Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lojzina
30. čer 2010

jo a zitra muzeme konecne ockovat 🙂

lukza
30. čer 2010

@lollipops my máme cvik na boku že leží na boku já tlačím na ramínko směr dolu a odsebe a on zvedá hlavičku u toho a pak tlačím pánev směr k sobě a ten cvik je na to aby držel hlavičku trénuje svaly a pak břišní svaly protože ho to mutí dávat ti odpor a naučí se krásně otáčet protože bude mít i boční svaly na bříšku tak mě to bylo řečeno.

@lojzina je mě líto že jste nedopadly uplně nejlíp a jaký cvik vám přidala? my jdeme zítra taky na očkovaní to zase bude chudátko mít druhý den horečku 😲

Holky dneska jak je to strašné horko tak sem cvičila jen jendou snad to nevadí a zítra máme očkovaní tak mu dám 4dni voraz
jo a musím se pochlubit že už mě Luky každý den ukazuje otočení na bříško 🙂))

lojzina
30. čer 2010

@lukza lezi na brisku,je to neco jako to refl.lezeni,akorat ze nema nozicku dolu pres okraj stolu ale celej na stole je,ja mu zebrama pritlacim hlavicku,jednou rukou drzim rucicku a do krize nohu,no byla to sila jak sme to dnes poprve cvicili,rval hodne teda...No a nam se prave nekdy stane ze ,,nestihame " 4krat za den cvicit,znas to,nejkam se jede,pak treba spi a tak,a jedno cviceni vynechame.nestava se to casto,ale ptaa sem se na to a rikala dr ze nee,ze jinak to nema smysl,at se snazim to stihat,co nespravime do roka tak pak uz pujde hur 😒 .takze cviceni bude na 1.miste.Proste aspon 4 krat,pak to ma smysl.

ralanka
30. čer 2010

@lojzina aj my máme tie cviky čo máte vy ten na boku by mal zdvihnúť hlavičku ale ju aj natočiť smerom k tej dolnej ruke akože na pretočenie že sa vlastne celý akoby chcel vytočiť na tú stranu a to sa mu tým pomáha na lepšie pretáčanie. A ten civk na brušku my máme s jednou nohou volnou teda mimo stola akoby ňou chcel zabrať je to tá noha kde sa vlastne dáva aj ruka vpred aby otváral pršteky a snažil sa potiahnuť dopredu ale s tou nohou takto to majú asi len deti ktoré si prekrižujú nohy lebo náš áno ale neviem čo si o tom myslieť pretože neurologička a aj obv. lekárka povedala že pokiaľ si ich dokáže rozpliesť sám že neplače a treba mu pomôcť že to nie je problém ale rehab. povedala že nemá krížiť tak neviem 😒
no a áš malý už zas postupuje dalej už dvíha zadoček do hora a vystiera nohy a už sa mu aj párkrát podarilo že si ich podsunul pod seba ale obe naraz a nevedel že aj ruky majú isť dopredu tak rovno ústočkami na žinenku 😀 😀 😀 ale bol podarený ako sa snaží ísť dopredu a nie plaziť sa dozadu 😀 😀 😀
@lukza a len 4 dni volno po očkovaní nám na rhb povedali min. 10dní necvičiť

lojzina
30. čer 2010

nam rekla necvicit 3 dny 😲

ralanka
30. čer 2010

no toto je náš lezúň

ralanka
30. čer 2010

naozaj sto doktorov sto názorov 😒

lojzina
30. čer 2010

@ralanka asi tak.... 😒

lojzina
30. čer 2010

@ralanka jee to je hezka fotecka 🙂

beautynka
30. čer 2010

Lukza - to je krásné jak ti Lukášek ukazuje otáčení na bříško 😵 , Rudík se poprvé obrátil dnes 😵 to bylo radosti.

No a ty flíčky na nožičkách po té rhb nám zmizely až včera (po týdnu), dr. se bála aby to nebyl meningokok, ale nebyl

Máme teď spoustu nových cviků, ale jeden nám nejde a to už šel docela dobře, nevím čím to, že ho nechce dělat při tom ani u něj neplakal - leží na zádech a jednu ruku má podél těla a hlavičku na straně tu mu přidržuju a druhá ruka je v pravém úuhlu a mačkám mu bod pod lopatkou a v lokti, nejdřív mu to nevadilo a teď prostě tu hlavu neotoží a neotočí, tak to s ním necvičím snad to nevadí..
Jo a my jsme cvičily hned druhý den po očkování i jsme byly na rhb a nic se nestalo, ptala jsem se i dr. a na rhb a prý to nevadí, ale je asi taky fakt , že jsme po očkování neměli vůbec teplotu, ani zvýšenou

beautynka
30. čer 2010

@ralanka krásná fotečka 😵

sisi27
30. čer 2010

Ahojky, my máme asi stejný cvik jako Lolipops, ale tuším, že říkala držet dolní nožku skrčenou - tu co má na podložce, jsem z toho jelen, zítra asi budu muset zavolat na rhb a poradit se aspoň po tel. Ale taky by měl právě zvedat hlavičku a jakoby jí otáčet, a prý by to mělo pomoct, aby se neobracel tím záklonem 😒

sisi27
30. čer 2010

Ralanka - jééé, nádherná fotečka, to je šikula

sisi27
30. čer 2010

Beautynka - gratulace k prvnímu přetočení, to je nádhera 😵

beautynka
30. čer 2010

Jé já to napsala špatně, u toho cviku samozřejmě leží na bříško ne na zádech.

