Co je nejlepší na afty? Jak srovnat bříško po antibiotikách?

zero
6. únor 2009

Ahoj maminy. Mám jeden velký problém. Začalo to asi takhle:
Před 3mi týdny malá měla zánět stř. ucha. Ouška jí nepíchli a dostala atb-Cefzil po 12ti hodinách. Brala je 7 dní. Minulý týden v úterý je dobrala a na kontrole nám řekli že ouška jsou o.k. Jenže v pátek večer začala nepředstavitelně plakat tak jsme jeli na pohotovost a tam jí jednou ouško píchli s tím, že ten zánět tam je už dlouho. Druhý den nám vylítla horečka tak nám znovu nasadili atb-Klacid po 8mi hodinách. Teploty hned klesly tak jsem byla ráda. Jenže v pondělí do toho dostala chřipku, znova horečky tak znova pohotovost a tam se doktorka zhrozila že ten klacid se bere po12ti hodinách a ne po 8mi. Takže 3 dny jsem malé dávala o 1 dávku denně víc. Taky nám řekla že nám do toho asi začínají afty.. Atb jsme začali dávat po těch 12 ti hodinách. Dnes jsme je dobrali. Dávalm jí i Nutrolin-B. Jenže od toho pondělka mi hrozně špatně jí a pije a je to čím dál tím horší. Pusinu mažeme genciálkou. Nevím jestli nejí kvůli těm aftům anebo kvůli těm atb. Přece jenom má druhý měhem 3 týdnů a ještě ve větší dávce než by měla mít. Prosím pomozte mi. Už jsem z toho fakt zoufalá. Co je nejlepší na ty afty a jak jí srovnat bříško po atb. Dnes jsem jí ještě začala dávat Pikovit, tal uvidím jestli zabere.
Za jakékoli info předem mockrát děkuji.

aponchie
6. únor 2009

zero
davkovani Klacidu:
--------------------------
deti od 6mesicu do 12let:15mg/kg/den:rozdelujici se do dvou dilcich davek denne tzn co 12hodin cca,nicmene u zavaznych infektech muze lekar davku zvysit 😉 😎 takze nic dramatickeho jen lekar uznal,ze zanet je mnohem vetsi a zavaznejsi nez myslel a proto davku zvysil ..davkovani staci na 5-10dnu.

afty:gencianova violet je jedna z nejlepsich a pokud ti mohu zvlastni zkusenosti proadit zavodnuj!!!jist nemusi,ale zavodnuj at neskonci dehydrataci a nasledne by byla nutna hospitalizace pac deti s afty odmitaji jist pit apod a pri sebemensi nemoci v tele a aftech je k tomu uz blizko pokud dite odmita pit..takze strikacku od nurofenu tak nepicha a davat vodicku a zapisovat koli pije pripadne zkouset test na brisko ..jemne skrabnuti pokud se objevi bila ryha ktera dlouho mizi ma malo vody v tele sledovat moceni pocet plen mokrych apod.v nemocnici ti nedaji nic nez injekce vitaminu violet do pusy a pokud nebude pit tak kapacku..pravdepodobne obranischopnost organizmu je oslabena..nekdo dostane afty nekdo opar pri nemoci 🙂

alon111
6. únor 2009

kup v lekarni fialovu vodicku a ja som davala k tomu aj pyridoxin aby sa tie afty liecili aj z vnutra

aponchie
6. únor 2009

genciana je fialka 🙂

alon111
6. únor 2009

aponchie:dakujem za vysvetlenie uz sa aspon nebudem v lekarni strapnovat pri vysvetlovani co vlastne potrebujem

aponchie
6. únor 2009

alon nebudes se preci strapnovat boze kazdej to zna jako fialku 😀 jen nekteri jako ja pisi genciana nebo solutio visnevski 😀 😀 😀 nj pouzivam vetsinou odb.nazev 😀

