Cvičení Vojtovou metodou, vaše názory a zkušenosti

msunny
8. pro 2006

Ahoj maminky. Ráda bych znala váš názor a popřípadě i zkušenosti s touto metodou cvičení.

lilin
5. říj 2010

@monnaa jo to máš pravdu... do roka se odečítá celá doba nedonošení a od roku to nějak snižují... ale i tak je jí přes rok.
@lala2 to jste měli dobrého apgara... bobath neni pro děti tak hrozný jako vojta.. já bych to přirovnala spíš k motivačnímu cvičení a k protahování..... určitě to zmákneš jako my všichni tady 😉

kvetik
5. říj 2010

ahoj, zdravím vás všechny!!

@lala2 to je dobré,že je na čtyřech, ne? to bude otázka pár týdnů a poleze, pokud už se dostala tahle, to si nedělej vůbec starosti!

aaronka
5. říj 2010

@kalo tak to mě vždycky zajímalo, jak se cvičí s takovými už většími dětmi, musíš na ní taky ležet, nebo už cvičí sama? Možná se ptám blbě, ale fakt si to nedovedu představit, ani to, jak cvičí vojtovku třeba dospělí, ti už cvičí asi sami že? 😀 😀 A plače ti malá, nebo je v pohodě?

aaronka
5. říj 2010

@kalo a ještě můžeš mi vysvětlit co to znamená hypotonická a hypermobilní? 😉

pacesova
5. říj 2010

@monnaa- pase, plazí se, chvilku sedí sám a se udrží na nohou - ale vše s mojí pomocí a motivací, dám ho na čtyři a chvílí čučí, takže prostě nepřekročil II. trimeron a než zvládneme III. bude to hodně usílí a nebo se také naučíme rovnou chodit. Nás brzdí záklon hlavičky a opora v rukou, i když pase krásně, hračky si najde a strčí je do pusy, chybí tam to propojení při lezení-nohy jdou, ruce zůstávají v zadu. Vy toho umíte mnohem víc, neboj se DMO. Jsou děti, kteří DMO mají a není to na nich znát!!!Ale to není váš připad.
Jinak ke cvičení s 16.měsíčním chlapákem sic 9kg. Maminka má svalovou hmotu úplně všude a kolikrát už bych se na to nejraději vyprdla a šla s ním prostě motivační hrát nebo plavat. Ale je to fakt nejefektivnější a co do nich do těch 3.let dostaneme už jim nikdo nevezme. Takže vojtění zdar - samo i Bobathu. My přejdeme asi až po 2. letech na něj.

kalo
5. říj 2010

@aaronka hypotonie-snížený svalový tonus a hypermobilita je zvýšená pohyblivost v kloubech, která je způsobená těmi povolenými svaly...tak nějak laicky řečeno 😵

monnaa
5. říj 2010

@lala2 - ja myslím, že Andrejka je na to veľmi dobre, určite nemusíš mať strach , na to že má 8,5 mesiaca je vééľmi šikovná ! A videl ju aj neuorlóg ?
@lukza - vďaka za opýtanie 🙂 , no my sme tak po starom, pokroky idú stráááášne pomaly, teraz sme týždeň necvičili, tak sa mi Peťko zdá zase lenivejší, na 4 sa dvíha len občas a hlavne keď vidí že ide niekto pochváliť, vychcálek jeden 😎 . Pri plazení občas použije na chvíľu skrížený vzor, ale potom sa vráti k tomu svojmu nesprávnemu vzoru A u vás čo nového ??
@kalo - tak to klobúk dole ! Môžem sa spýtať ( nakoľko my máme tiež hypotóniu a hypermobilitou ), kedy začala tvoja dcérka loziť po štyroch, resp. chodiť ? A prečo vlastne stále cvičíte ?

