Chřipka u kojence. Máte zkušenost?

dancas87
16. únor 2023

Milé maminky, prošli jste si některá s miminkem tuto sezónu chřipkou? Jaký měla průběh? Malá minulý týden v úterý měla bolavé bříško (mě bylo z pondělí na úterý blbě, myslela jsem, že střevní viróza), asi to chytila ode mě. Od středy trochu řídké kakání a začala se jí spoustět rýma, teplota 37,6. Ve čtvrtek rýma zhoustla, volala jsem doktorce, napsala pamycon. Přes víkend byla malá protivná, měla zvysku, teklo ji z nosu, začala pokuckavat. Radši jsme v pondělí šli k doktorce, CRP 27, takže viróza, trochu podle poslechu to začalo jít na průdušky. Dostala ventolin a brát k tomu Hedelix. V pondělí odpoledne vyskočila teplota na 38, do středy stoupala tak po 8 hodinách, dneska už víc jak po 12ti. Včera na KO CRP 17, takže se zdá, že je to na ústupu. Kdy vám odezněly teploty? Vlastně už to je 9 den co má zvysku nebo horečku. Je dost spavá, protivná, z nosu ji teče, když kašle, chrci to v ní. Tak si říkám, kdy to skončí? 😳😰 Meli jsme to doma všichni, ale synové jsou ockovani, takže je to jen lizlo. Manžel byl týden KO, já mám neustále ucpaný nos a sedí mi to na průduškách. Ale malé je mi fakt líto. Díky za vaše zkušenosti! ☺️

baja8
16. únor 2023

@dancas87 Ahoj. My tím zrovna prochazime. Mám 11- měsíčního syna a už druhy týden má suchý dávivý kašel. Měl i rýmu a po týdnu kdy měl rýmu pořad jsme také dostali pamycon,ten zabral dobre ale dusivy kašel přetrvává doted. Máme ventolin a tussin ale kašel se nelepší a poslechove u Dr byl dobrý. Asi to teď proste tak trvá ty kašle..můj nejstarší syn ten měl dva dny 40 horečky a potvrzena viroza. Crp nízké a stery z krku ok. Teď si to doma predavame cela rodina..je to mazec..Holt po období s rouskama imunita nulová, tak si tím teď asi musíme projít..