Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

krista
26. kvě 2008

Ahojky, jak bojujete?
My máme zánět pořád, už ne v jednom oku ale ve dvou a je to horší a horší!!! Nic nepomáhá, kapičky pitomý ani mačkání slz. kanálků, prostě děs, vytírám xxxkrát denně 😖

Dočítala jsem ještě tuhle diskuzi a jak píše Ashin o těch kapkách Nobilis Tilia, tak jsem je objednala a strašně doufám, že pomůžou, (dnes by nám je měli doručit 😵) je to poslední věc která nás zachrání před sondáží 😢 Dr. ale říkala něco takového jako že z toho vyroste, no to se mi moc nelíbí, neni to ruka ale oči 😒

petule.h
26. kvě 2008

Ahoj, mě pomáhal opthalmoseptonex u takhle malého dítěte, nicméně nedávno jsem jela na pohotovost, pač tomíkovi nateklo oko, měl ho zalepené hnisem...atd, doktor řekl, že tam je zánět, tak mi něco dal, do neděle se to nezlepšilo, tak jsem jela znovu a byla tam doktorka, co mi řekla, že je to ječné zrno, ale ve víčku..takže antibiotická mast, super, zlepšilo se to, ale za 3 měsíce se to vrátilo, zase zalepené oči, ale tentokrát tedy pomohl ten opthalmoseptonex.Nicméně zase ječné zrno...ale doktor říkal, že u dětí je to spojené třeba s rýmou, nebo nějakou virózou..každopádně jsem ráda, že to nemuseli řezat.Ale jak říkám, u takhle malých dětí my ten opthalmoseptonex pomohl.. 🙂

monik76
26. kvě 2008

Krista, my máme 5 měsíců, a mudr říkala, že do půl roku by se to mělo zlepšit, ophtalmoseptonex nám nepomáhal, tak nám napsala Sulphacetamide, jsou to takové ampulky, a docela zabírají, tak snad to bude v pohodě, ona má to očičko třeba celý den dobrý a na večer ji to trošku slzí, takže nějak extra ucpaný to mít nemůže, tak doufám, že už se toho konečně zbavíme.

krista
26. kvě 2008

Petule tak to je síla, to ječný zrno by nám scházelo, tak ať už se vám to nevrací 😉

Monik to je dobře že vám to slzí třeba jen na večer a hlavně že vám na to něco zabere. Moje Dr. už vyčerpala svoje možnosti a já jí do toho nechci nějak kecat 😅 Ale my to máme zalepený opravdu pořád, že vytírám co 15min. to vůbec nepřehánim a jak to nechám přes noc a pak jí k ránu hned kojim, tak ona se na mě nemůže ani podívat 😖

monik76
26. kvě 2008

Já vím, je to trápení že? To my máme teprve 2 kapky, nic nám nechtěla napsat, jen ten ophtal. A to máte obě očka? My totiž jen jedno. To druhý se ji samo bez kapek zlepšilo už asi před měsícem.

krista
26. kvě 2008

Monik začlo to jedním, pak to pomalu začlo přecházet do druhého a už se to prostě nedalo zastavit, teď je to druhé snad horší než to první, fakt je to neštěstí, nejvíc mě štve, že jsou to oči a bojim se aby je neměla nějak poškozené, tak se toho chci brzo zbavit 😉 Tak doufám, že vám to brzo zabere a kdyby se to nezlepšilo do toho půl roku jak jsi psala, tak by postupovala vaše Dr. jak? Poslala by vás na tu sondáž? ☹

monik76
26. kvě 2008

jo poslala by nás na oční aspoň to s tou oční probrat. Ale já doufám, že to bude v poho, dneska od rána tam nic nemá. Ona to už jednu dobu měla celkem dobrý, ale pak dostala rýmu a zase se to vrátilo, tak snad se vám to taky dá kupy. Tvoje malá má 2,5 měsíce my 5, tak vidíš, že jsme se s tím taky dlouho trápily. 😒

krista
26. kvě 2008

Moni no 5 měsíců bych to nevydržela 😖 ☹ je mi jí líto a ona je akorát protivná když jí člověk hrabe pořád do očí a to se jí nemůžu divit 😖 Já pevně věřím že zaberou ty kapky, dneska maji přijít PPLkou mezi 12h a 14h takže hned aplikuju a těšim se na účinek, jsem asi naivní když si myslim že to zabere, ale já fakt doufám 😅

