Co by mohly být tyhle fleky?

levata
26. led 2012

kožní nám řekla, že je to exém, ale nám se to nezdá ☹ je to na zádech a na bříšku, vůbec to nesvědí ... udělalo se nám to teĎ když prckovi budou dva roky, předtím nic takového neměl ☹ tak jestli jste třeba neměli něco podobného a neporadíte nám něco jiného než kortikoidy? moc moc děkujeme

lu777
26. led 2012

dozvuk to být může, ať je to cokoli... mně se stalo u staršího že se osypal na zadečku a bylo to od plen, které měl už 2 měsíce... tak jsem mu je sebrala a měsíc trvalo než to zmizlo!
ono to může být i oslabením, je zima 😝 a to je každý oslabený do určité míry...

u nás pomohlo tehdy i denní promašťování, hodně odpočinku, zvlhčování a probiotika, protože na kůži se projevuje i to jak na tom je zažívací trakt

jo a u nás to začlo tím že po plavání dostal na sebe punčocháče které měly asi víc umělin než těch obvyklých asi 20 procent... tam se to spustilo 😝 už to je 3 roky a fakt si to hlídám, někdy stačí málo

cora73
26. led 2012

nemas doma novu hracku,co dava do pusy,alebo sa hra,alebo zive zviera,proste nieco nove...mlieko zmen sojove,tiez je alergen,v DMke maju super ovsene a ryzove v Tetrapaku,moj maly je na nich uz 1,5 roka,su chutne,sladke,vyzivne..Ja som na krpateho atop uz vyskusala asi vsetko,od chemie-okrem kortikoidov,to nedam,az po alternativne maste,maste specialne na atop,maste s kanabis 😀 ,holtov,indulonu,vselijake masla a nakoniec sme skoncili na obycajnej calciovej masticke,ktora sice tiez nie je vitazstvo,je tam aj chemia,ale zatial najlepsie zabera,aj mne na lakte a kolena,ktore mam suche az do krvi zaberie len calciova mast...skus ju.. 🙂

jajulin
26. led 2012

@levata ahoj, ty flíčky vypadají skoro stejně jako ty, které má náš Pavlík. Chodíme k dětské dermatoložce v Brně a loni nám na to dala takové mastičky, které se namíchají přímo v lékárně (bez kortikoidů) a ta jedna na to zabírá bezvadně. Mám ji ještě teď v lednici, večer občas jednotlivé flíčky namažu a drží se to v rámci mezí. S příchodem jara a léta to samo zmizí. Teď nevím přesně, jak se to onemocnění (jestli se to tak dá nazvat) jmenuje, ale souvisí to se seboroickou dermatitidou (ty žulté šupiny ve vlasech). U nás to začalo loni v zimě, kdy se malému objevily fleky na loktech a pak hodně na zadku, v podkoleních jamkách atd. Naštěstí to vůbec nesvědí a nezdá se, že by to malému nějak vadilo. Taky jsem myslela, že je to třeba alergie na mléko, protože jsem v té době začala dávat kravské mléko, do té doby jsem kojila. Ale s mlékem to nakonec nemá nic společného, ani se stravou obecně, ani s oblečením, aviváží, plenkami atd. Nevím, jak jinak bych Ti mohla pomoct nebo poradit. Co takhle změnit dermalotožku? Dávat na to kortikoidy mi připadá zbytečné (ale samozřejmě nedokážu posoudit, jestli máte opravdu ten samý problém jako my). Kdybys měla zájem, můžu najít naše lékařské zprávy a třeba z nich něco vyčtu.

ikke
26. led 2012

@levata aky to ma priebeh - vyhodilo sa to vsetko takto naraz, alebo to zacalo jednym flakom a postupne pribudali (pribudaju)?

ja nastastie a ekzemami skusenosti nemam, len niektore tie fliacky mi trochu pripominaju to, co mal moj maly asi pred rokom - takmer okruhly/ovalny, pomerne jasne ohraniceny flak drsnejsej koze, najprv jeden, do tyzdna ich mal 3, napodiv ho nic nesvrbelo a vysledok - mykoza od macky

luthien.k
27. led 2012

Tak tu čtu různé rady a chápu, že se maminky snaží pomoct, ale opravdu je základ vědět, s čím se bojuje - když to neví jeden kožní, může to vědět jiný.
@levata, v žádném případě bych dítěti nedávala bez porady s lékařem Dithiaden (já teda ani potom, je to dneska už 100x překonané velmi nešetrné antihistaminikum).
Asi nejrozumněji radí @tea333, jenom bych nekombinovala promašťování mastným krémem a k tomu léčebnou mast, rozumnější je kombinace hydratačního emolientu a léčebné pasty, až když se zmírní zánět na kůži (tj. ustoupí červená v narůžovělou nebo tělovou barvu), tak více promastit, doléčit.
P.S.: Jednorázově podaný alergen může u někoho spustit několikatýdenní problémy, někomu mizí reakce dlouho...

