Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lukza
11. srp 2010

@petronelas já dokud neměla cvik na bříšku tak jsme cvičily v rozeplém bodyčku bez pleny ale jak je aji cvik na břišku tak už to nejde takže nazí a je to s pláčem v bodyčku se cítil lépe

petronelas
11. srp 2010

co bude ještě těžší než tenhle cvik?
A proč to cvičíte vy holky?
@lojzina tak my máme ručičky silné,udrží se na nich krásně,nebo jak ty jsi poznala že ani ručičky nemá silné?

petronelas
11. srp 2010

@lukza nenene,,,,to vůbec neznamená že se umí přetáčet!!!!
To dělal třeba 10krát perfektně pořád a pak zlom a nic.
No chce to podle mně cvičit a nezanedbat to,ale to mi nějak nedošlo 😒

@lojzina tak já budu tak yjenom v bodýčku a plínu dole?nebo taky v plíně

lojzina
11. srp 2010

@petronelas no ty bud v cem chces,malymu nech body a i plinu,aspon tak to delam ja a v poho 😀

petronelas
11. srp 2010

@lojzina ježiši co jsem to napsala???to je sranda...hezky si to napsala 😀 😀 😀

lojzina
11. srp 2010

@petronelas jj,sou i tezsi cviky,a vzdy se ten den zacina od nejtezsiho,vics,no my mame zlom.klic.kost-uz teda srostla,prerusenej nebo mozna jen narusenej nerv v zapesti-to vse pri porodu-zustal v por.cestach a zatahli ho za rucucku,a posl.vec je ta hypotonie-to se me nezdal hned jak sme dojeli dom,a v necelym, mesici nam neurol.rekla ze ma teda i tu hypotonii....nekdy je jak hadrova panenka,kdyz ho treba zvednu,ale na rucickach s edrzi.úpry vsechny 3 veci co mame spolu souvisi.

petronelas
11. srp 2010

@lojzina jejda,chudáček,máte toho taky dost.Tak to jsi měla těžký porod asi,že?
Chudáček malinkeeeeeeeeeej ☹

petronelas
11. srp 2010

Za jak dlouho ta metoda pomůže a na co je vůbec ten cvik co cvičíme my?

kvetik
11. srp 2010

ahoj, pacesova - sama se o to zajimam, protoze mame ted jinou rehab. sestru, kazda to samozrejme cvici jinak, a jsme z toho rozpaciti, tak si rikam, ze bychom treba v tom olomouci ziskat jejich nazor a jednou jsem prave cetla,ze tam nekdo tady odtud byl,ale nevim kdo...

lojzina
11. srp 2010

@petronelas ani ne tak tezkej,spis rychlovka-rupla voda a za necely 3 hodky byl venku-jenze kazda mince ma 2 strany,ze... ☹ .no my budem cvicit minim.do roku,resp.do chozeni,a pak s euvidi,co vycvicis do roka,to bude.pak uz to jde pomaleji.vy cvicite je n s tim bodem pod bradavkou?ten je tusim na nozicky a zada,mel by u nej nozky zvedat nahoru.My mame 3 cviky-a cvicime 4krat denne

kvetik
11. srp 2010

my se taky neplazime....ale pocitam s tim, ze na vse bude trvat...brisko neni neoblibena poloha, takze se dost casto hned pretaci na zadicka

lojzina
11. srp 2010

je ale fakt ze nekt.neurolozky maji prisnejsi metr,jak dite neco nedela tak uz je to spatne,ale ne vzdy je to uplna tragedie..

petronelas
11. srp 2010

Tak pro dnešek budu končit,zatím se mějte,jdu se věnovat Adámkovi

lojzina
11. srp 2010

@kvetik to pujde,verim tomu ze to cviceni pomuze 😉

lojzina
11. srp 2010

@petronelas ahoj..

irsina83
11. srp 2010

ahojte, aj my cvicime vojtovku 4x denne, mam predcasne narodenu dcerku v 33tt.