monik76
26. kvě 2008

Tak držím pěsti ať vám to zabere!! 🙂

krista
26. kvě 2008

Děkuju, vám taky ať to máte brzo z krku 🙂

misakulicka
26. kvě 2008

My to měli cca od 2 týdbe-kapali jsme zpočátku Pamycon-ale nezabral-tak jsme v 6 týdnu šli na propláchnutí očička, ale malinký měl moc malé koutky, takže když se jim to na potřetí nepodařilo, nechali to do příštího týdne-kapali jsme Floxal a ten zabral a do dalšího průplachu se to vyléčilo, tak ho už tím netrápili a doteď už nic nemáme.

petapi
26. kvě 2008

Tak my jsme z porodnice odcházeli z Pamyconem - nezabral, tak jsme vystřídali další a další anibiotika. Nakonec jsme museli absolvovat propláchnutí obou kanálků a teď už je naštěstí klid, ale natrápili nás teda dost ☹

petule.h
26. kvě 2008

Krista: my měli taky nejdřív jedno oko, a pak to šlo do druhého, tak jsem jela na pohotovost do vinohrad(tam mi prostě antibiotickou mast napsali) a do 4 dnů byli obě očíčka v pořádku...já koukala jak blázen, že to zrno je v horním víčku...ale může být...zatím od té doby nic...naštěstí, ty oči jsou trápení...zase bych, ale jela do vinohrad i když mám už svého očního, protože ten oční mi taky nechtěl nic jiného předepsat...navíc 2 letému dítěti se nedá kápnout ani do očí jak se bránil, ta mast byla super...

krista
30. kvě 2008

Holky a jak funguje to propláchnutí kanálků, může mi to někdo popsat, brečí mimča hodně? ☹

Nám ten Nobilis zatím moc nezabírá ☹ 😢

petapi
30. kvě 2008

Krista: Vypadá to strašně, mimču drží nožky a hlavičku a do koutku oka strkají něco jako drátek. Miminko brečí hodně, ale "údajně" to nebolí a brečí proto, že je jenom někdo pevně drží a je jim to nepříjemný. No nevím, každopádně ke druhému oku na další den už mě nevzali ☹ , tak...

krista
30. kvě 2008

Petapi to já bych k tomu taky nechtěla ☹
Stačilo mi když měly malý píchat naušničky tak já byla vedle, bylo mi zle za ní 😅 jsem na tohle posera, ty jo a teď koukám, vám jsou teprve dva měsíce, to vás na ten průplach hnali celkem brzo 😲 tady je vidět že každej doktor má zase na to jinej názor 😒 😉
Ale nám asi nic jinýho nezbyde 😢 Dneska nemohla očička zase otevřít ráno jak to měla zalepený, to je strašnej pohled, já ještě zkusím z Dr. vydupat Opthalmo Framykoin, ten si hodně chválí, ale bojim se že se vymluví že ATB už jsme měli 😖 to jsme taky měli ten Pamycon 😒

petapi
30. kvě 2008

My jsme na to oční chodili úplně od narození, každej týden kontrola a případně změna antibiotik, ale absolutně se to nelepšilo, takže se čekalo, až trošinku povyrostem a udělali to už v 5 týdnech, no ale už je to pryč a teď je pokoj. A na naušnice se taky už bojím dopředu 😒

slevik
30. kvě 2008

Kristo - jestli máš na mysli O-framykoin mastičku, tak tu se ani nesnaž vydupat. Pokud jsou slzný kanálky zůžený, tak by je akorát zalepila 😖 . Buď pomohou kapky + masáže a pokud ne, tak holt je potřeba podstoupit sondáž ☹ . Je to bohužel dost častý u malých dětí a hodně dětí se tomu průplachu nevyhne, ale nebolí je to 😉

krista
31. kvě 2008

Petapi aha, no vidíš to jsi mi připomněla že já na očním ještě nebyla, byla jsem pořád jen u dětské Dr. tak to já na to oční dojdu, radši vyzkoušet toho víc než ta sondáž 😲

