Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

monnaa
4. bře 2010

Inak ten cvik na chrbátiku malý zvláda dobre, ja mu pri tom rozprávam riekanky a spievam. A je pravda, že keď dieťa plače, tie reflexy sú lepšie 😉

pacesova
4. bře 2010

monnaa:já držím ten pod bradavkou a lebeční kosti-spodní část - jako pod ouškem a když nereaguje tak nad tříšly tu kost - ale určitě dva body naráz. Teda aspoň podle naší rehabky.

aaronka
4. bře 2010

Tak nás učila rehabka první taky jen ten bod pod bradavkou, takže jsem mačkala taky jen jeden, ten druhý nad tříslem nám poradila přimáčknout až na dalším cvičení.

ivkaivka
4. bře 2010

tinuskaha, nechodime plavat, mala je ekzematicka ☹ mala ekzem takmer po celom tele, teraz mam dietu, tak sa krasne vycistila, zacala som s testovanim potravin, tak uvidime,ale ked vidim, ze je cista, zacina ma plavanie lakat, no nechcem nieco presvihnut, asi este pockam.
Vy chodite plavat?
V pondelok mame rhb, tak uvidm co mi povie,ak nieco zle, odchadzam do KE.

No ja mam tlacit na rebra z boku, celou dlanou,niekedy mam pocit, ze jej ich vtlacim cele na druhu stranu. Druhu ruku mam cez hlavicku, tlacim ju k sebe a prstom tlacim na kost nad stehnom.Cize mala by mala plakat? Moja nie vzdy, cize, robime nieco zle? Mna uz z toho chyta depka.

betelgeuzz
5. bře 2010

Monnaa, taky mačkám jen bod pod bradavkou a tohle je mi novinka. Cvičíme to tak už 4,5 měsíce.

A nějakou dobu už u toho taky nebrečí. Brečí, když má hlad, nebo už je dlouho vzhůru. JInak se na mě usmívá, blbá si apod.

pacesova
5. bře 2010

betelgeuzz:já si to nedovedu představit, když mačkáč jen ten bod pod bradavkou. To ji jinak už nedržíš? Mně řekla rehabka, že je důležité, aby byl rovně, takže ho právě vyrovnám tou hlavičkou, kde držím ty další body-je to na tři prsty po ouškem.

betelgeuzz
5. bře 2010

Hlavičku držím, aby byla rovně, v oblasti spánku. Ale žádné speciální body.

pacesova
5. bře 2010

betelgeuzz:aha.Holky,to je divné, každý to cvičí jinak. Já se z toho zblázním.Snad vědí ty naše "tety" rehabky, co dělají.

petrach
5. bře 2010

monna my cvičili jako vy,jen pod bradavkou bod a když mu držíš hlavičku tak mu vlasdtne držíš i u toho ouška,ale vyslovene mačkat nám rhb neřekla..ono je hodne zpusobu a variant každeho cviku a vetšina rhb to šije na míru konkretnímu díteti..
jšte k tomu počtu cvičení..4 x denne byl fakt zahul,nedalo se pořadne nikam jít,ale dá se to zvládnout,akorat nám teda rhb řekla že necvičit vše dopoledne,že to muže spíš ublížit jak pomoct,že se díte muže přetahnout..minimum je aspon 2 hodky rozestup a cvičili jsme i 30 minut před spaním večer..

ted cvičíme 2x a snad už brzo skončíme,malí už hrozne bojuje,nikdy to nedelal tak jako ted,pry už potřebuje pauzu že je přetažený..i me naštvala,že ho zase za tyden chce vydet a pak mu ji teprve dát a nedala mu ji hned..a to max tyden.. 😒

pacesova
5. bře 2010

petrach:kolik Vam je?My cvicime 5x denně,už jsme rozjeli 4.měsíc cvičení,tak si dovedeš představit,jak to u nás s časem vypadá. Do toho mám druhého 4.letého syna, kterého teda vodím do školky.Takže se snažím 4x odcvičit,co je ve školce a pak před koupačkou. Mezitím dávám balón a plaveme. Opravdu se nenudíme. Snad nás uspěch nemine. Nám řekla rozestup min. hodinu.

petrach
5. bře 2010

pacesova gestačne mu bude ted 10 mesícu,je narozený předčasne..
u nás to cvíčo ubírala s vekem a pokrokem..5x denne se mi zdá teda moc,máte nejakou diagnozu? to u nás dává jen u detí postižených a to máme neuroložku pedantku 😕 😉
uspech bude určite,ale ty nervy u toho vid?
a vy máte kolik mesícu?

orlik
5. bře 2010

Ahoj, my jsme dnes po očkování, tak máme 3 dny volno. My taky mačkáme při cvíču na zádech jen bod pod prsem, druhou rukou ji fixuju hlavičku. Naštěstí si už zvykla a nebrečí u toho. Ale zase mi to vynahradí při cviku na boku. Myslím, že nás v úterý na kontrole asi nepochválí. Docela spolu přitom pořád bojujeme a ne vždy udělá to, co by měla. Ale zaregistrovala jsem další pokrok. Při pasení hříbátek už si ošahává ručičky a dokonce se pokusila chytit hračku. Kdyby to šlo takhle dál, budu spokojená. Jsou to sice malé pokroky, ale pro mě hodně důležité. Vy to určitě znáte.