lukza
11. srp 2010

@petronelas takže když se mě Luky už přes měsíc točí na bříško skoro furt až mě to kolikrát leze krkem že když přebalujem oblíkáme chce furt jen na bříško tak sem myslela že to už nezapomene,ale počkej mě rehabilitační říkala že jak to jendou dělá tak žu to umí a nezapomene to mě se Luky přestal přetáček když měl zánět v oušku a měl ATB a já s toho byla špatná a rehabilitační říkala že to nevadí že to umí ale ty nemoc ho hodily z 5 a je pravda že po týdnu dobrání ATB opět začal a ještě víc.

@lojzina u nás neuroložka jede uplně přesně podle tabulek nedá malému ani třeba týden navíc naposled jsme tam byly v 4měsíci a říkala že už má pást na natažených rukách dopředu no a on to začal dělat hned pár dní po tom ale když něco dělá navíc co ještě nemusí tak řekne že to dělat nemusí at to ještě nedělá jak kdybych mu to mohla zakázat,ale jinak je suprová užasná k Lukymu a věří co rodiče řeknou když to mimi nepředvede

lojzina
11. srp 2010

@lukza ta nase taky podle tabulek,zatim sem s ni mela tu cest 2 krat,no a jdem k ni tusim za mesic na kontrolu,je ale pravda ze sem se toho od ni moc nedovedela,clovek musi patrat po netu a tak,aby vubec vedel o co go 😒

lukza
11. srp 2010

@lojzina já nesnáším ty jejich tabulky chtějí aby miča byla všechna stejná vím že jsou potřeba aby byly v obraze ale podle mého každé mimi má svoje tempo my u tíé naší byly taky zatím dvakrát a tedka jdeme opět za 14 dní tak se zvědavá co mě zase na tabulce ukáže beztak že má být už na 4 😲

lojzina
11. srp 2010

@lukza jako ja chapu ze od neceho s eodrazit musi,z neceho vychazet,ze...ale jak rikas kazde dite je jine.Proste bych rekla ze je vic hlidaj.

lojzina
11. srp 2010

@lukza Jak casto cvicite?a cvicis jen ty nebo te nekdo zastoupi?

lojzina
11. srp 2010

😉 @irsina83 ahoj,a jak to zvladate celkove? 😉

lojzina
11. srp 2010

@petronelas muzes zajit na Kojence-a pak na Centralni hypotonicky syndrom,je tam hooodne zajimavyho 😉

lukza
11. srp 2010

@lojzina cvičíme 4xdenně a cvičím jen já ze začátku aji moje mamka ale prostě nejradči si cvičím sama mám totiž pocit když cvičí někdo jiný že mu ubližuje 😲 vím že to tamnení ale tenm pláč pak huře snáším.ale zvládáme jen tam 3xdenně cvičit,ale popravdě třeba tedka jsme měly ze soboty na neděly náštěvu a to jsem necvičila vubec ze záčátku hodně jsem to dodržovala,ale jaksi nemám síly na to a udržet ho při cvičení na bříšku je nad lidský výkon furt mě chce zvedat hlavičku a jak mu na ní s vrchu tlačím a on klěde odpor tak kolikrát se mu podaří mě trochu přetlačit a zase moje síla ho pak vrátí z5a buch se do nosánku no už to začínám nesnášet popravdě

lukza
11. srp 2010

@lojzina a jak to zvládáte vy to cvičení a ty cvičíš sama?

