Chrčení v nose bez rýmy. Jak to odstranit?

han.kal
31. kvě 2010

Zdravím, potřebuji poradit, mám 7 měsíční dceru a už asi 3 týdny má chrčení v nosánku, při odsávání z nosu nic nejde, je jinak úplně v pořádku, bez teploty, rýmy a kašle. Průdušky a plíce čisté, udělány výtěry z nosu a krku, též bez nálezu. U doktorky nám předepsali Mucosolvan junior, otrivin a fenistil. Žádné zlepšení., Nemáte s tím někdo zkušenost, popřípadě radu, jak tuto nepříjemnost co nejrychleji odstranit? V poledne máme příkrmy, jinak je na Beba 2, bez cokoliv dalšího. Moc Vám děkuji za rady.

aponchie
31. kvě 2010

mozna zdurela sliznice nebo ji to jde do nosohltanu tudiz netece nic ven zatim..kasle u toho?

aponchie
31. kvě 2010

fenistil mate na pripadnou alergickou reakci..mozne to je,ze je to alergickeho puvodu kazdopadne kdyz se nakombinuje toliko leku je tezke vyloucit co to bylo🙂)

han.kal
autor
31. kvě 2010

Teď jsme na chalupě, tak jsme navštívili místní lékařku a ta o nosohltanu mluvila, že ho má trošku nasáklý a ty léky mi doporučila s tím, že to máme používat max. 4 dny, ale žádná úleva se nekonala.žádný jiný problém nemá, ani kašel ani rýmu, jako by se nic nedělo, jen jí v tom nosánku pořád chrčí. V noci spinká klidně a dýchá nosánkem.

pett7
31. kvě 2010

Malý měl silnou rýmu ta ho přešla, ale asi po týdnu začal chrčet..byli jsme u doktorky a nic mu není ☹ Občas mu kápnu libenar a potom odsaji a je klid. Nejhorší je, že mu to dělá jen někdy..

lamarika
31. kvě 2010

hankal, tak mi máme obdobný problém, ale prozměnu s kašlem. Už 3 týdny se malej dáví kašlem, rýmu ani teplotu nemá. Dneska mu aji dělala doktorka testy z kapky krve a vše v pořádku. V noci se malej dáví kašlem, takže toho moc nenaspíme. Už si říkám jesli není na něco alergik. . .

pett7
31. kvě 2010

@lamarika s kašlem jsme chodili asi před měsícem taky mu nic nenašla, alergie to nebude, prý je to počasím..

lamarika
31. kvě 2010

pett já už si pomalu přupadám jak kdybych si to vymýšlela. No, snad to brzo přejde

pett7
31. kvě 2010

já si tak taky připadala...teď jen občas chrčí, když jsme u doktorky tak samozřejmě nic 😒

lamarika
31. kvě 2010

jojo, přesně tak. Dnes u doktorky ani nezakašlal a sotva jsem ho naložila do auta, tak se začal dávit 😠

bobulka2009
31. kvě 2010

ahoj, malá to měla taky a doktor řekl, že má nateklé mandle a sliznici a že tam někdy ty chrupavky takhle vibrují. 😉 Bylo to bez rýmy a kašle

han.kal
autor
31. kvě 2010

tak koukám, že nejsem sama. kdyby kašlala, teklo jí z nosu, nic, ani odsávačkou nic nevytáhneme a přitom v noci spí bez chrčení, jen otevře kukadla tak jede nanovo.

pett7
31. kvě 2010

zkus třeba ten libenar, já taky neodsála a když jsem mu nakapala libenar a odsála tak toho bylo dost..někdy jsou ty snoplíky tvrdé a nebo hodně vzadu a tím se to zvlhčilo a šlo líp.

han.kal
autor
31. kvě 2010

V nose nic nemá, Libenar jsme zkoušeli před odsáváním a nic.

sasanka03
31. kvě 2010

Taky jsme se teď tím trápili, dr. nic neviděla, ani zadní rýmu, ale dostali jsem nějaký kapky do nosu (pamycon) a pak se to spustilo, bylo to někde hodně vzadu schovaná rýma, pořád to není super, ale je to lepší.

