Covid u dítěte. Jet k pediatrovi nebo jen zavolat?

22. zář 2022

Určitě už to tady někde je, jen nemám čas hledat. Holky, prosím, když mám podezření na kovid u skolkoveho dítěte, mám s ním jet k pediatrovi nebo jen zavolat a on naordinuje po telefonu? Je pátek, nechci to nechávat jen tak před víkendem, pohotovost máme daleko. Chlapeček má horečku a suchý dráždivý kašel. Děkuju za odpovědi

aselluska
23. zář 2022

Určitě zavolat. U nás objednává na dobu, kdy už v čekárně nikdo nebude, pokud chce dítě vidět. Řekne podle stavu.

merope
23. zář 2022

Co znamená "podezření na kovid"? Pokud má pozitivní antigen, tak to není úplně podezření a jinak to může být v principu cokoli.

jjasmina
23. zář 2022

Mě zase dr říkala minule pokud něco je, přijít, ona nebere tel věčně. udělejte antigen a uvidíte

veru181
23. zář 2022

Nejprve bych zavolala a domluvila se. U nás ani vidět nepotřebovala, doporučila léky na příznaky.

palja
23. zář 2022

Udělat test doma a nechat dítě 7 dní doma v katantene. Nahlásit pediatrovi. Pokud to chcete mít oficiálně, tak objednat na pcr test. Nahlásit i ve školce, pořád se to bere jako infekční nakažlivá nemoc. Test je pozitivní jen pár dní, když je viru v organismu nejvíce, pak už při lehkém průběhu může být negativní.
Holky měly obě covid minulý týden, měly horečky a vodnatou rýmu. Měly ho už podruhé, tohle byl mírný průběh, poprvé měly daleko horší.
Jedna skolkova 4,5 roku a mimino 9 měsíců, tak jsem to taky řešila.

palja
23. zář 2022

@veru181 my jsme u dr ani u jednoho covidu s dětmi u dr taky nebyli. Neměly nic, co by mohla vyřešit. Vše se konzultovalo telefonicky.

prezdivka
23. zář 2022

Řešila jsem po telefonu - domluvily jsme se s doktorkou co dělat kdyby něco, šli jsme na PCR (dr. zadala do systému žádanku) a hotovo. Fyzicky děvčata k dr. nemusela.

bara88
23. zář 2022

Co znamená podezření? pokud má vysoké teploty a nebo fakt hodně kašle tak bych šla k lékaři a nebrala si na doktora s diagnózou ,pokud je v pohodě tak bych k lékaři nechodila vůbec a ani noc neřešila po telefonu