Co znamenají zvětšené týlní uzliny u 2měsíčního mimi?

hvezdicka84
22. zář 2012

Vzadu na hlavičce. Děkuji!

jmisa
22. zář 2012

Syn má prakticky stále, větší, menší, pak zmiznou, zase vylezou.Má vyšetřenou krev a i na ORL prohlídku a závěr - reakce organismu na infekci - rýmu, kašel, ale u nás i na očkování. Největší zvětšení bylo po MMR (spalničky a spol.), a to jsme očkovali až asi v 28 měsících. Zatím mu to od té doby zcela nezmizlo, ikdyž teď zase sem tam rýma, takže to nemá moc možnosti. Druhou dávku jsem zatím očkovat nenechala a skrz zimu a školkové rýmečky to ani nehrozí.

saminomimino
22. zář 2012

taky by mně to zajímalo dceramdva měsíce,má taky na týlu jednu uzlinu,na příští poradně to proberu s Dr

dana3262
22. zář 2012

Syn je má taky podle me větší. Vsimla jsem si toho taky tak kolem 6ti neděli. Myslím, ze je důležité je hlídat, jestli se nezvetsuji prilis, jestli jsou měkké a nejsou bolestive, jinak bych řekla, ze je může mit každý trochu jiné-větší/menší.

ivett25
22. zář 2012

Já myslím, že by to mohly být i příušnice! Ale nevím, jen se domnívám. 😉

kettynka1234
22. zář 2012

Ahojky, máme ten samý problém. Předevčírem malá ( 10 měsíců) nemohla spinkat a tak jsem ji chovala a hladila po vláskách. Vzadu na hlavince na pravé straně jakoby skoro pod vlásky jsem nahmatala bakulku ( asi uzlinku) Nemá ji bolestivou. Malá je nachlazená ( má rýmečku a začala kuckat). K lékařce jdeme po neděli na preventyvní prohlídku, tak lékařce o uzlince řeknu, aby se na ni podívala. Ale co jsem zde četla, tak býbá uzlinka.

sacvi
22. zář 2012

Ahoj, já nevím od kdy, ale co pamatuju taky je mám. I teď jako dospělá. Babička se kdysi ptala doktorky (když sem byla malá-ona si toho právě taky všimla když mě hladila 🙂 )a ta, že to neva ničemu, tak jsem to nikdy nijak neřešila. Mám na obou stranách takové jakoby bulky..někdy i trochu bolí, ale většinou ne..

lukza
22. zář 2012

muj syn to má taaky n hlavičce a pokud se to nezvětšuje a nemění tak je to v pohodě mu se to udělolo pro prodělané infekci v oku co si dotáhl s porodnice a zvětšená uzlina na hlvičce je většinou s prodělné infekce

nikoletka20
9. pro 2012

ahojte mame ten sami problem mam 2 mesicniho syna byl za tu dobu uz dvakrat nahlazenej rymu ,.kasel,.... za nakou dobu pri hlazeni hlavicky vzadu jsem mu nahmatala malinkou boulicku byly jsme stim u pani doktorky rekla nam ze pokud to neni vetsi nez 10mm tak se nic nedeje melo by zmizet a nebo zase objevit samo a jinak kdyz by se to zvetsovalo mely by jsme jit na utrazvuk... mam stoho velky strah doufam ze to co nejdriv zmizi :(