Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

macanet
24. bře 2007

tiki, teď jde o to jestli jde o zánět, nebo ucpaný slazný kanálek.Miminko zatím nemám, ale když jsem byla miminko, tak jsem měla oboje, na zánět mi dávala mamka framikoinovou mastičku oční a ucpaný kanálek, to se mnou musela na propíchnutí ☹ Tak ať se to zlepší 😉

tiki
autor
24. bře 2007

Myslím, že ucpaný kanálek to není, to jsem jako malá prý měla také a na oči jsem ani neviděla 😝 . Myslím, že jde o klasický zánět - buď jí tam fouklo, nebo si tam blbě strčila packu nebo nevím, jak ještě záněty vznikají...

macanet
24. bře 2007

Chudák malá, tak ať se jí to zlepší 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivulinka
24. bře 2007

gedren má pravdu, s očima si radeji nezahrávej. Malej měl taky zánět oka a dokonce se nám po neantibiotických kapkách, které nám prvně zkoušeli dávat, aby ho moc nezatěžovali, několikrát vrátil a zabraly opravdu až antibiotické kapky.

A k tomu ucpanému očnímu kanálku, tak to mi hrozili, že když se zánět v oku, zvlášť u tak malého dítěte víckrát opakuje a nedoléčí, tak to pak musí proplachovat, protože ten hnis je právě v tom kanálku a nedaří se ho zničit.

Podle mě je nejlepší co nejdřív zajít k doktorovi a začít normálně léčit. Jestli tam má zánět, tak to stejně nevyléčíš sama a jen se jí to zbytečně zhorší (já bych doktorovi aspoň zavolala na konzultaci - mám jeho mobil a možnost kdykoli zavolat, i o víkendech)

tiki
autor
24. bře 2007

To je fakt takový riziko? To jsem teda netušila ☹ . No, asi zkusim tomu doktorovi zavolat a zeptat se ho, myslim, že kdybych s tím teď o víkendu jela do Budějic na pohotovost, mohli by tam se mnou vymést, co že s takovou blbostí otravuju 😒

ivulinka
24. bře 2007

možná jsem tě moc vystrašila, tak to se omlouvám 😝 . Možná ti doktor řekne po telefonu jak silný ten zánět může být a co máte dělat, nemám zkušenost, jak by reagovali na pohotovosti, nám to naštěstí vždycky vyšlo na ambulanci.

jestli má malá to očičko zakysané jen trochu, tak to snad nebude tak zlé.

tiki
autor
24. bře 2007

Teď mi přijde, že je to lepší, párkrát to ještě protřu heřmánkem, a kdyby se oko zase zalepovalo, tak brnknu tomu doktorovi. Ale v každém případě dík moc za rady a informace...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lelca
24. bře 2007

my měli taky tak nejdřív z porodnice v celku dobré jen měl trošku popraskané bělmo nebo měl otevřené oči i jak šel ven prostě zvědavec takže se kapali kapky opthalmoseptonex pak to bylo dobré ale pak zase furt slzelo a pak se mu i lepilo nakonec sem tedy šla k doktorce tak nám rovnou vypsala do nemocnice na proplach slzného kanálku ale předtím ještě ukazala jak masírovat u očka ten kanalek a to zabralo takže na žádný proplach jsme nešli protože při představě mě najižděla husí kuže jak mu to budou dělat takže sem si dala záležet tou masaží a bylo ale musí se dělat na správném místě jinak to nepomáha protože to mi předtím radila kamaradka a dělala sem to špatně a doktorka to ukazala jak přesně a bylo to ok

lelele
24. bře 2007

Anička měla taky menší zánět už v porodnici, tam jí to vytírali Opthalmoseptonexem, ten mi pak doporučila i dětská doktorka. Jenže když se to ani po 2 týdnech nezlepšilo, napsala mi antibiotický kapky (bohužel už si nepamatuju název) a do týdne měla Áňa oko v pořádku a od té doby máme klid. Taky nám vyhrožovali výplachem kanálku, naštěstí k tomu nedošlo.
Tiki - asi bych taky radši v pondělí zavolala doktorovi.

tiki
autor
26. bře 2007

Dík moc za rady a informace, oko se nám přes víkend zlepšilo tím heřmánkem, takže teď vypadá už úplně normálně 🙂 . Zítra jdeme do poradny, tak se tam preventivně zeptám, kdyby se to opakovalo, tak co s tím...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macejka
26. bře 2007

tiki
já být tebou tak to určo doktorce řeknu,nechci tě nijak strašit to vůbec ne,ale nám to taky začalo slzenim a mírnym hnisem v obou očích tak jsme kapali opthalmosept.potom borovou vodu pak zase op.septonex,nic nezabíralo tak jsme byli odesláni na oční a tam nám očička propláchli,dali antibiotika a vysvětlili masáž(byly to ucpané slzné kanálky)jedno očko už je úplně v pořádku nicméně druhé slzí stále i po absolvování třech průplacghů slz.kanálku ☹ Jdeme na kontrolu koncem týdne tak uvidim co a jak,ale doktor mi řekl.že ten průplach a sondáž kanálků dělají do půl roka a pak se prý přistupuje k zákroku v celkové anestezii(bojim,bojim)
(a to jsme kapali i kortikosteroidy to už jsem si řikala,že takový svinstvo musí zabrat,ale bohužel)

