Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

krista
10. čer 2008

Jenjanka a mluvila si o tom s Dr.? To mi to nemáme po příchodu z venku červené 😕
Ucpaný kanálek vlastně je zánět 😉 ale může být i zánět bez toho ucpaného kanálku, je to nějaký moc komplikovaný, sama se v tom nevyznám 😒

binki
10. čer 2008

jenjanka: dáváš malému sluneční brýle?
když jsme měli zánět poprvé trval dlouho, chtěli malému čistit kanálky, naštěstí při další kontrole to měl ok, tak mu to nedělali, byli zklamaní 🙄 co jsem slyšela, je to nepříjemný zážitek pro maminky, detaily vynechám,
jo a pomohlo, když jsem mu dělala nasáž slzných váčků u kořene nosu

krista
10. čer 2008

Tak ta masáž u nás nic neřeší, jak já na tu sondáž nechci ☹

ervina
10. čer 2008

tak jsme v pondělí byli s malou na průplachu očí, měla jedno očko neprůchodný a v druhým byl nejspíš zánět z toho neprůchodnýho. jsem se toho tak bála a přitom Kačka brečela jen chvilenku a co jí pak přinesli do ordinace a my tam s manželem vešli, hned přestala plakat a byla v naprostý pohodičce 🙂
máme teď kapat kapičky OCUflash a provádět tu masáž,snad to všechno k něčemu bylo a bude to O.K.

lucianka
10. čer 2008

Ahoj holky, tak my jdeme za 10 dní na 2. sondáž - tentokrát už v celkové anestezii 😢 😢
Kapali jsme snad všema možnýma kapkama, používali několik mastiček - asi patero byly ATB ☹ nepomohlo nic. Ve 3 měsících 1. sondáž... pak jsme šli k dr znovu - v 6-ti měsících... to už dr. řekla, že je moc živej, takže ambulantně už nám to udělat nemůže. ☹ Takže nás odeslala do Ústí. Termín máme 20.6. Teď má Luky rýmu, tak jen doufám, že nám kvůli tomu operaci neodloží ☹ neustále mu to hnisá, slzí, ráno se někdy probudí a očíčko nemůže otevřít. Zkoušela jsem i mateřské mléko, světlík lékařský, ophtalmoseptonex... no prostě skoro všechny "babské" rady ☹ Nepomohlo bohužel opravdu nic.

krista
11. čer 2008

Ahojky 🙂

Teda Lucianko dost tě lituju ☹

Dneska jsme byly u Dr. tak máme další ATB, zapomněla jsem název a za chvilku letíme na kyčle tak nemám čas se podívat, ale doufám, že by mohly zabrat, já pořád doufám ☹ jinak půjdeme na oční a tam se taky uvidí 😖

Ervino Kačenka je šikovná jak to nesla 🙂

Já jsem dnes Kristý u Dr. jen zvedla nohu a začla řvát jakobychom jí zlámali všechny kosti v těle, asi cítila že jí budou píchat Hexu, přitom jsem to nevěděla ani já, takže ze mě to cítit nemohla 😅

krista
11. čer 2008

Tak ty ATB se jmenují FUCITHALMIC gtt tak jsem na to zvědavá jestli to zabere 😲 ještě jsem je nevyzvedla, zkočíme do lékárny odpoledne, ale už se na ně těšim, doufám, že se to hne 🙂

ervina
11. čer 2008

ahojky,
lucianko lukyho lituju,že má ty očka takhle pořád špatný. držím pěsti,aby mu ta 2.sondáž konečně pomohla a měl očička zdravá.
krista, snad vám ty ATB zaberou. tyhle jsme my měli taky,ale nezabrali. jinak dneska už jsme měli ráno očka dobrý, kéž by to opravdu odeznělo.

binki
11. čer 2008

lucianko: držím pěsti ☹

krista
11. čer 2008

Ervina no já si taky naděje nedělám, jen doufám ☹
To je ale divný že jednou to máte dobrý a jednou hnusný, asi začlo konečně něco zabírat, tak hodně štěstí!! 🙂

ervina
11. čer 2008

krista, každýmu zabere asi něco jiného. třeba zrovna ten fucithalmic by mohl malý zabrat.

krista
11. čer 2008

Byla bych jedině ráda, ještě Dr. říkala, že to můžeme nechat nějakou dobu jestli se to spraví samo, tak jsem se ptala jak dlouho se to nechává, kdy se jako určí že už se to samo nespraví tak říkala do toho půl roku, ale jsme dohodnutý že když nezaberou ty ATB tak půjdeme ještě na oční a tam se uvidí, doufám, že nás nevezmou hned na sondáž, aspoň objednat by nás mohli abych se na to připravila 😔

lucianka
11. čer 2008

Ahoj,
holky, díky.
Kristo, s Fucithalmicem jsme šli z porodnice 😒 Po šestinedělí nás naše Dr. odeslala na oční, ale tam nám řekli, že to dělají až po 3 měsících... takže jsme se pak objednávali rovnou na tu sondáž. ☹
Já se nejvíc bojím toho, že nám ani ta 2. sondáž nezabere... ale všichni mě uklidňujou, že když bude v narkoze, tak mu to pročistí pořádně. No uvidíme. Jestli se tam teda dostaneme - už 14 dní nás trápí rýma a ne a ne to vyléčit 😠 Prostě zákon schválnosti 😒

