Čo to je? Alergia alebo potničky?

bielanevesta
12. srp 2007

Ahojky potrebujem poradiť. Malej sa dnes po kúpaní objavilo toto https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... ! Čo to može byť. Už to mala,ale nie tak moc ☹ 😢

kamajka
12. srp 2007

Podľa mňa sú to potničky. Aj my sme to mali približne vo Vašom veku, má to také drsné, že? Nám lekárka odporučila natrieť tenkou vrstvou tekutého púdru a neolejčekovať dieťatko, lebo vraj teraz keď je teplo, tak pokožka pod tým olejčekom nedýcha a preto sa takto sparí. Neplač 🙂

vesi
12. srp 2007

no, neviem či je to ono, ale ja som to mala ako alergickú reakciu na niečo...nezistilo sa na čo, mala by si ísť k Dr. mne vtedy na to dala fenistil tabletky a gél a zakázala jesť všetko okrem zemiako 😝 ,ale to som bola dospelá, takže mal by to vidieť kožný Dr.ozaj a prať som musela v mydlových vločkách...teraz pozerám, že žiješ v zahraničí...asi kojíš, nezjedla si niečo z čoho by sa vyhádzala?(paradajky, nejaké ovocie)

vesi
12. srp 2007

no, mne to pripadá ako krvavé bodky pod kožou, tak neviem.bielanevesta, popíš to

expertka8
12. srp 2007

http://www.rodina.cz/clanek2160.htm..v kazdom pripade navstivte pediatricku...

jejke
12. srp 2007

Vyzera to ako reakcia na kozmetiku.Nezmenila si znacku do kupela?
Alebo praci prasok? Peries bez avivaze?Z avivaze tiez take volaco moze vzniknut. Mne sa maly vyhadzal po harmanceku...tiez som nevedela ze je alergizujuci...okrem toho ze je protizapalovy, moze aj skodit. 😒

bielanevesta
autor
12. srp 2007

Sú to také krvavé bodky. Nie je to drsné. Kozmetiku od začiatku používam tú istú a ani prášok som nezmenila. Používam Lovelu a kozmetiku Nivea ☹

bielanevesta
autor
12. srp 2007

A žijem v Čechách 😉

vesi
12. srp 2007

chod s ňou na pohotovosť ak môžeš, nech jej na to niečo dajú, nech sa netrápi celú noc.

terra
12. srp 2007

No mě to moc jako poťále nepřipadá :o( A potničky jsou drsné - být tebou zítra pádluju k doktorovi :o(
I kdyby to měla být jen nějaká blbá alergická reakce na nějaké jídlo,které jsi snědla,ale aspoň budeš mít jistotu a klid :o)

bielanevesta
autor
12. srp 2007

Práve zaspinkala. Zdá sa, že jej to vadí menej ako mne 😝 . V každom prípade ak jej to nezmizne do rána( o čom pochybujem) tak zajtra určite pádím k mudrovi

vesi
12. srp 2007

tak držím palce nech je to len nejaká reakcia. ináč kozmetika jej môže začať vadiť z ničoho nič 😝 mojej mladšej dcére vadila všetka kozmetika, my sme takí lekárňoví doteraz 😖

bielanevesta
autor
12. srp 2007

Ona sa práve ani neškriabe, ani nekrúti nejak zvláštne... No zajtra uvidím

margaretka11
12. srp 2007

A nerozplakala sa Ti pri kúpeli náhodou? Pýtam sa preto, že mojmu Simonkovi sa niečo podobné urobilo na tváričke raz u lekárky. Dali sme ho na váhu, tá sa pod ním pohla a on sa chudáčik veľmi zľakol a príšerne začal plakať. Vtedy som si to našla na nete (totiž moja dr. nato pozerala vyjavene ako na sneh v júli) a zistila som, že sa to volá petechie, tie sa vytvoria pri veľkom tlaku. Takže keď sa mi Simonko tak rozvrieskal, riadne zatlačil, popraskali mu žilky na tváričke a vyzeralo to presne takto. Ale nebolo s tým treba nič robiť po pár dňoch to zmizlo.

