Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

ralanka
3. črc 2010

to je super že pá pá 😵 😵 😵
podľa mňa aj deti čo Vojtovku necvičia sú na tom omnoho pozadu ako my čo cvičíme teda väčšina lebo oni sa riadia tabuľkami ktoré su cca 30 rokov a deti sa vždy rodia iné a v posledných rokoch viac hyperaktívnejšie takže sa väčšinou vymikajú ich tabuľkám

lukza
3. črc 2010

Holky mám dotaz tedka sem s malím necvičila skrz očovaní byl na něm ve čtvrtek ale tedka mě jaksi kašle rýmu ani teplotu nemá ale jen kašle mám sním cvičit já mám strach aby se mě při tom nezačal třeba kašlem dusit připadne mě že má jak se říká knedlu v krku co vy na to?
já se teda většinou snažím cvičit 3xdenně aspon a my cvičíme skrz upřednostnovaní jedné strany a skrz točení těla do C ale byly jsme na naurologii a udělal velké pokroky už jen semtam zapomene hlavičku ale hned si to uvědomý a upřednosnovaní už asi uplně vymyzelo.tak aji proto sem to cvičení tak nehrotila ale určitě cvičit budu dál protože vidím že je po tom pěkně rozhýbaný jen nevím jak tedka stím kašlem rehabilitační mě teda tenkrát říkála že se necvičí jen když se horečka tak nevím

ralanka
3. črc 2010

no neviem aký silný má ten kašeľ ale aj my kašleme a máme soplíky dokonca sme boli u DR. a predpísala mu kvapky do nosa také čierne a sirup od kašľa a tiež povedala že pokiaľ nemá horúčku čo nemá tak s ním môžem cvičiť dalej 😉

monnaa
3. črc 2010

@lukza - a ktorý štvrtok ste to boli na očkovaní, tento ? Lebo v tom prípade by som určite ešte necvičila aspoň do utorka. Inak môj Peťko mal ako 5- mesačný silnú nádchu + kašeľ, zvýšenú TT nemal, vtedy mi moja rhb doktorka povedala, že cvičiť pri tom kašli môžem. Ale mne sa on vtedy zdal taký dosť unavený z toho, tak som radšej 2 dni necvičila 😕 . Veď aj ja keď mám nádchu, tak prvé 2 -3 dni je to hrôza ten upchatý nos. A prajem skoré vyzdravenie 😉

lukza
3. črc 2010

@monnaa jj tento čtvrtek dobře nebudu po očkovaní aspon do uterý cvičit když má k tomu aji ten kašel.a přesně jak píšeš já si nedovedu sebe představit že mě někdo když kašlu morduje cvičením a Luky no unavený je takový přešlý a nevrlý a aji oslalí.

@ralanka a jak se mu cvičilo když měl ten kašel.no a my máme kašel že ho to zbouzí a spíš takový dráždivý možná to je těma horkama fakt nevím

No ale dám na svoji intuici a ještě cvičit nebudu chtěla sem teda zítra začít ale když ho slyším s postýlky jak kašle tak ještě nebudu a k tomu to očkovaní už tak se to tělíčko pere s těmyto věcmi

jinak díky moc za názory a info 😀

mima22
3. črc 2010

ahojte,
ja chodim sem tam na tuto temu tiez cvicime vojtovku
mala mi zacala vcera sama chodit tak sme stastny.
ma 17mesiacov

lukza
3. črc 2010

@mima22 strašně moooc gratuluji ke to užasné jen tak dál jááá mám takovou radost když tu některá napíše jaké dělají mimi pokroky

lullka30
3. črc 2010

gratulujem k pokrokom 🙂
Luky od dnes sedí, leze už nádherne, tak dúfam, že do 2.t končíme s vojtíkom 😉

lukza
4. črc 2010

@lullka30 moooc gratuluji 😀

Holky tak Luky chytnul do toho ještě 38teplotu tak sem byla na pohotovosti a naštěstí to vypadá že je to jen taková silná a pozdější reakce na očkovaní uff.ale chudátko má uplně skleněné očička a je bez nálady tedka spinká a ptala sem se na cvičení a říkala že dokud nebude uplně OK tak nemám vubec cvičit že tedka tělíčko bojuje s tímto a do toho cvičit by bylo špatné takže prý až uvidím že se cítí dobře tak mám začít cvičti.říkala mě že tento stav muže klidně trvat 3dni a pokud dojde prujem nebo zvracení okamžitě přijít.jinak nechodit ven zvlhšovat vzduch doma apokud bude teplota nad ¨38podávat čípky.je mně ho uplně líto s těchto vedrech ještě mít teplotu

