Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

m.e.l
31. srp 2010

Proč mi přijde, že jsou ty děti naprosto stejný? 😀 Lukášek si vše hodně šetří, protože ví, že sotva ukáže něco nového tak po něm zase budeme chtít hned další jiný pokrok. 😅

lojzina
31. srp 2010

ahoj,v rychlosti jsem docetla.nebojte,oni ti prckove ukazou zac je toho loket 🙂
ja se snazim poctive 4krat dennne pac pry to jinak nema vyznam,ale sem tam kdyz s enezadari tak myslim ze by to az tak moc vadit nemelo...

lojzina
31. srp 2010

my mame neurol.az v rijnu,taky su zvedava,minule pry ze sme hadrova panenka 😉 😖

kvetik
31. srp 2010

jojo, přesně jak píšeš m.e.l. oni ty drobci,jsou chytří🙂) a i přesně s tím neurologem máš pravdu, nechtějí nic říct, tím se chrání..☹. to ten náš se sice točí na bříško hodně, ale i tak hodně zpátky, moc dlouho tam nevydrží, prostě si chytí co chce a hned zpět na záda, tam je to pro něj pohoda...a ještě k tomu ted jak byl nemocný a musela jsem do něj cpát antb.,kaptky, odsávat nudle atd...tak se zase začal tak zaklánět a kroutit☹( tak snad to bude...ale necvičili jsme 10dnů a ted je to teda děs běs☹(

m.e.l
31. srp 2010

@kvetik No já to teď taky flákala. 😝 A teď dva dny toho moc taky nenacvičíme, protože před narkózou a po ní to půjde těžko. Teď furt jsme po dr., snad brzy pojedeme do těch lázní. Furt přemýšlím odložit očkování na spalničky. . . Bojím se toho.

lenocka23
31. srp 2010

Ahojte babeny,ak môžem rada sa k Vám pridam, tiež cvicime Vojtu. Teda len sme začali dnes bola prvá rehabilitácia.. Chcela by som sa spýtať na jeden cvik.. Keď je maly na brusku a jednou rukou mu tlačim zadoček a druhou rukou stimulujem bod na lakti.. Zaujima má, či ten bod stymulujete zhora, alebo zdola, resp či máte svoju ruku podlozenu pod laktom baba dlanou hore, alebo len laket pritlacate o podlozku zhora.. A či je jedno kam má otocenu hlavičku, lebo raz mal ku mne a keď to cvicila s ním rehab.sestra tak ju mal od nej,no a až doma mi to napadlo.. Vopred ďakujem. 🙂

m.e.l
31. srp 2010

@lenocka23 Teď teda nevím zda je to ten cvik který si myslím, ale když tlačíš bod na vzdálenější ručičce tak k té by měla být otočená hlavička. Vždy směrem od Tebe. Takže jeho levý bok u tvého břicha, tlačíš bod u pravé ručičky a k té hlavička - bod tlačí tvá levá ruka na druhou stranu pro změnu pravý bok u tvého břicha, tlačíš bod levé ručičky a k té je otočená hlavička a bod tlačí tvá pravá ruka. Je to ten cvik? My to pak měli, že jsem nedržela zadeček ale nožičky protilehlou té "bodové" ručičce. Uff, snad jsem to napsala pochopitelně. 😕

kvetik
31. srp 2010

m.e.l. držím palečky,aby vše bylo v pořádku!! to je šílený,že se musí dávat ta narkoza☹(, to je jasný, to je podle mě lepší pár dní necvičit....už takhle bude jeho tělíčko dost zatížený☹ a jinak ostatní očkování jste měli normálně? já se teda očkování taky bojím, tak to zkonzultuj s dr.

@lenocka23, každý jej cvičí jinak, my ted teprve začínáme cvičit na bříšku celý cvik, doporučuji zavolat rhb nebo příště si to natočit.

m.e.l
31. srp 2010

@kvetik No my jsme všecha očkování taky zatím měli - prevenar, Hexu, TBC ale spalničky jsou živá vakcína a z té mám bobky. A máme na ní jít 20.9.
No narkóza je fakt šílená, ale je to bohužel nutné, protože by na té magnetické rezonanci nevydržel v klidu ležet. To mu jaksi nejsem schopná vysvětlit. 😀

lenocka23
31. srp 2010

@m.e.l ano je to ono, dakujem velmi pekne... 🙂
@kvetik vidis, to mi nenapadlo, nabuduce si to aspon nafotim... 🙂

kvetinka7
31. srp 2010

@m.e.l vy zatim ani nelezete? 😕 a to je Ok?