ivankaalenka
6. únor 2009

ta fialova vodicka sa uz nema pouzivat, zistili, ze to nie je bezpecne. Je to karcinogenne, v nejakej teme sa to rozoberalo, vo vela zemiach uz to je i zakazane. Ja by som to malej nedala ani nahodou. papa

alon111
6. únor 2009

tak potom co mam davat deculu, ked ta je karcinogenna uz zostava len herbadent a ten tak pali ze moja dcera s toho dostavala mdloby

aponchie
7. únor 2009

iva az to bude oficialne zverejnene uverim tomu..zatim se to pouziva dale i v nemocnicich 😎 😉 boze tady taky hned nekdo neco rekne a druhej mu to veri aniz by si to overil 😀

fajn
7. únor 2009

tak my dávali pyridoxin a místo genciánky Tantum verde ve spray

kasis
7. únor 2009

Na afty sme mali Tantum verde spray, harmancekovy caj pil a Nutrolin B.
Pri Klacide tiez nic nechcel jest, ale pit musel,to som aj nasilu donho striekackou liala, po dobrati sa mu chut postupne vratila do normalu, ine ATB zatial nemal,tak neviem ci je to pri vsetkych, Matkovi zas na zaciatku prepisali nizku davku a nezaberal az po kontrole po 2 dnoch ,ked sme zvyslili, tak sa zlepsilo.

roasha
7. únor 2009

klacid dost odburava crevnu miklofloru,tak je dobre ked dietatku davas aj B vitaminiky/napr.Bkomplex,nutrolin B, pikovit,..../
pri aftach sa nam osvedcili aj geliky ktore sa pouzivaju pri prerezavani zubkov.
drzim palce,nech ste co najskor ok.
ze ste brali atb omylom vyssiu davku,toho sa neboj,niekedy sa pri silnych zapaloch schvalne prve dni nasadi vyssia davka.

lekno
7. únor 2009

Tantum Verde je aj vodička a je dobrý. Používam ho aj ja a dá si s ním vytrieť ústa dokonca aj malá, lebo tak veľmi neštípe. Pri iných vodičkách ani ústa nechcela otvoriť 😉

jandaj
7. únor 2009

zero: malá to měla taky a my skončili v nemocnici na kapačkách, nedostala jsem do ní vůbec nic. Trvalo to 14 dní, než se to upravilo, týden vůbec nejedla, ale fakt vůbec nic a zavodnili ji až v nemocnici těma kapačkama. Začala pít až ji to trochu přestalo bolet. Strašně zhubla, 3 kg, bylo to fakt hrozný.
Určitě doporučuji vyplachovat pusinku vodičkou Tantum Verde a taky hodně pomáhá mastička Kamistad, ona to v tý pusince znecitliví a pak to tak nebolí

