Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

krista
2. čer 2008

Děkujeme, zrovna jsem si dneska říkala jestli by fakt nebylo lepší abychom šli na tu sondáž, já jí to musím čistit pořád, je jí to protivný takže se žádný čištění neobjede bez řevu, no fakt nevim, ještě se zeptám Dr. jak to vidí a uvidíme nebo možná zajdu na to oční, třeba mi napíšou ještě nějaký kapičky, zkusíme všechno 🙂

ervina
2. čer 2008

my se zánětem bojujeme od narození. v porodnici jsme dostali opthalmoseptonex,kt. sice zabra,ale jen na pár dní,pak se to zase vrátilo. začala jsem znovu s opthal. čistit a kapat, u dr. jsme dostali antibiotickou mast,kt. nepomohla a znovu jsme se vrátili k opthalmoseptonexu. jsme už objednaný na vyšetření k očnímu, nejspíš na výplach kanálků. hlavně,aby to bylo o.k. a malá se toho zbavila,fakt jí lituju,jak jí nedám pokoj ☹ a stále jí ty očka čistím.......
a to jsme zkoušely na radu ostatních i MM,ale bez úspěchu 😒

janaboris
3. čer 2008

Takže jsme dopadli tak že manžel včera nakonec koupil ophtal-jelikož se to malému nelepšilo,jenže ten nám nepomohl a dneska u dětské lékařky nám na to předepsala ophtalmo septonex a pokud se to do 2 dnů nezlepší tak budeme muset na oční a možná na kanálky...malej aji trochu chrčí a dr.nám řekla že to je k tomu...no tak uvidíme ve čtvrtek.Kéž by se to zlepšilo.

krista
4. čer 2008

Janaboris to mě moc mrzí, když jsi to psala tak jsem se bála aby se vám to nerozjelo ☹
A kojíš? Zkus mu kapat do očička to mateřské mléko, někomu to zabralo 🙂

Ervina já ty očka taky čistím pořád, malá je pak protivná a já taky protože furt brečí 😀 ☹

ervina
4. čer 2008

krista a děláš jí tu masáž,takový to tlačení u nosánku? my jsme to dělaly vždy až při kojení,ale ani to nám nepomohlo 😒
v pondělí jdeme na vyšetření na oční do nemocnice,tak snad nám pomůžou či poradí.
a tak se chystáte taky na to oční? nás tam poslala dětská,protože už nevěděla,co s tím......a odborník si s tím jistě poradí

flora
4. čer 2008

Ahoj holky,
malej má problémy s pravim okem od porodky. Masíruju, byli jsme 3x na průplachu (z toho dvakrát to měl prý průchodný, tak to dělali zbytečně), vykapali jsme jedny antib. kapky a teď dobíráme druhou lahvičku Ophtalmoseptonexu a bordel v očíčku máme pořád ☹
Teď mi doktorka říkala, že by průplach už nedělala, ani nedala žádný kapičky a snad by se to mělo upravit samo. Nevim teda jak... 🙄
Začala jsem tedy aspoň vytírat MM

flora
4. čer 2008

jejej, samo že s pravym okem 😅

krista
4. čer 2008

Ervina jj tu masáž jsem dělala na rady mé doktory 30x 5xdenně, no prostě síla 😅 a někdy i víckrát když jsem si vzpomněla, musela jsem si dělat čárky 🤐 K té oční ještě nevim, nechci to zakřiknout, ale teď dva dny má ty oči docela dobrý 😲 My vytíráme tím světlíkem lékařským od Nobilis Tilia asi 14 dní tak možná to začíná zabírat a teď když jí ty kanálky mačkám tak jí z toho ani nic neteče a to je asi známka toho že ucpané to není 😵 Ještě uvidíme a když to zabere tak budu nejšťastnější pod sluncem!!! 😵
Držím palečky na to pondělí, když vám budou dělat ten průplach tak pevné nervy ☹

