Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
12. kvě 2010

Ahojky holky tak máme další cvik v leže na boku u kterého malí teda řval jak tur až mě ho bylo líto a říkala sem doktorce že začal víc používat tu druhou stranu tak se divily aji před ní měl tu hlavičku víc na tu druhou udajně co používá mín a chytal hračky taky do ruky co mín používá hodně se divila.no sem zvědavá jak nám doma pujde to cvičení u tohoto mě ho bylo opravdu líto jo a budu mít dohromady 3cviky.

betelgeuzz
12. kvě 2010

Chichimera, ještě jsem neslyšela o vojtovce, kde se body nemačkají. Podle mě je na tom vojtovka založená. Myslím, že jde spíš o nějaké jiné cvičení, než je vojtovka.
Lukza, tak ať to jde a Lukášek si rychle zvykne na nový cvik.

sisipetka
12. kvě 2010

Chichimera, aj ja si myslim, ze to je len "gymnastika" pre upravu "drobnych chybiciek krasy", nakolko pri vojtovke mackanie urciteho bodu je vlastne spustanie pozadovaneho reflexu. Dietatko po stimulacii konkretneho bodu dostava do mozocku nejaky podnet, na zaklade ktoreho prichadza vypoved - teda urcity pohyb, ktory vykona (pisem tak laicky, nie som odbornik 😉 )

Lukza, no aj ja som ostala dost vykolajena pri tom cviceni na boku, lebo tiez plakal ako tur. Ale zvykla som si, ved to robim pre neho. A dokonca sa nam niekedy podari plakat menej. A presne ako u vas, aj my sme mali slabsiu stranu - u nas lavu - a teraz viac zabera na lavu stranu, pricom prava bola vzdy lepsia - aj fyzio sa cudovala 😎

lukza
12. kvě 2010

Sisipetka díky za uklidnění že někdy bude plakat mín protože co dneska bylo to sem snad začila jen když malého bytáhly s bříška takový hrozný pláč.my víc používaly levou stranu a najednou vše dělá pravou i chytnul hračku prvně do pravé ruky a levou k tomu dá ale neotevře ještě pěstičku a jak jsem psala přitom jsme tam šly že víc používá levou stranu.ale díky za uklidnění jsem ráda že tyto stránky sou a člověk aspon ví že v tom není sám díky nevíte co muže být ten další cvik zdá se mi že říkala že bude na bříšku ale nejsem si jistá

betelgeuzz
12. kvě 2010

Lukza, když jsme dostaly ten cvik na boku, tak to byl taky řev. Ale postupně si zvykla, stejně jako na ten prvý. My jsme jako třetí dostaly cvik na bříšku, teď už dlouho cvičíme tyhle 3 cviky. Mmich nevíte někdo, kolik těch cviků je?

lukza
12. kvě 2010

Betelgeuzz taky díky za uklidnění a my budem mít jen tyto 3cviky a nechci kecat ale není těch cviku 7-8?něco se mi zdá že to říkala ale abych to nepopletla třeba to bude někdo vědět přesně

sisipetka
12. kvě 2010

No nas caka ako 3 cvik, cvik na brusku - podpora plazenia.....ale vraj mame cas, netreba to prehanat. Mame velmi fajn rhb a nejako viac cvikov asi riesit nebudeme. Skor si myslim, ze ked jeden zacne zaberat a pomoze, tak sa vypusti a da sa dalsi, resp. obmeneny na podporu dalsej motoriky.
A u nas bola prava rucka fajn, aj sa natahoval za hrackou, ked bol na brusku...a teraz vsetko natahuje lavou ruckou a prava len tak oddychuje ...no bezim, budi sa mi maly na balkone ...

