Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

danca81
27. dub 2010

téda tak jsem Vaše rady všechny přečetla 😉 uf to teda bylo ☹ Když jsem ze začátku četla o výplachu, tak jsem měla husí kůži, ale později co jste psaly, tak to vypadá, že je to pro děti spíše veliká úleva než utrpení.
Mám měsíčního chlapečka a taky měl hnis v pravém oku a tak jsme týden kapali Pamycon, a vše bylo dobré, ale dnes se nám objevil hnis, který zalepil obě očička ☹ 😝 Nevím, možná mu dnes nafoukalo do očí, pač jsem s ním byla nějakou dobu venku a měla ho jen ve vajíčku.
Chci se zeptat, když z očiček utíráte ten hnis, co k tomu používáte? Já vytírám plenou a nebo tím čtverečkem gázy. Není třeba možný, že ty oči zanáším nějakou nečistotou já?

danca81
28. dub 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat Kristy, jak malá s očičkama nakonec dopadla?

monaberuska1
5. únor 2011

ahojky tak si dovoluji napsat taky popřípadě radu.. od narození nám hnisalo očičko, te´d máme 4 měsíce a 1 den, pořád jsme kapali nějaké kapky, opthalmo.. to spíš bylo horší podotýkám pak 2x antibiotycký pořád nic pak ještě nějaký a mě přišlo jako by jsme byli zkušební králíci ☹ tak sem se naštvala a zašla k bylinkářce ta mi poradila, koupit, světlík lékařský, fenykl plod, a měsíček lékařský vše sypané čaje a uvařit to do půl hrníčku kaliskýho 1+1+1 jako od každého jednu KL a pak to scedit a právě tímto očenko utírat kdykoliv se tam objevil hnis tak utřít no a mi to dělali tak ty 4 dny a fakt to jako pomáhalo ale začala to očenko hodně mhouřit takže jsme raději přestali a od té doby jsme pouze tamponkem očenko vždy otřeli ale málo jelikož byhc řekla že nám toot moc pomohlo ale každopádně přestalo to až ted když jsme opravdu vytírali očenko pouze tamponkem namočeným ve vodě ak už tu bylo psáno ted neívm kdoi přesně , ještě ted obcas se tam něco objedví ale minimálně takže pokračuji jen tímto ..