Co je příčinou? 11letý syn snědl 2 marmelády a granko

sinorina
1. črc 2014

Ahoj holky, mám dotaz za moji sestru.
Má 11 letého syna a v poslední době zjistila, že se jim některé potraviny strácejí.
Naposled to bylo 250g granko a dvě marmelády.
Její syn se přiznal, že to všechno jen tak snědl. Ještě dodám, že nechce moc jíst a v jídle a pití si hodně vybírá.
Příjde vám to normální? Neměla jste některá u dítěte podobný problém?
Děkuji a hezký den

monasek84
1. črc 2014

A proc by to nebylo normalni? je to kluk, jde do puberty, ted bude vyzirat lednicku a vse co najde nejblizsich cca 6 let... a to ze si vybira co ma rad... to delame prece vsichni... 😉

whitelilith
1. črc 2014

:D má dobrej vkus... šla bych po něčem podobném

eluska87
1. črc 2014

taky bych v tom nic nehledala, pokud kluk prospívá a je zdravej, tak bych to neřešila....horší by bylo kdyby se ztrácely třeba peníze..tam by mohlo jít už třeba o šikanu...ale pokud je to s jídlem a kluk je jinak zdravej, tak jak píše monasek84 neřešila bych to..někteří mají žravé celé život 🙂 můj muž taky někdy zpráská na co příjde a já taky..je to normální 😉

frantiska85
1. črc 2014

Na tom není nic nenormálního. Taky chodím na granko, džemy, cukr...ujídám i máslo a tak. Nutelu si namažu tak, že sotva zakryje dírky na chlebu a vzápětí doškrabu sklenici polévkovou lžící. Prostě chutě.

hojda
1. črc 2014

Co může být příčinou? Napadá mě HLAD 😀 😀 😀

sonka.77
1. črc 2014

Taky dost záleží, za jakou dobu to snědl. Jako malá jsem taky občas jedla marmeládu lžičkou.

anetadr
1. črc 2014

Manžel mi říkal, že když byl v pubertě, tak si musel na noc mazat dva krajíce chleba, protože se vždy zbudil hladem a musel se najíst, jinak by neusnul. Takže tohle mi fakt nepřijde nikterak divné.... divné se to může zdát snad jen ženám, co ještě neměly co dočinění s puberťákem😀

marton
1. črc 2014

No já nevím,ale 250g granka a najednou? To se asi jen tak sníst ani vypít nedá 😒 .Že by se s někým dělil?

maybe72
1. črc 2014

vzhledem k tomu, že mám doma čtrnáctiletou a jedenáctiletou slečnu, taky jsem poopravila své názory na dětské chutě a potřeby v jídle 😉 ... Vařit bych mohla v prádelním hrnci, pohybu mají naštěstí až dost, takže se na nich to množství spořádaného jídla nepodepisuje... Co je sladké, to je nejlepší (heslo té starší), co je z masa, to je nejlepší (heslo té mladší)... Takže bych se snědenému granku a marmeládě vůbec nedivila... 😉

ivuska027
1. črc 2014

No ja som bola na takej prednáške o drogách, kde vraveli, že nekonečná chuť na sladké, čokoládu a kakao môže signalizovať fajčenie marihuany alebo branie pervitínu. Až 39% deti vo veku 10-14 rokov skúša tieto drogy. Môžno skúsiť v lekárni kúpiť test a namatkovo otestovať 😕

mufinka26
1. črc 2014

úplně klasickej puberťák 😀 Hlavně v tom nehledat kovbojku 😀 Brácha byl schopný na posezení doslova sežrat 2kg tvrdýho sýra.... Pamatuji, jak kluci ze školy nosili k svačině bochníky chleba se salámem a bylo jim to málo 😀 😀 😀

guinea
1. črc 2014

Normální to je. Taky jsem v tomhle věku byla schopná sníst celé Granko. A nejen to. I dvě krabice kostkového cukru (jen tak, chutnal mi 😀 )

evik19
1. črc 2014

🙂 můj bracha nejenže klidně snědl cely granko, ale taky balíček vegety, když na to mel chut🙂 já bych to neresila. Můj manžel je zase schopen sníst na chuť sklenku medu.

verbalinka
1. črc 2014

Já jedla v pubertě tatarky, pomazánková másla - a celá najednou samotná 😀
Jen si ohlídej, aby to nevynášel pro někoho z domu, ale pokud to sní, tak asi ok. i když tolik sladkého je šílené 😅

faminka
1. črc 2014

Ja zase ujizdim na bujonech do polivek, gulase atd 😀 a neni to tim, ze jsem tehotna, uz driv jsem pila maggi atd 😀

marecek4
1. črc 2014

tak záleží i na tom,jestli to snědl naráz a nebo postupně-kdyby najednou tak bych mu asi pro jistotu nechala změřit cukr,jinak bych to neřešila,u nás je to tak pořád a začíná už i malý v 5 letech-dva talíře polívky k večeři,a ještě hledá co by kde našel,vylízal zatím mísu od bábovky(od těsta) a počítám,že bude následovat ještě i kus té bábovky 😀

kachenkaa
1. črc 2014

Já zase ujíždím na syrovém těstě 😀 a nebo i konzerva karamelizovaného salka mi nedělá problém 😀 chlap se mi vždycky směje, že se mi zalepí zadek 😀 😀

iluss
1. črc 2014

Mě zase doma neustále mizí nutela! A to tomu mýmu chlapovi táhne na 40! 😀 Takže pubertou to rozhodně není. Prostě když honí mlsná, tak tomu nezabráníš! 😉

msonulka
1. črc 2014

Brácha v pubertě taky jedl kakao :D a když byla krize, tak si míchal citronku s cukrem :D :D

petrajurinova
2. črc 2014

U dětí ten problém nemám, ale u manžela - kdykoliv koupím granko, nebo čokoládovou pomazánku (Nugetu, nutelu a pod.) a neskovám ho dostatečně důkladně, tak to zbaští večer u televize, posledně zvládl za jeden večer celou tu velkou krabici granka 500 g. Všeho k jídlu má dost a nemá žádné problémy. Prostě mu to chutná.

