Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

agatkag
21. zář 2010

@monnaa ďakujeme, aj Peťko bude za chvíľu šprintovať po štyroch, uvidíš...ja len chodím za malou a stále upratujem, no už je to samostatná jednotka...a som vďačná za také upratovanie..

lojzina
21. zář 2010

@monnaa ja se tesim az nam na neurologii reknou ze uz cvicit nemusime....ze sme v poradku 😉

lilin
22. zář 2010

teda koukám jaké dělají ted vaši drobkové pokroky a mám za všechny obrovitánskou radost a všem moc gratuluji a posílám těm šikulkám velikánskou pusu a pohlazení

pacesova
22. zář 2010

Ahoj holky,tak chci jen uvést tajping- tejpování na pravou míru. Psala jsem do Corpusu do Olomouce a prý je to módní trend a je na prdlačku. Nejdůležitější vojtění. Zarazila mne ale frekvence. Pokud se dítě moc nepohybuje-neleze, neplazí se -tak prý 4x ale max 12-15 minut. Tak to my makáme déle, tak 20-25 minut. Pokud je schopné samo pohybu, tak stačí prý 3x denně - píšu to hlavně i pro @lojzinu - nevím jak na tom fyzicky jste,ale kvůli tomu stresu, když nestihneš odcvičit 4x denně. A ta naše krční páteř se prý stejně nedá zatejpovat. Tak jen pro osvětu.

lilin
22. zář 2010

@pacesova tak tohle mi řekli taky uplně všude kde jsem se ptala na ruzny metody - nejlepší je vojtovka a basta.... na nás se pak v praze mají juknout i rhb protože tam prý všechno možný kombinujou ale zákoad zase tvoří vojtovka.... je prostě fakt nej nej nej.... 😉

pacesova
22. zář 2010

Holky a jak dlouho cvičíte??????

latinka
22. zář 2010

@m.e.l Bobatha... Já nevím, máš s tím dobrou zkušenost? A co přesně to obnáší? Napiš mi, prosím. Děkuji.

m.e.l
22. zář 2010

@latinka Holka zkušenost s ním vůbec nemám, ale je to cvičení na způsob hraní či nějak tak, není to prostě tvrdá Vojtovka, používá se zejména když dítě špatně reaguje na Vojtovku - hlavně když má epilepsii. Najdi si Bobath koncept na netu, já teď nic podrobnějšího nemůžu najít. 😠

lucisek21
23. zář 2010

Ahoj holky. Tak už musíme taky cvičit Vojtovku 😒 . Ze začátku jsem to obrečela, ale už po 14 dnech jsou vidět pokroky a to je nejdůležitější. Potřebuju si o tom však s někým pokecat, kolem mě jsou miminka všechny v pohodě, bezproblémová, tak mám z toho občas trochu depresi. K tomu nám dopadlo špatně vyšetření kyčlí a ortoped hrozí řemínkama, tak se musíme pořádně snažit, aby se to zlepšilo. Vojtovku musíme cvičit 4 krát denně a zajímalo by mě, jak dlouho jste museli cvičit vy, protože představa, že takto bude probíhat každý den třeba rok mě děsí.

pacesova
23. zář 2010

@lucisek21- welcome do klubu. Nevím, proč musíte cvičit, zkus se rozepsat. Já už to takto táhnu přes 10 měsíců. Kolem sebe mám taktéž jen zdravé dětičky, takže depky ............. Jsou skoro pořád. Buď ráda, že hned vidíš úspěchy, u nás to jde strašně pomalu.
@lilin-dovolala jsem se na Karlov. Z 50 vyšetření má 49 v pořádku. Jen u jedné moči vyšel vysoký laktát, tak až bude nemocný máme nachytat, zmrazita a objednat se. Což vidím tak v řádu roku. Moc nemocní nejsme, objednání trvá tak 3 měsíce-prostě mazec.
@monna-nevíš,co to je zvýšený laktát, Docent byl zas strašně příjemý a něco od písmenka A porovnával a to měl v pořádku.

lilin
23. zář 2010

@pacesova to je super paceska..... mám radost.... 99% v pořádku.... vynikající...to objednávání je snad všude stejný.... hruza děs čekání....docentovi jsi měla říct aby si udělal kurz komunikace.....sestry posílají pořád ale doktory vubec a přitom ty semají kolikrát co učit....
@lucisek21 taky tě vítám.....to jak dlouho budete cvičit se odvíjí od toho jaké máte diagnozya jak se prďola bude zlepšovat.... my cvičíme už přes rok, ale jsou tu maminy co cvičili třeba jen pár měsíců a mimi jim vše krásně dohnalo a srovnalo se....depky tady máme občas každá - nedej se a drž si usměv, tak hodně sil a zdaru a uspěchy se dostaví brzy 😉

http://www.nemtr.cz/modules.php?pa=showpage&pid...