Ivkaivka, Terce taky diagnostikovali AE, ale plavání chceme zkusit. Může se to zhoršit ale nemusí. U nás máme 1.hodinu zkušební a když je nějaký problém, vrací zálohu. Tak to zkusíme a uvidíme.

pacesova
5. bře 2010

petrach:nám je 9.měsíců a byli jsme o měsíc dříve.Máme celkovou hypotonii-ochablé svalstvo - spíše na dolní končetiny.Začali jsme až na 5,5 měsících cvičit, proto si myslím to cvičení 5x denně.Snažíme se vše dohnat.Pase od 3.měsíců.Nyní se mi přetočí na bok za zádíček,ale dál už nechce.Jinak umí i z bříška na záda,ale to je vše ve vzteku. Kdyby bylo na něm,tak jen leží a cucá si ručičku.Takže pořád motivuji a motivuji. O to to je horší, když necvičíme, nebalóníme, neplaveme, tak se motivujeme. Jinak i masíruji dle Indie.Co umíte vy?

petrach
5. bře 2010

pacesova malí se plazí,kleká na kolínka,houpe se na čtyřech,ted se začal u nižších skřínek zvedat,jako by sedí na nožkách,nebo klečí a rabuje..naše rhb říká,že je jen lenoch,jinak co mel CKP tak tu jsme už vycvičili,nas neuru je normální nález..pry to chce jn dát čas to dohnat..

s hypotoniíí má skušenost jena moje známa tady z koníka,pokud bys chtela se poptat..jsou taky předčasne a cvičili taky vojtu,ale není to nic,co se nedá vycvičit..vím jen že říká,že pro nej bude sport a cvíčo na celí život,aby si udržel ty svalíky..takže určite uvydíš brzo vysledky..holt musíme byt trplivé,ale stojí to za to

pacesova
5. bře 2010

petrach: o tom žádná, určitě to stojí za to.Jen někdy opravdu melu z posledního. Nejhorší je, když do toho příjde nemoc.Máme vyjednané lázně, tak trochu doufám, že ho uvidí někdo jiný a třeba nám doporučí jiné cviky a nakopne ho to-lenocha.

petrach
5. bře 2010

ty lázne si holky u nás v diskuzi hrozne chvalí,pry to hrozne pomáhá,koupele,masaže ,cvičení..pry je to hrozne popožene v před..motoricky ,s řečí..atd..takže to je super,že vám je dají.. 😉

monnaa
5. bře 2010

Dievčatá, ďakujem vám za odpovede, ako vidím, fakt je to na každej rhb iné a každý to cvičí trochu inak, ale dúfam, že princíp je ten istý. Mne malý na chrbátiku neplače takmer vôbec, ale reflexy má podľa fyzioterapeutky dobré, lebo sa mu pekne zapájajú brušné svaly, dvíha nohy hore a už nejakú dobu aj vykyvuje panvu na bok ( akoby sa išiel prevaliť na brušku ). Dokonca sa mi pár krát aj prevalil na bruško po cvičení, ale inak je to leňoch 🙂 . V pondelok ideme na rhb, tak sa spýtam na tlačenie tých ďalších bodov.

pacesova
5. bře 2010

petrach:já právě nikde nenašla, že by byl někdo v lázních.I jsem se snažila založit nové téma a nic.
monnaa:tak to je šikula, že se převrátí na bříško po cvičení, tak to má fungovat!!!!!!!!!!!

petrach
5. bře 2010

pacesova u nas v nedonošencích holky jezdí 😉 ted zrovna tam jedni jsou..bud fakt ráda že vám je dali,moc vám to pomuže a i tobe,budou cvičit druzí 😉

pacesova
5. bře 2010

petrach:já jsem ráda kvůli malému,ale mám i druhého čtyřletého a to těch 6-týdnů ponesu těžce a vůbec každý den bez něho.Ale přes to nejede vlak, musíme to udělat.

petrach
5. bře 2010

tzak to je horší,to mi nedošlo..já mám prave z toho taky strach,kdyby nám je nabídla na neurologii,jak to udeláme,je to dost dlouhá doba i na hlídaní..

pacesova
5. bře 2010

Petrach:nevíš o někom, kdo by byl přímo v Jánských lázních?