chichimera
12. kvě 2010

ahoj,

diky za odpovedi, je to jen lehka stimulace, asi se o vojtovku zatim nejedna.. diky moc za rady 🙂

mir09
12. kvě 2010

ahojte, neviete mi niekto poradit ? dnes sme boli prvy krat na rehabilitacii a tiez mame jednu stranu slabsiu, tak by sme mali doma cvicit prave ten cvik na boku, len neviem ci som si ho dobre zapamatala, nie je niekde nejake video alebo aspon foto na nete ? dakujem velmi pekne za info

sisipetka
12. kvě 2010

Mir09, uz viackrat tu kocky rozoberali, ze moc obrazkov a popisov k tomu nie je. Ale ja som minule nasla cez youtoob nejake videa, ako tam cvicia vojtovku...tak pripadne skus to. A myslim, ze aj nejaka knizka existuje, ale nam sa ju nepodarilo zohnat - mali vypredane.

pepri
13. kvě 2010

ahojte baby.. mozem sa k vam pridat? je priam neludske vas docitat... my mame s malinkym takisto problemi, mal este v brusku zlezanu ani keby jednu stranu, tak musime cvicit a cvicit... lebo hlavickou sice otaca ale obcas ju tak ma na boku..

lukza
13. kvě 2010

Holky mužu se zeptat cvičíte doma s prckama uplně nahýma nevím zda nedělám špatně že mu nechám bodýčko ale je bez pleny cvik na zádech mu to bodýčko uplně vyhrnu ale nechám a cvik na boku mu ho nechám ale je rozeplné mě totiž připadne že se líp cítí než když je nahý jo a je možné že mi ten cvik na boku lépe snáší než ten na zádech na tom boku hned zapojuje vše co má jednu nožičku vzadu do jakkdyž mističky druhou dělá kroky dopředu zvedne hlavičku a otevírá pěstičku takže si myslím že to dělám dobře a na těch zádech trvá než dá ručenku do pravého uhlu a otevře pěstičku

blueapple
13. kvě 2010

lukza : miminka by měla být nahatá, prý pak nic neomezuje jejich tělíčka, nic je nerozptyluje a soustředí se jen na cvičení. Já osobně to ale na 100 % nedodržuju, cvičím jako Ty. 😝

lukza
13. kvě 2010

Blueapple děkuji vidíš to mě nenapadlo že se nesoustředí ,ale když on se líp cítí a tím pádem skoro vubec nepláče ráno jsem cvičila když byl uplně nahý a to byl teda vyrvál a další cvičení sem mu nechala bodýčko a v pohodě jen natahoval ale ustál to no nic budu cvičit i nadále v bodýčku ale samozřejmně rehabilitační to neví 😲

blueapple
13. kvě 2010

pokud při cvičení dělá, co má, tak bych to dělala jako Ty. Nemá smysl se přísně držet předpisů...každé mimi je jiné, některému to může vyhovovat jinak. 🙂

lukza
13. kvě 2010

Blueapple jj budu cvičit tak jak to mám osvětčené a mám ještě jeden dotaz stalo se vám tady některé že mě malí krásně už vískal byl užasný a jak sjme začaly cviči tak přestal vískat směje se jak dřív ale už nevíská ani se o to nesnaží ☹ a je to škoda bylo to suorové a aji když vískl tak měl s toho takovou radost že to vyšlo z něho že to pak dělal furt dokula a strašně se tomu chlámal.

taniba
13. kvě 2010

Ahoj Lukza,ak máš rehab.matrac,skús ho nahriať fénom.Trošku to spríjemní tortúru cvičenia.

niva82
13. kvě 2010

ahoj, mam 5-ti měsíční holčičku a rhb máme dá se říci předepsanou "preventivně"... malá zvládá všechno co má i bez cvičení. zatím cvičíme na bříšku. nevíte co bude následovat dál? rhb totiž máme slíbenou do tý doby než malá začně chodit.

pici
13. kvě 2010

cvicite s babatkami len doma? alebo chodite niekam na nejake cvicenia vojtovej metody?

lukza
13. kvě 2010

Taniba cvičím s malím na dece 😢 nic jiného nemám
Pici chodíme na rehabky kde nás naučí cvik a cvičíme doma každý den a na rehabku chodím jednou týdně a časem budu jendou za 14dní.

niva82
13. kvě 2010

chodím tak cca jednou za deset dnů na rhb jinak cvičíme doma. malá je na posteli a já u toho klečím na zemi.