krista
9. dub 2008

Ahojky, tak my s tím očkem bojujeme teď, nejdřív jsem vymývala borovou vodou, černý čajem, teď Opthalmo septonexem, ale nic nezabírá, tak ještě zkusim ten heřmánek a mateřský mlíko a kdyžtak si řeknu Dr. o ty kapky Opthalmo framikoin - myslím si, že to je antibiotikum jak jste zmiňovali 😉

marcim
9. dub 2008

Ophalmo-framykoin je mast s ATB.Asi bych dávala O-septonex a borovou vodou vytírala a co nejdřív to jde,tak k Dr.Pokud je to očko zahnisané, a nejenom po ránu,ale během dne se hnis tvoří,oko může otéci,slzí....tak je to zbytečné prodlužovat.ATB kapky zaberou rychle a jsou i pro takto malinké děti.
Ať se brzy uzdravíte. 🙂

petja
10. dub 2008

já jsem to vyléčila mateřskýmn mlíčkem,asi 5x dennně vkápnout kapátkem do očka,očičko měl malej zakysaný už vporodnici ,tak chytl nějakýho bacila tam a doma jsem to začala léčit,pomohlo to na 100% 🙂

monik76
10. dub 2008

my se toho pořád nemůžeme zbavit už to bylo v pohodě a zase se jí to vrátilo. s tím mateřským mlíčkem by mě to nenapadlo má tam jen slzičku zakysaný to skoro nemá myslela jsem, že když jsme se toho zbavili, že se nám to už nevráti ale bohužel

binki
16. dub 2008

několikrát jsme měli atb - Tobrex a Kanamycin, když nemá problémy, tak používám Opthal, to je vylepšená verze borové vody a na cesty beru Opthalmo Septonex

krista
16. dub 2008

Holky tak my s tím bojujeme pořád, zkoušela jsem to mateřský mlíko, ale nevím, jak dlouho to musím aplikovat aby to zabralo??? Dr. o tom zánětu ví a nijak jí to nevzrušilo 😲 Má to hrozný chuděra, v koutku se jí vždycky tvoří ten zelený hnis a očičko slzí ☹

romankav
16. dub 2008

krista: pokud tam má zelený hnis, tak běžte určitě k očnímu. Znamená to, že zánět už je v pokročilejším stadiu a Ophtalmoseptonex ani mlíčko nezabere. Určitě je to hodně nepříjemné a nemá smysl holčičku déle trápit. Dostane antibiotické kapičky a do tří dnů bude mít očíčko v pořádku.

aschin
16. dub 2008

AHoj holky, my meli taky sileny problemy s ockem a vyzkouseli Ophtal, Ophtalmoseptonex i masaze a nic. Doktorka nas odeslala na ocni a ja se toho bala jak cert krize. Kamaradka mi poradila osetrovat to ocicko svetlikem lekarskym od Nobilis Tilia. Je to takovy roztok ci co, kapnou se 3 kapky do 50ml vody a tim se to vytira. Za 2 dny to bylo v poradku a je doted. Proste naprosto uzasna vec.

petja
18. dub 2008

vkapávat mateřské mlíčko,já sem tak vyléžila zánět co si malej donesl z porodky

martinka79
18. dub 2008

holky mám podobný problém v den odchodu z porodnice se nám nějak zanítilo očíčko zatím kapu kapičky ophtal.. ale asi účinek bude ....
díky za dobré rady zkusím to. 😉

aponchie
18. dub 2008

zrovna min.tyden male zacaly tect ocka a sla jsem hned to nema smysl doma lecit jestli je tam zanet sama ho doma nevyresis a navic je treba se kuknout jak jsou na tom spojivky kanalky a tak..dostali sme spersadex ATB kapky a ted po tydnu opet pac nam mezitim do tech ocek nafoukalo (bez brylku ven uz nelezeme)a mame obyc,septonex prozatim pac delala stery a ty dojdou az za 5dniii takze urco bez

krista
19. dub 2008

Ahojky,
tak jsme byly u Dr., dostala jsem kapky Pamycon ATB, mají použitelnost jen týden a když to nezabere tak se bude zkoušet dál, max. 3x a pak nás prý pošlou na sondáž ☹ No každopádně je to na prd, protože tyhle kapky nemaji to kapátko tak je to boj se trefit, takže 10 kapek vedle vždycky 😖

aponchie
19. dub 2008

pamycon je fakt dobrej mel by zabrat brzo..je tezke to kapnout ale je malicka takze se da chytnout a otevrit ji ocicko a kapnout u nas uz sou to boje 😠 musim na ni sednout i na ruce a pak kapat je to hruuuza

krista
19. dub 2008

Aponchie to by si koukala jak se dá chytnout 😅 To je řev jako kdybych jí vraždila a vždycky když je dobře natočená tak to zrovna nekape a když to kápne tak se zrovna uhne, no prostě zákon schválnosti 😝
Doufám, že to teda brzo zabere, kapu od včerejška, zatim nic moc 😖

aponchie
19. dub 2008

krista:no jo deti 😀 takove male a jak umi zavarit.musis vydrzet tak tri dny a uvidis 😉

krista
22. dub 2008

Ahojky, tak ten zánět se pořád nelepší, v jednom oku se to spravilo docela, ale to co máme špatný od začátku pořád nic 😖 Zítra jdeme k Dr. tak uvidíme jestli dostaneme něco nového, já nechci na sondáž ☹