Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

zanulav
28. čer 2008

Ja si myslím že čím dřív tím lip, to určite vyřešit jak je to dítko menší. Starší syn měl uraz oka napichl se na drat na omotanem plotu jak měl rok a pul jeli jsem do karvine na pohotovost nejdříve musel na rentgen hlavy jestli nemel otřes mozku šílene pořad brečel jo v aute mi usínal z oka mu valila krev manžel ješte řval že už nema oko atd. No pak mu to čistili to očko a pak ho brali večer na operace byli jsem tam 4 dny ale vše dobře dopadlo nema žadne nasledky vidí hezky doted jsem ale chodili k očnímu a procvičovali. Tak ma vše o.k. No a ted moje mimi male ma asi kanalek ucpany ale mam pocit že se mu to lepší kapu kapky torbex a masíruju a nema žady hnis a ani mu neslzí tak jsem zvedava jak to dopadne dal jestli se mu to nekdy nevratí. 😒

lucianka
28. čer 2008

Zanula, to je šílený, s tím synkem! 😲 Hlavně, že to dopadlo dobře a na očíčko vidí 🙂

krista
29. čer 2008

Zanulav no s tím jídlem taky nevim jak bych to dítěti vysvětlila a jelikož taky kojim tak si to nedovedu moc představit 😖 Teda to je taky horor se synkem ☹

Ervina ty píšeš že se to přenese vždycky z jednoho do druhého oka, totéž se stalo nám a protože máme teda ty oči obě špatná tak bych musela jít na průplach hned obou očí ☹ Když to ale neuvidím, bude to pro mě lepší ☹

Lucianko díky za popis, mě Dr. říkala počkat max. do půl roku, dýl bych fakt nečekala - třeba do těch dvou let už vůbec ne, protože my to čistíme pořád, člověk nemůže jít ani na procházku, doma vyčistim, vylezeme ven a už to má zakalený a každý mi říká: "Ona brečela?" přitom jsou to lidi co ví že má zánět a pořád mi tvrdí že brečela, už jsem taky na ty poznámky že nám pomůže borová voda a bla bla bla alergická!! Jako kdybych to nezkoušela nebo co! To mi právě jedna pani tvrdila, že jim pomohla a že nám to musí pomoct a když jsem jí řekal, že to asi nemela tak rozjetý jako my tak se děsně divila a tvrdila že určitě měla, prostě nechápe - natvrdlá s prominutím, štvou mě ty lidi už!! 😠

zanulav
29. čer 2008

Jo tomik vidí hezky sice jsme museli cvičit atd. ale oplatilo se to procvičovat. Zatím nema ani bryle. No prave nedovedu si to představit díte jak jde pod narkozu aby nejdelo jak je menši jak je starši tak je to lepši, si myslím. No a prave samík to očko zaslzene ma jen jedno, a musím říct je to lepší žadny hnis a ani mu to už neslzí asi vidím zlepšení a to lečíme od čtvrtka, tak snad mu to tak zustane uvidíme. Jo a myslím si že je lepší jak s tím dítetem tam nejsi když mu ten zakrok dělaj je to hrozne se na to dívat jak jak ty decka trpej. Jak mu v nemocnici čistili to oko jak mel ten uraz tak ja mu musela držet nohy řval bolesti atak. A ješte jsem byli stahovat u urologa předkožku tak tam jsem ho musela taky držet za nohy no to fakt nemusím. 😖 Holky vam přeju at dítka ty očka maj lepší a lepší kdyby to šlo tak pa

