Chybějící jadýrka v kyčlích. Máte podobný problém?

sylas
27. dub 2011

Ahojda všichni.
Dnes jsme přijela ze sedmé návštěvy ortopeda...a náš téměř 15 měsíční chlapeček stále nemá jadýrka v kyčlích...
Prý nemáme panikařit, ale vyčkávávat...že se to dotvoří... Ale co už mi taky má říct, když mě chce uklidnit, že jo...
Maminky, nemáte prosím Vás některá podobný "problém"? Klidně i za sebou... jakákoliv reakce mě potěší. Sedím tu a přemýšlím, jeslti můžu být opravdu v klidu, nebo jestli mám něco dělat...shánět jiného ortopeda apod.

babulinkab
27. dub 2011

@sylas no my u syna měli jadýrka asi až v roce a u dcery pořád čekáme, příští týden jdeme znovu na kontrolu - to jí už bude 10 měsíců, taky mě to pěkně štve, každej je má brzo a my tam furt lezeme dokola 😝 😝

sylas
autor
27. dub 2011

@babulinkab děkuju za reakci!
V roce...to je ještě dobré... 😔 Ale chápu, každý měsíc navíc je stres a stres...
A prosímtě co Vám Dr. takhle říkával? My nemáme dělat nic... To se to fakt nedá něčím povzbudit? Není to znak toho, že v těle něco chybí...? Nevím.
Náš mladej vždycky v ordinace hrozně řve a můj rozhovor s Dr. je tím poznamenaný...mnoho otázek mi vždycky dojde až když sedím doma a přemýšlím...

babulinkab
27. dub 2011

@sylas říkali nám čekat, minule cosi vykládal, že je ještě čas
malá tam taky vždycky řve, minule nás dokonce poslal na rtg, že je neklidná a on to na ultrazvuku nevidí
a taková moje teorie, kdy vám vyrostl první zub? mým dětem vyrostly až tak kolem devátého měsíce, tak si říkám jestli to nějak spolu nesouvisí???

babulinkab
27. dub 2011

jinak my tam razíme příští středu, už teď jsu z toho na nervy, je tam hroznej doktor, vůbec nechápu, jak může dělat s miminama, jen malou položíme začne strašně řvat, a jestli mně řekne ještě že máme přijít příště, tak mě vomejou

smecka
27. dub 2011

zkus pročíst ještě toto:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kdy-bylo...
.... někde na netu jsem četla, že se tvoří od 1. do 10. měsíce, nejčastěji okolo toho 3. měsíce. Nedivím se ti, že jsi nervózní. Souvislost se zuby jsem taky vyčetla. Já bych si zavolala jiného ortopéda, řekla mu co a jak a třeba vás bude chtít vidět. Nebo ti potvrdí, že máte vyčkávat.
Na doktory bych tak úplně nespoléhala, co si neohlídáš, to nemáš. Mě se nezdály u dcery kotníky, měla jsem podezření na plochou nohu, praktická mi řekla, že má co nejvíc chodit bosa, občas si máme zacvičit s nožičkami a když doma máme koberce, je to dobrý. Ten den jsem šla se synkem na kyčle, tak jsem to ještě ukázala jemu - vůbec nesmí doma chodit bosa, cvičit máme každý den. Je to začínající plochá noha .... takže tak.

sylas
autor
28. dub 2011

holky děkuju!

@babulinkab první zub měl malej v 7 měsících, teď má 4...

@smecka děkuju za typ na diskuzi, tu jsem tady nenašla...
Mám rozjednané ještě jedno rtopedické vyšetření..výsledek předpokládám stejný, ale jde mi spíše o tu následnou konzultaci...

babulinkab
4. kvě 2011

@sylas já jsu dnes šťastná, konečně máme jadýrka a jsme vyřazeni z dalšího sledování
vám přeji co nejdříve to stejné

sylas
autor
4. kvě 2011

@babulinkab gratuluju! Tak to je opravdu super zpráva!
Kéž k nám také brzy dorazí...