Co s teplotou u dvouměsíčního dítěte?

jitkapro
23. únor 2012

Ahoj,potřebuji poradit,máme dnes po první očkování hexa a malé leze pomalu teplota nahoru teď má 38 po odečtení. mám ji třeba v noci budit a kontrolovat teplotu a nebo ji budit kvůli tomu abych ji nakojila aby nebyla dehydrovaná??? prosím poraďte ☹ kdo stím máte zkušenosti...děkuji

nannynka23
23. únor 2012

my sme mali po očkovaní tiež zvýšenú teplotku , malá sa budila častejšie a ja som jej zakaždým dala mliečko, miesto po vpichu sme masírovali vlhkým tamponom a pokial teplotka vystúpila nad 38.5 dala som polku čípku - je to podla hmotnosti , ale myslím že u tak maleho babetka polka stačí a samozrejme sme ho jemne potlačili pomocou teplomeru trošku dnu a podržala som zadoček , mala ho samozrejme chcela hned vytlačit von , a teplotu som merala aj v noci - nakoniec som kupila teplomer na čielko a osvečil sa .

mifinka
23. únor 2012

kontroluj, na kojení nebud a něco na sražení jsi dala ne 🙂 neboj bude to ok

luciebx
23. únor 2012

ja sem malyho nebudila.. ale je fakt ze sem se ho snazila nalit mlickem co nejvic to slo kdyz sme kojili.. nekdy je ten spanek to nej co jim pomuze.. ten cipek na teplotku je dobrej napad

kutcher
23. únor 2012

půl čípku či sirup paralenu nebo panadolu a pokud bude teplotka dál, tak můžeš po 3h dát nurofen čípek, sirup - paracetamol lze dávat opakovaně(ta samá látka) po 6-8h. ibuprofen taky po 6-8h ale pokud tyto 2 látky kombinuješ, tak lze po 3h. Já malé dítě vždy kontroluji, hrozí febrilní křeče, já si to nerisknu a kojit dle potřeby dítěte a sama sem tam zkusit sama nabídnout😉