Co na opruzeniny 9měsíční holčičky?

mahaa
8. lis 2012

Ahoj holky, mám 9měsíční holčičku a máme problémy s opruzelou prdelkou, od té doby co jsme přešli na pevnou stravu a rostou nám zoubky. Může to být k tomu? Má to ošklivý a už to má i na pipce... Prosím o radu co stím? Mám navštívit lékaře ? Mažeme od narození sudocremem a ted jsem zkusila dětský pudr a nic... Nemůže to být i vlhčenými ubrousky, ale používáme pořád ty stejné od narození...tak už nevím...

zanri
21. dub 2015

@akinorevvv - když už bylo nejhůř (nepomohl Sudocrem, Rybilka, Bepanthen, ani skvělý Oprudík), tak pomohl dětský zásyp s levandulí Leontýna Nobilis Tilia - je sice dražší, ale u nás 100% účinný

jasminecek
21. dub 2015

Mně překvapuje, že tu nikdo neporadil vyřadit hnusné chemické vlhčené ubrousky... 😝

akinorevvv
21. dub 2015

@halibeli1 jsou to červené pupinky, tak se domnívám, ze to je opruzenina. Diky za rady. Snad to neni něco jiného☹

akinorevvv
21. dub 2015

@jasminecek jj, ty jsem taky uz hodila do kose. Myju jen vodou, utiram papirovyma uterkama- možná ale i to je chyba.
.

akinorevvv
22. dub 2015

@zanri Oprudík ani neznam 🙂 Ten Nobilis vyzkousím, díky za tip

zanri
22. dub 2015

@akinorevvv - super název, že? Oprudík - takové trefné 😀

bm77
22. dub 2015

Imazol. zabere okamžitě.

hanulka.zb
22. dub 2015

Když bylo nejhůř Imazol.

akinorevvv
22. dub 2015

Holky a kdy jste videly zlepšení, prosím? Popř.kdy uz zajít radši k doktorce?

evulina77
22. dub 2015

Pytiol je na velké opruzeniny nejlepší, případně genciána na vysušení a desinfekci, pokud to až jakoby mokvá. Změnit plínky a přestat používat vlhčené a parfemované ubrousky. Nejlepší je voda...

teeerez
22. dub 2015

@akinorevvv dceri se opruzovani hodne zlepsilo po tom, co jsem zacala otirat latkovymi ubrousky namocenymi ve vode s olejickem (pouzivam weledu co jsem mela puvodne na mazani ditete, to nemazu, tak vzdycky trochu kapnu do teple vody a v tom ten ubrousek macim. Myslim ze ale muze byt libovolny detsky olejicek). Pomohlo to moc, uz kolikrat ani nemazu pri prebalovani surocremem - predtim jsem mazala jak blazen, zkousela jsem vsechno a porad cerveny zadecek :(
+ samozrejme co nejvic bez plenky 🙂

monihart
22. dub 2015

Nejlepší je na opravdu špatné opruzeniny Nivea SOS krém. Neštípe! Normálně používáme Sudocrem, ale když měl malý průjem a plakal, protože už ho Sudocrem štípal, použila jsem ten a v pohodě. A velmi rychle hojí.

akinorevvv
22. dub 2015

@monihart
@teeerez no,prave,ze dcera ma zadek ok. Ale tu pipinku ma celou opupinkovanou a taky zadní část pravého stehna v tom záhybu. Mazala jsem gencianou tu nohu a zinkovym krémem a nic☹ pipinku taky sudokremem a nic☹

naho31
23. dub 2015

My tedy na hotovou opruzeninu davali Aviril, ten vysusil pupinky. Bephanten mame pouze jako prevenci proti nim. Hodne jsem malemu vetrala prdelku, trapne bych se mohla priznat, ze pred kazdym zabalenim do plenky jsem ho jeste vyfoukala fenem a pak teprve namazala. Na prujem malemu pomohlo syrove jablicko, jen jsem nastrouhala a sem tam po lzicce dala. A asi hodne delaji i ty ubrousky.. 😖
Jinak pokud jde o ty velke opruzeninky co ma mala okolo pipinky, tak bych asi zasla k doktorce, kdyz se pocura musi ji to palit a stipat.. ☹

klarunkapus
23. únor 2016
Uživatel klarunkapus je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klarunkapus.

Spolu se kremem co mam doma jeste stridam krem panthe baby a nikdy jsme s opruzeninami nemeli problem 🙂

liduska66
29. únor 2016
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

To verim, a je to i pak hrozne pocit kdyz vite jak se Vam malej trapi a vy nevite jak mu pomoci :( uz nic nekupuji v drigerkach ale jedine v lekarne

terkajesterka
29. únor 2016

Imazol střídat s Rybilkou, Sudocremem. Mazat po každém vyčůrání, hodně větrat. A když bylo úplně nejhůř, zabral Purelan.

meta123456789
19. pro 2016

Ono to opravdu nejspíš souvisí s příkrmama, mění se složení stolice a je dráždivější než ta z mateřského mléka. Mně se na větší opruzeniny osvědčil Imazol, doporučila mi ho doktorka. Většinou stačilo párkrát máznout a zafungovalo to. Jinak to chce opravdu hodně větrat, co jen to jde, nechat malou s holou prdkou. Vlhčené ubrousky bych teď úplně odložila, omývala bych jen vodou, poté pořádně osušit. Jako prevenci opruzení používám Bepanthen, měla jsem s ním dobrou zkušenost už u první dcerky.