lullka30
30. čer 2010

Ahoj, Luky sa nám konečne rozliezol ( pred 2.týžnami sa pokusil 1x, potom 10.dni nič a teraz vo štvrtok už na to nabehol v pohode) a na rehabke mi ten moj optimizmus hned zchladila, že niektorým detom sa stáva, že po nejako čase prestanu liezt....ja len dufam, že nič také sa konat nebude a že s vojtom nadobro skončíme 🙂
inak skoro stále už stojí, takže som zrušila ohrádku, aby nebol nalepený na tých tyčiach celý den a radšej trenoval lezenie

lukza
1. črc 2010

@ralanka hezká fotečka.🙂)

@lullka30 moooc gratuluji k lezení mám radost svámy.

Holky k tomu očkovaní mě řekla rehabilitační necvičit jen 24hodin 😠 ale nejsem teda trubka 1druhý den vždy prospí v horečce a vím že to očkovaní je záhul pro to tělíčko tak sem si sama stanovily že aspon 4dni nebudu cvičit však to nemusí rehabilitační vědět že jo 😀 .
@beautynka gratuluji k otočení.my tenkrát ty hlíčky taky měly s rehabky nevím proč ale bylo to po rehabce kdy u toho malý strašně moc plakal až se pomaůu zalikal.

Musím běžet ratolest se zbouzí tak se napapame a vyrážíme na očkovaní 😖

beautynka
1. črc 2010

@lukza tak ať Lukášek nemá po očkování velkou teplotu.
My jsme neměli ani zvýšenou ani nebyl unavený, proto jsem s ním hned druhý den cvičila.
Další rhb máme až za 14 dní, doufám, že Rudík nebude zase tak řvát jak minule.

lukza
1. črc 2010

@beautynka držím palečky aby to bylo příště bez řevu mám se to stalo jen jendou takový šílený řev ale to bylo tím že byl unavený tedka už se objednávám tak že vypočítám aby byl právě vyspaný a pak cvičíme s usměvem takže chodíme okolo 10:30-11hod cvičit to akorát přijedu s kočárkem a zbouzí se.
My minule měly reakci 38,5 teplotu po odečtu a to měl naočkované hexu a prevenar 7 tedka má opět hexu ale prevenar 13

betelgeuzz
1. črc 2010

Mně zase říkala rehabka, že necvičit v den očkování + 3 dny, vlastně v době, kdy hrozí ty teploty. Lukza, proč vám očkuje hexu a prevenar zaráz? Mně příjde šetrnější pro tělo očkovat to po 14 dnech, což je druhý model očkování.

musím se pochlubit, právě jsme přišly z rehabky, od minula jsme cvičily cvik na boku a břichu jen na jednu stranu, která byla slabší. Dneska prý už cvičila obě strany krásně, může to být výsledek cvičení, ale i toho, že se rozlozila a musí zapojovat obě strany stejně. Jestli chci, můžu přestat cvičit, nebo počkat do 21., kdy máme kontrolu na neuru a posvětí mi to doktorka. Už minule to slibovala. V sobotu odjíždíme na dovču, tak tam určitě cvičit nebudu, ať neruším sousedy. A jedna fotečka

betelgeuzz
1. črc 2010

Místo přidat fotku jsem zmáčkla odeslat 😠

betelgeuzz
1. črc 2010

Jinak gratuluji všem k pokrokům, ať to jde tak dál. 🙂

lukza
1. črc 2010

@betelgeuzz krásná fotečka je krasavec a šikula🙂))
u nás se to píchá zarás a po jedné stránce sem ráda prý je to sice záhul pro tělíčko ale zase pro mrnata lepší že si to obdijí a aspon tak nepamatují jak když se to píchá po 14dnech a aji skrz cvičení sem radči tak si dáme pár dní pauzu jen jendou do měsíce.no už je to poslední takže bude tedka už klid jo holky jaké je další očkovaní a kdy?vím že prevenar se přeočkovavá poslední vakcína mezo 1-2rokem ale je ještě něco do roku?

