle mě to určo zmizí 😉

kaleilah
23. črc 2010

a neskákal odněkud? Děti mi lítají taky naboso a nikdy nic neměli, ale dany měl podobnou modřínku na patě, když skákal ze sedačky na zem, jak byl ten větší náraz 😒

momin
autor
23. črc 2010

@kaleilah az ted si me nakopla a napadlo me jestli to nemuze byt i s behani... Chodi uz dlouho ale behat se naucil az ted a docela u toho dupe... Asi je to mozne co?

kveta
23. črc 2010

@momin Mám niečo podobné na jednej nohe.. je to tam už celé mesiace, zjemnuje sa to a zhoršuje v závislosti od neviem čoho, ale mám najnovšie podozrenie, že sa to zhoršuje, keď nosím ponožky napustené striebrom.. takže zvažujem, či to nie je obdoba dotykovej alergie na kovy, ktorou trpím...

lelou
23. črc 2010

my jsme meli vloni neco bodobneho, slo to pak do puchyrku a bylo to neco jako afta, melo to nazev , nenazev ktery si uz presne nepamatuju: neco jako chodidla, dlane ......a neco 😅
jestli je to ono ale nevim

moravanka
23. črc 2010

taky jsme to meli, je to normalni viroza, my nastesti nemeli horecky. zmizelo to do 7 dnu, je to nemoc rukou nohou ust (hand foot mouth disease), muzes si najit ve vyhledavaci. moje mala to mela na nohou a rukou, kolem pusinky ne. jsem s ni jela v soku do nemocnice, pry je to jen virus, neni to nebezpecne.

jana.sun
23. črc 2010

Momin, tak přejem, at to brzo zmizí a máte klid 😉

momin
autor
23. črc 2010

@moravanka
@lelou a to se nejak leci nebo to zmizi samo? A objevi se to vzdycky i nekde jinde nebo to muze byt jen na chodidlech?

@jana.sun dekuji. 🙂 😉

moravanka
23. črc 2010

zmizi to samo. me doktor akorat rekl, ze kdyby mela horecku, mam dat cipek mexalen (to je jak paralen). ze do tydne az 10 dni to zmizne. a mel pravdu. u nas to nebylo tak strasne, horecku nemela, jen na chodlech a trosicku na dlanich, na pusince nemela nic, takze mi normalne pila. dostala to 4 dny po tom, co jsem ji prebalila na prebalovaku v ikeii. takze jsme si to odnesli odtud.
kdyz jsem to na tech nozkach videla, jela jsem do nemocnice, nevedela jsem co to je. a kdyz mi rekl diagnozu, tak jsem myslela, ze si dela srandu, v zivote jsem o tehle nemoci neslysela. az pak jsem i to nasla na internete i s nejakyma fotkama. ale tak strasne to u nas nebylo.

lelou
23. črc 2010

Ella to mela na chodidlech a dlanich, byli jsme s tim u mudry a lecilo se to, ale neptej se me jak 😅 mam 3 deti 😀 , ale tusim i gencianou, ale kdyby jsi me zabila, tak si nezpomenu
tak snad jsme pomohla aspon trosku
ja bych urco zasla za mudrou

lelou
23. črc 2010

ted jsem docetla, Ellenka to mela nejspi z kouupaku a v pusine to nastesti taky nemela, jen se nam tehdy k tomu pridala jeste nejaka alergicka vyrazka

lelou
23. črc 2010

my jsme taky jeli na pohotovost a diagnoza mudry byla SVRAB, nase doktorka se tomu jen smala 😀

maggie2
23. črc 2010

@momin môžeš prosím napísať ako sa tie fliačky správajú keď prstom pritlačíš? ´Po pritlačení prstom ´"červené" na chvíľu zmizne, alebo to je stále červené, aj keď pritlačíš? Svrab to určite nie je, to by vyzeralo ináč, a malého by to i strašne svrbelo

momin
autor
24. črc 2010

@maggie2 po pritlaceni prstem zustavaji cervene...
Neco te napadlo? co to muze byt?

