Červené pupínky na obličeji = alergie na to, co jím?

sarlotk
28. říj 2008

Ahoj,moje malá dcerka má na obličeji a uších červené pupínky,včera se jí udělaly i na očním víčku.Ma dnes měsíc.Při první kontrole nám paní dr,řekla,že je to alergie na to,co sním já,protože kojím.Už nejím skoro nic,nesmím rajčata,ovocný čaje,ani jogurty,jen bílý a s mléčnýma výrobkama mám být taky opatrná,včera jsem si dala perník a byla v něm marmeláda a ty pupínky má asi z toho.Už jsem uplně bezradná a nevím co mám a co nejíst aby je neměla.Nemáte někdo stejný problém a jestli ano,co dělat a co jíst.Banány už nemůžu ani cítit. 🙄

zuzna29
28. říj 2008

Ahoj sarlotka, ja som mala podobný problém pred niekoľkými týždňami, kožná lekárka mi tiež povedala, že si mám dávat pozor na stravu, skoro nič som nemohla jesť ako píšeš ty žiadne rajčiny, mliečne výrobky, papriky, nič priliš korenené, že sa všetko odrazí na tváričke malej... Snažila som sa obmedzovat, ale je to ťažké, skoro nič nemôžeš zjesť a ak ano tak sa bojíš ako to zas dopadne, no nemám pravdu??? Malej sa tvárička zlepšila po tom, čo sme aplikovali masť od kožnej, a občas sme tváričku pretreli holtovým krémom. Vrelo odporúčam modrú indulonu - na suché miesta. Moja dcéra mala tiež také červéné vyrážky aj na líčkach a k tomu suchú kožu táto indulonu jej to super premastila. Detičky v tomto obdobím majú veľmi citlivú kožučku, takže to nemusí byť ani tvoja vina, proste tváričku jej možno potráždil prášok, alebo tam je iná príčina. Neboj sa určite to prejde a tebe odľahne...

many
28. říj 2008

ahoj,taky mívám malýho skoro furt trošku obsypanýho na puse 😉 to jen něco sním a je to 😀

dnada
29. říj 2008

Ahojky, mi máme pupínky do teď.... s mým jídlem to nesouvisí,sem o tom přesvědčená a mám to už vyzkoušené...(ale nejím taky spoutu věcí,co nedělali malému dobře na bříško) my máme moc cilivou kůži,to má malej po mě...mažu ho Norkovým olejem,obličejík,tělíčko olejíčkem od Hippu ráno i večer... zlepšujeme se ,oba 🙂 jo, ještě když nám pupínky zarudnou nebo se malej drápne máme krém od Dr.Sudocrem,ten občas taky pomůže

kalo
29. říj 2008

Taky pozor na všechno, co obsahuje lesní plody tj.maliny, ostružiny..Je to velký alergen. A jednou jsem malé dala nějakou Hami štávu s malinami a pěkně se mi osypala... 😉

sarlotk
autor
29. říj 2008

Ahoj,moc díky za rady vyzkouším tu indulonu a ten sudokrem jsem ted dostala jako vzorek v lékárně,tak uvidíme.malé se to zlepšilo,ale na víčku to má pořád a mezi očima suchá místa.ted už mi je jasný,že to má z toho co sním já.Ty perníky bylis malinovou marmoškou ☹ Dnada:Co je to za olejíček od Hippu,dá se koupit v drogerii?A co máte vypozorované,že nesmíte jíst?

dripik
30. říj 2008

sarlotk: naše malá to měla taky, ale nebylo to z jídla, ale bylo to nějaké novorozenecké akné, pomohl bepanten...za pár dní to bylo pryč a že toho měla...

