Co děláte, když jsou vaše děti nachlazené?

zarofka
25. únor 2013

Dobry den, chtela bych se zeptat na Vase zkusenosti a rady od Vasich pediatru. Mam syna - 8m, a uz pres 2 mesice ho trapi kasel a ryma, nekdy vice, nekdy mene, ale kasle hroznym kaslem, jako tuberak. Nicmene, na pruduskach nic nema. Muj pediatr navrhuje Sinupret a Prothazin a normalne chodit ven, i kdyz ma treba zvysenou teplotu. Moc to ale nefunguje, protoze se mu to uz takhle dlouho tahne☹( Co delate Vy, kdyz jsou Vase deti nachlazene? A chodite ven? Nebo nemate nejake babske vyzkousene recepty? Diky a omlouvam se, pokud tu uz nekde toto tema je. Lenka

maruja
25. únor 2013

@zarofka Ahoj, naši dostai Solmucol roztok přes den a na noc nic nebrat, zvýšená poloha postýlky, vlhkej vzduch.Taky pomáhá poklepávat na hrudníček a záda aby se hlen odlepil a lépe vykašlal, pak taky zábal teplým olejem. Při tepotě bych ven nechodila. Ať se brzo vyléčíte 😉

zarofka
autor
25. únor 2013

Diky maruja. Jak tak koukam, tak co doktor, to jina lecebna metoda☹ jak se v tom ma pak clovek vyznat? A jak delas ten zabal teplym olejem? Olivovym? Diky.

terezale
26. únor 2013

Ahoj, tvůj chlapeček je ještě docela malý, takže těch variant tolik není. Každopádně mě třeba naše pediatrička rozhodně zakazovala chodit ven se zvýšenou teplotou. Jinak na kašel se snažím fakt zvlhčovat vzduch větráním, případně vlhkými prostěradly (zvlhčovač nemáme), taky mi funguje termoláhev a nahřívat průdušky. Hodně lidí chválí ten cibulový sirup, ale na to je malý. My už jsme trošku v jiné fázi, 4 roky, takže děti se s nachlazením vždycky poperou během několika dní, plus dáváme už i doplňky stravy, dobrý je pak Imugamin pro děti, možná ve vašem případě zkusit nějaké probiotické kapičky...?

marketma
26. únor 2013

Mám 8 m dcerku, kterou také dlouhodobě trápí rýma a kašel. Dlouhodobě užíváme fenistil kapky, i když není alergička, jsou vhodné při dráždivém kašli a "splaskávají" sliznici nosu. Také stříkáme mořskou vodu, podávám sirup na kašel Mucosolvan či Prospan. Prothazin bych tedy takhle malému děťátku nedávala, Sinupret také ne, mám takový dojem, že je až od 1 roka, ale pokud Ti to radí lékař..... S teplotou bych ven nešla a pokud má dlouhodobě zvýšenou tak to nebude jenom o kašli a rýmě, nechala bych si u lékaře udělat nějaké větší vyšetření. U nás je to o tom, že starší dcerka chodí do školky a neustále domu nosí nějaké bacily, takže jak se holky pořád muchlují tak si to vzájemně doma předávají ☹ Brzy se uzdravte 🙂

zarofka
autor
26. únor 2013

moc diky za info vsem. zkusim ten mucosolvan, a taky fenistil kapky...snad bude brzy ok. prave ze take mam starsi dceru, 4 roky, a porad nosi neco ze skolky☹ uz aby bylo jaro a vyhrabali jsme se z toho

werunka21
26. únor 2013

Já dávám malému šťávu z cibule a cukru, opravdu pomáhá. Ale bobek je asi ještě na to malý. Ale je to "přírodní", tak nevím. Možná lepší než cokoliv z lékárny 🙂