lucianka
29. čer 2008

No já jsem u toho prvního průplachu taky nebyla... Dr. mě poslala pryč, protože já řvala ještě než mu začali něco dělat. 😅 tak tam zůstal manžel... ale slyšela jsem ho, jak brečí, tak jsem taky řvala. A to opravdu nebrečel bolestí ☹ Brečet mi bolestí, jak píšeš, Zanulav, tak to nevím, co bych dělala ☹
Kristo, to je nejhorší :-/ taky se mě všichni ptají, jestli brečel 😠 A že máme vyzkoušet to a to.... a když začnu vyjmenovávat, co všechno jsme zkoušeli (několikery ATB, několikery kapky, převařenou vodu, mateřské mléko, světlík lékařský a já nevím co ještě, protože už si to všechno nepamatuju), tak zůstanou koukat a nechápou ☹ Naši všichni známí vědí, že s tím máme problémy... takže teď už týden odpovídáme na otázky, jak nám dopadla operace ☹ Já už to říkám jak básničku 🙂 Protože kdo ho vidí, tak právě, že brečel nebo co to má pod okem? (když to má třeba červený apod.), tak každému vysvětlujeme a právě jsme i říkali, že jdeme na operaci, takže se nás teď všichni ptají... já to říkám snad 2x denně 🙂

krista
16. črc 2008

Holky a chci se zeptat svědí ten zánět nevíte? Malá se strašně do těch očí dloube 😖 a pak si tam nemá zanést nečistoty, když si ty ruce pořád cumlá a pak do oka, nevím jestli se toho zbavíme, každopádně chci říct, že co začla plně ovládat ruce a mnout si to - tak je to lepší, možná si tím sama ty kanálky masíruje, takže čistíme tak 2x denně 😉 a kolikrát neteče ani hnis, ale je to pořád jako na houpačce, jednou dobrý, pak další den děs, takže já nevím co teď dělat, asi pořád počkám do toho půl roku 😉 jestli to neustoupí samo, na tu sondáž můžu pak 😉

Tak všem hodně štěstí!! 😉

monik76
16. črc 2008

Ahoj Krista, to je super, že to máte lepší. Jestli ten zánět svědí to ti nevím, malá si taky pořád šahá do očí. Nicméně nakonec jsme na to oční zašli, dostali jsme první ATB vlastně až v půl roce, Tobrex, zabral, ale očko sem tam pořád slzí. Hnis skoro žádný, ráno v pohodě. Mudr říkala, že se to snažit rozmasírovat, že ta masáž je hooodně důležitá, řekla mi, že ukazováčkem tlačit od kořene nosu ke koutku a vytlačovat ten hnis. Tak to dělám prakticky pořád. Už jsem z toho zoufalá, má to třeba půl dne dobrý a pak se tam objeví slzička. Tak nevím jestli jít znova na oční nebo ještě počkat. 😖

krista
16. črc 2008

Monik já ti taky nevim ☹ v tom aby se čert vyznal, taky se snažím masírovat kdy si vzpomenu, teď nám ale mění okna, je tu bordel, tak jí do těch očí nehrabu, ale hrabe si tam ona sama, tak co můžu dělat 😖 ale určitě to pomáhá jak si to začla sama jakoby masírovat 😉 a začla jsem kapat zase Opthalmo Septonex, nějak to všechno střídám, chci aby něco zabralo 😢 Možná zkus na to oční zavolat a jen se poptat, jestli to je na návštěvu, fakt člověk neví tohleto, ale je to strašný, už aby to dalo pokoj že 😉 Úplně závidím těm maminám co nemusí pořád čistit ty zelený očka a jejich děti nevypadaji když jsou chvilku venku jako zanedbaný, protože my tak přesně působíme, jak je to furt špinavý, venku to teče hodně 😒

monik76
16. črc 2008

taky mě to děsně štve, počkám do pondělka a když se to nelzlepší tak tam zajdu. Zkusím kapat ten Ocu flasf, septonex nám nezabíral. každý den si říkám, kdy to konečně přejde, myslím, že v našem okolí jsme jediná.

adriana1
5. srp 2008

Ahoj holky,
my sme byli tetkon na dvouch průplachách. a tet nás čeká sondáš slzného kánálku levého oka.

