Co obnáší Bobath koncept?

lamaze
12. črc 2012

ahoj...najde se tu nějaká maminka,která poradi co obnáší bobath a jaké jsou cviky....poradi někdo ..moc díky

evuna
14. črc 2012

@lamaze Ahoj shodou okolností cvičíme Bobatha...jsou to jednoduché cviky,ale těžko ti tu budu něco vysvětlovat..musíš na to mít fyzioterapeutku...http://www.cadbt.cz/fyzioterapeuti_cr.htm
hodně štěstí🙂

a odkud vlastně jsi?a proč bobatha chceš cvičit?

lamaze
autor
14. črc 2012

ahoj,cvicila jsem s malou 3roky Vojtu...ted přecházíme na bobatha,fizioterapeutku mame,ale chtěla jsem tak nějak poradit,zkušenosti a jak vypadá režim ..u Vojty jsme makaly,tady mi právě připadá,ze skoro necvicime....jde asi o zvyk. pochazime ze Zatecka.malá na vrozenou vadu mozku.

eficenka
14. črc 2012

ahojky holky, sem fyzio na dětské léčebně 🙂 ono ani nejde přesně popsat Bobath cviky, záleří čeho a jak přesně chceš dosáhnout... Vyškolený fyzio by vás měl perfektně zaškolit, někdy je to formou hry, jindy o rozvíjení dovedností atd...

katkvy
14. črc 2012

Ahoj, máme sice menší dítě, ale u nás to bylo tak. Nejdříve jsme cvičili Vojtu, poté jsme byli na operaci, tak jsem měli měsíc klid. A poté skoro tři měsíce Bobatha, který nám skoro nepomohl. Bylo to, přesně jak píše, skoro jsme necvičili, protože malý byl mistr v tom, jak si najít pozici, nebo se z toho vykroutit tak, aby nemusel cvičit. Takže jsme opět už přes dva měsíce na Vojtovi, kde ať se mu to líbí, nebo ne, tak je ten cvik prostě proveden.

lamaze
autor
14. črc 2012

malá sedí v kleku,nožičky hodně od sebe,tak občas během dne ji nožky dávám pod zadecek a chvíli drzim.malá zatim nechodí,hopsa. občas ma zkrizeny vzor,zvedne se do vysokého kleku.mame doma cvicit formou hry

eficenka
14. črc 2012

@lamaze
a kolik je malé?

lamaze
autor
14. črc 2012

je fakt,že už malou nemůžu moc udržet u Vojty,tak jsme zatim přestaly a uvidíme.. ale řekla bych,že díky bobathu si malá začala sedat do sikmeho sedu.

lamaze
autor
14. črc 2012

malé je 3,5roku

eficenka
14. črc 2012

@lamaze
souhlasím s tím, že cvičíte BObath koncept,také u nás na léčebně pokud je dítko větší, tak se snažíme jít do aktivního cvičení.... Dostali jste ještě jiné "cviky" ? třeba na balónu, v lehu na boku? atd ?

lamaze
autor
14. črc 2012

na balónu malá strašně brečí....zatim jsme to znovu nezkousely.jinak zatim nic.

evuna
15. črc 2012

@lamaze tak to když jsi ze Žatce tak to máš nejlepší do Teplic do Nových lázní..jezdila jsem tam s malou 4-5let,před tím do Košumberka a nyní jezdíme Jánské lázně..určitě by bylo fajn nechat si předepsat lázně pro malou..beztak jste sledovaný na neurologii tak ať ti je napíše a tam vás naučí podstatně víc...stojí to za to uvidíš..
Když jsme byly podruhé v Košusu tak mi posléze o vánocích začala lézt,lázně pak mají takový dozvuk 2-3 měsíce...no a teď sice je nám už 10let,ale dostaly jsme Barunku na francouzské berle a lítá s nima jako drak🙂)
ještě k těm Teplicím..mají tak radonovou vodu a ta je na tyhle pohybové problémy moc fajn...jsou maminky které JEN dojížděly z místa bydliště..dohodly se ještě s jinou maminkou kvůli benzínu a dojížděly

lamaze
autor
15. črc 2012

ahojky ..no vidíš,do lázní do Teplic jezdime od dvou let.ted budem zadat zas v srpnu..naše malá se taky jmenuje Barunka.Na bobatha jezdime do Loun,jednou týdně,ale zatim to platíme,snad nase pojistovna to bude hradit...pak by jsme jezdily víckrát v týdnu.

evuna
16. črc 2012

@lamaze jjeee🙂to je samá Barunka🙂 takže spokojenost????v Teplicích?a bydlí se jen na Erbenu nebo i dole v Nových???mám hezké vzpomínky..maminky se tam chovají moc přátelsky a má tamodsud spoustu známých..sice jsou rozstrkaný po republice,ale to neva...ono není ani moc času se scházet🙂)vždyť to určitě znáš🙂 zrovna tam někde okolo vás tam mám známou a ta má Valentýnku..teď jí bude cca 7-8 přesně nevím🙂Blažkovi🙂neznáš?

lamaze
autor
17. črc 2012

ahoj,v Teplicích spokojenost.Ubytování je na Erbenu,ale od října to bude v Nových laznich ....tak uvidíme jaký to tam bude....supr je,že se nebude muset přecházet.Blazkovi neznám,nic mi to neříká...,ale jak pises,vždy si vezeme z lazni plno telefonich čísel.teď jsme byly v květnu,bylo teplo tak bylo furt kam chodit... :0)