bobulka2009
31. kvě 2010

han.kal , taky nám z nosu nic neteklo, doktor říkal, že to časem samo odezní a taky že jo, ale trvalo to 3 týdny 🙂

han.kal
autor
31. kvě 2010

Už aby to bylo ☹

pett7
31. kvě 2010

pamycon jsme měli taky rýma přešla, chrčí dál ☹ možná, že to je i slina v krku

han.kal
autor
31. kvě 2010

Taky mám takovej pocit, jo kdyby jí člověk mohl říct, pořádně si odkašli, ale to nepochopí. 😀

sasanka03
31. kvě 2010

JO nám se to taky přestěhovalo do krku, Mukosolvan nezabíral a dostali jsme ACC pro děti, ten pomohl, ale osypala se z něj :( a chrčí dál, ale ne tak silně. Večer taky nemáme problém, je to jen přes den. Ale asi to chce vážně čas.

han.kal
autor
31. kvě 2010

Mám jí dávat pořád ten Mucosolvan, nebo jí nechat už v klidu, že to odezní?

han.kal
autor
31. kvě 2010

@bobulka2009 , odsávali jste během těch třech týdnů, nebo jste dávali ještě nějaké léky?

zuzankast.
31. kvě 2010

ahojky, my tedy rýmu ted máme, ale chtěla bych se zeptat, máte některá zkušenosti s kapkami z Mořské vody a rozprašvačem? Měly by mít mikro rozptyl pro mimča, ten se nám podařil jen dvakrát a pak už ne. Jak se s nima pořádně zachází?Je tam psáno první rozptyl normál, druhý mikro.. pořád to zkoušim, kapky ubívaj úplně zbytečně a přito byly dost drahý :-/ dělám něco špatně já nebo jsou prostě rozbitý?

han.kal
autor
31. kvě 2010

Měla jsem Physiomer, vypadá to, že máš ten rozprašovač nefunkční. Zkus ho pořádně propláchnout, myslím, že když s tím půjdeš do lékárny, kde jsi ho koupila, tak ti dají náhradní nebo ti to celé vymění. Pokud tam toho nemáš málo.

bobulka2009
31. kvě 2010

han.kal žádné léky, jen před odsáváním trochu Libenaru, ale stejně jsme nic neodsáli

lucisa
15. čer 2010

Ahoj, vracím tohle téma do oběhu.
Mám 2,5měsíční dceru, která od 5 týdnů chrčí. Nejdřív bylo ještě zahnisané očičko, byly jsem 2x na sondáži očního kanálku, poprvé odcházel hnis očičkem, podruhé nosánkem, tak se dalo krásně odsávat.
Ale chrčení nepřestávalo, u dětské jsem co chvilku otravovala, nejdřív jsme dostaly Fenistil, pak k tomu ještě Calcium, celé balení Libenaru vykapané a chrčení nepřestávalo.....

Přes den, kdy se malá nosí, polohuje, to není tak hrozné, ale když delší dobu leží (hlavně v noci) chrčí jak starý tuberák. Při kojení občas uplivuje mlíko a když ji držím na odbrknutí, tak jí zádíčka pod mou rukou úplně vibrují.

A až tento týden dětská říkala, že je to zřejmě syndrom (celý název už nevím, bylo to šíleně dlouhé a rozhodně ne české 🙂 ), postihuje to asi každé 50. dítě a laicky řečeno (jak jsem to pochopila) se jedná o to, že miminko nemá zcela dovyvinutou záklopku mezi hrtanem a hltanem a vzduch se tam mísí s potravou, zbytky mlíka lítají sem tam a je to lepší, když je dítě ve zvýšené poloze.
Tu ale naše princezna nesnáší, prohne se do luku a začne kroutit, až sjede do lehu. Pak taky dobře pomáhá spinkání a ležení na bříšku, to má naštěstí ráda hodně a tím, že máme monitor, nemám strach ji tak nechat.

Celý syndrom může trvat až půl roku (dokonce jsem se na jedné poradně dočetla, že až do 1. roku miminka!), odezní sám, jakmile začne dítě samo sedět a většinu dne je vlastně už ve vertikálnější poloze. Někdy i dřív, když se zcela vyvine. Dostaly jsme nějaké silnější kapky, které jsou snad i na astma, jmenují se Ventolin.

Sice mě to nepotěšilo, že už tak mi malá chrčí skoro 6 týdnů a hned tak to neskončí, ale na druhou stranu jsem ráda, že to není nic horšího, třeba s plícemi.