jabluncanka
27. led 2012

Atopický ekzém...objednala bych se na alergologii...bude třeba vyloučit alergeny...soju moc nedoporučuju,může to být taky alergen.Spíš mléko rýžové,ovesné...

luthien.k
27. led 2012

@jabluncanka a z čeho usuzuješ, že to je atopický ekzém? Že to třeba nemůže být mastocytóza, bakteriální či kvasiková infekce nebo jiný projev, o kterém laici nemají ani tušení, že existuje? 😉

@levata, určitě taky doporučuji, aby kožní udělal z těch ložisek stěry....

jabluncanka
27. led 2012

@luthien.k Tohle mám celý život...hlavně na nohách... 😉

luthien.k
27. led 2012

@jabluncanka to je možné, ale to ještě nedělá správnou diagnózu pro @levata, tohle je holky hrozně nebezpečný, takhle radit...

jabluncanka
27. led 2012

@luthien.k I mastocytoza je druhem alergie,tedy atopie... 😀 A atopických ekzémů je celá řada...v každém případě to chce vyšetření na alergu a případně u kožního(ale dětského ne dospělého).

luthien.k
27. led 2012

@jabluncanka mechanismus vzniku mastocytózy je jiný, než u atopického ekzému... Jinak určitě souhlasím, stanovení diagnózy od dobrého kožního je základ, i alergo vyšetření je třeba, ale rozhodně nestanovovat diagnózu na základě názorů laiků v internetové diskuzi...

jabluncanka
27. led 2012

@luthien.k Kožní projevy alergie jsou vždycky zahrnuty do atopií...co se z toho pak na základě vyšetření vyvine je věc druhá...

luthien.k
27. led 2012

@jabluncanka atopická dermatitida je jedna z mnoha druhů dermatitid, ne všechny dermatitidy s alergickým spuštěčem se řadí k atopické dermatitidě, například kontaktně alergická dermatitida atd... Ale to je jedno, nic to nemění na tom, že diagnózu ponechme lékaři a pak se můžeme radit o možnostech, které nebudou zahrnovat kortikosteroidy nebo imunomudulancia...

simonceli
27. led 2012

@levata Ahoj tak přesně na tohle trpí dcerka každou zimu! Ona má hodně citlivou pokožku a dr. nám řekl, že je to reakce na chlór ve vodě. Zabral nám na to slézový krém z justu http://www.justnahrin.cz/produkty/bylinne_kremy... a nebo cannaderm (ale an ten pozor za chvilku se jí to vrátilo a v mnohem větším měřítku) Ten slézový je lepší. A pak pomohlo sluníčko. Naše malá to má zase na nohách a rukách.

jabluncanka
27. led 2012

@luthien.k Tak kortikosteroidy v žádném případě!!!!!!! jejich dlouhodobé užívání,především ud ětí,poškozuje štítnou žlázu...

luthien.k
27. led 2012

@jabluncanka však píšu, možnosti, které NEbudou zahrnovat kortikosteroidy 😉 Poškozují nejen štítnou žlázu...

svetielkoand
27. led 2012

@levata Ahoj, maly mal presne toto iste, tiez pred druhymi narodeninami, davame to do suvisu s ockovanim MMR, lebo sa to stalo viacerim detom priblizne pol roka po ockovani, ale to uz je vedlajsie. Mam velmi dobreho kozneho, ktory nasadil liecbu kratkodobo kortikoidmi - 6 dni sme vecer natierali len postihnute miesta locoidom a popri tom sme natierali cele telo excipital lipolotiom -- liecba excipitalom trvala cca mesiac intenzivne a nasledne uz len raz za par dni som maleho prekremovala. Kortikosteroidy maju neziaduce ucinky, ale aj svoje pozitiva, najma ak ide o akutnu kratkodobu liecbu

evina1909
27. led 2012

ja by som sa rada,pridala so svojim problémom,mám 2 dospalé deti ktoré prekonali atop.exzém,teraz sú už dospelé a my sme chvalabohu na to zabudli,môj prvorodený syn to mal po celom tele presne tak ako chlapček na obrázku ale mal väčšie fľaky a ešte aj na temene hlavy až mu to mokvalo,u nás v meste mu nikto nepomohol,zašla som do Piešťan lekárka sa až zhrozila ale povedala mi že sa vylieči ale bude mať astmu(aj sa tak za 2 roky stalo)dala mi 3 mastičky,jednu na tváričku, na telo a na hlavičku,bohužiaľ musím priznať že to boli kortikoidné masti čo ma dopredu upozornila ale hneď mi povedala že mu to neuškodí,lebo sa to nanáša v tenučkej vrstve a mala pravdu,za 3 dni bol exzém preč ale do 3 rokov som nesmela dávať kakao,citrus.plody a kyselé veci..po narodení dcéry som neváhala a hneď ako sa jej exzém objavil šli sme do Piešťan...a následky po mastičkách nezostali nijaké...takže takáto je moja skúsenosť..

