Čo znamená ak má 10 ročné dieťa zväčšenú štítnu žľazu?

adriatica28
10. zář 2007

Baby poraďte mi čo to znamená a ako sa to lieči? ozaj kde je v Ľubochni to centrum? poslala nás tam doktorka a ja som bola v takom šoku že som sa ani poriadne nespýtala. môže to spôsobiť u dievčaťa nejaké problémy? ďakujem za hociakú info o štítnej žľaze u detí

katkal
10. zář 2007

Adriatica neboj nic, mozno je mala OK. Je dobre, ze ta tam doktorka poslala, su tam ozaj odbornici. Chodila som tam a bola som fakt spokojna, vsetky vystrenia aj s vysledkami mas za den urobene. Aj ked sa hovori,ze stitna je na cely zivot, moja kamoska tiez zacala brat lieky ako decko a za par rokov sa jej to dalo do poriadku. Drzte sa!

adriatica28
autor
10. zář 2007

ďakujem. prosím ťa a nevieš ako to vyšetrenie prebieha a čo jej tam budú robiť?

katkal
10. zář 2007

takto to bolo ked som chodila ja: treba sa objednat k niektoremu z doktorov, je ich tam kopa. hned rano beru vsetkym krv, potom ides k svojemu doktorovi, ktory malu pozre, tj. nejake otazky ohladom toho, ako sa citi, prehmata stitnu, prezrie kozu, ci sa trasu ruky a tak. Rozhodne sa ake vysledky si da urobit z krvi a ci urobi aj sono. POtom si trosku pockate a okolo obeda su vysledky hotove. Nic bolestive ani coho by ste sa mohli bat 😉

adriatica28
autor
10. zář 2007

uf to mi odľahlo . sa bojím viac ako Beba 😒 No snáď to dobre dopadne ráno tam zavolám aby sme sa objednali. katkal ešte raz ti ďakujem

katkal
10. zář 2007

nemas za co, bude dobre 😉

pacna
11. zář 2007

ahoj ADRIATICA28 moja mama chodi do Lubochne a je nadmieru spokojna s pristupom doktorov ona ju ma vyoperovanu.neboj sa ja tiez uzivam lieky a je to take ako ked som neuzivala.ozaj nemusis mat strach neni to nic. 😉

barusa
13. zář 2007

cau ja mam 29 rokov mam zvecsenu stitnu zlazu chodim tam od narodenia a moja 4r dcerka tiez od narodenia nie je to nic strasne je problem ktori nazyvaju hormon vys prebieha odberom krvicky tam zistia hormony potom ultrazvuk popocuvaju srdiecko a zmeraju tlak u deti nie potom ju odvazi a zmeria to je vsetko a ked nieco zistia budete chodit na kontrole mnem to vychazda raz za 8mes.ja sice uzivam lieky ale detom ich nedavaju lebo u nich sa hladina hormonu este meni a nebojsa a je to dedicne nema to niekto v rodine je to viac menej dedicne cez zeny chlapi to maju zriedkavo ale neboj ja stym zijem mam dve zdravé dcerky a nemame ziadne problemydufam ze ti to pomohlo

adriatica28
autor
14. zář 2007

kočky ďakujem pekne za všetky príspevky. Ideme tam 28.9 tak uvidím. Je to pravda že ak pracuje štítna žľaza priveľa tak výsledkom je extrémna chudosť a ak spomalene tak obezita?

katkal
14. zář 2007

Ahoj adri, som tu zas 😉 Odpoved na otazku je: moze to tak byt ale nemusi. Nie je to pravidlo.

adriatica28
autor
14. zář 2007

uf tak to dúfam . ani jedna ani druhá varianta sa mi moc nepozdáva 😅

barusa
14. zář 2007

cau nemusis sa bat ja mam zvecsenu stitnu zlazu na povrch ale znizenu funkciu preto beriem lieky ale nikdy som nebola chuda a ani obezna a mam po dvoch porodoch a moja vaha je 55kg na moju vysku akurat tvrdi mi to aj moja lekarka ak chces vediet viac najtas to aj na internate otvor si stitna zlaza tam sa docitas vsetko mozne alebo ak mas skype mozme si o tom pokecat viac mam stim skusenosti uz 29 rokov a dalsie 4 roky chodi s malou napis mi skype meno mozme si o tom pokecat budem rada ked ti poradim ale nemaj stoho strach nieje to hrozne da sa stim plnohodnotne zit