ervina
11. čer 2008

je fakt,že někdy se to upraví časem samo. ale to čekání třeba půl roku 😒
myslím,že je dobrý,když na to mrkne odborník. my jsme se raději nechali poslat na oční kliniku a i když dr. říkal,že jsem ještě neviděla pořádný zánět-to je když to dítě vůbec oči nerozlepí 😖 , což jsme naštěstí neměli.
ale jeden neprůchodný slzovod jo,takže doufám,že to pomohlo.
já se děsně strachovala,jak bude malá z toho špatná a jak bude brečet,a ona to zvládla líp jak já. já jsem v čekárně málem bulila,když jsme čekali než jí to provedou. nakonec mi přišlo,že se jí i ulevilo a byla v poho.
nejhorší pro ty děti je,že je musí držet a to je důvod toho jejich pláče,ten zákrok samotný bude taková rychlovka a určo to nebude nijak bolestivý,jen nepříjemný.

lucianka
11. čer 2008

Ervino, tak to my máme - poránu kolikrát Lukášek očíčko nemůže rozlepit. Musím mu to otřít plínou namočenou v Opthalu (možná by stačila obyč voda, ale říkám si, že tím Opthalem nic nezkazím) a až potom je schopný ho otevřít ☹
S Lukáškem u toho byl manžel... a to je pravda - asi mu nejvíc vadilo, že ho drželi. Ale pláč to byl neskutečný 😢 Teď sice nebude asi plakat, ale té narkozy se moc bojím. Nedokážu si představit, že budou dávat narkozu takovýmu bobískovi maličkýmu ☹

ervina
12. čer 2008

lucianko, určitě to všechno bude dobré. s tou narkózou to alespoň udělají pořádně,když už je luky větší.
držím vám pěsti,aby to už bylo za vámi a luky měl očka zdravá!

lucianka
13. čer 2008

Ahoj holky, dneska jsme byli u dr. na krvi a odevzdat moč. Ve středu předoperační vyšetření a přesně za týden nás to čeká... ☹ Nějak se začínám bát a svírá se mi žaludek ☹
Ervi, právě, že mě všichni uklidňují, že v té narkóze mu to udělají pořádně, tak v to doufám. Protože jestli se mu zase vrátí, tak já nevím ☹ Asi se z toho zcvoknu ☹
Navíc nemůže od půlnoci jíst ani pít - jsme objednáni na 7,30. Tak ho asi v 23,30 vzbudím, dám mu Sunar, aby neměl neměl hlad... Tak snad to zvládneme. Navíc to máme do Ústí tak 1,5 hod. cesty, takže budeme vyrážet fakt brzy, tak jen doufám, že to v autě prospí....

krista
13. čer 2008

Ježiš chudák dítě jak mu člověk vysvětlí že nedostane najíst co ☹ Budu na vás myslet, ať to stojí za to a je pak všechno už jenom v pořádku!!! 😉

monik76
20. čer 2008

Ahojky, tak hlásím, že to máme dobrý, nelenila jsem a zašla na oční, ale klasika, měli dovolenou, tak mi mudr dala ty ampulky co jsme měli minule a zabrali. Ptala jsem se na tu rýmu, a měla to z toho, tak teď klepu na dřevo, ať už se nám to nevrátí, nebo mě už z toho trefí šlak!! Tak doufám, že jste na tom podobně jak my a očička už máte dobrý! 🙂

krista
20. čer 2008

Monik závidím!!! 😵 Jaký ampulky prosímtě co to je? Možná se na to oční taky vydám, my máme od pátku ATB a nezabírají ☹ a berou se jen týden takže dnes naposled ☹

krista
20. čer 2008

Já jsem počítala že už jsem do všechno možných kapiček a vodiček na oči narvala asi 600,- kdyby to sakra zabralo!!!! ☹

monik76
20. čer 2008

Krista, kapky se jmenují Sulphacetamide, jsou na předpis, musím říct, že nám fakt zabírají. Tak se zkus zeptat. Je to něco jako ATB, ale ne prý úplně, moc tomu nerozumím, no hlavně, že zabraly. Tak přeji hodně stěstí!!