sisipetka
14. kvě 2010

Pici, aj my cvicime doma v kuchyni na stole a doteraz sme chodili 3x tyzdenne na rhb. Teraz uz len 2x a po kontrole uvidime, kolko nam daju. Ale priznam sa, aj ked to cestovanie zabera dost casu, tak mi vyhovuje, ked ho "lame" niekto iny 😅

pici
14. kvě 2010

pytala som sa len kvoli tomu, ze znama musi s malou cvicit, a hladala niekde rehabilitacie. uz sme nasli. dakujem.

rohacka
14. kvě 2010

Kym bol Kubko mensi, ja som cvicila po tom, ako som trochu nahriala miestnost ohrievacom - takym, co fuka teply vzduch, bola to pomerne mala investicia, ale urcite sprijemnilo cvicenie.

pipatko
14. kvě 2010

Baby, ako dlho u vas trva cvicenie na rhb? Pretoze my sme boli na rhb v Nitre, tam to trvalo asi 20 min, sestricka s malym cvicila, ukazala mi cviky, ktore s nim mam cvicit doma, cvicila s nim nie len vojtovku a chodili sme tam dva krat do tyzdna. Teraz sme sa prestahovali do Kosic, boli sme na cviceni, ktore trvalo 3 minuty, spravila s nim jeden cvik, ktory s nim cvicim aj doma a objednala nas skoro az o dva tyzdne.

lukza
14. kvě 2010

Pipatko my většinou na rehabce jsme tak 45-55min.nejdřív si s malím povídá pak zkouší jaké udělal pokroky pak ukáže cvik já zopakuji a nakonec řekne kdy máme další náštěvu

pipatko
14. kvě 2010

Košičanky, neviete mi poradit, kde v Košiciach sa da cvicit Vojtovka?

monnaa
15. kvě 2010

Ahojte, dlhšie som tu nebola a nestačím čítať dozadu , toľko ste toho popísali !
pipatko- my sme na rhb cca 30 minút, sestrička pozrie, či ja cvičím dobre, zhodnotí motoriku, podľa toho dá ďalší cvik, alebo upraví tie preedchádzajúce. 3 minúty je podla mňa dosť málo 😒

lukza- k tej zmene správania tvojho malého - neboli ste náhodou na očkovaní ? Čítala som, že po očkovaní môže dieťa prestať na určitý čas rozprávať, resp. žvatlať. Aj môj malý keď bol vo veku tvojho syna, "rozprával "- gi-gi , no a po očkovaní na dlhú dobu prestal :( .To nie že by som bola nejakým odporcom očkovania, ale v poslednej dobe študujem jeho nežiadúce účinky, lebo nám sa motorika spomalila práve po očkovaní.

My cvičíme jeden cvik ( na chrbátiku ) na zemi na deke, lebo na stole som ho už nemohla udržať. Na zemi mu ručičky a hlavičku fixujem stehnami . Ďalšie cviky ( na boku a brušku ) cvičím na stole, na ktorom mám ešte matrac kvôli výške. Tiež vyhrievam pred cvičením stôl takým vyhrievačom. Malý je úplne nahý a bez cumlíka a hračiek pri cvičení.

lukza
15. kvě 2010

Monnaa jj byly jsme minulí týden na očkování a hned 3den na to na cvičení tak sem to výskání přirovnala k tomu cvičení to mě vubec nenapadlo že by to mohlo být očkováním.no včera opět začal krásně výskat má obrovskou radost 😀 a díky moc za info jsi hodná

sisipetka
15. kvě 2010

Lukza, aj my sme boli na ockovani a maly nam predtym pekne kvakotal a potom na par dni stichol - teraz opat pokeca, hlavne o 4tej rano 😅 😵
Nam rhb tiez trva cca 30 minut a presne ako pisu kocky, pozrie sa na motoriku, porozpravame sa co nam ide a co nie a potom cvici ona.
Pekny podvecer vsetkym cviciacim maminkam i detickam 😉