mrkni:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

dnada
31. říj 2008

sarlotk - já nejím vlastně žádnou zeleninu,jen občas okurku,hodně málo mléčných výrobků,třeba jen ráno jogurt nebo trochu mléka pak už nic,nepiju jablečný džus a pak džusy s tropickým ovocem,ananas jim jen občas v konzervě a to ještě na dvakrát... málo jím pečivo,ale to spíš kvůli prdíkům. Ten olejíček mají v DM drogerce i v Hypernově i v Tescu,jinak nevim,jinde sem ho nekupovala je to Dětský jemný pleťový olej,patlám si ho na obličej i já

dripik - novorozenecký akné sme měli cca ve 2týdnech,na to opravdu pomohl Bepanthen,ale to vypadalo jinak než co má malej na sobě teď. Máme suchou tvářičku,mezi očičkama na nose a trochu na čele a za jedním ouškem,já to mám taky, má to po mě,přecitlivělou kůži. I u Dr.ta ho jen nahého zvedne,trochu ošmatá a je celej rudej jak ráček i po koupání než ho namažu celej zrudne.Já to mám taky,když se patlám krémem tak mi kůže pod rukama rudne,nemůžu se ani utírat ručníkem,musim osychat,jinak bych se udrbala,jak mě svědí celé tělo...bohužel je to jedna z bezva věcí co se dědí 😒 😠 😖

sarlotk
autor
31. říj 2008

Dripik:přesně tak to vypadá i u mojí malé,ale má to do ted a k tomu má i ta suchá místa,hlavně v obočí a mezi očima a za uchem,dnes to vypadá jako by měla kopřivku.Dnada:Stím jídlem jsem na tom stejně,taky jen okurek ale džusy žadný,mám strach.A co kávu bez kofeinu,máte vyzkoušeno,už bych si ji hrozně ráda dala,ale mám strach 🙄

kacka.va
31. říj 2008

sarlotk: chtělo by to vyzkoušet, po čem přesně to má, abys mohla ostatní normálně jíst.

majaaita
31. říj 2008

Sarlotk, jak píše kacka.va, zkus vyzkoušet, z čeho to přesně je. Zas nejíst skoro nic, to taky není dobrý, aby bylo mlíko dost výživný.
Já se vyhýbám jen tropickému ovoci a výrobkům z něj, malej teda nějaký pupínky má, občas víc, ale neřeším to, potřebuju na děti energii a odpírat si kvůli tomu komplet jídelníček, to ani náhodou. S dr. jsem o tom mluvila, říkala, že když nemá vyloženě kopřivku, pár pupínků nevadí.
Kafe bez kofeinu si občas dám, mňam 🙂

kacka.va
31. říj 2008

já si dám i kofeinové 🙂. ono každé dítě reaguje na něco jiného, třeba kvůli prdíkům se nesmí zelí, ale já mám vyzkoušeno, že na to nijak nereaguje, ale zase reagovala na věci, které se obecně klidně můžou, takže to chce fakt vyzkoušet. ale reakce může přijít většinou do 48 hodin, tak s tím chce počítat a nejíst každý den něco jiného, ale fakt třeba 2 dny stejnou věc, aby se zjistilo, co mrněti vadí

dnada
31. říj 2008

sarlot - kaje(ani bez kofejnu) ani černý čaj nee ...malej byl pak hrozně neklidný... a měl to horší... zkus ten norkový olej na ty suchý fleky... nám za pár hodin zmizelo zarudnutí a do 12ti hodin i pupínky... jinak olejíček od Hippu používáme na tělo a já na obličej

majaaita - nás doktorka kvůli pupínkům teď ani neočkovala, a to nemáme kopřivku,jen pár pupínků 😖

sarlotk
autor
31. říj 2008

hrozný je,že já už vážně nic co by jí to mohlo způsobovat nejím 😒 Ale vyzkouším ten norkový olej a dám vědět.holky a meli to vaše děti i jinde na těle,malá to má jen na obličeji,to mi připadá divný,že to nemá i jinde,ale jsem ráda.

dnada
31. říj 2008

sarlotk - my to máme jen na obličejíčku,jak sem psala, já to mám dodnes taky,mezi očima na nose,na čele, na jedný tváři a za uchem, malej to má úplně stejně jako já a občas se mi to příšerně loupe

majaaita
31. říj 2008

Dnado, to zas chápu, když je to projev alergie - protože případné očkování by mohlo uškodit.
Náš mladší má na očkování ještě čas, tak to neřešíme.

kitty68
31. říj 2008

a nema to kvuli tvych hormonu? mas mesic po porodu 😉