Co na zahlenění? Nic nepomáhá?

marda
26. lis 2010

maminky poradte.............ma trimesicni dcera je silenym zbusobem zahlenena az se z toho davi......odsat zkouisime-nic nejde ma to jako by v zadu,,,,,,,
strikame vincentku.libenar nic nepomaha.......bugu rada za kazde rady.......dekuji

terezt
26. lis 2010

@marda - ono na zadni rymu nic moc neni... na rymu obecne: podlozit postylku, aby byla trosku sikmo, zvlhcovat vzduch (rozvesit mokre rucniky kolem postylky), cas od casu vyvetrat, nos vytirat tim libenarem, vysavat. Musi hodne pit, takze pokud kojis, davej ji castejc, musi se ji to spustit!

antlen
26. lis 2010

ahoj, nám hodně na rýmu pomáhá Sterimar. A doktorka nám radila neodsávat, že to ničí sliznici, takže my neustále stříkáme tím Sterimarem a necháme odtékat a otíráme.

andyalukasek2008
26. lis 2010

Ahojky, zkus třeba Vincetku, pomáhá nám úžasně, a rady o rýmě, co už psaly holky.

lidiab
26. lis 2010

Mame stejny problem, maly ma navic pokrivenou nosni prepazku, takze s ucpanym nosem bojujeme kazdou noc 😒 Vse co pise Terezt bych take poradila ja...My akorat misto tech rucniku mame v kazdem pokoji ultrazvukovy zvlhcovac. Podlozit postylku, vyplachovat a odsavat, hlavne pred papanim, aby nemelo miminko problem se sanim. Opravdu dobre je chodit ven ve vlhkem pocasi, to se nosanek krasne procisti. Nemit doma pretopeno je take velmi dulezite, maximalne tech 22 stupnu! Vyplachujeme Sterimarem, mame take ampule Libenar a Humex.
Jinak, pokud by melo mimco problem s dychanim a nezdalo se ti to, tak vzdycky muzes zajet na detskou pohotovost, kde hlen odsaji svou, mnohem vykonnejsi odsavackou, ktera odsava i ten "zadni" hlen.

luthien.k
26. lis 2010

Už jsem slyšel i o tom, že se mlému miminku odsávly hleny přímo z krku, při silném zhlenění, le to bych určitě neděll bez pordy s lékřem!

pablinka
26. lis 2010

potvrzuji libenar, ručníky, pokud nejde odsávat, tak neodsávat... jinak dávám taky do koupele pár kapek eukalyptového oleje, stejně tak nakapu ten olej na mokrý ručník, který pověsím přes postýlku

baradisk
26. lis 2010

ahoj,zkus kapky Nasivin, nebo taky morska voda ve spreji,ja teda z libenarem nemam dobre zkusenosti,pokud nic nepomuze tak zajdi k doktorce napise ti pamykon kapky,jsou to ale antibiotiko.ale ucinny,ja taky do prcka nerada hazim antibiotika ale pokud to nejde jinak...a necekej dlouho ,ted muj malej je zrovna nemocnej a zacalo to tim ze byl zahlenenej a skoncili jsme u antibiotik ma stoho zanet na produskach.

aja123
26. lis 2010

Nám vždy pomohly olejové zábaly. Nahřát trochu oleje, namočit do něho plátýnko a přiložit na hrudníček. Překrýt igelitem a čistou plínečkou. 😉 Výborná věc na odhlenění

radka.m.
26. lis 2010

Ahoj,tak já mám doma průduškové děti,v lázních nás naučili,že nejlepší je vincentka,at už do nosu,nebo do krku,nebo přímo kloktat i pít,zábaly nám právě říkali,že ne,protože se s nimi ucpávají ty pory,nebo co,ale jinak odsávat,odsávat,ona se ta zadní rýma spustí,ovšem normální odsávačka stojí za prd,tou se zdaleka neodsaje tolik,co odsávačkou na vysavač,je to dobrá investice,pracuje na samém principu,jako takové ty na kompresor,co se používají v porodnici na odsávání novorozenců,používají se i na ORL,nemusíš se bát,je tam pojistka kvůli přetlaku,takže je vhodná skoro na jakkýkoliv vysavač 😉

andy80
26. lis 2010

Mucosolvan rozpouští hleny.

agamka38
26. lis 2010

Na rýmu a zahlenění nám pomáhá smíchat 1 lžičku olivového oleje s kapkou Tea tree oleje.Tou směsí natírám prckům čelíčko,prsíčka,ramínka a chodidla-opakovaně několikrát za den.Mám to vyzkoušené,fakt to pomáhá.

lu777
26. lis 2010

no zadní rýma je prevít, můj starší na ni trpí a většinou ani odsávačkou na vysavač nic neodsaju, ani když jsem mu tam něco stříkla..
jinak hlavně aby to teklo ven, když se to zaráží tak Mucosolvan a nebo homeopatikum Pulsatilla 9ch....

