CRP po antibiotikách. Už se nebere?

maminkanella
23. kvě 2023

Ahojky, chci se jen zeptat máte někdo zkušenost s tím že u 2,5 letého dítěte, které bylo i v nemocnici 2 dny ukončila doktorka po týdnu antibiotika bez toho, aniž by vzala ještě crp nebo výtěr z krku? Popřípadě krevní testy? 🙂
Já si pamatuji, že když jsem byla malá já a měla antibiotika, tak se vždy po dobrání brala krev…

dides45
23. kvě 2023

Taky nám nic nedělá jen se podívá do krku a toje vše taky mě to kolikrat štve

zelenaesmolda
23. kvě 2023

@maminkanella
me teda nikdy po dobrani nebrali krev.naopak mi to prijde u tak maleho ditete jako zbytecne trapeni.na co delat odbery kdyz vidis,ze atb zabraly?

hezz17
23. kvě 2023

@maminkanella ano, prijde mi to uplne normalni. Za predpokladu, ze se dite jevi jako lepsi/zdrave. Vyter radeji ani nekomentuju. Jako proc ana co 🙈

leymea
23. kvě 2023

Taky si jako dite pamatuju, ze mi po angine brali krev, ale nasim detem to doktorka nedela (nastesti 😀 ).

zmrzlinka
24. kvě 2023

@maminkanella většinou se to nedělá.Zavisi proč mělo dítě ATB,jak bylo vysoke CRP a jaký je stav dítěte.Spiš nerozumím proč to řešíš tady a ne s doktorkou....

xnikax1
24. kvě 2023

@maminkanella Nikdy po atb doktorka nedělala ani ster, ani crp. Jednou po angine, chtela moč, kvůli bílkovine, jinak nikdy.

maminkanella
autor
20. čer 2023

Ahojte, tak to skončilo přesně tak čeho jsem se obávala, ihned ten den co jsme dobrali antb. opět horečky 41 😉. A proč? Protože doktoři teď na vše serou a ty krevní testy po dobrání se vzít měli… dopadli jsme tak, že nám rvali celou dobu slabé a špatné antb. a poleželi jsme si týden na infekčním se silnou mononukleozou… tak pro ty co nechápou proč jsem se ptala, tak pro to…

zmrzlinka
20. čer 2023

@maminkanella ale z CRP a výtěru se mononukleóza nepozná.....každá nemoc se nějak vyvíjí ....a má různé stadia.Nemuze se všem dětem při angíne nabírat mononukleóza.Hlavne je to virové onemocnění,tak by mě zajímalo jaké silnější ATB mu dali....

hezz17
20. čer 2023

@zmrzlinka amen, pokud da nekdo na mononukleozu atb-zamerne, tak ma vratit diplomc jako atb na chripku.

zmrzlinka
20. čer 2023

@hezz17 hele ale mohlo se k tomu ještě něco přidat.Nejaka bakterie.Mononukleoza oslabuje imunitu,tak mohlo na to něco naskočit.To nevíme co a jak se přesně dělo....spíš mne fascinuje ,že pani nemá očividně vůbec představu jak se co léčí ,ale doktoři jsou debilové 🤦

hezz17
20. čer 2023

@zmrzlinka mohl mit zapal plic, treba. Ale nikdo pricetny by mu nedal atb na mono. Ano, takovi co vystudovali na googlu jsou nejlepsi pacienti. Mame jich v ambilanci x do tydne.
Stava se, ze na uplne jasnou anginu se daji atb, nezaberou a pak se udela odber na mononukleozu. Ale rozhodne nelze brat vsem pausalne odbery.

hezz17
20. čer 2023

@zmrzlinka nebo jen smyslene story co melo byt potvrzenim tazatelciny pravdy, ale uplne se to nepovedlo.

zmrzlinka
20. čer 2023

@hezz17 já vím....psala jsem to výše 😉

zmrzlinka
20. čer 2023

@hezz17 asi tak nějak 🤦

drep
20. čer 2023

@hezz17 Víš co, to jsem si taky myslela, než jsem začala dělat praktika. My na áru s antibiotiky u kriticky nemocných (to znamená brutálně rizikových) pacientů šetříme, každou indikaci denně přehodnocujeme a pak zjistíš, jak s tím někteří praktici práškují virózy jako nic. V předchozí ambulanci oba staří atestovaní dávali naprosto každému s rýmou a kašlem, v současné ambulanci proti tomu bojuju já a šéfka, ale zdědily jsme starou doktorku a ta taky. A je teda pravda, že ustát ty diskuze s pacienty, jak jim nic jiného než atb na virozu nepomůže, to je taky chuťovka.

hezz17
20. čer 2023

@drep no, ted jsem na vlastni oci videla atb na leu 7, crp < 0.6, moc cista, gyn bpn. Na R104 😑