monnaa
5. říj 2010

@pacesova - ale veď to je šimonko veľmi šikovný ???? A odkedy sa plazí ? Veď to je super ! A nerozmýšĺala si že zredukuješ cvičenie keď sa už plazí ? U nás je taktiež stále záklon hlavičky, hlavne v polohe na brušku 😒 a slabé ruky....a sme na úrovni II-III trimenonu, takže žiadna sláva
@kvetik - aj ja zdravím 🙂 , čo máte nového ?

m.e.l
5. říj 2010

No my byli včera na rehabce pochváleni, ale taky varováni, že jelikož Luky se už před více jak měsícem dostal na čtyři a teď se rozplazil, tak ho mám hlídat, aby nepřestal zkoušet na čtyři a tím se zase nevrátil o kus zpět. Že to teď hrozí, když objevil plazení. 😝

m.e.l
5. říj 2010

No o záklonu hlavičky můžu vyprávět, za chvíli ji Luky na bříšku dostane až na zadek. 😀 😝 Já ani nevím v jakém trimenonu jsme, ale si taky ten II.-III.

lilin
5. říj 2010

já se docela divim že nás dali do třetího trimenonu... jen kuli tomu že si hraje s nohama ale sama se ani nepřetočí na bříško to udělala jen jendou a oni asi prostě teda berou že to dělá... zajímalo by mě jak to člení když jsou tu daleko šikovnější děti a jsou oproti nám jakoby pozadu podle doktora... blbost co???? nějaký divný.....

m.e.l
5. říj 2010

@lilin To by mě taky zajímalo, já ani nevím v jakém trimenonu jsme, dokonce tenhle výraz slyším poprvé. 😀

pacesova
5. říj 2010

@lilin-to jsou ty jejich tabulky. To my o nohou ani nevíme, jen když stojíme. Prdíme na ně, co ženy????????
Venku to je hnus, už začínám mít depky. My mastíme zítra na RHB a pak bojovat na zdravotní pojišťovnu - máme 205 a tak jsem nasbírala plno info na proplacení, to zas na mne budou čučákovat. Akorát musím se Šišmou, nemám ho kam dát.
@monnaa- po pravdě bych já osobně řekla, že to zkouší od 6. měsíce. Z deky se dostane,ale musí mít podněty. On mi prostě příjde hrozný flegmouš po tátovi. Nohy střídá, prdku zvedá a ruce místo, aby šly dopředu, nechává za sebou.
@m.e.l-taky mám ten pocit, hlavně když je na zádech a místo přetočení se za mnou úplně prohne a děsně se tomu tlemí. Už balíš?????Já jsem tam dost užila župan.

m.e.l
5. říj 2010

@pacesova Balit ještě nebalím, ani nevím přesný datum nástupu, dopis čekám nejdřív zítra.Župan? Hm, budu určitě potřebovat na přechod z koupelny do pokoje, když sociálku budeme mít mimo pokoj. No ale Lukymu musím koupit novej, ten co má mu je už malej.

pacesova
5. říj 2010

@m.e.l.-holka Vás ty lázně vyjdou na pěkné peníze a nezapomeň, že tam dáš za den za sebe a za Lukyho 120kč. Já ho měla i z bazénu a výřivky na pokoj. Pak sama uvidíš, co Ti bude vyhovovat. Každopádně, jestli se dostane na 5. patro na výřivku k paní Zajíčkové - moc ji od nás pozdravujte. Nám vyšla vždy vstříc. My tam byli v květnu, možná si na nás ještě vzpomene.

m.e.l
5. říj 2010

@pacesova Jo to vím, že nás přijdou na pěkné peníze. 😝 Naštěstí Luky má 18.týho svátek, takže ten župan - plánovaný už déle, dostane od babí. 😀
Pozdravovat budeme, pokud si vzpomenu. Jsem sklerotik. 😕

m.e.l
5. říj 2010

No nevím, abych to měla i na bazén, grrrrrrrr to bych musela spíše táhnout ten koupací co mám. Máme jen fiat punto, tak aby jsme se tam vůbec naskládali a nemuseli nechat doma Lukyho. 😀

pacesova
5. říj 2010

@m.e.l-ježíš, tak to se na župan vyprdni, aby Luky nebyl "sám doma".