tady je docela pěkné video o bobath k. je tam docela pěkně vidět co s prckama dělají, jinak na netu je seznam pracovníku co mohou bobatha provádět, ale plánování je hrozně zdlouhavé.... doufám že to pujde jsem PCantital

latinka
23. zář 2010

Holky, já jsem v koncích. Dcerka- 17 měsíců, dnes nám na neurologii řekli, že má DMO- hypotonickou formu. Vojtu nesnese, nenormálně vříská, je vystresovná, prostě už rok ji trápíme, výsledky žádné, dítě leží. Bobatha bych ráda zkusila, neboť i neurolog usoudil, že takový stres není normální, že to dítě možná neprospívá a nepokračuje i kvůli tomu.... Ale nikdo tady to necvičí.... Existuje nějaká odborná kniha? Díky... Mějte se lépe.

pacesova
23. zář 2010

@latinka-nevím kolik Vám je? My máme také DMO - hlavně hypotonii trupu. Co umíte?Hale, s tím pláčem u toho cvičení - jak dlouho to zkoušíte?Co malá umí, rozepiš se. Vojtu preferujou do dvou let, je opravdu nejúčinnější. Kolik vážíte? Já mám 9kg. A mám už co dělat, ale fakt dělá pokroky, jde to pomalu, ale jde dopředu - ví Bůh, že se modlíme každým dnem, i když nejsme věřící.
@lilin-jak si na tom s těma lázněma, nám možná ještě jedny klapnou, že bychom se tam mohly srazit. Přepošlu ti pár odpovědí z corpusu až se k tomu dostanu.pa,pa

latinka
23. zář 2010

17 měsíců, narodila se o deset týdnů dříve. Cvičíme 13 měsíců... Leží na zádech, hýbe rukama, nohama, udrží se na čtyřech, když jí tak dáme, pase koníčky, když ji tak dáme. neotáčí se na břicho, lezla jednou-jakože se plazila. Je to dva měsíce a od té doby nic. Posouvá se po zádech. Nesedá si, ale když ji posadím do židle, rovnováhu drží. Hlavu drží někdy, ale to už je celkem ok. Váží 8 kg, měří pod 80cm. zvedne hračku, přehodí do ruky. prohlíží si, hraje si, žvatlá, vykřikuje, směje se. (když není zdrblá z cvičení) Rozumí všemu. Vnímá normálně. Pozoruje, sleduje. Je zvědavá. Akorát nemá potřebu se aktivněji hýbat v prostoru. Slabá, měkká, jakože hadrová panenka. ☹

mima22
23. zář 2010

dnes sme boli na kontrole u neurologa a uz nemusime vobec cvicit.
ked by sa nam dalo takze aby sme chodili na plavanie u nas byvaju kurzy tak zacneme.

lodgermaniacka
23. zář 2010

ahojte maminky, gratulujem všetkým k pokrokom vašich pokladikov 🙂
@latinka to je mi velmi luto, že to malinka tak zle prežíva, mne bolo tiež smutno ked rhb cvičila s malym a on velmi plakal, zrazu ma našiel, až vyčitku som videla v jeho očkach, už na neho nepozeram, ked s nim cviči idem nabok, nech ma nevidi, ani ja jeho

@lucisek21 tiež som sa citila podobne, nemam nikoho v okoli kto cvičí, my sme začali v 4 týždnoch, teraz mame 5,5 mesiaca, v začiatkoch sa mi zdalo že ked budeme cvičiť 2 mesiace že to nezvladnem, ale už to ani nevnimame, ked mame očkovanie, tak mam vyčitky že necvičíme 😀

dnes sme boli na rhb, povedala som jej ako sa nam ťažko cvičí, bojujem s malym, ma 8,5kg v 5 mes., napne nohy, nechce ich pokrčiť, ked cvičíme na brušku plazenie, ani jej to moc dobre nešlo, povedala že je zvedava čo povie lekarka v pondelok na nas, lebo ona by už odporučala len cvičenie v skupine na fitloptach, ach, keby to tak bolo, bol by to jeden s našich našťastnejších dni

niekto tu pisal ako automaticky pozera na ine detičky a velkosť ich hlavičky, ja zase nakuknem každemu babatku na nosne dierky-vždy! my ich totiž mame do trojuholnika 🙂 môj tatko hovorí že ma dierky ako honda civic vyfuky 😀

marusch.mat
24. zář 2010

Jů tady je maminek. A většinu z vás už ani neznám. Dřív jsem sem chodívala víc.
Já začínala cvičit s dcerkou v roce a to už měla nějakých 11kg. Cvičíme stále 6let a přes 20kg.
Holky vydržte sice je to boj, ale chce to se nevzdat a vydržet.

