Co pomůže při rýmě, když nejde odsávat?

romcovaklarka
30. lis 2013

Mám 9měsíční holčičku a má hroznou rýmu. Měla ji jednou už před 2 měsíci, asi týden, ale dalo se to v pohodě zvládnout. Tentokrát má už 3. den takovou, že se nedá ani odsavačkou na vysavač odsát - resp. odsaje se toho docela hodně, ale stejně má po tom nos ucpaný. Takže např. od včerejšího večera se dokázala nakojit jen jednou a to dnes ráno. Jsem z toho zoufalá, sice příkrmy papá hezky a nějakou tu vodu taky vypije, ale nevím, když to bude trvat déle, aby nebyla dehydrovaná (nedostatek mléka a živin za týden snad nebude kritický? Jí mi přes den ovoce, zeleninu, jogurt...). Jinak jí dávám do nosu vincentku a mořskou vodu ve spreji, u Dr. jsme nebyli, pže to má od středy, horší to má až od pátku 😒 Díky za rady a tipy. Je mi z ní do breku, teď před spaním to bylo zoufalý, tolik chtěla mlíčko a nešlo to ☹

honzulka
30. lis 2013

A co zkusit Nasivin?Já ho většinou dávala jen na noc,aby ty sliznice splaskly... 😒

gepe
30. lis 2013

@romcovaklarka taky jsem pro Nasivin Baby rano a vecer. Nasi maly to pomohlo 🙂 a opravdu mj. pomaha k splasknuti sliznice.

lucieandrlova
30. lis 2013

My máme teď Nasivin, ale je až od 1 roku... Nevím, zda se prodává ještě jiný, pro menší děti...
Ale nám předtím vždy pomáhal Libenar (může se dávat od narození). Pomáhá. Dcera si nenechá vůbec nos odsát, tak nás vždy zachránil Libenar.

nellisek
30. lis 2013

my jedině olynth, je už i pro malé děti- kojence a děti do 2 let, a pak už i pro větší. Nám zabral do 5min, a nosánek byl uvolněný. Dávala jsem ho jen na noc, hlavně když malá ležela aby se ji dobře dýchalo.

ladaa20
30. lis 2013

@romcovaklarka ahojky nam pomaha Quixx sprej do nosu (je to mořska sul) je od pul roku,jsou 2 druhy jeden obyč druhy obohaceny o Ca ktery je pro nos nachylny k infekci oba jsou super dale do vzduchu (nebo aromalampy) eukalypt ,sprej je nejlepši od justu EUCASOL tak pokud znaš někoho kdo děla just určitě si ho objednej da se fikat i pod krk nebo na polštař ostatni jsou spiš jako zvlhčovače,taky je vyborna tymyanova mast na lepši dychani zabira i u kašle je tež od justu tyto dve věci jsou pravda trochu dražši ,ale nedam na ně dopustit (kolikrat jsme v noci ani nemuseli moc odsavat jak fikneš během chvile se ryma spusti sama) a taky dlouho vydži stači trocha ,dale je na noc dobre davat fenistilove kapky(s čajem na lžičku) jsou prodejne bez receptu a zpusobi to,že odpuchnou sliznice a ryma muže volně stekat a neusazuje se v hlavě a do uši kapou se dle vahy dale to určitě znaš zvlhčovat vzduch a spiše chladněj v mistnosti

gepe
30. lis 2013

@lucieandrlova http://www.nasivin.cz/produkty/nasivin-001nasi male ho nasadili v nemocnici na konci sestinedeli uz.
@romcovaklarka mrkni ke me do lekarny

uztotakbude
30. lis 2013

Zeptám se blbě, ale má nos opravdu po odsátí ucpaný rýmou? Ono to někdy tak vypadá a jedná se o otok nosní mandle. Když nosní mandle hodně naběhne, tak se pak blbě dýchá a vypadá to (i pocitově), jako by měl člověk ucpaný nos. Bohužel mne nenapadá nic, co by pomohlo. Snad jen to co tu píšeš, že děláte. Jinak nahřívat dutiny horským sluníčkem, ale na to je maličká.