petka.k
2. črc 2010

ahoj všichni, zdravím i s Nikem po dlouhé době. Gratuluji všem k úspěchům a cvičícím přejeme úspěchy též 🙂 U nás vše při starém, stále bojujeme se cvikem na bříšku, ale už se nám začínají komplikovat i ostatní cviky. Nik je čím dál živější, takže v polože na zádíčkách se mi točí na bok a v poloze na boku se propíná, takže je to opravdu čím dál zajímavější. Ale co mě trápí je jeho spinkání a mám pocit, že to je právě cvičením...V noci spí hrozně neklidně, ve spánku se pořád snaží točit na bok a když mu to nejde, tak se vzbudí a je protivnej (tzn. v poslední době co dvě hoďky) a stále zvedá nožičky, takže prostě nemá klid ani ve spánku ☹ Nemáte s tím někdo zkušenosti????? Díky

petka.k
2. črc 2010

jinak nás taky očkují najednou hexu i prevenar...a máme týden pauzu ve cvičení...

lojzina
2. črc 2010

@petka.k to ja nechapu,nam rekla 3 dny...to ma jako kazdej jinak??

monnaa
2. črc 2010

@lojzina - no to že ste mesiac pozadu, nie je podľa mňa žiadna katastrofa, veď aj detičky čo nevojtujú sú často o mesiac - dva pozadu oproti tabuľkám 😉
@lukza - aj mne rhb povedala, že 1 x cvičiť nemá zmysel, i ke´d mám kamarátku, ktorá cvičila dlhú dobu len 1 x denne ( lebo nezniesla plač malej a viacej nestíhala ), no a dieťa vraj robilo pokroky....Ako písala lojzina, najlepšie je cvičiť 4x denne, resp. aspoň 3 x. No ako spomínala nedávno sisipetka ( tiež cvičila pre hypertonus ), tak vraj u hypertonikov je ideálne 2-3x , proste moc to nepreháňať 😉

No a čo sa týka toho očkovania - očkovanie je fakt obrovská záťaž pre organizmus, hlavne pre imunitný systém, ale aj centrálny nerv. systém, preto by sa nemalo po ňom cvičiť . Tie infošky kolko dní necvičiť sa dosť rôznia, tá doba je od 5-10 dní ( po očkovaní živou vakcínou ), teda v prípade Infanrixu je to polyomyelitída. Ja som necvičila 5 dní.

@petka.k - už si nepamatám kvoli čomu cvičíte ? Nie je Nik náhodou hypertonik ? Nemôže byť " prestimulovaný " ?
Ak cvičíš 4x denne, ja by som možno zredukovala na pár dní na 3x denne...ale radšej sa poraď aj so svojou rhb. A nejdú mu zúbky ?

ralanka
3. črc 2010

@monnaa máš pravdu aj my sme hypertonici a povedala nám 3x denne viac nie a po tom očkovaní ten týždeň až 10dní necvičiť
no náš šibal sa už snaží posúvať dopredu niekedy sa priplazí a niekedy obe nožičky pod seba a tak sa snaží a včera večer som sa robila že ho nevnímam a sa mužovi rozplakal oči odomňa neotrhol a že mam 😵 no taký bol zlatý chúda si asi myslel že ho nechcem už žačína hovoriť mam ale asi si ešte neuvedomuje podľa mňa že čo to znamená

monnaa
3. črc 2010

@betelgeuzz - prekrásna fotečka, vy ste teda šikovný !!!!! len tak ďalej ! 🙂

@ralanka - Matúškovi gratulujem k plazeniu, čochvíľa bude už asi loziť, však ? Aj to mam je krásne 😉 .

Ja teraz doma počúvam : ba-ba, ma-ma, ta-ta, da-da, najnovšie aj ham, no a včera sa naučil ukázať pá,pá, tak sme z toho všetci strašne vytešení, že je mentálne OK, a tú motoriku snáď niekedy doženieme 🙂

ralanka
3. črc 2010

@monna díky hej bolo to krásne 😵
no uvidíme či bude liezť lebo si nedáva nožičky pod seba skôr vypučí zadok a na rovných nohách sa potlačí dopredu alebo sa trošku priplazí v pred a zrejme sa mu už konečne tlačia zúbky lebo je dosť nervozny už od 4 mesiacov ho svrbia dasná a nič je mu vidno očný horný že sa tlačí ale že ten trvá dlho tak sa mu aj stihnú vytlačiť dolné kým výjde ten očný 😀 😀 😀
ale som šťastná že sa pohol takto dopredu len ma niekedy mrzí že aj napreik tomu že cvičíme v posledných dňoch má opäť ruky v päsť nie síce stále ale máva ich častejšie ako predtým predtým mal skôr otvorené dlane a pozoroval si ruky a teraz opäť päste tak dúfam že ked pojdeme o 2 týždne na kontrolu tak nebudem sklamaná čo mi tam povie 😒