Červené tečky v obličeji mimča. Máte zkušenost?

kaculi
20. dub 2009

Ahojte holky, omlouvám se že zakládám nové téma ale nic podobného jsem tady nenašla. Naskákaly nám červené tečky na obličeji, vypadá to jako pihy jen je to červené, jako by krev. Malý to měl nejdřív pod jedním okem a teď to má na obou stranách na líčkách. Nemáte s tím některá zkušenost? Dneska s ním chci radši zajít k doktorovi, ale nejdřív se chci zeptat tady. Díky

beruska1979
20. dub 2009

Ahojky,

nejsou to petechie?

med
20. dub 2009

Ahojky. Terka to měla letos od prvního jarního sluníčka. Taky se jí to udělalo na líčkách. Asi dva dny to byly malinké červené tečky, pak jí to zhnědlo, tak jsem myslela, že bude mít pihy. Ale za pár dní to zmizelo.... A teď je hezky opálená 🙂 Myslím, že se nemusíš znepokojovat...

luucia
20. dub 2009

kaculi, malé se to objevilo ai před 14ti dny...docela jsem se lekla, měla to pod očičkama 😒 ale už to zmizelo. Dneska jdeme na rok a půl letou prohlídku, tak se chci dr radši zeptat

kaculi
autor
20. dub 2009

Děkuji za odpovědi. Co jsou to petechie?
Doktorka mi řekla že je to mechanického původu, že to vzniká když mimčo často blinká, kašle, tře si ta místa (prostě jsou ta místa hodně namáhaná) a malému jsem to asi způsobila já ☹ Je teď dost nachlazený takže odsáváme a odsáváme a já ho v těch místech držím když mu odsávám soplíky ☹ aby se mi nehýbal a já mu neublížila tou hadičkou. Už to pomalu mizí, teď to má o hodně lepší než ráno. Jen nevím jak ho teď budu držet abych mohla bezpečně odsát...

kacka.va
20. dub 2009

naší malé vyskákali červené tečky, když jí píchali uši, protože se bála.

luucia
20. dub 2009

kaculi, přesně to samý mi řekla dr taky, že to je když dítě blinká, kašle a nebo se vzteká 😉 u nás to bylo asi vztekáním

med
20. dub 2009

Aha, tak to koukám... tak my jsme měli asi jiný tečky 😀

kijonkova.k
20. dub 2009

petechie jsou drobná krvácení do kůže a vznikají právě námahou jako zvracení,pláč atd.Já když "blinkám" taky je mám a po porodu jsem jich taky pár měla 😉