andriss
6. bře 2010

Ahoj holky, my jsme byli v lázních na zimu, vrátili jsme se před Vánocemi a už je mám opět vyjednané, ale nevím, kdy nás vezmou. Na to, že tam malá byla nemocná a rozbila si hlavu, tak udělala pokroky, tedy hlavně v tom, že je stabilnější. Malá tedy nechodí, nebo vlastně chodí za ruce a právě po lázních udělá i sama asi 4 krůčky, takže i to je úspěch. vůbec se ničeho nemusíte bát. Je to tam super a už se tam opět těšíme. Akorát, že máte ještě jednu ratolest, to bych také snášela těžce. Ale můžete si druhé dítko vzít sebou, ale museli by jste si za něj zaplatit, je to asi polovička, ale nejsem si jistá. Ty ceny si nepamatuju. A nebo třeba jen na část pobytu. Přeji Vám ať si Janské lázně opravdu užijete a aby jste na ně vzpomínali jen v dobrém. Andriss s Adélkou 🙂 🙂 🙂

viktoriakarin
7. bře 2010

Ahoj. My sme si už po takých troch mesiacoch od narodenia malej všimli že dáva hlavičku stále doľava. Viditeľnejšie to bolo keď sa už začala obracať atď..... naša dr. to nejako ignorovala a keď mala asi pol roka už jej to asi konečne došlo.... i keď sme sa stále na to pýtali či netreba chodiť cvičiť povedala že máme počkať či sa to nestratí????? Vojtovou metódou sme teda ako pol roční začali cvičiť.... to bola vždy pol hodina plaču bez prestávky!!! Keď som ju dávala na ten veľký stôl... až mi bolo do plaču. Ale po dvoch mesiacoch sa konečne objavili výsledky a konečne sa hlavička nenatáčala doľava... Určite by to bolo účinnejšie v skoršom štádiu keď by bolo dieťa ochotné viac spolupracovať.

ivkaivka
7. bře 2010

no my zajtra mame rhb, tak som zvedava co povie, asi ju zmenim, len precestujem a nevidim ziadne vysledky a to sa mordujeme denne aj 40 min. a ja mam pocit, ze je to horsie ako bolo. Normalne ma boli zaludok co bude zajtra.

tinuskaha
7. bře 2010

ivka kde byvas v PO?radsej ju zmen ak nevidis vysledky ja som ich tiez nevidela6mesiacov co je podla mna dost

nikak23
7. bře 2010

ahojte, chcela som sa spytat. Maly cvici Vojtovu metodu asi od 7 tyzdna, mali sme 4 cviky. Cvicila som pomerne poctivo, s placom a aj nervami, ale podarilo sa. No ale teraz neviem, co dalej. Neurologicka nam povedala, ze podla nej uz cvicit nemusime a rehabilitacna lekarka povedala, ze este ano. Lekarka hovori, ze svalovy tonus uz maly nema, rehabilitacna, ze ano. tak kto sa v tom ma vysomarit. Je mi jasne, ze cvicenim nemozem nicomu ublizit, ale mam maleho este dalej trapit? dakujem za rady. V

kristina11
7. bře 2010

Ahoj, chcem sa vas spytat ci vsetky cvicite len vojtovku alebo sa tu najde niekto, kto cvici niečo ine.
Tinuskaha ako cvicite na lopte? AJ moj syn ma stuhnute svalstvo, ma 9 mesiacov a stale sa nepretaca, skusili sme bobata, ale mali sme taku rehab., ze strach, nič nás nenaučila ☹ Ešte chodíme jednej masérke do Madarska a buduci tyzden zaciname plavat. Som z toho zufala, lebo nic nepomohlo k tomu aby sa pretocil. Vjtovku cvicit nemozme. Vopred dakujem za rady.

nanai
8. bře 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Máme už konečně první úspěchy, neurolog nám povolil zredukovat cvičení na 3 denně/cvičíme už 4 měsíc, začínali jsme na 5 cvičeních denně), malá se začala konečně přetáčet na bříško, zatím jen doprava, ale aspoň něco. Na bříšku ji to konečně baví 🙂. no ale hypotonická je pořád, chci se Vás zeptat, jakou židličku jste pořizovali na krmení? U nás je jasné, že sedět sama nebude ještě hooodně dlouho, takže krmit celou tu dobu v lehátku určitě nemůžeme, zatím teda krmíme v něm, ale není to dobré..

petrach
8. bře 2010

nanai my máme polohovací..je v ní jako v lehátku,jen to mám vyš..myslím ji máme i v albu,kukni

kristina chce to jinou rhb,mela by vám dat cviky přímo pro Matyska ušité jak se říká na telo..nemusí to byt vojtovka,bobatha si holky moc chvalí a i míč..

nika 23 my to máme to samé..neuroložka řekne 2x denne a rhb chce 3x minimálne..já radši cvičím podle ní,než se pak trapit,že jsem neco zanedbala..takže zaleží na tobe,jak to ty cítíš..