lekno
7. únor 2009

Ja som dospelá a mávam to stále, takže viem, aké je to nepríjemné 🙄

zuzula28
7. únor 2009

zero, no to je veru škoda, že to takto muselo dopadnúť...hoci sa zásadne do práce lekárovi nevyjadrujem, ale tu išlo jednoznačne o pochybenie v dávkovaní, pretože to čo aponchie napísala, že je v kompetencii lekára zvýšiť dávku pri závažnejšom infekte, tak to je pravda, ale tá dávka sa zvyšuje v tom zmysle, že by si dávala á 12 hod. viac mililitrov, ale nie zmena dávky na á 8 hod....ja som sa s týmto dávkovaním ako lekárnička v živote nestretla a dobrej magistre to musí "udrieť do oka" a ja by som si teda niečo také skonzultovala telefonicky...okrem toho sa u nás bohužial tiež nedodržiava pravidlo, že pokiaľ lekár prekračuje štandardnú dávku, lebo má na to dôvod, má to byť na recepte označené výkričníkom...afty už sú len dôsledkom oslabenej imunity a preváženia kvasiniek nad zdravými baktériami, ktoré to atb riadne vykynožilo...probiotikum treba dávať vždy paralelne počas celej atb liečby a ešte týždeň potom...fialovej vodičky sa neboj, to je rokmi tak overený preparát...na západe s obľubou všetko zakazujú a často to nemá hlavu pätu...veď to je na krátkodobé užívanie...v podstate všetky pastilky na škriabanie v krku sú pri DLHODOBOM (to je to podstatné) užívaní potenciálne karcinogény...takže sa hlavne netráp a pekne pomaličky sa dáte do kopy...dlhodobejšie by dom dávala potom Infant dophilus prášok na posilnenie imunity a zlepšenie trávenia...pikovit nemám ja osobne moc rada... sú aj kvalitnejšie prípravky...napr. cebion multi kvapkový a ani sa nezaťaží žalúdoček moc, keďže to nie je sirup...na afty sú výborné napr. cannadent roztok aj Kamistad gel alebo ešte v niektorých lekárňach majú v labáku takú tinktúru...volá sa ratanhiae-myrrhae-gallarum tinktúra, držím palce 😵

jabber
7. únor 2009

Na afty výborně zabírá vitamín B2 - Riboflavin 🙂 mám s tím osobní zkušenost a je to úplný zázrak 😉

jujka
7. únor 2009

ahojte aj my máme ten istý problém, malí bral 12 dni ATB cefzil a má plnú pusinku aft, dávam tiež nutrolin a do pusinky nám dal roztok. ale chcem sa spítať či ste nemali detičky po ATB vysypané? synček ma celé telíčko vysypané s malími bodkami. dr povedal že je to slabená imunita, ale tie bodky nemiznú je ich ešte viac ako v piatok na kontrole a ATB sme už v utorok vynechali. môže to byť z ATB?

zero
autor
8. únor 2009

Ahoj holky, mockrat vam dekuji za rady a podporu. Uz se to snad zacina obracet k lepsimu. Atb jsme dobrali, dal davam Nutrolin-B a Pikovit a postupne zaciname mit zase chut k jidlu. I kdyz to neni jeste uple jako driv ale postupne se zlepsujeme. Uz si dokonce sama rika o jidlo a zacina to byt nase mala kyselinka jako driv. Je spokojena tak jsem spokojena i ja. Ale pusinu projistotu jeste mazeme tou Gencianou. Nevim, ja proti ni nic nemam. Davali nam ji uz i v porodnici. Uz jsme jednou afty meli a diky mazani gencianou jsme je meli druhy den pryc.
Jeste jednou diky.

aponchie
8. únor 2009

zero tak to je super vidis hlavne pit pit pit jidlo kdyz ma hlad je dobra zprava 😎 a gencianku klidne pouzivej dal v klidu a poradne vymazavat a bacha na hadry 😀

zero
autor
8. únor 2009

Hadry jsem uz ozelela. Hlavne kdyz nam to pomaha. Mala uz docela hezky pije- vypije necely litr. Nekdy vic nekdy min. Jak ma chut. A pomaloucku zacina bastit.
Tak jeste jednou vam vsem moc dekuju.

mmisak
11. únor 2009

Ahoj ,pokud by jste chtěli na afty něco přírodního tak boruvky může být i kompot a také droždí ,a játra to jsou přírodní zdroje vitamínu B ,též ořech ale ty nejsou pro malé děti moc vhodné.

mmisak
11. únor 2009
macocha
14. říj 2013

@zuzula28 prosím Ťa tá ratanhiae-myrrhae-gallarum tinktúra to je niečo dezinfekčné alebo aj anestetický účinok to má? Toľko som pochopila, že sú to extrakty 3 rastlín, predpokladám že alkoholové. Ale s gallarum mám problém - to ako z tých hrbolov čo sa na dube tvoria po napadnutí hubami alebo hmyzom? A ako často to môže @suezana dať 14-mesačnému bábätku?