evina1909
27. led 2012

@svetielkoand som rada že sa našla maminka ktorá má skúsenosti s kortikoidmi ako píšeš pre krátkodobú liečbu sú neškodné...ako som uviedla mám to za sebou,deti majú 22 a 20 rokov a my máme od vtedy pokoj 🙂

luthien.k
27. led 2012

@evina1909 měla jsi štěstí, že se potíže nevrátily, ve většině případů se totiž potíže po vysazení kortikosteroidů opět vrátí a proto nemá smysl je používat, ale pátrat po příčině.

svetielkoand
27. led 2012

@luthien.k no u nas bola pricina viac menej jasna, pre mna bolo prvorade zastavit sirenie exemu a nasledne som mohla podniknut dalsie kroky, ako detoxikacia organizmu, premastenie pokozky...

evina1909
27. led 2012

@luthien.k to som teda mala,ale my sme ich používali len 3 dni,ale musím sa priznať že v neskoršom veku keď spapali niečo čo nemali tak sa objavil,ale natreli sme už len nejakou mastičkou(nie kortik.)a zmizlo to ale za to nás potrápila astma,liečenia obidvoch detí niekoľko rokov v Tatrách ale chvalabohu už aj s toho sú vonku 🙂 my sme pobehali kvôli exzému veľa lekárov nikto nepomohol už aj na bylinkárku som sa obrátila ale aj to bolo bez výsledkov,ale ono je to dedičné to mi povedala tá lekárka v Piešťanoch nakoľko rodina môjho ex manžela s ktorým mám prvé 2 deti bola liečená na astmu a exmanžel mal taký silný exzém že sa mu dostal do krvi až mu ju museli v čechách meniť ☹

levata
autor
27. led 2012

@luthien.k kožní jsem sháněla, sehnala jsem tu u které jsme byli, je to dětská i dospělácká kožní, mrkla na to a prý exém, budete mazat ... až v lékárně mi řekli, že to je silný kortikoid, tak jsme to nepoužili, bohužel další kožní o kterých jsem sehnala kladné reference mají strašně dlouhé doby na objednání ☹ jinak prvně jsme mazali fucidin, ten nám dala naše obvodní dětská, to neudělalo nic☹
@ikke nejprve měl malý flíček na bradě, myslela jsem, že je to od zipu od bundičky, tak jsem to nějak moc neřešila, pak se mu udělal jeden flíček na zádech - vypadalo to jako kousnutí od komára a pak se to takhle rozjelo během chvíle ☹

sofia24
27. led 2012

@levata moj syn sa takto podobne vyhadzoval v období,keď mal 6 rokov-asi 2 mesiace...z ničoho nič sa mu vyhádzal trup takýmito fľakmi,po natretí Fenistilom sa mi zdalo,že sa ešte viac zvýraznili...dr. odporučila si zapisovať čo zjedol,aby sa prípadne zistilo,čo mu škodí-žiadne potraviny sa nám v jedálničku nestretli...nakoniec mu opuchla tvár aj končatiny-vtedy sme skončili u alergologičky...tá zistila testami,že je "vysoko pozitívny" na vaj. bielok a "menej" na citrusy,orechy a mliečna proteiny...nastavila liečbu..do roka bol o.k.

ferinka
27. led 2012

Ahoj,malý se nám taky najednou osypal a po 2 dnech hledání jsem našla popis APEC syndromu (vyrážky) a všechny fota i věk odpovídají i to že měl teď rýmu a kašel a že je oblíbené období této vyrážky ,jen mě teda děsí, že to trvá cca 6 týdnů a ůže se to rozlést všude 😖
@levata

timinka08061980
30. dub 2013

Ahojte, dnes som bola s malou pri doktorke a diagnostikovali nam apec syndrom , je to pravda , ze je to prenostné, a ako dlho to trva, doktorka nevie z coho je to ani co na to dat, som zufala, lebo si nemozem dovolit byt 4 tyzdne doma.

calypsa
26. črc 2017

Ahoj udelala se mi tahle vyrazka,mam to na brichu,na krku i pod prsy...nevite co by to mohlo byt?? Vypada to jako jizva od popaleni,ale nikde jsem se nepopalila.děkuji za odpověď 🙂