Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
7. kvě 2010

Holky mám prosím dotaz je možné že mi malí u toho cvičení doma tak nepláče jak tam a nebo dělám něco špatně?

monnaa
7. kvě 2010

lukza - máte cvik na chrbátiku ? my sme začínali týmto cvikom a malý mi vôbec neplakal, ja som sa s ním rozprávala, spievala a tak, on mal z toho skôr zábavu zo začiatku. Dôležité je sledovať, či zapája brušné svaly a dvíha nožičky hore 😉

lukza
7. kvě 2010

Monna máme cvik že leží na zádech a já mu stračím rukou u žeber směr ramíno naproti a otočím hlavu ke mně a má prý rameno směr odemně dát dolu a ručenku do pravého uhlu nahoru a obě pulky držet na podložce ale u toho zvedat nožičky

lenocka84
7. kvě 2010

lukza to iste cvicime aj my, od zaciatku mi takmer vooobec neplakal, a tie reflexy boli perfektne
a ze ti neplace? je mozne ze si uz zvykol, vobec to nemusi znamenat ze robis nieco zle

lukza
7. kvě 2010

holky díky Lenocka ale mi to dneksa cvičily prvně uvidím zítra jaké to bude až to budeme prvně cvičit 4x za den ale je pravda že jsem doma vychytala když měl dobrou náladu a bral to formou hry sice se zlostil ale neplakal zítra večer podám hlášení jaké to bylo 🙂))).mám stoho strach že mu něco udělám 😒 ,

lenocka84
7. kvě 2010

lukza hlavne klud, neublizis mu, treba len jemny tlak
a reakcia sa dostavi
my cvicime 3x denne

lukza
7. kvě 2010

Nám řekla 4x tak se budu zítra snažit to nějak zařadit do jeho režimu určitě budeme cvičit večer před koupání a ráno jak staneme a ty 2měsum ještě nějak zařadit mezi spánek a jídlo naštěstí nejsme blinkajíci takže muže už cvičit pul hodky po jídle.mužu se zeptat kolik tvuj Syn měl při narození váhu a míry koukala sem že jsi rodila brzy a jak se vám daří?snad nevadí že se ptám pokud nechceš neodpovídej

lenocka84
7. kvě 2010

lukza nie je vhodne to cvicit vecer, kvoli tomu ze toto cvicenie podporuje lepsie prekrvenie mozgu, a moze tazsie zaspavat. a malo by sa to pred jedlom cvicit, aby ho to nastartovalo
patrik mal 2200g a 44cm
teraz mame 2500g

lukza
7. kvě 2010

aha tak díky za info to my rehabce neřekla takže večer necvičit a nejlíp před jídle moc díky.
Tak to byl drobeček co ale už máte váhu lepší 🙂))

lukza
7. kvě 2010

no ale doufám že ho to nenastartuje k jídlu mi totiž baštíme dost máme jedlíka doma 😀

lukza
7. kvě 2010

Lenocko a vy už cvičíte vojtku tak brzo mě dneksa řekla že se cvičí nejdřív od 2měsíce 😒

zuziq
7. kvě 2010

my cvicime presne to iste a skusali sme aj ine cviki a tiez nas drobec neplace. Uz ked vidi, ze ideme cvicit, vyplazi jazyk a automaticky dviha nohy, este som ani nezacala 😀 a mame 2mesiace aj 1 tyzden 😵

lukza
7. kvě 2010

Holky prosím na co přesně tento cvik je mi ho máme cvičit že malí víc upřednostnuje levou stranu a pasení teda nemáme ne 1 snaží se ale moc mu to nejde nebo ani né že upřednostnije jednu stranu ael když otočí hlavičku na pravo tak jí dá spíš k tělu byl tak zvyklí v bříšku

lukza
7. kvě 2010

jsem moc ráda že vám u toho děti nepláči už sem měla strach že dělám něco špatně když na rehabce plakal sice neřval ale plakal a doma se jen zlostil

lukza
7. kvě 2010

Holky ještě jeden dotaz malí mi dneksa se už dvakrát zbudil uplně leknutím a okamžitě šel do bezmocného pláče jendou v kočárku a podruhé tedka a stačí ho pochovat a hned se uklidní a spinká dál to mi nikdy nedělal a hlavně tedka v noci už si drží svuj režim a nikdy se nebudí a kor do pláče muže to být tím cvičením?protože si to vubec nedovadu jinak vysvětlit

