Červené pupínky na tváři. Je to ekzém, alergie?

missymici
3. čer 2009

Ahoj maminky,prosím vás co to může být....DAníkovi asi ve 3 měs (to pil jen mlíčko a čaj) se na tvářičkách vyhodili červené pupínky a kolem nich červeno,měl to jen na tvářičkách.I přes to že jsme hodně mazali,měl to suchý.Koupili jsme v lekárny krém od firmy Bubchen,zabralo mu to,ale mazala jsem mu to fakt často,hned jak to měl suchý.Pak se mu to zlepšilo,asi za oár dní.Tak jsme nebyli ani u Dr.MYslela jsem že to má třeba z pusinkování,od hadrů....Tak jsme se tomu všemu vyhly a bylo to pryč.Ale ted asi 3 dni se mu to objevilo znovu.Z jídla to není,protože se mu to objeví a zas zmizí.Věčšinou přes noc to zmizí a přes den zas vyleze.Nejdříve mě napadlo,jestli to nemůže být od sluníčka,ale asi ne.Tak mu to opět mažu tím krémem ale žádny výsledek.Po koupání se mu to zhorší o 50procent,má to hodně červené a během 20 minut to zas samo zmizí. čekám až se nám vráti mudra apojedem k ní.Chci se jen zeptat jestl jste se s tím náhodou některá nepotkala,jestli to je ekzém,nebo alergie...ale fakt jsem nedokázala vysledovat na co. Dík

scharfinka
4. čer 2009

Missy, našemu malému se to též vyhazovalo aprávě kolem toho třetího měsíce.....bylo to tak vždycky po koupání a pak to do těch 20 min zmizelo, a přes den kdy se spotil, tak to tam mel zas a když oschnul, tak to po chvilce zmizelo....já se tehdy ptala na poradně a mě mudra řekla, že to může být alergie na nějakou kosmetiku, i třeba tu co používáme od narození a může se to projevit takhle opožděně...a taky fakt, vyřadila jsem z koupele johnson, od tety jsem dostala kosmetiku pro děti bez alergenů a ono se to všecko ztratilo a přešlo.....

missymici
autor
4. čer 2009

dík.Dnes jsme byly u mudry,protože včera se mu vyrážky objevili i na varlátkach a tvářičky si pořád drbe.Takže prej určo alergie nebo ekzém.Poslala nas na alergologii,tak jsem zvědavá na testy.Máme vynechat všechno nové,hlavně ovoce a dávat látkové plíny.Taky všechny krémy a olejíčky vysadit.Doporučila nám místo krému obyč.sádlo.Tatka náš je alergickej v podstatě na všechno,hlavně na všechny druhy ovoce.

scharfinka
4. čer 2009

No tak hlavně, že se to vysvětlilo a teďka aspoň budeš vědět, na co si dát pozor..... 😉