pamuk
5. srp 2008

ahojte, my jsme s malým byli na průpplachu, s každým očíčkem jednou. Ale to jedno, které mu dělali později, začalo zase nějak slzet. A do očíček si pořád sahá. Tak nevím, zda raději do toho Motola nevyrazit znovu, abychom něco nezanedbali. Zatím kapu Septonex a masážuju, ale moc to nejde. nenechá na sebe sáhnout ☹

adriana1
5. srp 2008

panuk když tam zajdeš aspon budeš mít jistotu.
Holky držte nám palečky. Ve čvrtek jdem na sondáš očíčka

krista
12. srp 2008

Ahojky, tak my jdeme v pátek na tu sondáž 😔

zanulav
12. srp 2008

krist tak držím palce at vše dobře dopadne 🙂 malemu se to zlepšilo nekapem vubec jen masíruju občas mu to zaslzí, ale zkratka předtím to měl horší, je to lepší a lepší jen at to nezakřiknu. tak pak pisní tady jak jste dopadly. tak pa 😎

krista
13. srp 2008

Zanulav díky a jsem ráda, že vám se to zlepšilo, doufám, že budete ten případ u kterého to odezní samo! 🙂

zanulav
13. srp 2008

krist no nevím snad to odezní samo a už se to nevratí. jinak slza žadna. (krome plakaní) ani nema hnis nic. protože doktorka oční mu to prstem tehda promasírovala a uplne dost hnisu nu vyteklo pak jsem tyden kapala. pak mu to zas slzelo, a ted nic. Jinak kamaradce ma taky syna mu to slzelo tak do roka to očko, a nějak to neřešily furt kapaly kapky. Sice doktorka říkala že bych měla sjet do te fakultky ale nějak to neřeším nema to nějake hrozne kdyby mu to furt slzelo tak jedu, ale no uvidíme. Tak doufam že na tu sondaž pujdete poprve a naposled. Tak at to zvladnete pa 😵

adriana1
14. srp 2008

Holky tak stou sondáš dopadla dobře.Jdem dneska na kontrolu a malá už nemá hnis v očíčku.Očíčko už vypadá dobře

krista
14. srp 2008

Zanulav tak to zní dobře! 🙂

Adriana u vás taky to vypadá dobře, to jsem moc ráda holky! 🙂

monik76
14. srp 2008

Ahojky, vidím, že se tu očička lepší, tak to je super! 🙂 Krista, v pátek vám budu držet pěsti, ať vám to dobře dopadne a hlavně, ať už se to nevrací!! Jaktože jdete rovnou na sondáž a ne na průplach?
Jinak my s tím taky zapasíme! Před týdnem jsme dobrali ATB Floxal, zabraly, nicméně slzička tam občas je. Na kontrolu jdeme až příští čvrtek a domluvíme se co a jak. Zatím to máme doléčit Ophtalmem. Pokud by se to horšilo, tak asi průplach. Ale na očním říkala, že se jí to zatím dělat nechce. Ale uvidíme. Manža je taky proti, že prý se to samo uvolní. No nevím, uvídíme v ten čvrtek. Pravda, už se mi čekat nechce. 😒

krista
14. srp 2008

Monik, Dr. řekla že vzhledem k věku neni na co čekat a že to tam je očividně neprůchodný, ukazovala mi i obrázky a že je to prostě špatný no ☹ takže rovnou tohle, aby se pak nemuselo prý pod narkozu 😖
Tak doufám, že vám se to taky ještě upraví k lepšímu!!! Já se teda bojim aby to aspoň zabralo, ta narkoza u miminka mi zní hrozně!

monik76
14. srp 2008

To je fakt těžký, každý doktor říká něco jiného že? Nicméně pokud se nám to vrátí, tak nás to asi taky nemine, ale hlavně, aby to zabralo. A zabraly vám nějaké ATB? Nebo vůbec a pořád ji to chudince hnisá?
Tak narkoza no nevím, snad pokud by byla starší, páč ji v noci pořád kojím, tak si nedovedu představit jí nedat najíst.

