Co na podporu imunity školkových tříletých dětí?

geluska
2. pro 2013

Prosím o zaručené rady, co vàm skutečně pomohlo na podporu imunity u dítěte,které začalo chodit do školky? Každý týden máme rýmu,event.i kašel.Nyní i teplotu.Snad ani dva týdny v kuse dcera nebyla.Je něco,co skutečně aspoň trochu pomůže? Objednala jsem Colostrum,dávám do něj naděje,ale nevim,nevim...Děkuji moc za rady.

andelka
2. pro 2013

To by mě taky zajímalo..zatím byl ve školce nejdýl 10dní. Jinak týden...14dní doma, 4dny..3týdny doma, týden..14dní doma..Je tam spokojený, spí tam, všechno v pohodě..jen ta nemocnost ☹

ladenka
2. pro 2013

u nás bohužel to samé, takže budu také ráda za nějaké doporučení, my navíc s tím máme problém i druhý, a to, že to od dcerky chytá malý a ještě není ani naočkovaný, táhne se mu to už od konce srpna a pořád žádné zlepšení ☹

alisek
2. pro 2013

taky chci vědět co s tím? syn užívá aloe LR, colostrum, hlíváčka a rakytníčkový vit., jí pestře, doma větráme, ven chodíme a je stejně pořád nemocný, přesně jak píše @andelka..už uvažuji o poslední záchraně a to wobenzyn ale je to na dlouho a výsledky taky se projeví až cca za půl roku.

breberka
2. pro 2013

Škoda, že je to jen otázka.......synovi je 5,5 roku a zatim nám v podstatě nezabralo nic. Co vlezl na podzim do školky, tak přestal marodit až na jaře a v létě byl úplně fit - dávali jsme vitymíny od Změlíka, Rakytník, Hlívu ústřičnou.......zatim bez úspěchů. Teď jedeme přes měsíc v sirupu Imunoglukan a zatim nemůžu reálně soudit, ale doufám, že pomůže. Letos byl syn ve školce v součtu tak 3-4 týdny max...... 😖. Největší potíž je ta, že tam často jsou děti nemocné, když vidim, jak tam některé lítaji se zelnou nudlí u nosu, je to zoufalost

kettynka1234
2. pro 2013

colostrum také dávám svým dvojčátkám /ale nejsou školkáči. Mají jen 2 roky, ale řekla bych, že funguje. Někdo zase psal, že colostrum nepomohlo. Asi to působí na každého jinak. Bohužel si školkové děti musí projít virózami ( neznám dítě, které chodilo do školky a bylo zdravé ☹ Až ve škole se to zlepšilo. Jinak doporučuji hodně citrusů, případně vitamín c

pettule
2. pro 2013

Tak na nás funguje Imunoglukan 🙂. Ale musí se užívat dlouhodobě 🙂. Mám s ním opravdu dobrou zkušenost 😉

dagmik
2. pro 2013

Tak za nás můžu říct, že nepomohlo absolutně nic. Imunoglukan, oscillococcinum, broncho vaxom - vše naprosto bez efektu. Po roce ve školce byla synovi odstraněna nosní mandle. Musím říct, že od té doby jsem teprve zpozorovala značné zlepšení. Nechci Vám tímto doporučovat odstranění nosní mandle, to je individuální záležitost, syn ji měl už opravdu hodně zvětšenou a byl nemocný opravdu neustále. Kašel, rýma, uši...to bylo furt dokola. Jen tedy konstatuji, že prefeparáty na podporu imunity moc nefungují.

lenynka
2. pro 2013

Synovi je 5,5 roku byl také pořád nemocný. Před rokem jsem začala dávat Imonuglukan a od té doby je klid. Naposledy byl nemocný vloni o Vánocích. Letošní podzim ustál v poho, jen jeden týden měl slabou rýmu 😉

handm
2. pro 2013

Zrovna jsem koukala, že za listopad platím 4 obědy, tudíž tam byl 4 dni z 16, budu-li počítat že listopad měl 4 týdny (chodí jen 3x týdně) - ale to je jedno ☹ Nemocný je furt prostě. Ted mi dva dr řekli, at ho do Vánoc už nedávám, takže bude doma. V lednu ho čeká nejspíš operace nosní mandle. Sní tuny ovoce, zeleniny, vždycky byl zdravý, max chřipka. Ted měl furt něco, léky, vitamíny, nakonec už ATB na uši, ty ho zlobí furt, zadní rýma, která je neustále přítomná, sem tam mu vylítne horečka.. Ted nově dávám něco jako Imunoglukan (nemůžu si vzpomenout na název), Aerius kvůli těm uším a rýmě, vitamín D a začnu asi ještě dodávat Céčko. Ale jinak bych taky ráda poznala cokoliv zázračného😉🙂

breberka
2. pro 2013

@handm s ušima taky máme problém. Zrovna má syn už skoro 4 týdny rýmu a je hluchý.....dle testů momentálně nedoslýchavý. Takže máme nasazený Aerius sirup, nějaké kapky do nosu a za skoro 3 týdny nás čeká kontrola. Bohužel když to nepomůže, asi nás taky čekají mandle.....nutno ale říci, že je prý nějak extrémně veliké nemá......

