Co by mohly být tyhle fleky?

levata
26. led 2012

kožní nám řekla, že je to exém, ale nám se to nezdá ☹ je to na zádech a na bříšku, vůbec to nesvědí ... udělalo se nám to teĎ když prckovi budou dva roky, předtím nic takového neměl ☹ tak jestli jste třeba neměli něco podobného a neporadíte nám něco jiného než kortikoidy? moc moc děkujeme

mili84
26. led 2012

@levata ahojda, takhle ekzém vypadá. já sama atopák měla, objevuje se v takových flíčkách, za sebe radím zajdi k homeopatce 😉 Ostatní medikamenty jen ekzém potlačí, ale nevyřeší. Toť můj názor 😉 A pokud to dítě nesvědí, tak buď v klidu. Ekzémy jsou většinou větší trauma pro maminky než pro samotné děti 😉 Jo a nevyskočilo vám to náhodou po očkování? 🙂 Drž se.

albireo
26. led 2012

obrazok je dost nejasny, ale moze to byt pityriasis rosea-celkom neskodny vysev na kozi, ak to maleho nesvrbi, liecba nie je ziadna, ak ano, tak antihistaminika.
malo by to zmiznut samo od seba za 6-8 tyzdnov

cora73
26. led 2012

Ak sa to objavilo nahle,mas na vyber: zmena pracieho prasku,avivaze,mydla,kozmetiky,ockovanie,alergia na mlieko,laktozova intolerancia,celiakia,nova potravina..Najprv treba zistit dovod,potom riesit.Urcite nie kortikoidmi,suhlasim s mili84,neriesia pricinu,len potlacuju priznaky bez vyliecenia..Moj maly ma atop,sme celkom uspesni bez liekov,objavi sa len pri oslabeni organizmu-choroba,u nas to je alergia na mlieko a laktozova intolerancie-hlavne...Objavil sa po ockovani... 😠

cora73
26. led 2012

Ale tiez sa mi to moc nezda na atop... 😉

levata
autor
26. led 2012

@mili84 právě že očkování máme kvůli tomu posunuté, takže nic, ani žádná změna ve stravě, pracím prášku - nemůžu na to přijít čím to ☹ hlavně už to máme tři týdny, což mi přijde dost ☹ zatím máme pročišťující homeo 3 dny, tak uvidíme ... teď jsme vynechali i mléko ... taky mi nepřijde že by se to nějak lepšilo ☹ .. je fakt ,ž e hlavně že to nesvědí, to by bylo asi psycho ... děkuji za rady

levata
autor
26. led 2012

vyfotit toho neposedu je složité 🙂

milankovazuzana
26. led 2012

@levata Ahoj, ono to fakt vypadá ako ekzémik.My sme mali niečo podobné pred pár mesiacmi.Pani Dr. nám najprv napísala recept na mastičku, ktorá obsahuje kyselinu mliečnu.Chcela sa najprv vyvarovať masti,v kt.sú kortikoidy.Pomalinky to začalo zaberať a odvtedy sa to už neobjavilo.ja som ešte malému do vodičky nasypala soľ z mŕtveho mora.

cora73
26. led 2012

@levata musis dat tomu cas,napr telo sa od lepku cisti pol roka,aj vynechanie mlieka potrebuje dlhsi cas ako 3 tyzdne..Viem,ze je to pre teba hrozne,skus nasadit uplne nealergennu stravu,maly ked ma 2 roky,tak to zvladne 😉 a nebude pindat,ze to nechce jest a toto nechce jest,nasad probiotika na vecer s kuskom jablka-posledna vec pred spanim..aspon 2 mesiace..

levata
autor
26. led 2012

děkuji moc za rady, jste mne trošku uklidnili🙂

tea333
26. led 2012

@levata moze to byt ekzem.my doma mame atopika, tak viem o com pisem. My mame prisny rezim. pouzivame latkove plienky, obliekame len bavlnu/biobavlnu. predchadzame poteniu. v jedalnicku takmer ziadne alergeny, iba to naozaj overene. specialne UM- u nas to s mliekom suvisi, pravdepodobne alergia na BKM.neockujeme (z mnohych dovodov), vyhybame sa chemii v potravinach.boli sme 2x skoro na mesiac pri mori. neustale kremikujeme mastnym kremom(lipobase) a v pripade fliacikov zabera holtova mast z lekarne bez predpisu.
kortikoidy a lieky dlhodobo nepomozu, kortikoidy su aj nebezpecne.

