Červený flek na zadečku. Máte zkušenost?

lehe
26. bře 2022

Dobrý den, včera se synovi 8 měsíců udělal velký červený flek na zadečku. Opruzenina to není, nebolí ho to, ale od včerejška se to pořád zhoršuje. Dva dny má i teplotu, nic hrozného,max 38 a rýmu. Neměl jste někdo něco podobného?

nikishkaaaa
26. bře 2022

@lehe dle mě klasická opruzenina 🤷‍♀️ z čeho usuzujete, že to není?

emillyhk
26. bře 2022

Podle mě to je normální opruzenina. Syn se vždycky oprudí při růstu zubů 🤦‍♀️ Nejvíc se nám osvědčilo mazat Avirilem a na noc a jedenkrát během dne Infadolanem. Aviril to hezky vysuší a Infadolan udělá ochranný film, aby to nebylo ještě horší. Samozřejmě po každé stolici (nebo klidně i při každém přebalování) opláchnout vodou a zlehka osušit, nedrhnout vlhčenýma ubrouskama, apod.

nikishkaaaa
26. bře 2022

@emillyhk nenapsala bych lépe - naprostý souhlas 👍

lehe
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lehe
autor
26. bře 2022

@nikishkaaaa Omlouvám se, asi jo, to jen že byli kluci opruzeny kolikrát a takhle to nikdy nevypadalo 🤷 vždycky měli jako pupínky a okolo červený, tak proto mi to tak nepřišlo. A do teď ho to ani nebolelo, teď už si na to sáhnout nenechá 😕

lehe
autor
26. bře 2022

@emillyhk jo, máte pravdu, děkuju vyzkouším, snad to pomůže. Kdyby k tomu konečně vyrostl nějaký ten zub, když už se tak trápí, bylo by to fajn 🙏

nikishkaaaa
26. bře 2022

@lehe vůbec se neomlouvejte 🤗 ať se brzy zahojí, zkuste co psala paní výše (aviril se nám osvědčil spíše zásyp) věřím, že to zabere! 👍

jjasmina
27. bře 2022

@lehe přijde mi tojako opruzenina, nicméně mě se malá po Avirilu strašně osypala celá. Přestala jsem používat Vlhčené ubrousky, jen vodu a perlan, pořádně vysušit a Bepanthen, Sudicrem a bylo dobré

cuuza
27. bře 2022

Omyvat černým čajem nebo řepíkem, mazat masrí se zinkem a počkat než zoubek vyroste...