lenocka84
7. kvě 2010

lukza my sme to zacali cvicit ako podporu na sanie, nakolko nechcel papat
ale velmi mu to pomohlo, kedze bol predcasne a saci reflex este nebol dovyvinuty
tak preto cvicime, za 1tt ideme na rhb, tak som zvedava co nam pridaju
ale uz si pekne dviha hlavicku ked lezi na brusku

lukza
7. kvě 2010

lenocka aha to jsem ani nevěděla že to pomáhá aji na sací reflex 😀 mě malí krásně zvedal hlavičku už 26dní po porodu ale jak mu stěškla tak to začal bojkotovat ale musí se nechat že se hodně snaží bobek muj.

lenocka84
7. kvě 2010

tak ja mu stlacam bod pod bradavkou, tam je reakcia na protilahku rucku, resp, lopatku, pritahuje k podlozke
a pod bradickou, tiez 1 bod ten pomaha na ten saci reflex
patko dvihal hlavicku uz na jis-ke, kedze ho casto davali na brusko, hlavne po krmeni

lukza
8. kvě 2010

Lenocka mi taky právě hodně dávaly a krásně držel ale úak příšla skrz prdíky pupeční kýla kterou vy vytlačil a pasení šlo do kytek protože ho to příšlo moc bolelo tak spíš moc plakal na bříško ale furt sem ho dávala aby se kýla zatáhla a až tedka tak 3týdny opět pase protože kýla se už zatáhla a nebolí ho to.jen sem dělala blbost že sem mu dávala ruky na správné místo a pak krásně pásl mě to poradila dokrotka ale včera na rehabce mi řekly že to nemám dělat že se stím mu poprat sám ale dneska už dal ručky sám tam kam patří.
A dneska jsme cvičily už dvakrát a už asi správně pěkně se u toho zapotil a ta jedna strana mu tak nevadí jak druhá u ní se zlostí a plače ale hned jak docvičíme už se směje 🙂))) takže už mám dobrý pocit s toho cvičení 😀

lodgermaniacka
8. kvě 2010

ahojte 🙂 ani som netušila že je nas viac , čo takto musime cvičiť 🙂 môj maly bude mať zajtra 4 týždne a presne tento cvik, stlačením pod bradavkou s prstom smerujucim k ramenu cvičíme , lebo ma vraj stuhnute svalstvo, kazala nam 4x denne, každu stranu držať 15 sek.

averena
8. kvě 2010

lodgermaniacka já teda nevim jestli by se mělo spoléhat na 15 sekund, nás to doktorka učí, že má třikrát dát nožky nahoru a zároveň pohnut ramínkem k podložce a to každý dítě udělá za jinou dobu, ale nevim ......

lukza
8. kvě 2010

Lodgermaniacka my máme cvičit kažou stranu 1minutu a je pravda jak píše averena že za 15sekud mi tak dá malí teda to ramínko tak možná jednou ale každé dítko je jiné některé to asi zvládne za 15sekund

garicka
8. kvě 2010

ahojte, my doma tiež cvičíme, ten cvik čo sa stisne bod v rebierku, a ešte aj cvik na brušku, lebo miško nemá dostatočne vyvinuté svalstvo medzi lopatkami. a keď že už má 6 mesiacov tak aj sily mu pribudlo, tak ho musím normálne priľahnúť aby sa mi jeho rúčka ktorá je pri mne nevyšmykla. je to strašne namáhavé keď už bábo má viac síl, a plačeme niekedy aj spolu, aj keď viem že ho to nebolí, len sa mu to nepáči. dlhšie ako minútu ho už ani nevládzem udržať a sme potom z toho cvičenia spotení obaja 😀 . akurát len čo si precvičí pľúca 😅

lenocka84
8. kvě 2010

lukza tak som rada ze Vam to tak ide
my sme dnes tiez cvicili uz 2krat, a este raz mu dam okolo 5tej pred krmenim
tak snad

gari tak to verim ze je to uz na zapotenie, ked ma viac sily

pipatko
8. kvě 2010

pampuch 333, monnaa - cvicime 3 krat denne dva cviky, jeden na brusku - hlavku ma otocenu na jednu stranu, jednu rucku pri tele, druhu do praveho uhla, tlacim mu na bod pri lakti - to je ten na krk, druhy cvik je na chrbatiku, nozky spustene, hlavka otocena na jednu stranu, rucka v pravom uhle - cvik na brusne svalstvo.