levata
autor
26. led 2012

@tea333 právě proto, že od malinka dodržuji podobné zásady, tak tím víc mne to mrzí, že se to stalo, krom mlíka se také vyhýbáme co nejvíce chemii a alergenům ... mléko mne nanapadlo, já ho miluji a vojtí ho určitě dostával maxi dávky i v bříšku, kojili jsme co nejdléle ...

tea333
26. led 2012

@levata a co pije teraz? umele mlieko? totiz mlieko sa da vylucit aj tak, ze okrem mliecnych vyrobkov zmenis UM za hydrolyzovane, Nutrilon Alergy Care napriklad. je drahsie, ale u nas to funguje.
niekedy s tym nic nenarobis. spustacov je mnoho a predpoklady dedicne. Mne v detstve ockovanie vyvolalo silnu alergiu, ktoru mam dodnes.

melonik7
26. led 2012

@levata mne to veľmi pripomína vyrážky, ktoré som mala ja osobne..a to od zvierat - konkrétne ma oblizla krava 🙂
a kožná potvrdila že je to od nej..vyrážky ma nesvrbeli a boli na dotyk akoby drsné..pomohla nejaká mastička od kožnej..dúfam, že to synčekovi čoskoro prejde..

levata
autor
26. led 2012

@tea333 pije jen ráno UM babylove z DM a někdy mu dávám ředěné mlíčko z farmy ... teď má sojové - nikterak mu to nevadí, tak alespoň tak ... jinak v rodině ani v jedné žádné alergie nejsou, tak asi budeme první ☹

dahra
26. led 2012

Presne taky mavame - 1x, ked mal 2tyzdne na tvaricke a potom sem-tam. Naposledny pred 2 mesiacmi. Nemali by sme mu davat sladke, cokoladu, atd. Je to atopicky exem a tiez to maleho nesvrbi. Vacsinou ho mava na rukach a nohach, na chrbte pomenej, ale vyzera to presne takto. Chodime ku koznej, nastastie zatial to dokazeme ustrazit. Posledny vysyp bol vdaka mojej "sikovnosti". Skusila som mu 1x v zivote dat cokoladu, co dostal na Mikulasa, vsak nech ochutna. Jedol po malych kuskoch nejakych par dni a neskutocne vela flakov sa mu potom z jedneho dna na druhy urobilo. Odvtedy uz ziadna cokolada....

michamicha
26. led 2012
levata
autor
26. led 2012

@dahra sladké vůbec v jídelníčku ještě nemáme ( a doufám, že mu babí s dědou něco nepodstrčili na Vánoce, čokoládu určitě ne, ale nějaký cukroví možná jo ... ) ach jo ...

minewka
26. led 2012

@levata podľa mňa to atopický ekzém nie je.

Ja som podobné prejavy mala 3 x - 1x v detstve, 2x v dospelosti, raz bola reakcia tak masívna, že som skončila v nemocnici. Dodnes nezistili, z čoho to je, na bežné veci alergická nie som. Nič mimoriadne som nejedla, nepila, nerobila.

Moje osobné podozrenie - 2x pred takou alergiou som použila takú vodu na opaľovanie -nie krém, ale tekutinu.Ale - ťažko povedať.

Alergia sa môže vyvinúť už z doteraz bežných vecí - prášok, mydlo, jedlo..atď... často to býva kombinácia nejakých vecí - napr. strava plus nejaký bežný liek, strava plus slnko, krém plus slnko, krém plus prášok..atĎ, atď, atď..je tisícok možných kombinácií.

Pred používaním kortikoidov by som zvážila pár dní diétu, čierne uhlie, dithiaden (podľa mňa lepší a účinnejší ako Zyrtec a pod), fenystil, vysadiť všetky krémy, zmeniť prášok, kúpať len v čistej vode..A pozorovala by som reakciu.

Už len prvá tabletka Dithiadenu by mala ukázať - či ide o bežnú alergickú reakciu - mala by si vidieť ústup , alebo zjemnenie tých fľakov. Mne podobná reakcia prešla asi po 5-6 dňoch. Len v tom jedno masívnom prípade mi dávali po 3 dni hydrokortizón a dithiaden do žily, kým to prešlo.

dahra
26. led 2012

@levata - tiez kozna vravela, ze na to moze posobit zmena pocasia, nalady dietata - stres, cestovanie, atd. Telo moze zareagovat takouto "alergiou" aj na to, na co alergiu nema. Je to fakt nevyspytatelne. Vraj to mavaju deti,kt. blizki pribuzni maju astmu...

minewka
26. led 2012

@levata ešte ti napíšem, že nikto v rodine nemá alergiu, ani v blízkom príbuzenstve, ani len sennú nádchu, žiadnu astmu..nič.. Môj brat mal ako dieťa alergiu na vajíčka - vyrástol z toho, dnes už môže jesť aj vajka 😀