A proč to píšu, ráda bych si tady vyměňovala zkušenosti s maminkami, jejichž miminka to také měly a jak s tím bojovaly, příp. mají jejich děti stejný problém aktuálně teď a co všechno dělat, aby se dětem víc ulevilo.

han.kal
autor
18. čer 2010

lucisa: ahoj, máme úplně stejný příznaky, akorát bez toho očička, už jí to trvá od 2. května. Aspoň ti doktorka vysvětlila co to je, moje mi řekla, že na poslech je "čistá" a že to miminka mívají, tím to haslo. U nás zase noc probíhá absolutně v klidu, dýchá norálně, chrčí jen přes den, nebo když usíná. Už si na to pomalu zvykám, ale nadšená z toho nejsem, Pořád to vypadá jako ucpaný nos nebo nevykašlitelné hleny, jednou za týden zkouším odsávačku a nic. Tak snad budeme doufat, že to přejde co nejdřív, Ten Fenistil jsme měli taky a nepomohlo to.

lucisa
18. čer 2010

@han.kal neprůchodný oční kanálek nebyl příčina nebo důvod chrčení, jen se to tak sešlo a tohle bylo prvotní, nejrychlejší a nejjednodušší řešení. a když se vyřešilo slzející a hnisající očičko, ale chrčení nepřestávalo, zjišťovalo se, co dál....

ten syndrom byl snad trachiakální nebo něco podobně šílené, fakt si nevzpomenu, bylo to dost krkolomné...

odsávačku taky jednou denně vyzkouším, občas kápnu Libenar, ale stejně chrčíme. 😖
mrzí mě to kvůli ní, je to asi nepříjemné, vždyck yj sem si myslela, že se při kojení zakuckává z toho, jak hltá, aby jí to třeba někdo nevypil, ale teď si myslím, že občas za to může i ta záklopka, že jí trošku mlíčka "vběhne" do dýchací trubice a ona se pak zakucká... 😨

tutinek05
20. srp 2013

@lucisa Ahoj Luciso. Našla jsem Tvůj článek ohledně chrčení malého miminka, který jsi psala v roce 2010. Řeším teď úplně stejný problém. Malému je 8 měsíců a od 5. měsíců chrčí a chrčí. Dostali jsme od doktora snad všechny prášky, mastičky, kapičky... dokonce i antibiotika a nic, žádná změna. Nic nevysajeme, jen chrčíme. Malý už sedí, ale žádná změna. Ráda bych se Tě zeptala, zda to Tvojí dcerku po téměř třech letech přešlo, či zda jste to nějak vyléčili jinak. Moc děkuji za odpověď.

lucisa
21. srp 2013

@tutinek05 ahoj, tak to mě mrzí, že to u vás nepřešlo. Mě spíš zaráží, že u malého to začalo až kolem 5. měsíce a nepřestalo ani když sedí. To určitě nebude to stejné. ☹
Moje dcerka neměla dovyvinutou tu záklopku, ale během několika měsíců dozrála a jak začalo navíc období sedání, tak se to zlepšovalo, až to opravdu přestalo. Myslím, že v těch 8 měsících už jsme s tím nebojovali určitě.
Nemá třeba zvětšenou nosní mandli, udělal pediatr veškerá vyšetření? Asi bych se pídila po příčině a zkusila na něj zatlačit, pokud dlouhodobé podávání léků nepomáhá, je to zbytečné do něj další cpát.

tutinek05
21. srp 2013

Ahoj, moc díky za reakci. Myslím, že pediatr je z nás dost zoufalý. Dal nám snad úplně všechno na alergii, dal nám různé věci na nachlazení, poslal nás na ORL, pořád ho poslouchá, teď mu dal i antibiotika a nic nezabralo. Malý pořád chrochtá a chrčí. Plíce má ale čisté. Četla jsem reakce různých maminek a hodně jich psalo, že to jejich mimčo má taky, což mě trochu uklidňuje.
Každopádně už odmítám do malého cokoliv cpát a počkám, jestli se to bude zlepšovat nebo ne. Zkusím mu více vlchčit pokoj při spaní, to mu neublíží. Doufám, že to bude taky ta záklopka. Nosní mandle mě taky napadly, ale to věřím, že by na to doktor přišel... no uvidíme.
Ještě jednou díky a hlavně zdraví 🙂