lucianka
22. čer 2008

Ahoj holky, tak my jsme byli v pátek na operaci... bohužel to bylo k ničemu ☹ Lukášek má kanálek průchodný, ale na konci je nějaký blok, takže když mu dělali průplach, tak to nešlo... a sonda se tam dostala dobře (tam kam dosáhla). Takže až mu bude rok, máme se objednat do Prahy na konzultaci a pak event. další operace, kde mu do toho kanálku dají na půlroku silikonovou trubičku... U té už musí být i doktor z ORL. ☹ Tak si myslím, že jsme beznadějnej případ ☹

zanulav
26. čer 2008

lucianek bobek maly čím si ty deti musí projít to je hrozne. No ja mam 2,5 mesiční mimčo byli jsme dneska u očního protože od narození ma pořad zaslzene prave očko a nepomahalo zatím nic tak nam doktorka dala kapky turbex tak jsem zvedava jak zaberou, když to do tydne nebude lepší tak mam jet do fakultky na oční a tam mu to zřejme propíchnou. Ma podle doktorky ucpany kanalek mam masírovat očko a potírat převařenou vodou. Jak to tady pročítam ty příspevky tak je mi z toho ouvej 😖 Jinak v karvine to pry dělaj až od pulroku dítete pod narkozou, ve fakultce hned tak pojedu do fakultky pokud se to nezlepší 😢 pak písnu tak pa

krista
26. čer 2008

Lucianka to je hrozný ☹
Moc mě mrzí, že máte takové problémy, nám ta ATB co jsme měli nezabrala, takže teď už asi taky jen sondáž, no uvidíme ☹

zanulav
26. čer 2008

krist a jak je to s tou sondaží víš oni neco? byla jsi už na tom propichnutí asi ne že? tak vam taky nic nezabíra? 😢

krista
26. čer 2008

Zanulav nevím o tom skoro nic, jen co jsem se dočetla tady od holek, že u toho mimča hrozně pláčou a ani to nemusí pomoct ☹ Na propíchnutí jsme nebyly - to je něco jiného než ta sondáž? Mě se ty pojmy pletou, vůbec nevim, co bude teď dál, v červenci jdeme k dětské Dr. tak se domluvíme jestli půjdeme na oční nebo rovnou vypíše papír na tu sondáž, no uvidíme, taky řekla že se to do půl roku může samo upravit, ale já teda nevim zda čekat 😒

zanulav
26. čer 2008

No ja prave taky nevím co bude a prave čtu kdo ma jak s tím zkušenost. Od manžela znamí byli na proplachovaní očka pry to mimčo zabalili do pleny a a hlavičku museli nejak držet ted nevím jak to říkal,a maminka musí na chodbu šíleny řev, no a on ma pry obojí očka špatne a že pujde na 2 opreací, ma ted 10 měsícu a nesmí jíst jak vysvetlit dcku že nemuže jíst to nechapu jak se to řeší u kojencu? by me zajímalo když kojím. no uvidíme ☹ budeme kapat kapky zatím

ervina
26. čer 2008

holky, jak už jsem tu psala, tak jsme byly s malou ve 2měsících na průplachu očních kanálků,protože nám nic na zánět nezabíralo.jeden kanálek měla neprůchodný a do druhýho očka se jí vždy přenesl ten zánět....
musím ale říct,že ten průplach pomohl. vlastně už druhý den po něm měla očka krásně čistá,ale preventivně jsme ještě týden kapali kapičky OCUflasch a dělali masáž. no a máme od té doby klid,no je to paráda!!!
všem přeju,aby vaše dětičky měly očka zdravá a případný zákrok pomohl. lucianko,držím vám pěsti,aby malýmu brzičko pomohli!

lucianka
28. čer 2008

Ahoj holky, díky za držení palečků 🙂
Jestli můžu, tak "propíchnutí" a sondáž si myslím, že je jedno a to samé 🙂 Vzhledem k tomu, že nám to teď dělali podruhé, myslím, že vím o co jde. 😉
Je pravda, že miminka u toho neskutečně pláčou, ale nebolí je to. Jde spíš o to, že jim drží pevně hlavičku, aby se mohli trefit do toho kanálku 🙂
Nejdřív se provede průplach - stříkne se jim do toho kanálku voda. Nevím, jestli čistá nebo se do toho něco přidává... pokud se průplach povede, je to OK. Pokud ta voda kanálkem neprojde (musí to vyjít ven nosánkem), provádí se sondáž. To se do kanálku zavede sonda a jakoby se to, co tam vadí, "prorazí" - fuj, hnusnej výraz pro dětské očíčko ☹ . No a pak se znovu provede průplach...
Nám se ta první sondáž povedla, manžel říkal, že mu z nosánku vylítla jakoby "nudle" (pardon, ale nevím, jak jinak to nazvat) s krví. Ale ta druhá pod narkozou už se nepovedla ☹

Holky, někdo říká vyčkávat, že to přejde samo... ale s námi teď na té operaci byla skoro dvouletá holčička. Měla to taky od narození ☹ Narkozu snášela strašně špatně a měla to asi tak strašně zaneřáděný, že jí čeká to co nás - Praha a větší operace. Ale u ní nešla udělat ani ta sondáž. Lukášek měl po operaci očíčko bez jediné známky... ale ona měla v koutku krev a celý jakoby mi to přišlo pohmožděný ☹ Měla jsem dojem, že to prostě chtěla doktorka prorazit, ale nešlo to ☹ Takže těžko říct, jestli to přejde samo... může, ale tohle je případ, že taky nemusí a pak je to ještě horší ☹ Nehledě na to, že skoro celé 2 hodiny, co jsme tam museli čekat po operaci, neskutečně plakala... byl to až hysterický pláč ☹ Takže i tu narkozu snáší asi větší dítě mnohem hůř než tohle maličké...