Co na zánět oka? Borovou vodu?

tiki
24. bře 2007

Předpokládám, že podezřele zalepené očko má občas lecjaké dítě, teda dufám, že nejsme vyjímka. Jak to, mamky, řešíte? Dáváte borovou vodu, heřmánek, nějaké speciální kapky??? My teda nemáme nějaký extra zánět, na oko Zdíša pořád ještě vidí 😉 , ale v koutcích se jí sráží kousky hnisu... Vytírala jsem jí to vatou namočenou v heřmánkovém čaji, ale nevim, jestli to stačí. Nemáte s tím některá zkušenosti??? Díky.

zanulav
15. srp 2008

JE krist tak super že to mate za sebou tak držím palce at už tam nemusíte a at žadny hnisek nemate atd. 😵

krista
15. srp 2008

Monik my si píšeme ve dvou tématech viď 😀

Monik i Zanulav moc vám děkujííí holkýýý 🙂 Totéž přeji i vám, hlavně ať jsou prostě ty dětičky už zdravý! 😵

monik76
15. srp 2008

Jo Kristy a dělali vám obě očka?

krista
15. srp 2008

Monik jj obě, říkala Dr. že jedno měla teda horší, ale bylo to nutný v obou ... ten zánět začal nejdřív v jednom, ale do chvilky byl i v druhém oku a pak už sde to nikdy nezlepšilo 😉

monik76
15. srp 2008

Tak to aspoň vzali jedním vrzem! Tak se držte!

monik76
18. srp 2008

Ahojky, Kristy, jak vypadají vaše očička? U nás pořád stejně, 2 dny v poho a pak to trošku slzí. Tak doufám, že vám to zabralo!!! 🙂

krista
19. srp 2008

Monik už stráááááááááááášně dlouho jsem nic nevytírala 😵
Doufám, že je to v pořádku! 🙂 A vám slzí čistý slzičky nebo ten hnis hnusnej? 😖

monik76
19. srp 2008

Tak to je super!! My zatím hnis žádnej, jen ji občas zaslzí očko. No uvidíme, nechci nic zakřknout. Ve čtvrtek jdem na kontrolu tak uvidíme co nám mudr řekne. No v nejhorším půjdem na průplach, ale pokud to zabere, tak se tomu bránit nebudem.
Hlavně, že vám to zabralo, mám z toho radost. 🙂

krista
20. srp 2008

Monik no dneska jsem trošku utírala očko, tak doufám, že to byla nějaká vyjímka, taky se docela bojim radovat předčasně ☹ Snad to bude už dobrý! 🙂 Jsi hodná, že z nás máš radost 🙂 😵

Já vám držím palečky na ten čtvrtek, věřím, že to půjde a vyléčí se to samo! A kdyby ne, tak bych vám přála aby ten průplach proběhl jako u nás - čili naprosto v pohodě! 🙂 Ale stejně věřím, že to bude dobrý!

krista
26. srp 2008

Ahojky, dneska jsme byli na kontrole na očním a máme to v naprostém pořádku! Dr. byla moc ráda a říkala že je super že se ta sondáž udělala, už nemusíme nic kapat ani mačkat, prostě jsme zdravý! 🙂 Akorát teda doufám, že to neni jen tím že jsme doteď kapali Maxitrol, dneska s ním teda končíme! 🙂

Co u vás holky? Snad taky dobrý! Všem držím palečky a když už na tu sondáž dojde, tak ať to proběhne jako u nás! Skoro bez pláče a hned je dobře! 😵

monik76
31. srp 2008

Ahojky, Krista to je fakt super, že už to máte dobrý. Tiše závidím. My jsme byli minulý týden na očním a chtěli ji dělat ten průplach, ale nepovedlo se jim to. 😒 Prý jim to tam nešlo dát, tak jsem byla pěkně naštvaná, poslali nás do Olomouce, jedem tam zítra. Ale až doma jsem si všimla, že doktorka do papíru napsala, že provedla průplach a přitom to není pravda. 😠 Nicméně už k ní nepůjdu, tak doufám, že v Olomouci bude jinej přístup, jsem zvědavá co se tam všechno dozvím a bůh ví jak dloho jsme něco dělali špatně. Ozvu se až to bude za námi.