ale u 3-měsíčíního prcka je silnější rýma na delší dobu, oni jak ještě leží tak je to o hodně horší to dostat ven... 😒
Matýsek to měl když mu bylo 6 týdnů a trvalo 5 týdnů než se z toho úplně dostal, byla to dost hrůza... jakmile už aspoň víc pasou tak je to lepší....
ale zase je výhoda že možná ještě můžeš podložit matraci v postýlce, to starší mimi se už mrská a to se nedá....
a určo zvlhčovat, hlavně na noc dát mokrou plenu přes postýlku .... pokud nemá teplotu tak na chvilku ven, chladnější vzduch na chvíli dělá dobře, ale fakt jen jestli nemá teplotu apod., třeba na začátku být doma úplně podle toho jak je to silný, pak na chvilku ven...

anndy65
14. čer 2013

co pomuže na zahlenni prudušek koupila sem mukosolvan a nic nezabyra ☹ už je to hrozne taky to děla to počasi 😝

hojda
14. čer 2013

Zahleňěná nos, nebo při kašli? Teplý brambor to igeliťáku, to do plínky a pod pyžámko, nebo zkusit tymiánový krém od justu.

vrtelka
27. čer 2013

Mi,už jsme zahlenění po třetí a zkončili jsme v nemocnici a kašel je příšerny .Malému jsou tři měsíce a od měsíce se z toho nemůžem dostat a to jsme měli dvakrát,už antibiotika ted mu je nedali ,ale měřímu saturaci a měl včera i kapačku .

sinorina
28. čer 2013

Měli jsme takovou rýmu na Vánoce. My jsme na zahlenění při rýmě dávali Ambrobene roztok. Ráno a v poledne 1,5ml (doporučuji koupit stříkačku). A pomohlo nám to, ono to uvolní ty hleny. A taky sterimár a odsávali jsem.

ivuska027
28. čer 2013

toto poznam s mladsim, non-stop nadcha, nic odsat, vsetko mu to steka, chrape, krochka ... Skoncili sme v nemocke na ORL a dali nam atb s kortikoidmi a to pomohlo za 4 dni. 😕 Ked mame nadchu, tak vzdy 6-8 tyzdnov, potom je 2-3 tyzdne ok, potom zas 😝 🙄 Drzim palce

jennyska
26. lis 2013

Ahoj @ivuska027 @sinorina @hojda @vrtelka @anndy65 @lu777 @agamka38 @andy80 @aja123 @baradisk @pablinka @lidiab @terezt @radka.m @antlen @marda a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s rýmou vašich ratolestí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/ryma/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na rýmu to, co pomůže a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

homeopathy
26. lis 2013

Ahoj mardo, jak už zde padlo, pomoci mohou např. homeopatika, ale u homeopatické léčby neplatí, že co pomohlo jednomu (zde např. již zmíněná Pulsatila), tak pomůže i dalšímu. Zahlenění by se určitě homeopaticky dalo řešit, jen pro stanovení toho správného léku by bylo třeba znát další symptomy s tím spojené. V případě zájmu se bez váhání ozvi, budu se snažit pomoci 🙂

deenyska
27. lis 2013

Nám na ORL říkali odsávat, odsávat, odsávat... proto se ty odsávačky taky dělají, jen se to nesmí přehánět, právě kvůli vysušování sliznice - ono vysušení sliznice způsobuje tu rýmu. Ale rýma se odsávat musí, protože se ten zánět může vrazit do uší. Nedávno jsem lovila na netu informace o léčbě rýmy a dalo mi to tolik, že syn mi poprvé z rýmy neomarodil, jakože to za poslední rok bylo pravidlem. Psalo se v něm, že když je na sliznici hlen, tak žádné nosní kapky na rýmu neúčinkují tak, jak by měli, protože mají na sliznici vytvořit film, který ji hojí. Jako správnou léčbu rýmy uváděli, že nejdřív se tedy musí odstranit hlen, tzn. rozředit ho mořskou vodou (já používám Vincentku), chvilku nechat působit, odsát hlen (já jsem se s tím teda nepárala, dokud z nosu něco šlo, tak jsem tahala) a po odsání stříknout kapky Nasivin. Náš syn rýmou poprvé za celý rok prošel bez dalších problémů.

veverka2017
21. říj 2017

Ahoj, my s rýmou také bojujeme ☹. Poprvé, když bylo synovi 14 dní... Poté loňský podzim,to bylo synovi 7 měsíců a měl rýmu permanentně do jara, hrůza 😰. Od jara do podzima zdravý, 👌, ale snad už měsíc opět bojujeme s naší známou, která se ne a ne vzdát a to se ještě přidá laryngitida ( takže na noc rectodelt). Náš boj: vincentka nebo mořská voda, pak odsat, na noc i nasivin, zvlhčení vzduchu, koupel s 31 bylinami od justu, eucasol strikam všude, mažu tymián. Masti nebo psím sádlem. K tomu neustále kojím, dáváme vitamíny, hlívu na imunitu... Je to " jen " rýma, ale dokáže nás pěkně trápit, většinou pomůžou atb kapky,, když je zlutozeleny výtok. Je to náročné, chce to trpělivost...držím palce všem!