Slevik nn já mám na myslim Opthalmo Framykoin kapky, mastička se jmenuje jen Framykoin a to se nemůže dávat do očí myslim 😲 Jinak díky za ubezpečení že to děti nebolí 🙂 Když mi máme pořád nějaký "maličkost" to jsou ty oči, moučnivka - z toho opruzenej zadek, teď se jí začla příšerným způsobem loupat hlavička, mě už to štve, chci aby byla v pořádku ☹ 😉

pamuk
1. čer 2008

ahoj, náš Jeník má zalepené očíčko od narození. Kapala jsem borovou vodu, pak Ophtalmoseptonex a nakonec dostal antibiotika - bohužel nezabrali. Za týden jdeme na propláchnutí slzného kanálku. Už teď je mi ho líto

krista
1. čer 2008

Pamuk ☹ tak vám držím palečky a dej prosímtě vědět jak jste to zvládli 😉

janaboris
2. čer 2008

Našemu maličkýmu se druhý den po porodu zanítilo očenko,měl je trochu slepené hnisem a zrovna i v tom samém očičku měl prasklou žilku po porodu.Dostali jsme na to antibiotický kapičky Kanamycin a ty nám krásně zabrali.Kapičky už sice nebereme,ale malýmu se občas kousky hnisu v tom samém očičku objeví.Dětská dr.mi poradila převařit kojeneckou vodu a otírat mu obě očička,nejdřív to zdravé pak to nemocné od vnějšího koutku k vnitřnímu a zatím nám to zabírá a nějak se to nehorší.Ty antibiotický kapičky jsme taky kapali do obouch očí.

krista
2. čer 2008

Janaboris ale to vám asi ta kojenecká voda jen udržuje ve stejném stavu a neléčí nebo léčí?
My máme pořád ten světlík lékařský Nobilis Tilia, jeden den mi to přijde lepší, druhý horší, ptala jsem se manžela, protože ten je přece jenom víc objektivní jak neni s malou pořád a říkal že horší to určitě neni, tak to budu vytírat pořád a uvidíme, jen doufám že se to může takhle dlouhodobě 😕

zdina
2. čer 2008

ahojte holky, malej mel par dni po prichodu z porodnice zalepene, zahnisane ocicko. Hebamme (pA) ktera k nam chodila mi poradila, at do ocicka kapu moje mlicko. Zvladli jsme to bez antibiotik asi do tydne vylecit 😉 .

krista
2. čer 2008

To už jsem zkoušela ☹
Ale jsem ráda, že aspoň někomu zabralo 😵

janaboris
2. čer 2008

Kristy léčit to asi neléčí spíš je ta voda jen na oplach-očištění očička,ale mě to spíš přijde že to co má v očičku jsou klasický ospalky-kysanečky,ale nevím.Ráno jsem mu to dneska otřela a má očenka hezoučký.Kdyby se nám to ale nějak horšilo tak bych šla hned k dětské lékařce.

krista
2. čer 2008

Janaboris a to máte každý den po ránu nebo častěji? Já vůbec nevim co je normální, jak často se čistí zdravý očička? My fakt čistíme pořád, dělám čárky a to je tak 18x denně 😒

janaboris
2. čer 2008

Kristy,my to měli včera večer poprvé tak jsem mu převařila tu kojeneckou vodu a očistila mu to a dneska ráno to měl taky,ale jak to očistím tak má krásný očenko,není to jakože by mu tekl z očička hnis.Předtím jsme užívali ty antiboitický kapičky a před 3 dnama jsme přestali.Tak uvidíme snad se mu to nějak nerozjede...
Zdravý očička se podle mě čistit nemusí,pokud je nemá nějak špinavý od ospalek.To bych je pak očistila jen tou vodou.Ale třeba když ho večer koupu nebo umývám tak mu ty očička otřu jen namočenou žíňkou v čisté vodě.

krista
2. čer 2008

Tak děkuju za info 🙂
Doufám, že se toho zbavíme 😖 A nechceš raději kapat třeba Opthalmo Septonexem nebo vymývat borovou vodou aby se vám to třeba ví nerozjelo? Já taky když to utřu tak to má dobrý ale jen pár minut 😒

janaboris
2. čer 2008

No uvidíme,kdyby to bylo nějak častější tak bych skočila do lékárny pro ten opthalmo septonex nebo tu borovou vodu. 🙂 Malej to má zatím dobrý.Držím pěstičky ať se brzo uzdravíte! 🙂