sisi27
5. říj 2010

Zdravím všechny, tak čtu plno novinek.....mel - skvělý, že jedete do lázní, určitě uděláte velký pokrok, těším se s vámi 🙂 .
Jinak my od dneška necvičíme, jsme nemocní, já i Táda, takže toho máme oba plné zuby, ještě ráno jsme to odcvičily, ale pak to na nás padlo a nedá se....tak snad budeme brzy fit.

monnaa
5. říj 2010

@sisi27 - prajem skoré uzdravenie obom, my sme tiež týždeň necvičili pre chorobu

Dievčatá, chodíte niekto plávať s detičkami ? ja sa chystám od budúceho týždňa, myslíte že 2 x týždenne je OK, nie je to veľa keď sme hypotonici ?

lala2
5. říj 2010

Ahojte, dnesne cvicenie bolo super, odchadzala som uplne nadsena. 🙂
Treba verit ze to nasim detickam pomoze, a urobit pre to maximum. 😉 Aj ked verim ze niekdy je to tazke. Malinka cely cas plakala. ☹

m.e.l
6. říj 2010

@monnaa My chodíme s Lukym plavat, taky je hypotonik, a myslím že mu to dost pomohlo zejména v posílení břicha. 😉

pacesova
6. říj 2010

@lala2-tak vidíš, ono to půjde, gratulujeme k pěknému cvíču. BUde líp.
@sisi27-tak se pořádně vyležte a víš, co se říká - pauza udělá možná skok dopředu. My Vám to ze srdíčka přejeme.
@monnaa-já Ti nevím, on se plazí, když ho motivuji, chytím za hlavičku, tak maká - jinak většinou leží jak pecka,ale zas na druhé straně, jestli toho na něj není moc a pak jen odpočívá - toť otázka, ale zatím 4x poctivě. S tím plaváním - kam budete chodit? My to v Arpidě měli každý den hodinu a super!!!!Řekla bych, že to ho víc posílilo a uvolnilo v jednom než jedno cvičení. Jinak jsme dnes vyždímali tu naší zdravotní pojišťovnu - přispívá nám na plavání, tak se optej u Vaší.

monnaa
6. říj 2010

@pacesova - ja budem mať plávanie cca 40 min. cesty autom tam + 40 min spať, v bazéne budeme asi 30 minút, poto m je tuším sauna a tak. S tou poisťovňou to vyzerá ako dobrý nápad, no neviem či pochodíme .....Inak 10 hod. lekcií plávania stojí u nás 116 Eur 😕

monnaa
6. říj 2010

@lala2 - no super, že máš také pekné dojmy z Bobatha, to teda z Vojtovky by si určite prvýkrát odchádzala so slzami v očiach. A máš obrovské šťastie, že je u vás cvičiteľka na bobatha, lebo v SR je to veľký problém, dokonca som počula, že len 3 cvičiteľky majú na to certifikát. Inak mylsím, že aj plávanie by vám mohlo pomôcť a baby- masáže.

pacesova
6. říj 2010

@monnaa- nám přispívá 300Kč ročně - já jsem platila za jednu lekci kolem 130Kč, ale bylo to bez sauny. Takže to je celkem drahé tam u Vás. Jinak ve výřivce jsme byli také 30 minut - Šimon je potápka. Bála jsem se nachlazení,ale ustáli jsme to, tak ať se Vám líbí.

sisi27
6. říj 2010

monnaa- díky, řádí hrozně bacilů
pacesova - díky moc, kéž by si měla pravdu. Holky dneska je mi ještě hůř, malej je na tom stejně, tak snad už zítra bude lépe

m.e.l
7. říj 2010

Hojda, tak 21.10. odplouváme do lázní. 😉

lala2
7. říj 2010

Ahojte, neviem ci to mam pripisat cviceniu na ktorom sme boli len dva krat ale malinka zacala dnes stvorkovat. Sme stastni 🙂

m.e.l
7. říj 2010

@lala2 No super, gratuluju. 😉