ralanka
4. črc 2010

@lukza tak nech sa malý čím skôr uzdraví 😉 a ja som s ním cvičila aj ked mal soplíky aspon ked plakal tak mu pekne povolili a potom som mu ich odsávačkou na vysávač vysala jedným šupom 😀 😀
škoda že sa tu nedá dať aj video no malý sa nielenže plazí ale tak srandovne posúva dopredu mm prišiel včera domov z práce a ja že zavolaj na Matúša nech ide k tebe ten neveril vlastným očiam ako sa snažil a akou rýchlosťou prišiel k nemu 😵 😵 😵 som veľmi rada
a aj za iné dievčatá ktorých detičky robia skvelé pokroky naozaj vidno že sa oplatí cvičiť aj za cenu toho že vám je drobca lúto ked plače no prosto zaťať zuby vydržať a výsledky sa dostavia 😵 😵 😵 😵

lukza
4. črc 2010

@ralanka to je supr že se tak krásně plazí od kdy se vubec mají mimča plazit?mě se dneksa Luky poprvé přetočil na bříško s plínkou🙂)) aji když má tu teplotu tak to chtěl zkusit ale pást koníky teda sílu vubec neměl furt mu padala hlavička ale snažil se brouček

lollipops
4. črc 2010

Ahojte kočky.Vůbec nemám čas Vás dočíst ☹ Ale musím se v rychlosti konečně taky pochlubit.Alexek se včera začal krásně točit na jednu stranu na bok a to bez záklonu 🙂 Ten záklon občas ještě dělává ale jsem strašně moc ráda,že se dokáže pěkně přetočit na bok i bez něj.Tak já zase oknčím...Pááá 🙂

ralanka
4. črc 2010

@lollipops to je super šikovné detičky to máme darmo 😵 😀 😀 😀

ralanka
4. črc 2010

myslela som všetky detičky aby sa niekto neurazil nielen moje a lollipops 😀 😀 😀 😀

monnaa
5. črc 2010

@mima22 - no super! A vy ste boli teraz tuším na pobyte v Lužnej, nie ?

@lollipops @lullka30 - aj s vami sa teším z pokrokov ! Ach, dievčatá, keď to tu tak čítam, veď ja si tu budem zachvíľu písať sama so sebou 😀 ...ale to myslím samozrejme v dobrom, len dúfam, že tu sem občas nakuknete aj keď už nebudete cvičiť 🙂
@lukza - Lukáškovi prajem čo najskoršie vyzdravenie, chudáčik maličký ☹ , no aspoň má od cvičenia chvíľu pokoj. Inak baby tu písali dávnejšie, že keď má dieťa pauzu v cvičení, napr. po očkovaní, vačšinou spraví za ten čas nejaký pokrok.
A k tomu plazeniu, mne rhb spomínala, že norma na plazenie je 7. mesiacov, tak to máte ešte kopu času 😉

ralanka
5. črc 2010

@monnaa neboj sa nás sa tak rýchlo nezbavíš 😀 😀 😀 😀 nemusíš sa báť že by si trpela samopísaním 😀 😀 😀 😀

lukza
5. črc 2010

@lollipops tak to moooc gratuluji jen tak dál🙂))

@monnaa Ahooojky jak vám jde cvičení?no to jsem zvědavá zda udělá nějaký pokrok zatím se mě přetal točit na bříško ale to bylo asi tou teplotou jinak teplota není ale určitě ten kašel není ze suchého vzduchu jak mě tvrdila protože v noci kašlal uplně takovým tým hlenovytým až se mě mále stoho udusil a poblinkal sice teplotu nemáme ale určitě cvičit ještě nebudu když má zanečené prudušky to by se mu přece špatně u toho dýchalo.no snad se nic nezanedbá.
Holky jaké máte počasí u nác je konečně dneska pod mrakem sice dusno ale hned je doma lepší vzdoušek.

lukza
5. črc 2010

@monnaa a to se neboj my že tu budeš sama my máme ještě na 2měsíce jisté cvičení a pak se uvidí 😀

mima22
5. črc 2010

@monnaa ahoj.
ano mi sme boli v luznej a prisli sme domov a po tyzdni sa uz pusta pekne sama.
a zajtra idem s malou akurat do nemocnice na kramare idu Natalke vyberat mandle,

lukza
5. črc 2010

@mima22 ty jo mandle a nosní nebo krční hlavně to tam zvládněte at je brzo fit beruška

mima22
5. črc 2010

nosne manlde

lullka30
7. črc 2010

AHoj, dnes sme boli s Lukym na rehabilitácii, som sa tešila, že nás pochváli, že sedí a ona hned, že pri tom sedení ma hodne celé telíčko skrútené do lavej strany, takže cvičíme stále ďalej, ale ja som už z toho nejaká unavená a najradšej by som sa na to vykašlala

ralanka
7. črc 2010

v 7 mesiacoch sedieť a čo by ešte chcela viac podľa vývoja by si malo dieťa sadnúť v 8 mesiaci a aj to nie je vždy pravidlom podľa toho ako ono uzná za vhodné že sa samo posadí a zbytočne ho nepodkladať niektoré ich názory sú ozaj mimo a potom človeka iba rozladia 😠 😒
Aj naša psychologička ked sme boli na pobyte bola divná sa ma pýtala vtedy mal 5,5 mesiaca či sa hrá s kockami a či si búcha jedno o druhú som mala sto chutí jej povedať že stavia hrady 😠 😠

lukza
7. črc 2010

@lullka30 ty jo já mám opravdu pocit že jak jednou začne člověk cvičit tak hned tak nepoustí furt někde něco vidí ale přece každé dítko nemuže být tabulkové a sedět plazit se lozit chodit uplně podle pravídka 😖
a ber že je jen na tobě zda budeš stále intenzivně cvičit a nebo jen už jen tak na protažení ,