kvetinka7
31. srp 2010

@m.e.l ted jsem docetla drivejsi prispevek.. drzim palce na MR/.. j eto ale trapeni ☹

kvetinka7
31. srp 2010

@petronelas my se takhle jednou chovali taky, byl den po ockovani.. jen tak lezel a zpival si ..rikam si,alespon neplace 😝 rehabilitacni nam vsak uz chtela valit dalsi cvik 😉

m.e.l
31. srp 2010

@kvetinka7 No o.k. Luky není, proto lítáme po těch dr. Nedávno se dostal na čtyři a zatím péruje, má i pokusy o lezení, ale zatím nepochopil jak s rukama, ví co s nohama, ale ruce nechtějí spolupracovat. 😀

lodgermaniacka
31. srp 2010

@lenocka23 ahoj, tiež mame tento cvik, ked tlačím lavou rukou na laket, mam ju položenu zhora na jeho ručičke, len mu nesmiem tlačiť na biceps, na predlaktie môžem, hlava je otočena od teba, pravou tlačím laktom na zadok, ruku mam zarovno-teda pozdlž chrbtice a dlan mam na hlavičke, s ktorou môžem pootočiť, mal by ležať na obočí, nie rovno na líčku..to je teda veda 😀 ale tento cvik už mame dlho, a jediny ktorý nam nechala, maly sa na boku začal prehynať tak nam zrušila aj ten

petronelas
2. zář 2010

Ahoj holky.
Tak my byli dnes u té neuroložky.
No,mám z toho divné pocity.Nevím jak to probíhá jinde,ale tahle se nám věnovala asi 10 minut a myslím,že za tu dobu,nemůže moc toho poznat,ne?
JAké zkušenosti máte vy u neuroložky?
TAky to tak funguje u vás,jak probíhalo první vyšetření?
No a jinak teda zjistila,že nám nic není,prý je Adámek normální,akorát je vývojem 7-8 měsíc.Prý je pomalší.
Máme dál chodit na rehabilitace do té doby než začne lízt po kolínkách.PAk nemusíme.
NA tu hlavičku na bimbání nám řekla,že to je normální.TAk nevím.Přišlo mi to vyšetření divné.
Byli sme tam 10 minut a ani se na něho pořádně nepodívala.
😒 ☹ 😖 😔 😅 😕 🙄 🤐

lilin
2. zář 2010

@petronelas ahojda... to jsou moc dobré zprávy že nebudete muset cvičit nijak dlouho, ale teda doktorka tomu možná moc nedala.. my když jsme jezdili do HK tak tam se malé věnovala dost dlouho, ale nový mudr má prdolku zkouknutou za pět minut... spíš se mě ptá co a jak zvládá...třeba některým doktorům stačí chvilka a poznají dost zažitou praxí 😒

petronelas
2. zář 2010

@lilin no,tak to probíhalo naše vyšetření stejně jak u tvého nového mudr.
a kam chodíte do Hradce?

kvetik
2. zář 2010

ahoj, @petronelas gratuluji, to je super!!! no my jsme u neurologa vždy dlouho, první vyšetření - přečetl si tu 7stránkovou hroznou zprávu z nemocnice - už jen toto bylo na 10min☹, takže to vy jste neměli, pak se ptal na různé věci, co umí, co dělá atd. pak ho vyšetřil, různým polohováním, kladívkem atd...ale to bylo vyšetření v 6týdnech! takže to je určitě jiné než v 9měsících...ale je mi naprosto jasné jaký máš pocit...dostala jsi dobrou zprávu, máš radost,ale hryže v tobě červík, zda to "neodflákla" ta doktorka s tou prohlídka a něco "nepřehlídla", co kdyby....a tak si říkáš,nebylo by lepší kdyby mi to potvrdil ještě někdo, at mám jistotu?....že?
určitě to bude dobré, vždyt nic tomu nenasvědčuje, že by nemělo!! i rhb ( i když není dr.) ho viděla a říkala,že dobrý,že? super zpráva!! to možná budete cvičit jen pár týdnů, třeba max měsíc, to je taky super!

sisi27
2. zář 2010

petronelas - také jsme na neurologii za 10 minut venku, také mám pocit, že z toho nemůže nic moc zjistit a co mě zaráží ještě víc je to, že vůbec nepoužívá chrastítka, aby třeba sledoval, jestli se otáčí a tak. Jen poklepe kladívkem, udělá ty testy, napíše zprávu a konec 😒 😝
Jinak dneska jsme byli na rhb, máme nový cvik, zatím jsem ho doma nezkoušela, přijeli jsme pozdě a malej byl mrzutej, děsím se zítřka ☹.