alexyn
30. lis 2013

Kdyz uz nevime kudy kam, rymu mame 14 dni, nemuzeme se ji zbavit a je zelena, tak nam doktorka napise Pamycon a ten nas spolehlive vyleci. Dale nedam dopustit na Vincentku, tou vetsinou zabranime ryme uz pri prvnim kychnuti... 🙂

pajenka
30. lis 2013

Tak v prvé řadě bych vynechala mléčné výrobky, když má rýmu 😉 dále zvýšit sklon postýlky, navěšet vlhké ručníky nebo pleny, v místnosti spíše chladněji. Nakrájela bych cibuli a dala co nejblíže k ní, krásně rýmu uvolňuje a taky působí antibakteriálně. Do aromalampy bych dala borovici, smrk nebo levanduli, pod postýlku misku s vodou a solí. Před kojením bych kápla do nosu nějaké kapky (Vincentku, Nosní olej od Nobilisu, mořskou vodu, Libenar), odsála a zkusila přiložit. Kdybys měla čaj na nachlazení, tak ten bych taky dávala. Jo a kapej do nosíku co nejčastěji mateřské mléko. Ať je brzo lépe 🙂

pajenka
30. lis 2013

Jo a ještě jsem si vzpomněla, pokud máš Céčko, tak si zkus něco přečíst o megaskorbické léčbě, u nás zabírá

romcovaklarka
autor
1. pro 2013

@uztotakbude Tak jistě to nevím, ale zní to tak. Snaží se skrz to dýchat, ale chrochtá to, jako když má nudle.
@pajenka Dvakrát moc se mi nezdá vynechat mléčné výrobky zrovna, když přišla i o kojení. Tu cibuli jsem ale zkusila, na noc k postýlce a docela to pomohlo, ale přes den leze po celém bytě, to bych jí musela tu cibuli asi pověsit na krk 😅 Jo, Cčko taky dávám.

Díky všem za tipy, zkusím to nějak zkoumbinovat 🙂

uztotakbude
1. pro 2013

@romcovaklarka Asi bych ještě zkusila nahřát látkovou plenu žehličkou a přikládat na čelíčko, nosánek, dutiny. To mi dělala máma, když jsem byla malá a měla jsem takové šílené rýmy. Jen je otázka, jestli to prostě takové maličké dítko snese. Ale neublíží to, maximálně se jí to nebude líbit. Teplo rýmu rozpouští.

romcovaklarka
autor
1. pro 2013

@uztotakbude Díky, zkusím 🙂

dorinek
1. pro 2013

@romcovaklarka - pokud nechceš používat chemické kapky, tak jí na noc na talířek nakrájej cibuli a dej k postýlce. Nos jí to protáhne...přes den nakrájej cibuli, pocukruj, dej na talířek, přikrej miskou, pustí to šťávu a tu jí dávej po lžičkách...Je to babskej recept, ale na naši hnusnou zelenou rýmu funguje jedině cibule. Rýma vždycky zvodovatí a začne vytékat, já začnu odsávat a stříkám mořskou vodu pro zvlhčení sliznice...po 3-4 dnech máme po rýmě.

mafeska
1. pro 2013

mám osvědčený nasivin, používám týden a po týdnu nasazuju physiomer. U nás je tahle kombinace osvědčená a zabírá.

nasekuratko
4. pro 2013

@pajenka sháním taky něco pro miminko na rýmu a tvoje rady jsou jak na mě šité. V žádném případě nechci dávat zmiňované chemické kapky Nasivin, Olynth apod. A to, co píšeš je super. Hned zkusím. 😉

punky
4. pro 2013

ahojky morskou vodu jsme strikali podlozili matraci pod hlavou a mazali eukaliptovou mastickou hrudnik a zada a naposled jsme meli echynaceu 🙂

dalja789
13. bře 2018

zkuste nějaké kapičky do nosu, hleny se uvilní a pak je půjde hezky odsát.