Chřipka nebo mám jít raději k doktorovi?

ronja55
12. dub 2022

Hezký večer, syn má už skoro týden hrozný kašel, kdy se úplně dáví a stěžuje si u kašle na bolest na hrudi. Tři dny měl i teploty kolem 39, teď vždy přes den dobrý a večer je zase horký. Pořád jen odpočívá nebo spí a to je jinak hodně aktivní. Dva dny zpátky začala mít stejné příznaky i mladší dcera. Ta nemá takový kašel, ale má zase šílenou rýmu. Dneska je už blbě i mě, bolí mě tělo jako při chřipce, mám kašel a rýmu a bolí mě hlava. Dělali jsme si i antigenní test na covid a byl negativní. Mám plašit a jít už raději k doktorce, nebo je to jen nějaká chřipka ? Hlavně se mi nelíbí ten kašel u syna.

leymea
12. dub 2022

@lachipie nurofen je protizanetlivy, pokud vim tak paralen ne.

nikjean
13. dub 2022

Nestačím se divit. Tvůj přístup je víc než zvláštní. Pokud je tvému dítěti zle a tato doba přetrvává, měla bys navštívit lékaře, nestanovuj si diagnózy sama, nemusí se ti to jednou vyplatit. Jo a i "jen nějaká chřipka" může zadělat na pořádné problémy. 🙄

eloana
13. dub 2022

mame to take.....chytli jsme to vsichni.....3 dny horecky a kasel. U doktorky jsme byli 2x -po druhe to bylo s 9 letou prohlidkou.... jsou to nejake hnusnejsi virozy- doporucila leky a predepsala leky na kasel. Nic mene synovi se to drzi,takze pokud to nepovoli dostane antibiotika -uz to ma 3 tyden. Urcite jdi,alespon na poslechnuti popripadne udelaji crp.

klokanka31
13. dub 2022

@ronja55 Jak poznáš že to nebude na antibiotika? Mě dítě říct že ho bolí na hrudi tak okamžitě letím k doktorovi (a je jedno jestli na pohotovost nebo k pediatrovi).

cilkat
13. dub 2022

Jsme s něčím podobným doma už přes týden... a už jsme si to předali všichni... Nikdo teda neměl teplotu přes 38... Na bolest na hrudi si taky nikdo nestezuje, ale po pravdě mám od kašle už celkem slušně namozeny břišní svaly (nevím, několik by tvůj syn rozlišil tohle od bolesti hrudníku). Jsme doma a u doktora jsme nebyli.
Po pravdě by mě z toho, co píšeš, znervoznovalo to, že ho bolí hrudník... pokud se ti nezdá, že by to mohl být vyloženě svalový problém, tak je to divné a určitě to potřebuje aspoň poslechnout.

levandule_k
13. dub 2022

Chřipka umí být pěkně závažné onemocnění. To jestli, je to na antibiotika, ti v diskuzi nikdo neřekne. Já jsem měla covid, neměla jsem horečku, neměla jsem bolest svalů, jen pocit knedlíků v krku a nemohla jsem se toho zbavit běžnými léky z lékárny, plus jsem měla ucpaný nos, po 2-3 dnech jsem začala vykašlávat žlutozelený hlen, tak jsem to volala dr a dostala jsem ihned antibiotika, protože se k tomu přidala sekundární infekce. Pokud ho bolí na hrudi může mu něco sedat na plíce. Dr. může předepsat účinnější léky než jsou volně prodejné.

Píšeš dost podivně napřed, to vypadá, že je mu fakt blbě a ty ho necháš trápit a když dostaneš sprdnutí, že máš mazat k doktorce, tak najednou to vlastně není tak vážné. Vzhledem k tomu, že pořádně ani nevíš jak mu je, šla bych s tím k dr a navíc to trvá dost dlouho.

ronja55
autor
13. dub 2022

Tak info pro všechny. K doktorce jsem dnes volala a nejdřív to vypadalo že nás ani nevezme vzhledem k tomu, že syn nemá už teploty. Pak jsem jí tedy ukecala a nacpala nás až na konec pracovní doby. Syna poslechla a udělala CRP, které bylo 6. Na plicích a průduškách nic neslyšela, že ho může pálit jícen od častého kašlání. Doporučila jiný sirup na kašel a máme postupovat stejně jako doposud. Pokud by se kašel do týdne nezlepšil tak by dala už raději antibiotika, ale zatím k tomu není důvod. Tak alespoň vím že je vše v pohodě a můžu klidně spát.

mourovatakocka
14. dub 2022

@ronja55 To je dobře, myslela jsem na vás. Je to legrace, muset doktora ukecávat 😡 Jinak já mám pro jistotu crp test doma, dají se koupit v lékárně, sám sobě lékařem.

tahejhula
14. dub 2022

@ronja55 hele, děti obecně mají kašel klidně měsíc a je to medicínsky nevýznamné. Já taky se vším neběžím. Co jde, zastelu do peřin s čajem a je to.

sanyy22
14. dub 2022

@mourovatakocka a to se dá koupit běžné v lékárně? Myslím že ten test se doma neztratí

tahejhula
14. dub 2022

@sanyy22 dá, obsahuje to nutnost píchnout dítě do prstu autolancetou.

mourovatakocka
14. dub 2022

@sanyy22 Jj, já mám lancetu doma kvůli hlídání cukru v těhotenství, ale určitě se dá taky koupit. Akorát si pak člověk připadá jako v dokumentu o bezplatném zdravotnictví :D

levandule_k
14. dub 2022

@ronja55 Tak je fajn, že to není nic vážného. Držím palce, ať jste brzo fit.