zanulav
31. srp 2008

monik tak držím palce at vam to dobře dopadne. 😉 a chci se zeptat očičko vam slzí pořad jako že ukapne sem tam slzička? nam totiž zatím ne, ja nevím příklad tyden i dva uplne bez slzy ale nekdy mu ukapne ale nema to zaslzene tak nevím a vubec mu to nehnisa ja prave nevím doktorka říkala jak to bude mít zhoršene tak mam jet do fakultky ale zhoršene to prave nema krom toho že jen občas ale je to už mene nevím. jsem z toho zmetena 🙄

krista
31. srp 2008

Monik to moc dobře nechápu s tím průplachem, proč jim to tam nešlo dát nevíš? Jako protože to má špatný ty očka nebo protože prostě neměli svůj den??? 😖 Moc držím palečky ať zítra dobře pochodíte!!! Bude to dobrý neboj, už se toho trápení taky zbavíte!! Malá teď hodně pláče (zoubky) a jeden den jí ten hnis trošku vytékal, tak jsem se dost vyděsila, doufám, že se to nebude opakovat 😒

zanulav
31. srp 2008

je krist vydím že jsme akorat psali stejne

zanulav
31. srp 2008

jo monik no vidíš taky jak píše krist nechapu že se jim to nezdařilo pak člověk musí furt lítat jak blbec člověk je rad že to bude mít za sebou a pak tohle co 😢 krist tak snad to zabralo uvidíš hlavne at tam už nechodiíte samikovi vždy pomohou prave kapky

monik76
31. srp 2008

Já si myslím, že jim to prostě nešlo, jakože se tam nemohli trefit, že prý ten slzný kanálek má úzký, ale nevím nebyla jsem tam. Malou mi donesli úplně hotovou, jak se tam asi snažili ji to propláchnout Doktorka se s náma ani nebavila jen sestra nám ji předala. Tak mám docela strach jak zítra pochodíme. Ona to měla zase po těch ATB dobrý, ale opět se to vrátilo a začalo hnisat. Tak už ji nic nekapu a je to lepší. Já se zítra ozvu jak jsme pochodili, snad to bude v pohodě.

krista
1. zář 2008

No holky tak dneska ráno jsem otírala ulepený oko ☹ Ach jo 😠

Zanulav pokud se to nehorší tak bych zatím nikam nejezdila, pořád je tu ta šance že se to vyřeší "věkem" ale kdyby to asi i po půl roce trvalo tak bych radši jela 😖 😉

Monik moc držím palečky!!!!!! Určitě hned písni!

monik76
1. zář 2008

Krista, tak snad to bude dobrý, to je fakt trápení ☹ Já si vůbec nepamatuji, že bys tím měl někdo známej nebo z rodiny problémy, vůbec to neznám.
K doktorovi jsme objednaní až na 13.15 tak pak se ozvu, máme to do Olomouce daleko, tak až večer. Tak na nás myslete!!! Snad to proběhne dobře.

krista
1. zář 2008

Monik taky mi nedávno někdo říkal, že s těma zánětama jsou problémy až teď, že dřív to vůbec nebývalo a já taky o nikom nevím kdo by na to tak trpěl, proto všichni vždycky koukali na tu naši ulepenou šmudlu ☹
Moc na vás budeme myslet ať to dobře dopadne!!!

monik76
1. zář 2008

Pochybuji totiž, že dřív se dělaly nějaké průplachy a sondáže. ale možná jo, nevím. A slzí vám to? Nebo jste to jen ráno měli zalepený, třeba to byly ospalky. A nemusí to nic znamenat.