krista
14. srp 2008

Monik právě že ta ATB to ani jednou nevyléčila, vůbec to s tím nehnulo, má to lepší než to mívala, teď jsme dostali nějaký kapičky aby se to jako připravilo pro tu sondáž a splaskla ta sliznice (dle slov Dr.) a tak to vypadá docela dobře a hodně jí to mačkám ... už to měla i horší než teď, takže to vypadá docela dobře, ale přesto pořád ten hnis teče a teče, musí se to vyléčit úplně 😖 😉

Já právě taky kojim, někde jsme to nedávno řešili jak se to s těma dětma dělá 😲

monik76
14. srp 2008

No my tam zatím žádný hnis nemáme, ale myslím, že je to otázka času. No spíš si říkám, že nám to měli udělat hned jak byla malá a nečekat. Mám strach, aby se něco nezanedbalo, ale tak snad mudr ví co dělá.

krista
14. srp 2008

Monik a nechceš sama zajít třeba na oční, víš jen tak pro jistotu?

monik76
14. srp 2008

To nám říkala oční, šla jsem za ní hned jak měla půl roku, tak to teď řešíme s jen s ní. Ale štvě mě, že v tom doktoři nejsou za jedno, jeden říká hned a druhý raději čekat. Pak si vyber! 😠

krista
15. srp 2008

Monik tak v tom případě bych asi Dr. důvěřovala, když tam nemáte ten hnis tak to zní dobře a moc vám držím palečky ať se to srovná!!! Fakt moooooc! Je to strašný trápení.

My razíme dneska a mě je strašně blbě už od rána ☹ 😢 Kdybych aspoň nemusela jet sama s malou, ještě do toho prší, já nesnáším řízení a musím mimo město, bojim se co malinká potom, jestli mi bude cestou domů v autě vyvádět tak teda nevim jak to dopadne ta jízda! ☹

Tak na nás prosím myslete! Díky 😔

monik76
15. srp 2008

Krista, držíme pěsti ať to dobře dopadne a pak dej vědět jak jste to zvladly!

krista
15. srp 2008

Ahojky,

sondáž je za námi, moc děkuji všem co na nás mysleli, určitě nám to strašně pomohlo 😵

Malou si vzali daleko ode mně a řekli mi ať jdu ven, za což jsem byla ráda, šla jsem až na ulici a trošku jsem se procházela okolo, vůbec nic jsem neslyšela, pak jsem si všimla že už na mě sestra kouká s Kristý skrz okno, tak jsem šla dovnitř a i lidi z čekárny říkali, že nic neslyšeli, Dr. říkala, že byla malá moc hodná, že jen zkraje plakala, ale jinak prý fakt hodná ... a malá na mě koukala skrz ty slzičky, moc se se mnou "nebavila" ale fakt ani jednou jsem jí neslyšela zaplakat, než jsem jí donesla v autosedačce do auta tak hajala 😵 Takže jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, celý zákrok netrval ani 5 minut a příští týden máme kontrolu na očním, do té doby kapeme pořád kapky Maxitrol 😉

monik76
15. srp 2008

Kristy supeeer!!! Máte to za sebou, tak teď už to bude v pohodě a budete mít klid. My jdem na kontrolu ve čtvrtek a uvidií se co dál. Očičko má zatím dobrý, doufám, že to nezakřiknu. Ale jak si napsala ten váš průběh, tak už z toho nemám takový velký strach!!! 😉

krista
15. srp 2008

Monik to jsem ráda, že jsem vás uklidnila, pro mě to totiž byl mnohem míň stresující zážitek jak to vyšetření na očním kdy malé mačkala Dr. ty kanálky 😅

Ale já stejně všem přeju ať se to vyřeší samo, bez jakýhkoliv zákroků, tak je to nejlepší! 😵 Jen doufám, že teď máme pokoj, asi budou klíčový ty další týdny no a uvidí se 😲