Mne sa zda, ze je to uz OK, na brusku drzime hlavku vzpriamene, vobec nam ju uz netaha do strany, hlavku otaca na obe strany bez problemov - lenze ma oblubenu len jednu stranu, nedajboze mu chcem ja na silu otocit hlavu!, pri paseni barankov drzi obe rucky pri tele - predtym sa nam jedna rucka smykala dopredu. Ale ze vraj ma oslabene svalstvo na jednej strane krku. V pondelok idem na rhb, uvidime co nam povedia.

pipatko
8. kvě 2010

Pocula som, ze vraj sa da s dietatom cvicit aj vo vode, vo vani v rehabilitacnom centre, pripadne v nemocnici. Vie niekto o tom nieco blizsie?

lukza
9. kvě 2010

Holky prosím mám dotaz cvičíme že malí víc upřednostnuje levou stranu ale dneksa poprvé si chytnul hračku co jsem mu držela nad hlavičkou vždycky kní dal jen pěstičky a bochal do ní ,ale dneksa už u ní otevřel pěstičku a chytnul jí ale je mi divné že to udělal pavou rukou já myslela že když upřednostnuje jednu stranu tak aji v chytání jsem s toho jelen 😖
Jo a malí včera uplně ukázkově pásl sam si dal ručičky kam měl a držel a ani sní nechýbal 😀

lukza
9. kvě 2010

Jo holky krásný den matek přeji

sisipetka
9. kvě 2010

ahojky,
tak my ked cvicime, tak tiez nesledujeme cas, ale reakciu na podnet, ktory cvikom davame. Mam pockat aspon 3-4 reakcie a potom ist na druhu stranu.
S tym placom je to rozne, zavisi od nalady - niekedy place este predtym ako ho stihnem zafixovat a niekedy sa rozplace az na konci ked mu je velmi dlho. Myslim si, ze to je rozne a zavisi aj od pohody dietatka.
Lukza s tym spankom to je rozne, kedze cvicite len chvilu, tak si myslim, ze to na spanok vplyv nemoze mat....skor je to u neho taka prvotna vzrusivost spojena s unavou a vtedy moze byt podrazdeny.
My sme to tak mali a dlho sme bojovali so spankom, potom sme si dali tyzden pauzu a teraz cvicime uz 3 tyzdne bez prestavky a sme ok 😉
Cvik na chrbte u nas moc nezabera .... teda je to lepsie ako na zaciatku, ale este stale nie vzdy drzi nozky hned hore...skor mu musim pomahat, ze mu este aj kolienko taham k telicku a sledujem, ci zapaja svaly na zadocku a snazi sa ho nadvihnut takym stahom....cvik na boku nam uz ide super a oproti zaciatku sa krasne zlepsila praca ruciciek do rotacie a otvaranie zapasti....
Tento tyzden od utorka mame pauzu, kedze mame druhu varku hexy + rotavirusov...som zvedava, ci ho to nejako nastartuje k vykonom, ked tu uz skusenejsie mamicky a deticky s tym mali pozitivne skusenosti a dietky v pauze urobili krasne pokroky 🙂
Pekny dnik este zelame 😵

chichimera
12. kvě 2010

ahoj holky,

moc prosim o radu. Vcera jsem se synem Misankem (4 mesice) byla poprve na rhb. Cvicime take vojtovku, ale jen lehkou stimulaci na mici - v poloze na brisku a na boku. Zatim zadne reflexni body nemackame. Zajimalo by me, zda nektera z vas cvici take vojtovku na mici. Mam pocit, ze se nam to zatim moc nedari a rada bych si vymenila zkusenosti 🙂 My mame jen lehkou predilekci hlavicky a zaklon, proto se zacalo jen s touto lehkou stimulaci... diky za jakekoliv info