Chronická zápcha. Podarilo sa vám ju vyriešiť?

susik77
30. bře 2009

Ahojte, mala ma uz skoro mesiac zapchu. Zacala z nicoho nic, stravovanie nemenila, ani sme neboli chori. papa a pije dost. Tak sme nasadili Lactulosu sirup, ale uz zvysujeme davky lebo prestava ucinkovat. Bez toho sa vobec nevykaka. Dr. povedala, ze ju mozeme davat kazdy den a ze ked sa to nevyriesi do polovice aprila, posle nas na vysetrenie do nemocnice. Chcela by som ju toho usetrit, vcera som kupila Lepicol pre deti-je to vlaknina s prebiotikami a probiotikami, tak som zvedava, ci to zaberie.
Mali ste niekto podobny problem a ako sa to vyriesilo? Nemyslim jednorazovu zapchu, ale dlhodobu...Diky.

susik77
autor
1. dub 2009

momo: laktuloza zabera hned v ten den. aspon nam. od zaciatku 🙂 lepicol som jej dala v pondelok prvy krat

momo29
1. dub 2009

Susik:asi potom nehovoríme o tom istom, ja myslím sirup Duphalac a tam je v letáčiku uvedené, že trvá 2-3 dni, kým sa prejaví efekt.

susik77
autor
1. dub 2009

to je ta ista ucinna latka. tak neviem, ale ja dam malej rano lyzicku sirupu a poobede sa vzdy vykaka. asi to funguje ako u koho...
ale potom ked jej dva dni nedam, tak znovu nic takze jej musim ten 3.-4.den dat znovu. no a v pondelok som jej dala, vsetko ok, v utorok sme boli prec, takze sme nestihali ale aj tak kakala. tak uvidime...

kalo
1. dub 2009

Dopourčuji omezit hlavně maso...to ucpává..také rýže, banány. My si se zácpou taky užily své...Chudinka malinká ☹ Nekakala třeba 6 dnů a pak za zrozného trápení vytlačila kuličku, jak z olova...Pomáhaly nám kupované šťávy Hipp, večer jsem vařila kaši z ovesných vloček nebo hruška k snídani...to ji protáhlo. Už se to tak nějak upravilo samo, že Lactulose dávat nemusíme, už kaka každý den nebo obden. Nás nejvíce ucpávalo maso. Když ho dám tak 2x týdně, tak je to o 100% lepší..

tamia
2. dub 2009

ahoj,

nám ešte pomáha, že vyvarím ovsene vločky vo vode a potom do tej vody jej zarobím mliečko. cca 1 liter vody a 2-3 pol. lyžice vločiek a varím kým nie sú vločky úplne rozvarené, potom scedím a je to.

lenka386
10. dub 2009

Ahojte! Neviem, ci niekto spominal, ale vraj je na to dobre lanove semeno.. Kamaratka davala 10mesacnej dcerke, ktora mala podobny problem semienka do jogurtu a teraz uz kaka sama..A tiez brali Duphalac..

marketamodra
11. dub 2009

zkuste strouhanou mrkev s jablkem, nejlepe denne

susik77
autor
18. kvě 2009

Ahojte baby, tak sme boli dnes na vysetreni v nemocnici a Dr. zistil, ze tu zapchu mala mala kvoli roztrhnutemu konecniku ☹ Ja som si nic nevsimla, hovoril, ze to vobec nemuselo byt vidiet, ani krvacanie. Inak, uz 2 tyzdne mi kaka normalne, skoro kazdy den 😵
Ze vraj preto nechcela kakat. Teraz to uz ma zahojene, ze tam ma jazvicku.

vlasa
9. říj 2009

tak aj my sa pridavame,asi tyzden mame problem sa vykakat,najprv som jej dala stvrt cipky,lebo plakala,ze ju boli brusko a stale sa pytala kakat,ale nikdy sa nepodarilo,a vcera uz kricala dopredu,ze nebude kakat,lebo ju to bude bolet.dostala duphalac a vecer s placom a trochou krvi sa vykakala ☹ potom som jej dala este cipku,a po pol hodke sa vykakala,ale psychicky ma blok,ze boli,tak kakat nebudem.dnes som jej dala zas duphalac,tak som zvedava co bude.pije dost,aj sa kojime,ale ovocia je malo,kompot som jej urobila a nechce ho.este mozno trochu predsnidavky,ale to je samy cukor,skusim dnes uvarit fazulovu polievku,snad pomoze.davam jej bio gaiu,obcas espumisan a hylak.dufam,ze sa to upravi,doteraz sme mali skor opacny problem 😅

adamss
1. led 2010

ahojte, my tento problem mame od kedy som zacala maleho prikrmovat. Pred asi mesiacom sme s manzelom "pomahali plakat". Chudatko tak tlacil, ze hroza. Najprv sme to riesili teplomerom, ze mu trocha pomozeme. Ked to nezaberalo, skusili sme teply kupel. Ani to nepomohlo. Tak som volala dr. a ta mi poradila akykolvek cipok, alebo trocha klasickeho masla rozotriet v prstoch a vymastit konecnik. Ten cipok nam trocha pomohol. Ale pred tym tak strasne maly plakal a tlacil, ze manzel mu normalne, s prepacenim, prstom pomahal zbavit sa stolice. Po podani cipka, mu stolica zriedla a akotak sa vykakal. Hned rano sme nabehli do ordinacie, kde nam zobrali krv na rozbor. Vysledky boli otrasne: chyba nam zelezo, vitaminy a neviem co este. Tak teraz doplname zelezo a vitaminy - zatial B a k tomu duphalak. Brali sme aj bio gaiu - ta nam zo zaciatku trocha pomohla, ale organizmus si na nu zvykol, niekedy berieme aj hylak, SAB simplex alebo espumisan, rybi olej. Posledne dva tyzdne, odkedy berieme zelezo, vitaminy a duphalak, aj lepsie jeme aj sa ovela lepsie vykaka. Ale niekedy nestihnem podat malemu duphalac, lebo ze vraj sa nemoze podat ani pred ani po mlieku, tak je to s kakanim raz lepsie, raz horsie. A este k tomu nam dr. zistila alergiu na mlieko. Som zvedava, co nam dr. poradi, ako dalej so stravovanim. Svokra sa uz pomaly zmierila, ze bude chovat kozu na mlieko pre maleho. Ze co nespravi kvoli vnucatu...

hellu
1. led 2010

u nás se osvědčil odvar z vloček a mléka....pak jen přidám trochu granka a může se po tom umlátit 😉 . ovesnou kaši sice dáváme taky, ale ta tak nezabírá (občas do ní ještě rozmixuju hrušku). a když je nejhůř, tak máme zásobu švestkové šťávy od hippu (po té se ale opravdu po.... až za ušima)