lidus2
24. črc 2010

Leni jestli se nepletu,tak je to něco podobného co měl Matý...
vůbec ho to na omak nebolelo a když jsem to ošahala já,tak jsem cítila jakoby jemné pupínečky,jeden vedle druhého.Měl to na jedné nožičce a pak časem i na druhé a menší.S tím větším flekem jsem hned běžela k dr.a ona mi řekla,jestli jsme nebyli ve styku s někým infekčním-NE,že by to mohl být počínající pásový opar a že to mám sledovat-NEBYL a pak že může mít nožičku spocenou-100% ANO
Matý taky běhá bosky,ale někde jsem četla,že děti mají na chodidlech hodně tukové polštářky a asi se mu víc spotili...upozorňuju tě,že takový smrad,když Matýmu sundám bačkůrky jsi jestě necítila...smrdí mu nohy jak starýmu fotrovi 😀 😀 😀 ale jen z těch bačkůrek,když nemá ponožky.Asi ty bavl.ponožky ten pot pohltí a nesmrdí mu tolika 😀
dr.mi řekla,že to mám sledovat kvůli tomu pás.oparu a kdyby to bylo z potu,že to mám mazat.Mám doma na i na prdelku Sudokrém,ten vysušuje.Někdy jsem mazala,někdy jsem zapoměla a po pár dnes se to zratilo.Ale tím způsobem,že to fakt jakoby vyslo a pak se mu to místo loupalo a teď už tam nemá ani flíček...taky jsem to fotila,ale šlo to špatně vidět a Daneček je šikulka,že takhle krásně držel 😀 😀 😀

lidus2
24. črc 2010

teď jsem si našla na netu ten fujtajbl hand foot mouth disease a tohle Matý neměl...to by nám jistě dr.řekla...měl to jen na těch nožičkách...a pokud to dr.opoměla,tak holky píšou,že to není nebezpečné 🙂 Matý u toho teploty neměl,takže mu to odeznělo samo 😀 😀 což jsem moc ráda 😵

momin
autor
24. črc 2010

@lidus2 lidusko dekuji.. ja asi radsi zajdu v pondeli k doktorce.. jen tak at mam klid...
Jinak Danecek moc drzet nechtel,pekne u toho rval,ale orizla sem to at je videt jen nozka... 😀 😎
Sem jeste zvedava co napise
@maggie2 😕 ale snad neee zadnou hruzu.. 😒

lidus2
24. črc 2010

jsi šikulka 😀 to mě nenapadlo vytříhnout ten jeho výraz 😀 😀 ale fakt se mi to nedařilo vyfotit...
budu držet palečky a určitě to bude dobrý 😀 😀

maggie2
25. črc 2010

@momin Vyzerá to ako petéchie. Ja by som išla lekárke, požiadala aby urobila malému odber krvi, aby vylúčila nejakú možnú vnútornú chorobu (nízky počet krvných doštičiek apod. alebo infekciu). Ale zase na druhej strane je to na mieste kde skutočne mohol na koži vzniknúť podtlak veľmi ľahko, nakoľko sa jedná o pätičky mohol sa nimi o niečo zaprieť, pritlačiť. V takom prípade môžu vzniknúť petéchie aj bez vnútornej príčiny.

momin
autor
25. črc 2010

@maggie2 Zatim ti moc dekuji... Ja zajdu zitra k lekarce... A uvidime co mi rekne.

maggie2
25. črc 2010

@momin Daj vedieť potom, určite a dúfam že bude všetko OK 😉

ekka
26. črc 2010

my sme mali, resp. este stale mame na nohach taketo fliacky, sice uz trosku miznu, ale mala mala aj horucku, boli sme u lekara a bol to len virus, dokonca sa nam na prstoch robili aj pluzgiere, aj tiez uz pomali miznu, takze dufam, ze to prejde a viackrat to uz mala nebude mat

momin
autor
27. črc 2010

Holky malemu to samo zmizelo driv nez sem s tim stihla nekam zajit.... 😕
tak ja nevim... pokud se to objevi znova pujdu hned.

jaa
17. zář 2011

Taky to malá měla.Dlaně úplně osypané.Nožky jen někde a pak i v pusině.Napadá to oslabený organismus.A, není to ledajaká viroza.je to infekční a dokonce jsme s tím na infekčním byly.Pokud má dítě vysoké horečky,musí být hospitalizováno!Což, se nás naštěstí netýkalo.Asi po 1é dnech to odeznělo.Kůže na rukách a chodidlech se oloupala.Obojí pak měla hodně dlouho lesklé,úplně vyleštěné a stačilo,když se sebeméně uhodila a naskočila jí modřinka.

pipiii
10. lis 2011

Holky muzu se zeptat jak se tyto flicky vyresily??? ja jsme ted an tyden u rodicu v baracku a udelalo se to male na chodidlech a na rukach, byli jsme u doktora a nic mi nerekla no a dneska to mam i ja a celkem to boli, jsou to maly punticky nebo tecky na rukach ja absolutne nechapu co to muze byt :-O