Flora to je teda pěkně na prd, když ani ten průplach pitomej nic nespravil 🙄 A totéž řekla Dr. mě, že z toho malá vyroste, ale má to už tak dlouho, jak píšeš vy to máte z porodky a to je taky pěkně dlouho, chudáci děti ☹ Nedovedu si představit že by mě celej den vytékal zelenej hnis z očí 😖

janaboris
4. čer 2008

Kristy,kojíme,ale vypadá to zatím že opthalmo septonex zabírá,očenko má už pěkný tak snad se to zlepší.Kéž by.
Já nechci na průplach nesměla bych u toho asi být,vidět jak mi trápí děťátko....udělám vše proto aby to měl dobré.Kapeme po 3 hodinách do obou očiček,pak mu to ještě vytírám od zevního koutku k vnitřnímu a zatím to vypadá dobře.Nejdřív vytírám to zdravé a pak to nemocné.Teď se mu ještě udělala přímo u toho zdravého očička potnička tak to má zaťupané dětským zásypem a budu mu to potírat heřmánkem.Mám strach aby ta potnička nějak nepoškodila i to zdravé očičko.

krista
4. čer 2008

Janaboris super to děláte moc dobře 🙂 Snad to bude s tou potničkou dobrý, když mu tam nezaneseš nějaký nečistoty do toho očička, ta potnička určitě brzo zmizí a všechno bude dobrý 🙂 Tak to držím palečky!! Já taky na průplach nechci ach jo ☹ Mě to jednou přijde lepší, pak horší, nechci nic zakřiknout, ono je to asi lepší když přes den moc nepláče, což je logický protože to nevytéká, jenže my řveme dost často 😅 takže když brečí tak je to horší a musím vytírat pořád, ale možná je to aspoň o kousínek lepší, budu to pořád utírat a buďto to vydržíme dokud z toho "nevyroste" a když mě to naštve tak půjdeme na to oční 😉

janaboris
4. čer 2008

Kristy děkuji🙂No snad se to u nás i u vás zlepší🙂Já si pořád umývám dokola ruce abych mu do očenek něco nezanesla.My sice plačeme,teda hlavně když nás trápí prdíky,ale slzičky mu zatím moc netečou.No a s potničkama my taky docela bojujem-psala jsem o tom do téma "Potničky"...

krista
4. čer 2008

To je na prd s těma potničkama, já musím zaklepat že my jsme měli jednou na noze a to jsem se dost vyděsila co to je, ale jak to zmizelo tak jsem to poznala že to bylo ono a jinak dobrý, chodíme ven spíš na lehko a mám sebou vždycky přibalené oblečení a jelikož mi malá nechce být v kočárku tak chodíme s klokankou a tam se mi moc nezpotí, v kočárku to bývalo horší 😖 Co se týče prdíků, to je náš zlý sen, trápí nás to pořád a už dlouho, já se modlim ať je to brzy za námi, vůbec jsem netušila když jsem tu dřív čítala maminky jaký je to extrém 😅 a pak poplakává vždycky večer před koupáním a po koupáním a to je prostě její, kolika no 😖

Tak hodně štěstí se vším, já si pořád říkám že toho máme hodně jako ty očka, prdíky, ještě máme taky moučnivku, ale hlavně že to neni nic velkého, jinak jsme zdravý 🙂

janaboris
4. čer 2008

My jsme taky zdraví kluci🙂Ono to k těm miminkům tak nějak patří,každý má něco přestože je zdravé🙂

monik76
9. čer 2008

Ahoj holky, tak se nám to opět vrátilo, už celkem víc jak 14 dní jsme měli očičko zdravé, neslzelo, nic. Tak jsem si říkala huráá, konečně jsme se toho zbavili, no ale malá dostala rýmu, kterou už teda nemá, ale včera odpol ji očičko zase začalo slzet a týct ten hnis, tak jsem z toho už fakt zoufalá! Přece ten kanálek nemůže mít ucpaný, když už to tak dlouho měla dobrý. Jen nechápu, proč se to vrací zpátky? 😒

krista
9. čer 2008

Monik to mě moc mrzí ☹ My jsme se toho pořád nezbavily, ale možná je to lepší, nevim, každopádně malá teď tolik nepláčet takže to tolik neteče a můžu to být tím, že si myslim že je to lepší 😖 a mě nepřijde že máme ucpaný kanálky když na to mačkám tak nic neteče, takže nevim co to je 😠 ale štve mě to, je z toho hrozně protivná když jí pořád hrabu do těch očí 😔