kvetik
2. zář 2010

tak to my jsme tam dlouho, celkem třeba hodku, protože se vyptává, pak prohlídka, pak zpráva, pak moje dotazy (s těma je to taky na dlouho🙂), pak nám třeba ukazuje co máme dělat, jak ho motivovat atd.

sisi27
2. zář 2010

kvetik - toho si važ 🙂 , u nás to teda pěkně odbývají. A jak říkáš, pořád nemám jistotu, když to takhle odbydou a hned jsme pryč

m.e.l
3. zář 2010

@petronelas No my poprvé u neuroložky strávili určitě nejméně půlhodinu. 😝 Zprávy nebyli zrovna nejlepší.
Bimbání hlavičky? Luky s hlavou provádí taky divné věci a začal občas dávat i oči v sloup, tak jsem to teď při hospitalizaci naší dr. řekla a ona, že pokud s těma očima přestane v okamžiku kdy ho okřiknu tak je to nějaký jeho divný styl hraní. 😕 A pokud řekla, že je vývojově 7.-.8. měsíc tak dobrý ne? Mě teď řekla, že kdyby byl Luky 10.ti měsíční tak je to pohoda. 😝
No kolem poledne budu volat na výsledky MR, tak uvidíme.

petronelas
3. zář 2010

@kvetik Ahoj.ty mi mluvíš úplně z duše 😀 😀 😀
Máš úplně celou pravdu se vším co jsi mi napsala.JAko by jsi mně znala 100 let.
No tak ráda jsem,ale hryže mně to svědomí.No budu muset jí věřit 😢

@sisi27 takhle to probíhá u nás na vyšetření taky.My nový cvik zatím nemáme,ale v úterý jdu na rhb tak nevím jestli nám něco nepřidá.Minule už mu tlačila nějaký bod u loktu.
@kvetik to máte supr,to je vidět,že je to pečlivé vyšetření a věřila bych tomu určitě bez obav.
@m.e.l tak s těma očima to dělá občas taky....to jswem ji ani neřekla,připadala jsem si tam už jak debil,pořád jsem ji opakovala to samé a ona to mněla normálně na háku.To snad nemůže za 10 minut z toho 5 minut psala do PC aby poznala,že mu něco je.
Držím palce na výsledky.

m.e.l
3. zář 2010

@petronelas No vzala to dr. hákem, my tam poprvé byli opravdu dlouho, teď před hospitalizací jen krátce na doplnění co udělal od té doby za pokroky a aby si ho vyšetřila zda je schopen absolvovat narkózu. Jinak dík, připoměla jsi mi, že mám volat na výsledky, akorát dr. je na obědě. 😝 😅

adelka89
3. zář 2010

ahoj holky.
Do teto diskuse jsem nikdy neprispivala, jen jsem si precetla jeden prispevek,ktery me donutil taky napsat.
Mam skoro 5ti mesicniho syna je narozen o 3tydny driv. Kdyz ho drzim v naruci ve svisle poloze stale se zaklani dozadu, hlavicku drzi dobre,ale prijde mi,ze telicko jeste nema dostatecne pevne, myslite ze je to duvod k cviceni Vojty?

m.e.l
3. zář 2010

@adelka89 Myslím, že vyloženě na Vojtu to být nemusí - dá se zpevnit i cviky na míči apod. Tělo se hodně zpevní když dítě začne s plazením či lezením, ale možná bych zkusila najít nějakou fyzioterapeutku, aby malého zkoukla. 😉

adelka89
3. zář 2010

@m.e.l diky moc uklidnila jsi me 🙂
prijde mi jakoby zkrouceny kdyz ho mam na rukou,tak ho rpidrzuju druhou rukou v podpazi nevim jak to popsat srozumitelneji.
K doktorce jdeme az v rijnu, mam pockat do te doby a cvicit na bolone nebo si vyhledat nejakou fyzioterapeutku?

m.e.l
3. zář 2010

@adelka89 No taky jsem takhle Lukyho podpírala, protože furt se mi v pase prohýbal div se v náruči nezlomil. Zkus nějakou najít, aby jsi něco nezanedbala - čím dříve případně začneš cvičit tím lépe. 😉

lodgermaniacka
3. zář 2010

@adelka89 aj mne toto maly robil, velmi zle sa mi držal na rukach, len on mal stuhnute svalstvo a dali nam cvičiť vojtu, už je to dobre, ale cvičime stale, asi sa odtial len tak nedostaneme 😅 teraz sleduju či sa spravne pretača a tak..
ale vy to nemusite mať, len som chcela povedať že tiež sa tak krutil 😉