Chrčení v nose bez rýmy. Jak to odstranit?

han.kal
31. kvě 2010

Zdravím, potřebuji poradit, mám 7 měsíční dceru a už asi 3 týdny má chrčení v nosánku, při odsávání z nosu nic nejde, je jinak úplně v pořádku, bez teploty, rýmy a kašle. Průdušky a plíce čisté, udělány výtěry z nosu a krku, též bez nálezu. U doktorky nám předepsali Mucosolvan junior, otrivin a fenistil. Žádné zlepšení., Nemáte s tím někdo zkušenost, popřípadě radu, jak tuto nepříjemnost co nejrychleji odstranit? V poledne máme příkrmy, jinak je na Beba 2, bez cokoliv dalšího. Moc Vám děkuji za rady.

veverka50
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lajla
18. zář 2013

to je docela normalni a s timto pocasim se to bude i nadale zhorsovat, zvlhcovat vzduch...koupit zvlhcovacku a kontrolovat vlhost vzduchu doma, nekolikrat denne morskou vodu, vetsinou do potom prestane samo

@tutinek05 to byla tedy blbost davat atb☹

kdo ma deti trosku starsi juknete na patentnimedicina.cz docela to pomaha

andynek
22. čer 2014

@tutinek05 zdravim vas, podarilo se mi nalezt vas prispevek, resim ted uplne samy problem. Uz jsem z toho docela zoufala. Dr nam taky rekla ze to tak miminka maji,ale reseni zadne. Mala chrci a i to zakuckavani u kojeni, jak psala lucisa. Dcera ma 5 tydnu a uz nejake dva chrci. Chtela sem se zeptat na radu, jestli jsem jeste neco nevyzkousela treba. Mam uhanet doktory? Moc diky, Venda

tutinek05
23. čer 2014

Ahoj Vendo, to je mi moc líto. Dcerusku mas jeste hodne malinkou, ale me Tutinek chrcel taky takhle od mala. Porad jsem to hrozne resila a byla jsem z toho na prasky. S touto zkusenosti ti mohu jen rici, aby´s vydrzela, protoze se mu nosni prepazka vyvyji a bude jeste nejakou dobu chrcet a to bez ohledu na to, co Ti doktor predepise. Pokud samozrejme nevylouci nejakou alergii nebo nepopise jiny problem. Nicmene ja jsem skoncila tak, ze jsem mu nakoupila leky skoro za Kč 2 tis., mela jsem jich plny suplik a zadna zmena nenastala. Pak jsem si rekla, ze jestli ma na neco "umrit", tak ne na to, ze spolika kila sirupu a prestala jsem mu vsechno davat. Nic se nestalo (nezhorsilo ani nezlepsilo). Tento stav trval zhruba do 1 roku s tim, ze nekdy to bylo horsi (kdyz mel rymu, doslova se dusil) a nekdy to zase bylo lepsi. Kdyz mel rymu, hodne jsme vysavali, pokud to jeste slo (zadni rymu uz nevysajes). Ted je Tutinkovi 1,5 roku a sem tam hodne chrape a chrochta. Doktor nam rikal, ze jsou to nosni mandle a budou asi chtit vytrhnout. Zatim se tomu ale branim a uvidim, co ukaze cas... Jeste mi kamaradky rikaly, at mu strikam morskou vodu, ta mu neublizi a zvlhci mu sliznici, tak to zkus. Jinak si hlidej vlhkost vzduchu v pokoji... Drzim palce. Mej se...

ivonapop
23. čer 2014

@lucisa Ahoj, nemáš na mysli stridor? Podle toho, co píšeš bych to tak tipovala

lucisa
23. čer 2014

@ivonapop jejda, to už vůbec netuším, nevzpomínám si, ale popravdě, tohle slovo mi nic ani neříká, ale já jsem laik 😉