Pacesová - ono všeobecně se mají malé děti cvičit 4x denně třeba těch 15 minut, takže ve finále cvičíš za den hodinu. U větších dětí cvičíš už jen 3x denně a 20 minut , ve finále zas hodina.
My v 6 letech cvičíme 2x denně 30 minut - ve finále zas hodina.
Jde o to, aby se nepřetížil nervový systém maličkých dětí, proto se cvičí častěji ale kratší dobu, a jak jsou děti zralejší, cvičí se méně často, protože už můžeš cvičit delší dobu. 😉

lilin
24. zář 2010

@latinka to jsou na tom naše malé dost podobně, akorát mě malá drží hlavu hezky... jinak sama vubec taky nemá potřebu se hnout... plazí se jen když aktivuju body na hlavě nebo ji šimrám na zádech a to jen trochu a ne skříženým vzorem a o lezení nejsou ani pokusy.... musíme jim dát čas.... asi trvá dlouho než si prcek uvědomí že muže něco samo....
@mima22 to je skvělé..... na tuhle větu se tu všechny klepeme jak rosol 😀
@pacesova to bych brala.... hele jak dlouho vám trvalo vyřízení ZTP? 3.9. jsme posílali papáry od mudr do okresu a od té doby pořád nic....

pacesova
24. zář 2010

@marusch.mat-díky, tak já to musím nějak zkrátit, někdy ho mučím i půl hodiny, když nereaguje.
@lilin-asi měsíc holka,pa -posílám konečně ty majly z Corpusu

miriatko
24. zář 2010

ahojte, chcem vas poprosit, zaciname cvicit vojtovu metodu, mala ma skoro 4 mesiace, nepritahuje sa do sedu, ked ju nadvihne tak sa taha, ale hlavicka jej este ide dozadu, na brusku ma este zavrete pasticky. Co ma trapi, dost rozhadzuje rukami a kopcuje nozickami, hracku, ked jej podam do ruky, tak ju podrzi, ale este ma slaby uchop, aj po nej sama siaha, ale kedze ju neudrzi tak straca o nu zaujem, dost sa prehyba v chrbte akoby do luku, hrkuta si len ked chce ona, dokonca kolkoraz sa ani neotoci ked na nu zavolam, viem ze pocuje, lebo reaguje ocami, ale nechce sa jej otocit, ja uz som z toho nestastna, bojim sa ci je vporiadku, vkuse si dava ruky do pusinky, aj cumlik vyhodi a da si tam ruky, da sa to tou vojtovou metodou upravit, mali ste niekto taky isty problem? Upravilo sa Vam to uplne?

lodgermaniacka
24. zář 2010

@miriatko ahoj a kvoli čomu vam lekarka odporučila cvičiť vojtovku? Aj maly mal ručky v pästičkach, ale my sme mali stuhnute svalstvo, to sa nam už cvičenim napravilo, klop klop klop, a ručičky už normalne otvara a zatvara a tiež sa mi prehybal, velmi zle sa mi ho držalo na rukach už od narodenia

miriatko
24. zář 2010

@lodgermaniacka ahoj, lekarka nam ju odporucila cvicit kvoli tym pastickam a kvoli tej zapadajucej hlavicke. Zaver neurologicky: lahka CTP, nerovnomerny vyvoj. 6.10. nas este poslali na sono CNS. Aj vy ste boli na sono mozgu? Dost sa o nu bojim. Vam sa to upravilo? Uz sa neprehyba do luku?

lodgermaniacka
24. zář 2010

@miriatko aj my sme boli u neurologicky a ta robila sono, našťastie všetko ok, my sme začali cvičiť ked mal mesiac a moja detska lekarka povedala v 4.mes., že už je dobry a ked som sa pytyla aj rehabilitačnej tak to potvrdila, neboj, ked budete cvičiť, da sa to doporiadku 😉

lodgermaniacka
24. zář 2010

inak malinkemu robili sono mozgu aj bruška okrem toho ked sa narodil ešte raz na kramaroch, bol na 9-ty den po narodeni na operacii, ale to z ineho dôvodu a vlastne tam ho už predtým pozerali, tak som si myslela že hadam keby niečo našli tak to už vieme, ešteže som to nevedela vtedy, lebo by som sa tiež velmi bala vysledku

lilin
25. zář 2010

@miriatko ahoj vítám tě tu....moje malá se taky hodně prohýbala dozadu, ale to se cvičením docela rychle uravilo a ted to dělá jen když se hodně zlobí. Snaž se ji vubec nedovolit aby se prohla, co nejvíc ji měj v klubíčku, vypodlož ji dekama, kojícím polštářem, výborná je na to autosedačka, ale neposazovat!!! To mi tenkrát říkali jak na rhb, tak na neurologii i v rizikové poradně, no prostě všude. A to že si neudrží hračky a jen se na ně podívá a dobrý, z toho si nic nedělej ona přijde na to že je co zkoumat. Chce to cvičit a cvičit a cvičit. Začátek je těžký, ale výsledky stojí za to. Tak se drž a hlavu vzhuru