@ralanka tak to je husté to chtěl po mimču 5,5měsíce jo 😠

sisipetka
7. črc 2010

ahojky kocky,
idem vas pozdravit a sem tam nakuknem ako sa vam pekne dari 😉
@mima22 - no gratulujem k pokroku, vidno, ze to Natalke naozaj pomaha a drzime palceky k tym mandliam.
@monnaa - kedy idete do Luznej? Nezrusila si to? MY ideme na kontrolu 21.7. - dopludnia, budete tam este? Takto som sa tam na chvilu stretla i s mimou22 a pokecali sme. Malu ma krasnu 😉
@ralanka - tak takej dr. by som asi dilpom zobrala 😠
@lullka30 - oni si vzdy nieco najdu, proste riadia sa tabulkami a s tym bohuzial nic nezmozeme. A plne ta chapem, ze by si to najradsej zbalila. My sice teraz necvicime, o 2 t mame kontrolu na rhb, ze ako sa vyvijame dalej a pevne verim, ze sa k tomu nevratime. Plazit este neplazime, ale zacal cuvat....tak hadam dovtedy to nejako rozplazi a ukazkovo im to tam predvedie - alebo radsej nie, lebo si na nom nieco najdu 😅 😝

monnaa
7. črc 2010

ahoj @sisipetka , no super, že si nakukla 😉 , v Lužnej budeme od 11.7. do 23.7., takže by sme sa mohli stretnúť, bola by som veľmi rada ! Nakoniec som to nezrušila, ja už totiž potrebujeme trošku zmenu, som tiež unavená z cvičenia, a tam ideme celá rodinka, tak to bude ako dovolenka, a hlavne sa vytešujem že nebudem musieť variť 2 týždne 😀 . Inak podľa mňa sa začne Christanko zachvíľu plaziť, ke´d už cúva.
@ralanka - v 5,5 mesiaci búchať o seba kocky ??? No tak to je sila....a to ako ročný má už pravdepodobne recitovať básničky a počítať do 10 ?
@lullka30 - no tak to ťa asi nepotešili, čo ? Ale mne sa to zdá teda skoro, aby v 7. mesiacoch už dieťa pevne sedelo, veď ako píše ralanka, norma je tých 8. mesiacov. A plne ťa chápem, že si už unavená, momentálne mám podobné pocity. Malý bol posledný týždeň nachladnutý a kašlal, tak som mu dala 3 dni pauzu v cvičení ( i keď namal zvýšenú TT ), ale ja som už fakt nevládala, s ním je to boj v poslednej dobe....
@lukza - ako sa má Lukáško:? Už je zdravý ?

Dnes sme boli na rhb znova pochválení 🙂 , vraj po dlhšej stagnácii postupne dobiehame rovesníkov, teraz už zaostávame len 2 mesiace, predtým to bolo 4-5 mesiacov. Tak ma to znova naštartovalo 🙂

ralanka
8. črc 2010

no ona si asi myslí že v jednom roku jej porozpráva zážitky z leta 😀 😀 😀 😀 😀

lullka30
8. črc 2010

AHoj, musím to uviest na správnu mieru 😉 - na rehabke Lukyho síce pochválila, lebo behom června si začal stupat, liezt a aj sediet, ale ona ho hned vždy zkukne tým jej profesionálnym okom a hladá samé chyby.
Ja viem, že je to jej práca, že vlastne kvoli tomu k nej chodíme, ale ma unavuje, že cvicíme už pol roka a s každým pokrokom dufam, že už bude koniec.......
Cvičenie sme vlastne začali kvoli silnej predilekci do prava,rehabka povedala, že by sme s cvičením mohli skončit, ked sa začne plazit, či liezt
samozrejme pri plazení používal na odražanie iba pravu ruku, tak sme čakali na lezenie ( medzitým si začal Luky stupat) ktoré mu ide fakt super a nakoniec sa teda začal sám posadzovat, ale s tým uklonom do lava
ja som od nej nainfikovaná a stále hladám chyby na každom pohybe 😒
najradšej by som s tým už sekla, lebo Luky skoro vobec nespolupracuje pri cvičení ( stále máme cvik na zádech, břichu a boku) ale zase sa bojím, aby nemal neskoršie problémy
na druhej strane si hovorím, že niekedy sa vobec necvičilo a tie nezrovnalosti, či nejaké pohybové chybičky sa dokázali časom samé zrovnat
tak fakt neviem.... 😒