krista
1. zář 2008

Monik jen ráno to měla zalepený, ono těžko říct jestli to slzí, protože ona 3/4 dne brečí 😖 Byla vždycky uječená, ale teď asi rostou zuby takže o to víc 😒 Já doufám, že se to nezačne zhoršovat, kdyžtak říkaly na očním že mám hned bez objednání přijít a hlavně bych musela mačkat ty kanálky a u toho mi malá tak strašně řve a já bych ráda aspoň chvilku si odpočinula bez toho řevu 😅

krista
1. zář 2008

Monik tak jsem na vás myslela, doufám, že jste to zvládli a budete už mít klid!!! 🙂

monik76
1. zář 2008

Tal holky máme to za sebou 🙂 Jsem naprosto spokojená s přístupem jaký tam měli, malá sice plakala, ale nedalo se to srovnat s tím, co zažila u nás na očním. Já pořád čekala, kdy začne pořádně ječet a najednou my ji donesli, že už je po všem. Vůbec nebyla otlačená nic. To když ji to dělali u nás, tak na oko ani neviděla a pusenu měla modrou ještě dva dny. No ale jak to teda šlo. První průplach se nepodařil, byla tam nějaká překážka, tak ji udělali sondáž a trochu to prorazili, pak znova průplach, ale nebylo to na 100% jak by to asi mělo být. Celkem to nestrvalo ani 5 minut. Tak se uvidí, někdy prý stačí i to, že to aspoň trochu prorazili. Za 14 dní jdem na kontrolu. No ale už se nebojím. je to prostě na zkušenostech doktora, který ví jak na to.

krista
1. zář 2008

Monik přesně tak! Je to hodně o doktorech, to jsem moooooooooooc ráda, že to proběhlo relativně dobře, teď už je malá určitě veselá ne?! A moc držím palečky aby vás na kontrole pochválili, určitě už budete mít pokoj, uvidíš!! 🙂

monik76
1. zář 2008

No tak máme masírovat ten kanálek a dostali jsme jakýsi zinkové kapky, tak uvidíme. Tak mi trochu spadl kámen ze srdce, hlavně, že to proběhlo v klidu. Malá byla vysmátá hned, ještě v ordinaci. No kdyby to dobrý nebylo, tak by asi musela pod narkozu, aby zjistili co tam překáží. Chtěla bych se tomu vyhnout, ale pokud to nepůjde tak se nedá nic dělat. ☹

zanulav
1. zář 2008

Monik tak to je super že to mate za sebou hlavne at mate klid už. 😅 A krist vy taky at už neslzíte mate ješte nejakou kontrolu? No prave si říkam že pokud to nema zhoršene a nema hnisek tak zatím nejdu možna to tak je že se to věkem zlepší uvidíme 😵

krista
2. zář 2008

Monik věřím že na tu narkozu nedojde, tím mě taky na očním strašili, ale nakonec to dobře dopadlo! 🙂 Akorát dneska jsem teda zase ráno utírala ulepený oko 😢 nevím co si o tom mám myslet, na ospalky to bylo ulepený hodně ☹ Začnu nejspíš masírovat zase slz. kanálky, aspoň uvidím kolik tam v tom toho má ☹

Zanulav mě právě říkali že do půl roku je šance že se to spraví samo, pak už je to horší, zkus se zeptat dětský Dr. co ona na to! 🙂

Jinak my žádnou kontrolu právě už nemáme 😔 Jenom v případě potíží máme hned naklusat, tak ještě počkám, snad to nebude třeba 😔

monik76
2. zář 2008

Krista, nám na očním v Olomouci řekli, že se masírovat musí po tom zákroku, jak po sondáži, tak i po tom průplachu, páč to má prý tendenci se nějak slepovat a znova ucpávat. Takže masíruju v koutku oka po nakapání kapek. Tak snad to budete mít dobrý a nevrátí se to. Už jsem fakt z toho jelen.

krista
2. zář 2008

Monik no to je dobrý, protože já to po té sondáži nedělala 😕 a pak mi řekla Dr. na kontrole že už nemám vůbec nic dělat, ani kapat, prostě to nechat, všechno vyhodit a že je to dobrý! A to jsem taky zjistila že jsem tu masáž dělala blbě 😖 Ukazovali ti to jak se to dělá? Mě to dětská Dr. ukazovala úplně jinak 😖

monik76
2. zář 2008

Masíruji v koutku oka, nic nevymačkávám, jen jakoby tlačím na ten koutek, ne úplně v oku, trošku vedle. Nám to dětská poradila dobře, ale pak ta naše slavná očařka, mi to ukázala blbě. Tady v tom se nějak doktoři nemůžou shodnout. Prostě masíruj, myslím, že tím nemůžeš nic zkazit.