lucisek21
25. zář 2010

Ahoj holky, tak mám konečně zase chvilku něco napsat. Děkuju moc za přivítání 😵 . Máme toho trochu víc. U nás to začalo tím, že otáčela hlavičku jen na jednu stranu a od toho se prý odvíjí ostatní problémy. Prohýbala se do luku, nemohla jsem ji vůbec dát do klubíčka a zakláněla hlavičku, má špatně těžiště a kvůli tomu nepase dobře koníky-ruce dává spíš dopředu místo dozadu, vypadá to jako tučňák. To jsou naše hlavní problémy. Jinak co tak čtu, tak je to docela podobné, jak to píše miriatko.

Teď to jsou 3 týdny, co cvičíme a už je taková uvolněnější, můžu ji zase brát do klubíčka, ručičky začala dávat krásně k sobě i na bříšku. Hlavičku už trochu otáčí i na druhou stranu. Nikdy bych nečekala, že půjdou pokroky tak rychle. Akorát nevydrží ani chvilku na boku, hned se začne zase probýbat a otočí se na bříško nebo na záda. Hrozně se bojím, aby to nebyla třeba obrna. Kamarádka měla podobné problémy s malou a teprve teď po půlročním cvičení obrnu neurolog vyloučil a to ani netušili, že jim hrozí. Pořád si říkám, že jsou na tom některá miminka mnohem hůř a že problémy, co máme my se snad jednou úplně spraví, ale i tak je to těžké, hlavně po psychické stránce.

hankazamecnikova
25. zář 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Máme dvou a půl měsíčního chlapečka a už asi měsíc ale chodíme cvičit Vojtovu metodu. Důvod je ten, že má srostlý šípový šev na hlavičce a ta mu narostla hodně dozadu - byla obava, aby začal hlavičku včas otáčet na střed, protože to s tím tvarem nejde moc lehce. Teď už otáčí krásně, ale cvičíme dál, protože ten tvar opět ztěžuje další věc - udržení hlavičky ve vzpřímené poloze. Malej půjde ke konci listopadu na operaci, kde mu ten šev zase rozpojí a hlavičku správně natvarují, tak se její těžiště dostane kam má. On ten tvar by mu časem taky pěkně pokřivil záda. A pak budeme opět cvičit dál, aby se to všechno spravilo... Není to nic moc, jezdit dvakrát týdně cvičit, navíc mám často pocit, že mi to vůbec nejde a držím ho špatně. Ale pomáhá to a jsem moc ráda, že se s tím dá něco dělat, ne se jen koukat, jak se miminku křiví zádíčka.

verusa22
25. zář 2010

Ahojky holky...
Prvně jsme vám sme nechtěla psát,aby jsme se nestresovala.ale nakonec napíšu 🙂
Mám 10.měsíční dceru,která v 6.týdnech života byla na operaci s pylorostenózou(srostlý svam mezi žaludkem a střevem) . Ve 3.měsících jsme ji dávali na koníky,pásla pěkně...ale časem jsme vypozorovali,že se nepřetáčí vždy jen na bříško a pak ne.... ale teď v 10.měsících válí sudy je šikovná,bystrá...umí paci paci,jak je veliká,mama,tata,pusu dá na požádání,čertíka umí...ALE neleze nám a ani se neplazí...doktorka nás až teď poslala na neurologii,lde dr řekl,že je vše ok akorát je lenošna...JENŽE bojím se že prostě neco není jak má byt... 10dní cvičíme vojtovku...strašně u toho řve někdy spolupracuje někdy ne..ale změnu nevidím nebo pokrok....jsme taková nervózní...to znáte samá známá se chlubí jak jí dítě leze a my pořád nic.. a pořád ve mě hlodá červík co ,když fakt není něco v pořádku...

Je tu někdo kdo má taky takhle lenošné dítě? a rozlezli jste se? a co třeba ještě pomáhalo? moc vám děkuji

tinika
25. zář 2010

ahojte, ja len na skok, začali sme chodit na plavanie a fakt to pomaha, mame oveľa pevnejsi chrbatik, skoda len ze takym detom to nepreplaca poistovna, lebo to dost stoji, a asi na dalsi kurz uz mat peniaze nebudeme :(

tinika
25. zář 2010

@verusa22 ahoj, ja som sa tiez bala či bude načas dvihat hlavičku ,pretačat sa na brusko atd. a vies, on to robil skor ako niektore deti 🙂) takze neboj, cvičte poctivo, chce to trocha času, nam tiez trvalo kym sme si nasli system a tiez kym to prinieslo vysledky ale oplati sa vydržat .) drzim palce