kammka
2. črc 2014

normální dospívající chlap.. ale asi bych mu vysvětlila, že granko je docela drahé a půlkilovku by měla rodina ke snídani s mlíkem na měsíc.. tak ať si příště rozmyslí CO sežere, nebo jestli mu nemá maminka mazat ty chleby..a taky bych mu to připomněla, až se bude rejpat otráveně v normálním jídle..
jen by mně zajímalo, jestli nechal ve špajzu prázdnou krabici, jak to obvykle chlapi dělají 😀

edeltraut
2. črc 2014

Potřeboval cukr a nic jiného sladkého nebylo po ruce 😀. Naše Ela chodí v nouzi i na vanilkový cukr 😀

holubice.petra
2. črc 2014

Muj bratranec kdyz byl maly tak chodil a jedl sul treba si nacpal do pusy plnou hrst sole 🙂 dr.tenkrat tete rekla at to neresi telo si samo rekne co chce 😉 pak to preslo...asi tvuj synovec ma potrebu cukru...jine deti zase olizuji zdi 😉

jarcatko
2. črc 2014

Myslím, že je docela podstatné, zda to snědl naráz nebo třeba během týdne... Jestli za trošku delší období, tak to asi jsou jen chutě, ale jestli naráz, tak bych se trochu bála, zda to neznačí nějaký problém třeba s cukrem. A taky záleží, jak jinak jí - jestli celkem normálně nebo běžné jídlo odmítá a pak si energii dohání hlavně těmi cukry. Pokud se normálně nají a pak ho honí mlsná a "sežere" třeba půl sklenice marmelády, tak bych to moc neřešila, taky jsem to v určitém období dělala. V pubertě jsem sežrala kdeco a po vagónech 😀 😀 😀 Pokud ale vážně nejí a tohle je v podstatě jediná jeho "strava", tak je to na pováženou. Možná by stálo za úvahu i to, jaké jsou stravovací zvyklosti rodiny, jaký vztah k jídlu kluk má a jestli je možné mu nějak případně pomoct vytvořit si správné vzorce 😉

ivpe
2. črc 2014

...z čeho to může pramenit...? řekla bych, že má někdy na něco opravdu velkou chuť a do toho se hormony asi i bouří a ta chuť může vznikat i z nedostatku některých vitamínů nebo minerálů a taky jestli má dost pohybu venku...?
Zjednodušeně řečeno, jestli se dost hýbe na čerstvém vzduchu každý den, má pestrou stravu a nemá nadváhu, tak bych to neřešila a ať si sem tam slupne "něco bláznivého" 😉 🙂 a je happy.. 🙂

martina_z
3. črc 2014

@sinorina Podle me to normalni asi bude 🙂 Muj bratr delal v tomto veku to same. Sezral pixlu Nesquiku, proste si vzal lzici a za 2-3 dny bylo kakao pryc. To samy delal i s medem, denne pil litr plnotucnyho mlika a podobne. Netloustnul, vsechno vylital. Ted je mu 32 a to co delal pred 20 lety na nem stopy nezanechalo. Je stihlej, jen mu roste bricho, ale to protoze se vali a nic nedela.

onelove
13. črc 2014

klasickej hulihlad 😀 né sranda, myslim, že je to normální, my jako děti taky doslova žrali jako zjednaný všecko, co bylo doma dobrý a ani nám po tom nikdy nebylo zle(máma vždycky říkala, že máme kachní žaludky :D) a ani dnes z toho nemáme žádný následky 🙂

olasek
13. črc 2014

mě to taky příjde normální 😀 ... neteř ( 12 let ) je jak za groš kudla, z klasickýho jídla tomu moc nedá, ale do pokojíčku si odnese skleničku marmelády se lžičkou a za 5 minut přinese a má prázdno 🙂 to jsou prostě chutě ..... 😀

romantika
27. črc 2014

to je jasny, chybi mu energie a todle jsou rychle cukry. krom toho, ze muze taky mit rustove obdobi. Stejne tak je cukr velice dulezity pro vyvoj mozku. Nic neobvyklého, ale není to dobře. Rychle cukry jsou ekl haft. Ale občas takova bomba je potřeba i u deti. Cukr je velice potřeba k vyvoji tela. jak u malinkých tak i takových pubosu. Jojo my uz si to jen tak nedovolime, nam uz tto jde do speku 🙂))))) Nicmene ja osobne todle dokazu ttaky, teda krom toho granka. To bych nedala 🙂))))

martaska78
27. črc 2014

Já v jeho věku nejedla taky, nad vším jsem ohrnovala nos, ale vklidu jsem sežrala naposezení plechovku salka 🙂 a né jednou 😀