peige
19. zář 2007

Ahojte, z vlastní zkušenosti, já mám taktéž zvětšenou štítnou žlázu, záleží na výsledcích jak to bude dál. Rozhodně pokud napíší hormony, já jsem brala asi od takového věku Thyroglobulin, no je to skoro 20 let 😉 , tak poctivě brát, chodit na kontroly. Já si vzpomínám, že jak mi bylo 18 už jsem u dětské endokrinoložky skončila. A pak sama, až mě mamina "dokopala", jsem chodila k dospělácké, mezi tím uplynulo pár let, tedy toto si taky pohlídat, jelikož je potřeba štítnou žlázu hlídat 😉, aby se něco nezanedbalo.

spik28
31. srp 2008

ahojte aj ja mam strumu , a zistili mi to neskoro a asi som to mala od mala u mna to sposobilu velku hmotnost ale skoro som sa udusila ale teraz je to ok skoro 7 rokov beriem tabletky

masinka
31. srp 2008

ahoj
mne to tiez zistili ked som mala okolo 12 rokov, do 18 som brala Thyroxin
(mala som diagnozu "hmatna stitna zlaza", hormony som mala v norme, ale kvoli tomu vraj zvacseniu ma tymi liekmi krmili), v 18 som odisla od detskeho endokrinologa k dospelackemu a ten skonstatoval ze pri mojej vahe 48 kg / 170 cm mi musi stitnu zlazu nahmatat kazdy a ze tie lieky som vobec nemusela brat...no to uz nezistim, kazdopadne som ich vtedy vysadila
potom som zacala brat antikoncepciu a ked som ju po 5 rokoch vysadila, mavala som mrchu tak raz za 3 mesiace. doktorka to najprv pripisovala stresu zo statnic, ale nakoniec mi dala urobit hormonalny profil a zase chodim k endokrinologovi a beriem Euthyrox. A ten uz budem asi brat stale.
Teraz mam Hypothyreozu - znizenu cinnost SZ.

Je super ze ta poslali do Lubochne, tam su fakt najlepsi odbornici, napr. tu v BA ti endokrinologovia podla mojich (aj mojich znamych) skusenosti za vela nestoja.

Inac toto je jedna z takych "prijemnejsich" chorob, ked mas spravne nastavene davkovanie, tak akurat treba brat kazdy den nalacno - pol hodinu pred ranajkami tabletku. Ked to nie je spravne nastavene, tak sa uvadza cely rad priznakov - pri zvysenej cinnosti chudnutie, trasenie, potenie, hnacky, sucha koza, vypucene oci, pri znizenej priberanie, unava, zapcha.....
ono je to individualne, ja som mala polovicu jednych priznakov a polovicu druhych (bola som vychudnuta, unavena, prehanalo ma a straaaaaaaaaaaasne mi padali vlasy a vyhadzana som bola ako pubertacka a to este aj na hrudi a chrbte). Tymto ta nechcem strasit, len upozornit ze ked sa nejake mozne priznaky objavia, aj ked povedia ze je to OK, treba radsej doktora upozornit, nech daju malej urobit hormonalny profil. Radsej zbytocne ako to zanedbat. V dospelosti kvoli tomu mozu byt problemy s otehotnenim/ donosenim dietata, pripadne moze byt postihnute, takze pozor na to.

spik28
31. srp 2008

ahoj no ja zs so malo jedla ale priberala som aj z rohlika a to ma naštvalo pretože som drastickou dietou schudlaasi 20 kil na zakladke a teraz som probrala dost po 2 porodoch

annalaraleo
20. říj 2010

@barusa

Ahoj teraz som sa dostala k tvojej reakcii na štítnu žľazu . Ja mam taktiež problím po narodení mojej dcérky. A mám obavy a strach že mala to po mne zdedila. Len ja som na to prisla pred tromi rokmi a možná som to už mala dlhšie len som sa neliečila. A tie články o štítnej žľaze su dosť depresívne tak sa bojím o moju malu pretože má 6 rokov a je mi s toho smutno. Daj mi nejaké info ako to u detí prebieha a ake su príznaky.

Ďakujem pekne za odpoveď

Anka