Len ja som čierna ovca rodiny, resp. 3 x som bola. 😀 🙂

lu777
26. led 2012

hm mně to teda jako ekzém nepřipadá... spíš jako nějaká alergie... jak dlouho má tu soju?

a v bazénu nebyl, že ne?

náš Matýsek měl kdysi najednou vyrážku na noze, taky mi na to napsali kortikoidy ale nedala jsem, šla jsem k jinému kožaři, dostal nějakou nezávadnou mastičku plus jsem byli u homeopatky a nosil jen bavlnu, celý den volné pyžamo a asi po měsíci to zmizelo... od té doby dobré ťuk ťuk ale dodneška koupu v Oilatum a do 3 let jsem denně mazala Excipialem mastný krém celé tělíčko, přišlo mi že to potřebuje

tea333
26. led 2012

@levata soja je alergen. sojove mlieko by som nedavala. v dm sa da zohnat ovsene, ak je ok s obilninami.Kazde "nie specialne" UM je vlastne kravske. tam by som to skusila aspon na cas zmenit trebars za allergy care

levata
autor
26. led 2012

@lu777 soju má teprv týden, v bazénu jsme nebyli☹ nikdy jsme nepoužili žádné mycí prostředky, umýváme jen vodou a žínkou ☹ ta nezávadná mastička - nevzpomenete si na název? kožní mu dala mastičku, na kterou jsem se ptala v lékárně a prý je to jeden ze silnějších kortikoidů, takže košanda .... nevím co jí tam budu vyprávě až půjdeme na kontrolu .-) jestli tam půjdeme tedy ... naše obvodní nám na to dala fucidin, což nezabralo naopak to spíš podráždilo, takže jsme měli týden špatné léčby ☹

tea333
26. led 2012

@dahra ano, atopici reaguju na zhorsenie pocasia, na stres, na chroboy, na rast zubkov..v zime to byva vyrazne horsie. u nas doma udrzujeme zvlhcovacmi stalu vlhkost, vysavame aby nebolo tak prasno, vela kremujeme, a mame to pomerne pod kontrolou. asi pred 1,5 tyzdnom sme vsak boli u svokrovcov, a tam sa mu ekzem horsi. flaky na zapastiach, nohach, a v plienke na zadocku to mal chudacik cervene az az. prisli sme domov,a do 3 dni to vsetko takmer zmizlo. mat rezim naozaj funguje

levata
autor
26. led 2012

@tea333 určitě zkusíme, děkuji za tip, zítra vyrazíme na nákupy ... když by to alespoň mělo maličký obrat k lepšímu .... 😨

tea333
26. led 2012

@levata kombinuj premastovanie (napriklad krem lipobase je super) s holtovou mastou. zozenies ju v lekarni bez predpisu a vela ludom na ekzem zabera. ja ju pouzivam aj riedenu, cize do nej primiesam trochu mastneho kremu. tak ju davam cca 2-3 krat denne na flaky.

tea333
26. led 2012

@levata v tej soji moze byt pes zakopany.samozrejme nemusi. ak je to atopak, musis si zvyknut, ze to nie je len o jednom carovnom recepte. je to o celom systeme. ale ked ho dodrziavas, vsetko bude ok 😉

levata
autor
26. led 2012

@tea333 je fakt, že přes Vánoce jsme dost cestovali ... jen mi přijde, že už jsme měsíc doma a spíš se mu to zhoršuje, takže jakoby ten alergen -či co to je působí stále?!? nebo je to dozvuk? nevím ... je to možné ...

minewka
26. led 2012

@levata alergen pôsobí dovtedy, kým ho neodstrániš..to ti kožná hneĎ capla kortikod? Fakt si neskúsila ani 1x dithiaden? 😨 😨

tea333
26. led 2012

ked ekzem prepukne, moze sa zhorsovat uz len tym, ze ho nenatierate a doma sa kuri a je suchy vzduch. ale aj zimou samotnou, pocasim, jedlom..ono ked prepukne, je to taky kolotoc a vacsinou neexistuje iba jeden vinnik a iba jeden dovod zhorsenia.my sme to zazili minulu zimu. prv iba fliacky a suche miesta, nemastili sme, neriesili oblecenie, atd...az to bolo zle, ze sme vsetci plakali..maly musel brat lieky na skriabanie, plakal, budil sa, my samozrejme nestastni a bezradni. more nam pomohlo, ale najviac pomohlo, ked sme zacali dodrziavat vsetky nase zasady.