monik76
9. čer 2008

Přece se ten kanálek nezprůchodní a pak zase ucpe? Ikdyž nevím, co tu holky psaly, že byly i několikrát na tom průplachu, chvíli dobrý a pak zase ne. To by mě zajímalo, když ani ten průplach nepomůže, co se s tím pak dělá?No ještě mi zbyly ty ampulky tak ji to zase začnu kapat. Možná za to může ta rýma. 18.6. jdem na kontrolu tak se uvidí. ☹

krista
9. čer 2008

Monik asi se na ty průplachy chodí tak často dokud to není dobré ☹ a doufám, že nedojde třeba na nějakou operaci 😕 😔 Ta rýma je dost možný že to rozběhla 😒

monik76
9. čer 2008

No radost byla předčasná, ale co se dá dělat. Uvidíme jestli se to do toho týdne spraví. Když ne oční nas nemine. Ale teď už si říkám, že kdyby ten průplach měl pomoci, tak raději na něho půjdem. Náušnice jsme taky přežili.

krista
9. čer 2008

Tak u nás naušnice bez problémů, to bych šla radši znova na naušnice než na průplach, ten bude podle mě daleko horší 😒

monik76
9. čer 2008

Já si ten průplach dost dobře nedovedu představit, no ale uvidíme co nám mudr řekne, třeba až ta rýma úplně ustoupí, samo to přestane. Snad nejsem naivní! Tak ať se vám to taky už dá do kupy!

janaboris
9. čer 2008

Tak my stále kapem opthalmo septonex do obou očenek,zatím to vypadá dobře,ale mám strach že jak přestaneme kapat tak se nám to zase vrátí.Kapeme po 3 hodinách,někdy teda i pozděj-když spinká.Nejdřív do zdravého pak do nemocného.Já to kapu tak že jak má otevřené oči tak mu do nich kapnu.Vůbec mu na očička nesahám a je to dobré.Pak mu ty kapičky jen otřu od zevního koutku k vnitřnímu.

hankaajirik
9. čer 2008

Ahojky, taky jsme měli problém se zahnisaným očkem. Obyčejné oční kapky nezabíraly a doktorka nám poradila Kanamycin a měli jsme do 2 dnů po problému. Doktorka říkala, že jak začne oko hnisat, tak už je potřeba silnější kapky. Heřmánek nám moc nezabral.

jenjanka
9. čer 2008

Ahoj,muj brouček ma červene očička,občas tam ma kousek hnisu,myslite že se jedna o nějaky zánět?Děkuji za radu

binki
10. čer 2008

jenjanka: omýváš mu něčím? u nás se záněty a trošku zahnisaná očička opakují, běžně čistím Opthalem, na zarudlá mám Opthalmoseptonex a zánět Tobrex...

krista
10. čer 2008

Hankaajirik a ten Kanamycin je na předpis nebo ne?

Jenjanka jestli tam má ten hnisek tak bych řekla že to je asi začátek zánětu, jak radí Binki tak zkuste ten Opthalmo Septonex nebo aspoň borovenou vodu 😉

Binki ten Tobrex to je taky na předpis nebo ne?

monik76
10. čer 2008

Ahojky, Tobrex a ten Kanamycin je na předpis, jsou to antibiotika.

binki
10. čer 2008

kristo, ano, v ČR je Tobrex na předpis
jo a použitelná doba po otevření je 4 týdny, tak to hlídej 😉

krista
10. čer 2008

Monik, Binki díky ale my už jsme ATB měli - Pamycon a Dr. řekla že další nám nedá 🙄 😔

jenjanka
10. čer 2008

No ja mu to vytiram opthalem,ale to se mi zda nic moc.spiše mě napadlo jestli nemuže byt alergicky,protože jak přijdeme s venku tak ma očička červene

jenjanka
10. čer 2008

A jaky je rozdil mezi tim zanětem a ucpanyma kanalkama?Muže se to udělat stoho zánětu?