lojzina
11. srp 2010

@lukza jj,cvicim sama,MM teda tvrdi ze se to nauci a bude me stridat,pac nekdy je to uz nad hlavu.ale da se rict ze sem si zvykla,ten plac je hruza ale pry to neboli,jen jim vadi ze je nutime k necemu co zrovna delat nechteli 😀 .delam to proste automaticky...pak malyho pochovam,pomuchlam a hned se zklidni 😉 .jj,nekdy ma teda silu ze mam co delat 😲

kvetik
11. srp 2010

no máte pravdu s těma tabulkama, ale třeba nechápu,že tady některé holky, jejiž děcka dělají už vše ok např. ralanka,ale i mi připadá lukza, musejí dál cvičit...no my taky budem cvičit až do chůze, které bude třeba až v roce a půl, ale to je jedno kdy,hlavně aby to dohnal!

monnaa
11. srp 2010

@pacesova - to je mi moc ľúto, že vás povodne zastihli ☹ ☹ , ja si také čosi vôbec neviem predstaviť, v telke to vyzerá hrozne, ach jaj, ľudia sú voči prírode úplne bezmocní, a klobúk dole, že cvičíš ďalej ! Ak môžem aj ja nejako pomôcť, rada pomôžem, napíš ip ak ťa niečo napadne ...
@petrach - aj ja sa pripájam ku gratulácii, to ste úplne super stihli, vééééľmi sa teším s tebou 🙂 , máš to zaslúžené, lebo viem že si cvičenie brala veľmi zodpovedene , musí to byť super pocit. A dúfam, že sem občas ešte zájdeš, vieš my cvičiace občas potrebujeme takéto milé povzbudenie 🙂
ahoj @petronelas , vitaj medzi nami cvičiteľkami 😉 . Ako písali dievčatá predo mnou, zo začiatku je to ťažké, hlavne zvyknúť si na nový režim, techniku cvičenia a tak...ale Vojtovka Adamkovi určite pomôže, len to treba vydržať.

lukza
11. srp 2010

@kvetik je pravda že mě přímo řekly že je už vše v pořádku cvičily jsme skrz točení do C to už dávno vymizelo pak skrz to že nechtěl držet hlavičku a málo otevíral pěstičky a prý upřednostovaní levé strany to bylo ve dvou měsícách pak ve 3,5už vše dělat pásl otevíral pěstičky ale točení ještě chvíly bylo do C od 4,5měsícu furt slyšíl že je vše OK že je krásně rovný už žádné upřednostnovaní protože se otáčí na bříško přes obě strany cucá pálečky na obou nohách zároven pěstičky už uplně otevřené a zápěstí otáčí tak jak má ale prý cvičit dokud se nebude plazit no plazíme se dozadu a to do boku a prý je jedno jak se plazí že nemusí přímo dopředu a už slyšíl že budem cvičit dokud nepoleze a pak to bude dokud se nepostaví no uvidím na té neurologii ale jak říkám tak vytáhne tabulky a zase bude budu slyšet že už má být beztak na 4 jenže zvednout to skoro 9,5kg tělo nebude tak snadné to je muj názor.dokonce mě doktorka říkala že už se má točit d bříška na záda ale rehabilitační mě zase říkal že do 8měsícu má na to čas se točit s bříška na záda tak sem ze všeho jelen každý říká něco jiného a každý chce aby děla něco jiného a na netu taky všude píši něco jiné co kdy má mimi dělat 😲

omlouvám se za dlouhý příspěvek

monnaa
11. srp 2010

@petrach - my sa máme celkom fajn, Peťko sa plazí, pomaličky sa začína stavať na štyry, ale na to také pravé lozenie to ešte nie je...Boli sme na rhb pobyte , kde nás jedna pani primárka potešila, povedala totiž, že Peťko sa bude vyvíjať dobre, len teda pomalšie ako ostatné detičky, ale že ona nevidí nejaký vážny neurologický nález, i ked teda v karte má toho veľa popísaného, hlavne ten NMR nález mozgu, ale údajne že si z toho nemáme robiť ťažkú hlavu, lebo u detí je to nevyspitalteľné.
@kvetik - my sme boli v Olomouci, napíšem ti ip
@petronelas - my cvičíme úplne nahí a bez cumlíka. 4x denne. Teda ja som oblečená 😀