musko
12. srp 2007

Ahoj!
Vyzerá to ako petechie - krvavé bodky pod kožou. Zajta určite zájdite k Dr - asi rovno na kožné.

arabela36
12. srp 2007

Nasa mala mala nieco podobne. Doktor dal mast a povedal, ze je to dermatitida (nejaky druh ekzemu).
V kazdom pripade to ukaz doktorke.
Moze byt alergicka na nieco. Nasa mala to mala s kravskeho mlieka (musela som ho uplne vylucit za stravy, kedze ju kojim).

bielanevesta
autor
12. srp 2007

Teda to by som nepovedala, že to može byť z mlieka... ale všetko je možné 😝

tomaslavka3
12. srp 2007

Akurat nieco podobne ma aj nasa mala.Ja som si myslela,ze som jej asi potiahla silnejsie snurocku z ciapocky po krku,lebo na krku ma akoby podliatinku z krvi.

maruschka
13. srp 2007

ahoj bielanevesta.Vyzerá to ako petechie.choď k tvojej detskej doktorke.Ono sa to v podstate nijako nelieči a za pár dní to zmizne samo.Len prečo to vzniklo,tak to neviem.

tini
13. srp 2007

Mne osobne sa taketo flaky tvorili na predkoleni ako alergia na slnko, zmizlo to samo, ale ty Natalku asi na slniecko nedavas. Urcite napis, ako ste dopadli.

bielanevesta
autor
13. srp 2007

Tak sme boli u doktora a on povedal, že to nič nie je, že to má od toho ako sa potí... takže mi padol balvan zo srdca 🙂 🙂 🙂

makalka
13. srp 2007

Aničko to jsem ráda 🙂 Nikča se taky osypala, ale jinak. Vypadá to jako novorozenecké akné, počkám a jestli to nebude mizet, vyrazím taky k doktorce.

marianna23
13. srp 2007

ja si mysli,ze to je alergia na nieco, lebo potnicky to nie su, tie vyzeraju inac a netvoria sa v takom hojnom pocte a to este na jednom mieste, takze to bude alergia apravdepodobne asi z nejakeho pripravku na kupanie, kedze to vzniklo potom

lia
13. srp 2007

ahojte,co davate detom na taketo potnicky??teraz mi volala kamoska,ze ich maly sa takto vysypal.dakujem

bea06
13. srp 2007

bielaneviesta verim ze jsi rada kdyz to ale nezmizi tak tam bez radsi jeste jednou.
Ja na potnicky nic nedavam zmizi sami behem 2-3dnu

famfrla
13. srp 2007

ahoj biela nevesta tak mi toto mame casto asi si ju dobre neutrela po kupani mi to mame zvast zo slina lebo vela slinta i ked nieco pije staci troska a je to tu lekarka nam dala mast taku dost drahu ale zabera to takze urcite dobre dosucha vytriet inak sa toho zle zbavuje ☹

famfrla
13. srp 2007

a este som zabudla velmi sa jej to vyhadzuje ked je teplo a ked sa poti inak ju to velmi svrbi ☹

vavka33
13. srp 2007

Aj moja Lea to ma na plieckach a na chrbtiku pod krkom,spravilo sa jej to vcera,je to urcite z tepla,lebo sa moc poti.Vcera som jej to natrela pudrom,aj dnes,trosku to vysusilo,ale zajtra ju okupem v zihlave,uz sme to raz mali-na celom telicku,zihlava pomohla.dufam,ze aj teraz

tomaslavka3
14. srp 2007

bielanevesta-nam to po par dnoch zmizlo.Tak jak sa to objavilo,tak bez povsimnutia to same zmizlo.Co to bolo?

mirka
15. srp 2007

ahojte, no nechcem ťa bielanevesta strašiť, ale ja by som tomu, že to je z tepla moc neverila ☹ potničky sú také iné pupence a sú s bodkou, aelbo také ako napustené vodou. 😒 ak sa to bude robiť ešte viac, radšej choď na kožné. Ja by som letela už teraz 😖

no ale už je to viac dní, tak napíš, či vám to zmizlo