ija1
2. pro 2013

Colostrum jsem taky zkousela, ale nefungovalo takze jedeme v Imunoglukanu......

katchula
2. pro 2013

Ten první rok ve školce byl u nás taky katastrofální, nepomohlo nic a syn byl od nástupu (listopad) do června nemocný skoro pořád a bývalá dr. mu pořád cpala ATB. Doktorku jsme změnili a světe div se, syn od té doby neměl ATB ani jednou. Druhý rok ve školce byl ale ten podzim taky ještě celkem často nemocný (ale už „jen“ rýma, kašel a sem tam teplota). Zvládli jsme to bez ATB, takže možná se to zlepšilo tím, že si tělo ulevilo od těch dávek antibiotik a přes léto (prázdniny) se dal trochu dohromady. Ale co tak vidím okolo sebe, tak většina dětí si ten první rok ve školce odstoná 😒

handm
2. pro 2013

@breberka jo, syn taky blbě slyší, při té rýmě a bolestech uší.. ORL dr řekl, že je to kvůli té mandli mimojiné, kvůli té zadní rýmě atd.. že má uši v podstatě zašpuntované. Po ATB se mu to zlepšilo, byl zdravý týden, pak zas.. dnes se budil při odpo spaní, že ho zas ucho bolí ☹ takže tak.. mandli jsem rozhodnutá vzít, snad to pomůže, i když je to prý stejně 50-50 😠 známým to nepomohlo vůbec ☹ Držím palce, at u vás lepší!🙂

handm
2. pro 2013

@breberka jo a syn má mandli prý extrémně zvětšenou, takže se mu tam dělá nějak překážka z toho a každá infekce se chytne na ni, nebo jak to vysvětloval ten DR 😲

breberka
2. pro 2013

@handm známích děti to taky měli tak - mandli zvětšenou až enormní, šli na odstranění a maji klid.......

andelka
2. pro 2013

@alisek za půl roku bude léto..to byl loni zdravý (kdežto leden-duben co 14dní něco,a todo školky nechodil)

@dagmik
@handm dneska byl zrovna malej na ORL (na foniatrii kvůli problémům s mluvením) a má doporučeno vyndat mandle.. 😒

snupik
2. pro 2013

Imunoglukan +laktobacílky 😉

dagmik
2. pro 2013

@andelka
@handm U nás odstranění mandle opravdu mělo obrovský efekt, a co mám okolo sebe kamarádky a známé, tak zatím mi nikdo neřekl, že by to u nich nepomohlo. Je fakt, že jsem se zákroku obávala a přistupovala jsem k tomu s nedůvěrou, ale pročetla jsem, co jsem dalo a i jsem si poslechla různé názory a nakonec jsem ráda, že jsem odstranění absolvovali. Byli jsme v Motole, můžu teda 100% doporučit, opravdu jsem byla spokojená. Jen jsou dlouhé čekací doby na termín.

andelka
2. pro 2013

@dagmik díky za zkušenost..asi nás to bude čekat, ještě to proberu s dětskou. Na kontrolu na foniatrii jdem na jaře. Tak uvidíme. 2dny v nemocnici, nic moc, ale kdyby to pomohlo..tohleto věčné marodění je hrozné. A je fakt že i občas chrápe.

handm
2. pro 2013

@dagmik Jé tak to moc ráda slyším/čtu 🙂🙂 Já bych ráda taky do Motola, ale právě mi říkal DR ORL, že tak 2-3 měsíce čekačka 😲 Kamarádka si připlatila soukromé sanatorium aby to urychlili a nemusela čekat, ale právě jim to vůbec nepomohlo 😲 😔 Já právě taky o tom hodně četla, jsem poměrně rozhodnutá, že do toho půjdeme.
@andelka Mandle jen kvůli mluvení?!😲 To je hustý, ne?!😲

