Co na opruzeniny 9měsíční holčičky?

mahaa
8. lis 2012

Ahoj holky, mám 9měsíční holčičku a máme problémy s opruzelou prdelkou, od té doby co jsme přešli na pevnou stravu a rostou nám zoubky. Může to být k tomu? Má to ošklivý a už to má i na pipce... Prosím o radu co stím? Mám navštívit lékaře ? Mažeme od narození sudocremem a ted jsem zkusila dětský pudr a nic... Nemůže to být i vlhčenými ubrousky, ale používáme pořád ty stejné od narození...tak už nevím...

horakovatereza
8. lis 2012

Nám pomohla babská rada: obyčejný škrob do kuchyně, lehce zasypat a druhý den už bylo vidět zlepšení.

mvkoty
8. lis 2012

Pkud to má hodně zarudlé až krvavé tak genciánu a poté sudocrem...nebo rybilku...určitě vysušit při každém přebalování a větrat. Dobrý je i imazulen...ale chce to první vysušit aby to bylo zaschlé a nemokvalo to

palomitacheca
8. lis 2012

@mahaa kdyz mel syn hodne bolavy zadecek, tak nam pomohl imazol krempasta. Stacilo mazat tak 2-3 dny do vysuseni a pak mazat rybilkou na promasteni az do uplnyho zahojeni. A ze jednou to mel az do krve... Jinak mival bolavy zadecek, kdyz treba snedl spoustu hroznu nebo jinyho ovoce behem kratke doby... Stolice byla citit nakysle a to mu zadecek hodne drazdilo.

verbalinka
9. lis 2012

@mahaa znám, dcera měla to samé. Při výměně plínky jen lehce otřít, umýt celý zadeček dětským mýdlem, pořádně osušit a nechat větrat. Poté imazol. Dává se 3x denně. Po cca 3 dnech bylo vyléčeno 🙂

mahaa
autor
9. lis 2012

Tolik rad, tak jdeme zkoušet snad nám něco pomůže...změnila jsem ubrousky máme Niveu a střídáme to s umýváním vodou, ještě dokoupíme dětské mýdlo a budeme očekávat zlepšení.... děkuji za rady...

garfie
9. lis 2012

@mahaa může to být i plenkama, moje dcera měla alergii na Pampers, teď se stalo totéž kamarádce po Tesco.

beruska24.9.
9. lis 2012

@mahaa Dcerka měla jednou totál krvavou (nejen) prdelku (jaksi jsem večer nezjistila, že je pokakaná a zůstala v tom do rána 😠 ). Naprosto jsem vynechala vlhčené ubrousky, omývala jen vodou, osušila čistou plenkou, nechala chvíli větrat při každém přebalení (přebalovala jsem snad každé 2 h. a to používám jednorázovky) a mazala sudocremem. Za dva dny podstatné zlepšení (zblednutí) a (tuším) po 5 dnech prdelku zase krásně heboučkou 😵

hanaflint
12. lis 2012

Taky jsme mazali sudocreamem a nedam na nej dopustit. Kdyby se to nezlepsovalo, urcite bych doporucovala lekare, za jistotu clovek nic neda...

kamimik
13. lis 2012

Celkově je u jednorázových plen mnohem víc opruzení než u látkových. Takže plenama to byt může. Nám zabírá nejvíc Pityol...když mažeš celý den,tak je to pryč...používaly to už naše mamky, takže taková ověřená klasika🙂

xmalij
13. lis 2012

omyt repikem, staci 2-3 sacky caje a namocit tamponek..zklidni se to, pak sudocrem, ale jestli je to brutalni, tak pytiol...jen pozor, sice se driv pouzival hojne, ale dnes se nedoporucuje, takze vseho s mirou. Nam zabralo a do druheho dne byla ok. Nesetri plenama, klidne co hodinu bych menila, at tak netrpi. At je brzo lip 😉!

andrejka100
13. lis 2012

na velké opruzeniny nam doktorka davala imazol dobře hoji 🙂

lenoura
13. lis 2012

Nam se sudocream moc neosvedcil, naopak jako zazrak nam zabira bepanthen....mazeme i pindika, kdyz se trochu zapali a pomuze to vzdy....

