Co to je za vyrážku?

luciezesvetic
27. čer 2013

Prosím o radu, už jsem zoufalá. Malý má vyrážku převážně na nohou a rukách, ale měl pár pupínků i na obličeji a asi 3 na břichu a zádech. vypadalo to jako kdyby prolitl kopřivama, měl to jen na nohou, druhý den přibylo i na rukou a další den v obličeji. Začalo to, jak byly ta vedra a malý se koupal v bazénku a lítal na slunci(takže to má už víc jak týden).V pátek jsem. Byla u dr.,podívala se mu do krku, teplotu neměl, tak mi řekla, že je to alergie na něco… A ať dávám fenistil nebo něco takového. Dávala jsem mu ho 3. dny a pak začala dávat 1/2 tablety Xyzalu(co dostal manžel na kopřivku).No a už se to teda nezhoršuje ale ani nezlepsuje. Napadá vás, co by to mohlo být, za jak dlouhou po podávání leku v pripad alergie by to melo zmizet? popr.kdy zajit znovu k dr? prikladam

novynka
27. čer 2013

napadá mě, kolem nás se teď mezi dětmi šíří pátá a šestá nemoc ;) osypou se hlavně na nohách, rukách a v obličeji... pro děti to ale nebezpečné není, odezní to samo, jako neštovice... já se o to zajímala víc, protože jsem se podobně osypala na nohou v těhotenství, ale naštěstí nemoc u mě potvrzena nebyla ;)

speedygon
28. čer 2013

Tohle na 5. ani 6. nemoc nevypadá...spíš fakt alergie...zvlášť, když nebyla teplota...může to mít třeba ze sluníčka nebo chloru(nebo kdoví, co v bazénu mohlo být)...zašla bych na kožní nebo na alergologii(nepíšeš, jak je starý)

luciezesvetic
autor
28. čer 2013

Je mu 23měsíců.Na tu alergologii bych měla jít hned,nebo ještě počkat,jestli to nezmizí.Nevím jak dlouho v případě alergie vyrážka trvá,tak abych nebyla za hysterku

speedygon
28. čer 2013

@luciezesvetic to je jedno, za jak dlouho to zmizí...pokud je to alergie, chtělo by to zjistit příčinu

luciezesvetic
autor
29. čer 2013

v pondělí pomažu k dr. pořád se to objevuje jinde a chvílema zhoršuje

misu2555
11. črc 2013

ja mam to same ziju v angliji a us si stimnevim radi us se mi to rezlezlo po brišku a nohou a strašne to svjedi vdavalasem se s cizincem a musela sem odeslat svuj doklad a mam jen kopiji a nikde mne nechtej zaregistrovat u lekare takže skousim vselijake kremi a us 3 tidni se stim peru a čim dal vic se mi to shoršuje dekuji za radu predem ☹

lenii82
19. zář 2013

@luciezesvetic Máme něco podobného cca měsíc :( . Můžu se zeptat jestli jste přišli na příčinu? A jak dlouho flíčky mizely? U nás to jeden den vypadá, že by už mohly být pryč a druhý den ráno jsou nové a víc... Už jsem z toho někdy skoro zoufalá :(. Ať jí nebo nejí cokoliv pořád je to stejné 😒

luciezesvetic
autor
19. zář 2013

Nepřišli jsme na příčinu.Dělali nám z krve testy na alergie a není na nic alergický,takže to musela být asi souhra více věcí.Slunce,zažívání a tak.Měli jsme sirup Aerius

hanicee
7. zář 2014

Dobrý večer nevíte prosím Vás co by to moho být? Bolí to a svědí a nemám to jen na noze a mám i teplotu nepomáhá na to Fenistil a a ni ledování ...Děkuji za odpověd

zdendina
8. zář 2014

ja na vsechno davam bio masticku HAVLIKUV PRIRODNI ZAZRAK a v 90% to vzdy pomuze, nase terezka ta ma porad kde co a emilka bude asi po ni vzdy je tim namazu a za par dnu to zmizi. take hlavne zalezi na strave damy, to vidim kdyz jsou u babicky jak najednou se cele osypou...

stazi28
15. říj 2016

Maminky, oživuji téma nevíte co by to mohlo být? Má to uz od 6 mesicu ted je mu 9.m. U lekare jsme samozrejme byli, napsal ruzne masticky a pry zkouset co zaber

keirra
14. lis 2016

@luciezesvetic znistili jste tehdy prosim, co to bylo?

karlajasmine
9. kvě 2017

Zjistili jste prosím někdo, co toto je? Syn to má taky ☹

josefina79
24. črc 2017

Ahoj. Dcera ma to same, co zakladatelka. Netusi někdo, co je příčinou?
Je ji 9 mesicu, ma to zatim jen par dni, někdy mene, někdy vice, ale uplne to nikdy nezmizí.
Hlavně ruce a nohy (zezadu), tělíčko a obličej minimálně.

mmarch
5. srp 2017

@josefina79 dcera to miva pri alergicke reakci na nejakou potravinu. Vetsinou na nohach a vetsinou na zadni strane. Pokud to nesvedi

josefina79
6. srp 2017

@mmarch děkuji. Dcera to měla cca 8 dní, pak to zmizelo. Nepodařilo se nám přijít na to , co to bylo. Teď už zase několik dní "jí všechno", zatím se zpět nevrátilo, tak uvidíme.
Jak dlouho to u Vás při té reakci trvá? A jak rychle po snědení dané potraviny to přijde?

mmarch
7. srp 2017

@josefina79 to je ruzne a zalezi i na mnozstvi,kolik toho sni. Nekdy ma flicky jen kolem pusinky kratce po jidle, nekdy se prida vyrazka jeste ten den, jindy az druhy den. Ale vzdy trva min.5dnu nez se uplne ztrati. Nekdy u toho ma i silne zapachajici prdiky a pak i stolici

kocour1
7. srp 2017

Kopřivka se může hojit až šest týdnů, je to určitě kopřivka a může to mít zrovna z toho sluníčka...mě na sluneční alergii pomáhá něco s panthenolem, dceru jsem mazala bepanthenem, k tomu dávála antihistaminika a zmizelo to cca za deset dní.