dagmik
2. pro 2013

@handm na ty uši je to fakt, to ta mandle taky pomohla. Taky to míval, bolelo ho ucho, blbě slyšel, zadní rýma....furt dokola. Jak měl pár dní rýmu a nemohl pořádně smrkat, tak jsem věděla, že to ucho zase přijde. Prý taky, když je ta mandle zvětšená, tak tam bývá nevyrovnaný tlak a může tlačit i na ty uši...prostě myslím, že ta zvětšená mandle tam prostě dělá velkou neplechu🙂 A hlavně jsem si řekla, že když stejně ta mandle v pubertně zanikne, tak ani tak moc chybět nebude 😉

handm
2. pro 2013

@andelka u nás se právě chrápe stále, nosem skoro nedýchá, furt je s otevřenou pusinkou, do toho huhňá velmi často, rýmy trvají dlouho (tedy ted co začal chodit do té školky), uši problém.. no děs.. 😠 😠

andelka
2. pro 2013

@handm ne, na foniatrii chodí kvůli tomu že řešíme opožděný vývoj řeči, od ledna i začnem s logopedií..ale dneska na sebe nechal konečně víc šáhnout, takže Dr omrkla i mandle a má je zvětšené..a doporučila to spíš právě kvůli těm nemocem, chrápání..Rýmu mívá často, jenže má hysteráky neskutečné z odsávačky a smrkat neumí..možná i proto že když to zkouší tak ho to bolí.nevím, on si neřekne, když skoro nemluví..

handm
2. pro 2013

😎 @dagmik jj, hluchý byl skoro 14 dní a už to bylo k nevydržení 😲 A jinak přesně jak píšeš!! Zadní rýma, skoro hluchý.. děs běs. Akorát jsem slyšela, že někdy zas doroste 😠

handm
2. pro 2013

@andelka aha! Tak to je blbé. Ten můj se aspon nechá odsát, i když s tím dělá ciráty, ale když se nechá malá - i když s řevem - tak on nechce být za poseru 😉😀 A naštěstí krásně smrká, jenže většinmou tu zadní ani prostě neodsaju. Pomáhá mi hodně Sinupret, ta mu tu zadní dokáže vyhnat, že aspon začne téct..

dagmik
2. pro 2013

@andelka
@handm No do Motola jsme si počkali taky asi ty 3 měsíce, ale už mi to nevadilo, nechtěla jsem na Bulovku, kam spádově patříme. Líbilo se mi, že v Motole je prostě dětské ORL a vlastně tam byl prima přístup doktorů k dětem. I je to tam moc hezké, což taky dělá dost pro psychicku stránku. Jinak to není na 2 dny v nemocnici. Odešli jsme ještě téhož odpoledne. Když je vše v pořádku, odehrává se to - ráno příjem, dopoledne proběhnou operace, pak se děti vyspí, nejméně 2 hodiny musí ležet, pak napít, sníst pár piškotů namočených do čaje, vyčurat a když je vše ok, tak hurá domů. Bylo to rychlé naštěstí, takže syn už si to ani moc nepamatuje.

dagmik
2. pro 2013

@handm ano, že doroste jsem také slyšela....ale tak zas nám teda zatím nedorostla ťuk ťuk ...když je pak méně nemocí, tak i ta mandle už se tolik nezvětší...asi teda, tak nějak si to myslím 🙂...no to s tou nedoslýchavostí to bylo taky strašný, my jsme si nejdříve mysleli, že to dělá schválně , že nás neslyší a ještě jsme mu říkali...tak jsi hluchej nebo co...no a pak jsme zjistili, že fakt skoro jo... 😢

handm
2. pro 2013

@dagmik JJ, my bychom dokonce asi i do Motola spádově patřili, navíc jsem tam obě děti rodila, tak k tomu mám "vztah" 😉 byla jsem tam se vším spokojená ...A jinak jo, četla jsem, že je to na odpoledne..🙂

dagmik
2. pro 2013

@handm
@andelka
No můj syn smrkat uměl a taky smrkal a stejně to bylo jedno. Prostě najednou ho ty uši začaly bolet už i při tom smrkání, jak je tam ten tlak. Pak máme kamaráda, ten nesmrká vůbec, jen to natahuje do sebe (ble 😝 ) a tomu nikdy nic nebylo. Tak nevím no. Ale samozřejmě jinak já syna taky furt nutila, ať smrká, že to musí všechno ven.

handm
2. pro 2013

@dagmik no přesně. On furt co maminko, co maminko.. anebo vůbec nereagoval a já byla už nepříčetná, že si ze mě střílí, že to dělá naschvál a zlobí.. a pak ORL DR že jestli slyší, tak mu to říkám a on, no bodejt když tam má špunt 😲😝 njn
Díky moc za dobré zprávy, snad to tedy u nás bude obdobně...😉🙂