fionna
14. lis 2012

Nam nepomohl bpanten ani sudokrem. Po dohode s doktorkou zabral pytiol s dermazulenem. Do 2 dnu byla mala ok.🙂

mahaa
autor
17. pro 2012

tak nám pomohl imazol a od té doby, musím zaklepat, klid 🙂 jsem ráda, že už se nám to zahojilo a je fit... plínama nešetřim a změnila jsem i ubrousky ...

bumbum
17. pro 2012

u svý nejmladší vůbec nepoužívám vlhčený ubrousky, při každým balení jí vymáchám prdýlku v lavóru s teplou vodou a po osušení plínou namažu bepanthenem, trochu složitý, ale funguje to 100%.

leg
17. pro 2012

Když nepomůže bepanthen, tak pak u nás nastupuje čistá voda místo vlhčených ubrousků a pytiol. První den výsledek nic moc a druhý den je vyléčeno. 🙂

avantgarda
18. črc 2013

Když už vznikne opruzenina, je dobré postižené místo mazat nějakou antimykotickou nebo antibakteriální mastí - v lékárně vám určitě něco poradí. Postižené místo je potřeba nechat často bez plenky a pokud možno omývat vodou a ne vlhčenými ubrousky. Od doby, co jsme vyléčili opruzeninu u syna, omývám ho při přebalování jen vlažnou vodou (ubrousky mám jen na přebalování, když cestujeme), pak důkladně osuším nebo nechám třeba na 20 minut bez plenky. Mažu Bepanthenem. Jako prevence je skvělý. Od doby, co ho používám, nemá syn opruzeniny. Naopak pokožku má krásně vláčnou a jemnou. A když cestujeme, mažu mu Bepanthenem celý zadeček (nejen záhyby), aby si při sezení nepodráždil zadeček o plenku.

alens
18. črc 2013

Tak za nas jedine sudocream,kdyz neco tak vecer namazeme a rano uz je to mnohem lepsi.doporucili nam ho i v porodnici.da se koupit i v lekarne.🙂

kocour1
13. zář 2013

My používáme Bepanthen. Nevysušuje jako pudr a vždy nám okamžitě zabere.

elastiq
27. zář 2013

Také mám dobrou zkušenost s Bepanthenem mast, také Sudocream krém. Pokud jsou větší problémy, na ty už asi bude potřeba přímo nějaká mast s léčivou látkou z lékárny,určitě předepíše dětský lékař

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminka1155
3. zář 2014

po koupani navlhcit cernym cajem tak 10 i kdyz uz je to zahojene 😉 mam2deti a obe na to trpeli zadne masticky nepomohly az na slaby cerny caj 🙂

zdendina
8. zář 2014

ja emilku mazu bio mastickou 'havlikuv prirodni zazrak' a to nasledne zapudruju

romiiisek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
2. pro 2014

Já jsem vlčené ubrousky zrušila po pár příšerných opruzeninách. Doma jsem malého jen oplachovala pod tekoucí vodou a když jsem ho musela otřít ubrousky venku, tak hned po příchodu domů jsem ho umyla. Dost často jsem ho nechávala bez plenky.Jinak my měli nejřív Bepanthen vzorek z porodnice a s ním byla dobrá zkušenost, tak jsem u něj víceméně zůstala. Občas byla nějaká opruzenina a na tu jsem dala zinkovou mast. Nejdřív Sudocrem, později Aviril, jinak jako prevenci Bepanthen.

alcar
2. pro 2014

U nas prvni volba Bioderma change intensif, kdyz nezabere, tak Pityol a kdyz ani ten, tak Imazol. Hodne vetrat, po kazdem umyti ci otreni i vysuseni. Jinak preventivne Bepanthen, Sudocrem, Babylove, Sebamed.

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matyasek29_6
2. dub 2015

Za nás mohu doporučit Weledu...obzvlášť po nedávné zkušenosti,kdy jsme po průjmech měli prdelku jak pavián,zaléčila nám do skoro druhého dne opravdu ošklivé opruzeniny,od té doby na ni nedám dopustit..jinak samozřejmě větrat a větrat...

akinorevvv
21. dub 2015

Ahoj,prosím radu. Dcera 9mesicu ma červené pupinky na pipince, asi opruzeni,nevím. Vyměnila jsem plenky,ale nevím čím mazat...

halibeli1
21. dub 2015

POřádně osušit, nechat chvíli větrat a na mazání my používáme jen Sudocrem - pokud je hodně opruzená, tak pořádnou vrstvu. A často přebalovat.